11-ročnej dcére mešká 8 dní menzes

ninaaaa2333
4. aug 2023

Dobrý deň, mám 11 ročnú dcéru, ktorej mešká menzes 8dni. Mávala ho pravidelny a nevieme čo dalej, keďže ideme 13. augusta na dovolenku. Tampon nemôže bojim sa. Ja som kúpila lieky gynex, ale zatiaľ nič. Zajtra ideme mojej znamej a ona ma kamarata gynekologa. Opýtala som sa jej, že či by jej nedal vyvolavacku, povedal, že da, že jej príde asi za 2dni. No neviem, dali by ste svojej dcére vyvolavacku? Skúšali sme už aj horuci kupel, ale nič nepomohlo. Alebo nejaké rady na meskajuci menzes? Ako ho vyvolať? Ďakujem.

patus_2
4. aug 2023

@ninaaaa2333 tampóny sa jej bojíš dať, ale pichnúť jej hormóny sa nebojíš? Nechaj to tak, menštruácia v takom veku môže kolísať. Kúp jej mini tampóny, menštruačné plavky a hor sa na dovolenku. Možno nepríde menštruácia ani počas dovolenky.

rebrambora
4. aug 2023

Pockala by som.
A tampon ak vyhovuje jej, tak urcite ano.

elenka.k
4. aug 2023

@ninaaaa2333 nedávaj jej vyvolavačku, moja zo začiatku tiež mala pravidelnú, nepravidelnú ... kým sa to neustálo. Ako má byť tak bude, možno dostane až v septembri

nicole003
4. aug 2023

@ninaaaa2333 tiez ma napadlo kolisanie. Ja som mala v 15.rokoch 3 mesacny vypadok. A gynex nie je na privolanie ale skor na upravu cyklu

a_alexandra_a
4. aug 2023

Gynex nie sú "lieky", to za prvé. Tampón sa bojíš jej dať, ale vyvolávačku, čo je dobré svinstvo dať si do tela je v pohode? To je krajná možnosť dospelých žien, ktoré majú ustálený cyklus, ale nie dať to 11 ročnému dievčaťu, ktoré menštruuje možno prvý rok, kedy je cyklus totálne rozhádzaný

pribinak
4. aug 2023

Čo myslíš, čo je tá vyvolávacka? No umele hormóny
To sa jej nebojíš dať pichnúť, ale tampon áno? Zaujímavá logika

sissy27
4. aug 2023

@ninaaaa2333 preboha 11r by som teda vyvolávačku nedávala, prvé dva roky môže menzes chodiť všelijako. Aj keď menštruuje tak je to stále dieťa, netreba do nej tlačiť syntetické hormóny, aby si ty mala v pohode dovolenku. Nech sa naučí používať tampóny, kalíšok, teraz baby chvália menštruačné plavky, proste v 21. storočí máš xy iných spôsobov ako zrovna vyvolávačku... Zbytočne si dcéru stresuješ, menštruovať bude ešte tak 30-40 rokov, čím skôr si zvykne, že je to prirodzená súčasť života a netreba okolo toho robiť drámu ani podriaďovať tomu všetky plány.

simsalabim
4. aug 2023

@ninaaaa2333 kup menstruacne plavky. Nam uz viackrat zachranili dovolenku. Dcera tampony ani za svet a to je starsia od tvojej o par rokov.

vkatush
4. aug 2023

@ninaaaa2333 ja som dostala na dovolenke druhé krámy, takže som v tom bola nováčik. Mama mi šla kúpiť tampóny, vyskúšala som a šla som do vody. Samozrejme, menila som každú chvíľu, kvôli hygiene a aj pre pocit, ale úplne v pohode som to dala.
Prípadne jej kúp menštruačné plavky.

Nepichaj jej svinstvo ani jej nedávaj lieky, však to je ešte dieťa, ktorému sa stále cyklus tvorí, ešte len prídu teraz hormonálne výkyvy, zmeny,...

ninaaaa2333
autor
4. aug 2023

@simsalabim Vďaka, idem pozrieť

ninaaaa2333
autor
4. aug 2023

@vkatush Vďaka no tampóny ani za svet nechce

mikadooo
4. aug 2023

@ninaaaa2333 a kedy mala prvý menzes, keď už máva "pravidelne"? Kedy sa jej to upravilo na pravidelné?

svokrinjazykmonika
4. aug 2023

@ninaaaa2333 si robíš snáď srandu s tou injekciou 😯 šak to by hádam ani ten doktor nepichol, by si poťukal po čele akurát tak. Ako môže mať v jedenástich rokoch ustálený cyklus, prosím ťa... 🤦 Bude jej to chodiť kadejako ešte pár rokov. Keď tampón nie, tak jej kúp menštruačné nohavičky a hlavne ju nauč že to nie je koniec sveta že bude mať menzes na dovolenke. Musí sa s tým naučiť normálne žiť a nie že cez svoje dni bude len doma zavretá a nikam nechodiť. Počas menštruácie môže fungovať úplne normálne.

lenka7477
4. aug 2023

ja som kúpila menštruačné plavky , ale sú len na slabú menštruáciu

simsalabim
4. aug 2023

@ninaaaa2333 ak mozem poradit, kup aspon 2 na vymenenie. Dcera ma 3. Tlak vody krvacanie zastavi, plavala aj cez silnu ms. Nijako ju to neobmedzovalo. Len trochu dlhsie schnu.

ibrunova
4. aug 2023

@ninaaaa2333 vyvolávačka môže zabrať až za 14 dní

janka2501
4. aug 2023

Mne dr povedala,ze sa cca rok menzes upravuje....ja by som dcere nedala vyvolavacku, radsej nech ma menzes, skor by som tie menstruacne nohavicky

hanaxxx
4. aug 2023

Ani injekcia jej nemusi menzes vyvolat. Ja ked som bola mlade dievca, aj dve mi pichli a menzes neprisiel (vtedy sa zdravotne hladisko az tak neriesilo).

januska12323
4. aug 2023

11 ročná určite nemá ustálený cyklus tak ani nemôžeš povedať, že 8 dní mešká. Môže jej aj dva mesiace vynechať a stále je to v poriadku. Kúp menštruačné plavky, tampóny alebo proste nepôjde do vody. Nie je to koniec sveta.

palculienka40
4. aug 2023

@ninaaaa2333 aj u nas tak meska neririesime. Vyvolavacku byvsom ani za svet nedala a pritom vyvolovacka moze vyvolat aj po tyzdni.

mamkalentedkova
4. aug 2023

Súhlasím s vyššie uvedeným..určite by som do nej žiadne lieky neochala.menstruacne plavky a ide sa .Tampón tiež nevidím ako extra problém

manushka
4. aug 2023

Tiež som dcérin menzes vyriešila menštruačnými plavkami, práve sme na dovolenke a dostala deň pred 🤦‍♀️ ale čakali sme to tak som kúpila tie plavky, keďže tampon rázne odmietla, ma 13r..ešte sme ich kombinovali s menštruačnými nohavičkami pod plavky…keďže mala iba jedny plavky, menzes máva slabší..

janetinka27
4. aug 2023

@ninaaaa2333 ahoj, pre dievca moze byt ms prave cez dovolenku stresujuca a obmedzujuca, ale patri to k zivotu. Ja som tiez mala ako dievca ako naschval vzdy ms na dovolenke. Teraz su uz menstruacne plavky aj nohavicky. Vyvolavacka moze zabrat hocikedy, moze to byt za 7 alebo aj 14 dni, cize ju to moze stresovat este viac. Beriem od puberty hormony na cyklus, nedala by som jej vyvolavacku. Ms sa jej spusti aj po vyvolavacke az vtedy, ked bude pripravene endometrium.Je mladucka, cyklus nemusi mat este dokonaly. S ms bude zit este vela desatroci, obcas ms naozaj pride v nevhodnom case, ale taky je zivot. Je to mala zena, zvladne to.

martinka13
4. aug 2023

Aj podľa mňa je najlepšie riešenie menstruacne plavky. A kúpala by som sa len v mori. Žiadne hormóny ani tampóny by som neriešila...

simsalabim
4. aug 2023

@ninaaaa2333 este mi napadlo, dcera este pouzivala pocas silnejsieho krvacania rtaketo sortky na plavky https://www.decathlon.sk/p/179712-54311_damske-... pre pocit istoty.

taktotedanie
4. aug 2023

@ninaaaa2333 nie nedala a pokial nechcete rozhodit cyklus tak ani nedavajte..to fakt len kvoli dovolenke?!
Niekto nevie uz co robit asi od radosti..

ketrint
4. aug 2023

@ninaaaa2333 tampóny ale s aplikátorom! 😉
Ja si doteraz nedokážem dať klasicky tampón, ani malicky. Používam len Tampax, tie sú malé a s aplikátormi, s tým to ide ľahko a je správne zavedený (toto mám s klasickým problém).
Dajú sa kúpiť v drigerke (v DM som ich už dlhšie nevidela, ale 101 ich ma, ale aj väčšina lekárni).
Držte sa.

tamvtme
4. aug 2023

Mala pravidelnu menstruaciu...co to znamena? Ako dlho ju ma? Ty sa bojis tampony, ty nevies.ci vyvolavacku, ty riesis aby nemala svije dni pocas dovolenky....a co chce ona? Neuc ju, ze mat menstruaciu na dovolenke je koniec sveta...takych dovoleniek este bude....