Môže byť biely hrudkovitý výtok a svrbenie príznakom mykózy?

20. nov 2019

Ahojte baby.
Chcela by som vás poprosiť o radu.
V pošvy mi ide biely hrudkovitý výtok, až niekedy do zelena. Všetko má svrbí dookola. Som mimo SR a iný lekár má nechce vyšetriť. Poraďte čo by to mohlo byť, bojím sa že som to dostala od priateľa ktorý sa vrátil domov zo služobnej cesty. Môže to byť vážna infekcia alebo aj pleseň? ☹️ Mám to prvý krát teraz a to
Čo by mi pomohlo na to. Ďakujem veľmi pekne za rady.🤝

marlent
20. nov 2019

Mykoza pokial je ro hrudkovite a svrbi

bobula46
20. nov 2019

Canesten krém,prípadne sú aj také vaginálne čapíky, myslím že od idelyn. Používala som po pôrode, tiež som s tým mala problém. Hlavne sa iba sprchovať, žiaden kúpeľ, zo spodu nedávať parfumované sprchové gély, iba obyčajné detské tuhé mydlo, bavlnené nohavičky, najlepšie biele a prežehlené.

porshain
21. nov 2019

Myslim ze sa treba vyhybat aj sladkemu, plesnovym syrom a pivu kedze obsahuje kvasinky. Ja som mala mykozu raz a doktor mi predpisal Canesten na vonkajsie potieranie a Gynoflor vaginalne tabletky a pomohlo. Len neviem ci to nie je len na predpis

simsalabim
21. nov 2019

Neviem kde si v zahranici, ale napr. v Grecku ci Britanii sa da kupit Diflucan bez predpisu (jedna oralna tableta). V lekarni sa daju kupit aj rozne masticky a vaginalne tablety na mykozu, aj test na otestovanie, ci ide o mykozu alebo bakterialnu infekciu. Pravdupovediac, to, ze mas vytok az do zelena sa mi na mykozu moc nepodoba, i ked urcite by to mohla byt kombinovana infekcia kvasinky+bakterie. Mam vsak pocit, ze zeleny vytok sa spomina skor pri trichomoniaze. Neda sa ti ist k nejakemu sukromneho lekarovi? Nechapem, kde si, ked nemozes zohnat lekara na vysetrenie.

pavucikvet
21. nov 2019

tiez nerozumiem vete, ze iny lekar ma nechce vysetrit. ako nechce? skusala si pohotovost? Kto chce, lekara si najde....aj v zahranici.

nikpa
21. nov 2019

Kúp si určite skôr čipky ako mast. Čipky zaberajú lepšie a rýchlejšie. V lekárni ti určite poradia. A nebolo by od veci keby si aj priateľ natieral...

lennkka17
21. nov 2019

Pomáhajú vaginálne tablety canesten, úľava do 2 dní. Alebo niečo podobné na tejto báze.

domcatko_domcatko
2. feb 2021

Ahojte žienky. Viete mi prosím poradiť? Mám druhý deň biely hustý hrudkovy výtok. Žiadne svrbenie, pálenie bolenie. Tehotná byť nemôžem dávame si pozor a malí sme ochranu.