Menzes mi mešká 22 dní. Čo mám robiť?

22. okt 2023

Žienky, ms mi mešká 22dni. Testovala som pred 7dnami.Test bol negatívny... Dr sa vyjadrila, že netreba dávať ešte vyvolavacku 🤷 keď ma pozerala, povedala len, že tam nevidí cystu a všetko je ok... Len mi pripomenula preventivku prsníkov... Moja otázka znie, meškal už niekomu takto dlho ms a dr vam aj napriek tomu nedala vyvolavačku? Lebo ja už šaliem ! Idem na wc čakám a stále nemôže prísť 🤷🤦🤦🤦 už si nahováram aj že sa nám konečne zadarilo😢 no vzápätí si poviem, že test bol negatívny... Neviem či ísť opäť ku dr aby ma pozrela znovu alebo čo sa deje 🤦 ďakujem za radu.

alickapusinka
22. okt 2023

A nemôžeš ísť do prechodu. Ak si nie tehotná a toľko TI mešká podľa mňa nejaká chyba tam bude.

autor
22. okt 2023

@alickapusinka mám 25r... však práve 😢 dr ma ani nepozerala ako tak normlane že sonom ( neviem ako to mám povedať) ale pozrela ma len od spodu... Neviem či by tak niečo zistila keby aj náhodou som tehu. Moc sa do toho nevyznám

falbala132
22. okt 2023

mne "meskala" 3 mesiace a vyvolavacku mi nedala, lebo povedala, ze to nema vyznam, kedze tam nemam ziadnu sliznicu. mala som poruchu cyklu, dostala som progesteron a upravilo sa to.

autor
22. okt 2023

@falbala132 fakt až 3mesiace 😮😮😱 a ja tu stresujem no nepríde mi jej reakcia normálna ešte som sa s tým nestretla 🤷 ešte mi takto nikdy nemeškala..

deti95060810
22. okt 2023

ale však kúp si test znovu a sprav... možno zostaneš prekvapená.
popr. dve rôzne značky. po tak dlhom čase by už mal ukázať nie 2 čiarky, ale dve koľajnice...

koniarova
22. okt 2023

Tehotná nie si. To by si mala koľajnice jak Brno.

tosomja
22. okt 2023

Tiež mi zvyklo meškať aj tri mesiace. Toľko testov čo som si ja za život robila, už som mohla mať auto 🤣🤣
Po pôrode sa všetko upravilo.
Ani raz som nebola na vyvolávačku. Nemala som ani cysty ani žiadne iné problémy.
Teraz mám pravidelne ako hodinky.
Nerobila ti ani usg zospodu?

januska12323
22. okt 2023

Čakaj ešte. Keď nevidela sliznicu nemá ti ani čo odísť.

autor
22. okt 2023

@tosomja usg? 🤷🤷😐 no pozerala ma zospodu a áno, niečo mi brala

tosomja
22. okt 2023

Nevieš čo je usg? Normálne ťa vyšetrila. Nemusí ti robiť ultrazvuk cez brucho. Zdola je to presnejšie. A aj na cytologiu predpokladám brala vzorku.

autor
22. okt 2023

@tosomja nerobila ultrazvuk cez brucho len zospodu mi niečo brala a tak ma vyšetrila... Na základe toho povedala, že cystu tam nevidí... že mám ísť na preventivku prsníkov.

terry658
22. okt 2023

Ja som otehotnela keď mi mesiac meškala menštruácia. Takže by som tento čas využila kreatívne. Možno sa zadarí.

autor
22. okt 2023

@terry658 no kiežby sa chcelo ❤️❤️❤️ asi ešte počkám potom sa zase ozvem dr po nejakom týždni keď nepríde alebo skúsim ešte test 🤷

terry658
22. okt 2023

Ja som takto bola u doktora keď mi meškala mesiac. Nič nevidel, dali mi vyvolávačku a že ak do 14 dní menzes nepríde mám sa ozvať ale že predtým nech si spravím test. MS neprišla,spravila som test a bum. Tehotná.

martinka13
22. okt 2023

Mne bežne vynechaval 1 cyklus ročne

sweet20
22. okt 2023

ja mam 23 a niekolko krat do roka mi vynechal uplne jeden cyklus.. ked mam vela stresu a tak

colsami
22. okt 2023

Z toho co hovoris Ti normalne odspodu robila usg takze Ta RIADNE VYSETRILA (inak by nehovorila ze cystu nevidi a je to OK).
Takze doveruj svojej doktorke, jej reakcia bola normalna a tak ako hovoris, asi sa v tom velmi nevyznas. Skus si trochu dostudovat zakladne veci (to nemyslim v zlom, normalne ako radu v dobrom) ked sa aj o dieta snazite.

autor
22. okt 2023

@terry658
@martinka13
@sweet20 jeee to fakt 🥰 hneď sa cítim trošku kludnejsia.. tak ďakujem skúsim počkať ešte.

vanilkovazmrzka
22. okt 2023

Tak to neni o tom, ze ti meska menstruacia, ale o tom, ze z nejakeho dovodu (mozno hormonalneho) prebehla neskoro (alebo este vobec neprebehla) ovulacia.

alickapusinka
22. okt 2023

to hej to by zistila ale treba hľadať príčinu že prečo TI mešká toľko dni to dobre nie je.

drakvak
22. okt 2023

Ja som mávala pred tehotenstvami cyklus 48-56 dní, žiadnu diagnózu som nemala. Neriešila som to nijako, akurát mi lekárka po preventívke a odbere krvi povedala, že mám viac mužských hormónov ako treba, tak môže dlhšie trvať, kým otehotniem. O pár týždňov som bola tehotná. Takže ak máš výrazne posunutú ovuláciu, môžeš byť tehotná, aj keď test je ešte negatívny. Potom v druhom tehotenstve som tak mala poslednú MS 4.12., test 9.1. negatívny a 20.1. už pozitívny.

tosomja
22. okt 2023

Veď zospodu myslím. Ach moja zlatá, ako chceš v budúcnosti deti, keď nevieš ako ťa vyšetruje a čo robí gynekológ? Veď sa treba pýtať? Čo ti odporúčala gynekologička? Určite vie, čo robí. Keď ti kázala dorobiť si vyšetrenie prsníkov, treba dorobiť a keď nedostaneš menzes do ďalšieho termínu, treba ísť zase.

autor
22. okt 2023

@tosomja jasné ak nedostanem spravím zase test a pôjdem... Len som bola v stresoch keďže to mešká už toľko dní... Na vyšetrenie som objednana až na budúci týždeň.

autor
22. okt 2023

@drakvak Ďakujem 🙏🙏🙏🙏🙏

autor
22. okt 2023

@alickapusinka áno viem že to dobre nieje 😐 ale tak mám aj také nafúknuté bruško (lenže to už pár týždňov) aj bolestí ako pri ms takže každu chvíľu čakám že dostanem.

missviolet
22. okt 2023

ja som medzi 19r-29 mala menzes 3-4x do roka a vobec ma lekari neriesili, ziadna vyvolavacka ani jediny raz... ale teda nemala som z toho take hysaky

petra92
22. okt 2023

Možno by nebolo od veci si zájsť aj na endokrinológiu, či je všetko ok, hlavne ak sa snažíte o mimi. Mňa dr sprdla, že som tam nebola pred plánovaným tehotenstva keďže som tam bola sledovaná. Môže byť problém tam napr...

nikaa951
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
23. okt 2023

@nikaa951 ďakujeeem 🙏🙏🙏🙏