Môže mi byť zle z Biseptolu?

viki1077
31. dec 2013

Chcela by som sa spytat ci mi môže byt zle s biseptolu lebo dnes som nic take velmi ani nejedla alebo to môze signalizovat tehotenstvo? som uz zufala lebo 29.12 mi prisla ms ale je slaba ako zvycajne byva uzivam antikoncepciu ale na jednu tabletku v druhom tyzdni som zabudla a nezobrala som ju vôbec.... :( sedem dni na to som mala nechraneny pohlavny stik :(

bullinka
31. dec 2013

Ano. Po prvej tabletke som do 15 min. bola na Wc. V tomto je Biseptol zradný. Ale potom to už bolo ok.

kveta
31. dec 2013

Ja som sa po biseptole komplet ohadzala.. Neskor mi niekto hovoril, ze biseptol je lacny liek, po ktorom ma vela ludi problemy.

macamac
31. dec 2013

Otazka je o biseptole alebo o tom, ci mozes byt tehotna? 😉
Inak mne bolo po biseptole pred rokmi tak zle,ze odvedy ho mam v zdr.karte zapisany cervenym s vykricnikom
To ako ze Nepredpisovat

aduskatt
31. dec 2013

Mne bolo po biseptole velmi zle, takze uz ho neuzivam a riesim to inymi tabletkami

mirabella27
31. dec 2013

Ja som sa po biseptole strašne vyhádzala , chceli ma nechať v nemocke. Ale to som bola ešte dieťa. Vraj to je riadne svinstvo..čudujem sa, že ho ešte predpisujú. 😒

bianca
31. dec 2013

ja som mala na Biseptol taku reakciu ze sa mi an i nechcelo verit ze to moze byt z toho.Nebrala som ho 1x ,zabral na vybornu ale zial potom som riesila niekolko mesiacov neziaduce ucinky.Nasledne mi imuno z krvy zistila ze mam nan vazne silnu alergiu

jaja018
1. jan 2014

Biseptol nedám naň dopustiť. Vždy zaberie na 1 a zatiaľ som žiadnu redakciu nemala

evickapooh
1. jan 2014

no ze biseptol je lacny liek to este neznamena ze musi mat vela neziaducich ucinkov...to je len taky snobsky pristup... ja beriem100eurove lieky na astmu a maju vela vedl. ucinkov...ale na vec-biseptol je podla mna dobry liek,len nemusi vzdy zabrat ked je vypisany na slepo a nie podla antibiotikogramu.... -len pozor s biseptolom nemozes pit ovocne dzusy , kyslu kapustu a pod. veci ktore obsahuju vela kyseliny na to ma uopozornil urolog ale aj lekarnik...lebo potom ti moze byt zle...ale je to asuiuvedene aj v letaku. kuk ... http://www.edusan.sk/dom_lek/lieky_zobr.php?id=198

nelly912
1. jan 2014

ja mám takú reakciu na biseptol , že "vyvraciam aj črevá"....stačí jedna tableta :( nikdy viac
Tiež ho mám veľkými červenými písmenami s výkričníkom v karte ....ale každý organizmus je iný ....tak aj reaguje inak

bosoriak
1. jan 2014

Moze ti byt zle z Biseptolu. Je to chemoterapeutikum, rozhadze ti celu crevnu floru. Treba k nemu brat probiotika (minimalne 2 hodiny po podani). Crevne problemy su preto velmi castym neziaducim ucinkom. Samozrejme ak je to vazne, treba zmenit liek, ale to je otazka na lekara, nie na skusenosti laikov. Vzdy si treba precitat pribalovy letak, pripadne sa spytat lekara na neziaduce ucinky a podmienky uzivania.

Co sa tehotenstva tyka, tehotna samozrejme byt mozes (ako vzdy, ked mas sex), ale je to velmi velmi nepravdepodobne. Vynechana tabletka v druhom tyzdni je vo velkej vacsine pripadov uplne bez nasledkov. Opat - citat pribalovy letak, je to tam vzdy napisane pomerne jednoducho. Nie som si ista, ci aj chemoterapeutika ovplyvnuju antikoncepcny ucinok HAK, to je opat otazka na lekara. Ale je to pravdepodobne, kedze niektore antibiotika to napriklad ovplyvnuju. Chemoterapeutikum je myslim len umele antibiotikum, ale tomu uz do hlbky nerozumiem. Takze ta zmenena menstruacia moze byt kludne z toho.

Hlavne neprestavaj brat lieky bez porady s lekarom, narobis si viac skody, nez uzitku.

fuska
1. jan 2014

Nemam problemy so ziadnymi inymi liekmi, ale Biseptol som znasala velmi zle. Uz si ho nikdy nedam predpisat.

prettybaby
2. máj 2017

Ahojte,dnes doberam biseptol (min.tyzden) ma chytil prvykrat zapal mocovych.mam zaludok na vode,predpokladam,podla prispevkov vyssie,ze mi tak je z neho

dominika2221
22. aug 2018

Momentalne beriem biseptol aj ja a po dvoch dnoch tocenie hlavy zle od zaludka

dijka123
4. júl 2021

@dominika2221 nie si sama mne vcera predpisali biseptol na mocove cesty a vcera vecer nic a dneska ukrutna bolest hlavy proste biseptol je svinstvo riadne uz nikdy viac ho nechcem

alinchain
14. feb 2024

@dijka123 svinstvo je tá baktéria, ktorou si sa infikovala a pri neliečení ti môže veľmi ublížiť, napriklad streptokok sadnúť na srdce a máš problémy celý život.


Biseptol je liek, veľmi účinný a efektívny voči mnohých baktériám. Biseptol je antibiotikum, ktoré zachraňuje ľudské životy a zdravie. Tak ako každý liek, má vedľajšie účinky, väčšinou mierne, no prínos lieku ich ďaleko prevyšuje.


Na prevenciu podráždenia žalúdka pomáha omeprazole, dať si hodinu pred biseptolom. Ak máte citlivejší žalúdok uveddte to lekárovi, nech Vám k tomu predpíše aj omeprazole.

barbaria11
15. feb 2024

@alinchain konečne jedna normálna odpoveď ktorá si zaslúži ohodnotenie. Všetci nariekajú o vedľajších účinkoch a démonizujú antibiotiká, no v skutočnosti by si mali uvedomiť že majú šťastie, že to vôbec môžu brať. V minulosti by kľudne umreli na angínu, či zápal močových ciest a bolo by.