Môže sa preniesť genitálny herpes aj bez styku?

miselkka
1. máj 2023

Ahojte, ospravedlňujem sa, ak to tu už odznelo, prosila by som o radu- som v 10 tt a včera som si všimla, že na pyskoch sa mi vyhodil herpes, vyzerá veľmi podobne ako klasický na perach, no s priateľom sme od zistenia, že som tehotná vôbec nemali styk - ani pohlavný ani orálny. Ja som predtým zvykla mať občas klasický herpes na perach, ale objavil sa aj tam dole .podotýkam, že partnerov nestriedam a nemyslím, že by ma partner podvádzal. Akurát som si všimla, že priateľ má teraz na perach. Chcem sa opýtať teda - je možné, aby sa to prenieslo aj inou formou ( použila som jeho uterák, alebo možno pri holení) ....nechcem mať nejaké neoprávnené pochybnosti alebo robiť ziarlivostne scény, keď asi najskôr na to nie je dôvod...
Momentálne si to natieram acyklovirom, ďakujem pekne za odpovede.

stellarstar
1. máj 2023

@miselkka áno môže, každý má mať svoj uterák

domka222
1. máj 2023

Ako radí vyššie. Uterák každý svoj .Pri holení, akože jednou žiletkou ty dole a on hore? 🤢Ak to praktizuje,je prenos dosť pravdepodobný

melanta
1. máj 2023

Jeden uterák a jedna žiletka. Uff. Svojho muža milujem, ale zadok si každý utierame do svojho uteráka. A ak má herpes, tak dostane zvlášť uterák na to a ruky telo tvár si utiera zvlášť. Veď to je základná hygiena.

miselkka
autor
1. máj 2023

@domka222 ziletku určite nemáme spoločnú, keďže používa strojček, predtým sme ten uterák až tak neriešili, a nemala som žiadne problémy, ten herpes som už predtým na tom mieste dávnejšie mala, ale aj priateľ má teraz na perach, čiže mohol sa utrieť...

miselkka
autor
1. máj 2023

Ďakujem za odpovede

miselkka
autor
1. máj 2023

Každopádne odteraz už má každý svoj uterák🙂

stellarstar
1. máj 2023

@miselkka toto by ma nikdy nenapadlo používať jeden uterák spoločne 🙈 aj moji rodičia majú každý svoj zvlášť odjakživa od detstva si to pamätám a aj ja s partnerom. Každý má svoj veľký uterák na sprchu, extra na vlasy, extra na intímnu časť tela

trgypadl
1. máj 2023

Pozri si hsv 1 a hsv 2.
Ak si uz raz genitalny herpes mala, staci oslabena imunita, a moze sa znovu prejavit... Genitalny herpes a herpes na perach su 2 rôzne typy virusu

miselkka
autor
1. máj 2023

@trgypadl tak áno, respektíve keď sa mi urobil na perach tak sa mi stalo, že sa mi potom presunul do intímneho okolia, čítala som, že sa to môže stať

miselkka
autor
1. máj 2023

@stellarstar no ako, snažím sa byť konštruktívna a tiež neriešim, kto ako žije, a tiež si myslím, že netreba byť prehnane uzkostlivy a mať doma v kúpeľni zavesenych 10 uterákov, lebo každý je na inú časť tela, netreba to preháňať, ja viem, čo je hygiena a nepotrebujem to takto pocítiť...mam ale kolegyňu, ktorá máva rôzne zápaly už len zo zlého prášku a dokonca si po praní zehli spodné prádlo...ono existuje aj partnerská imunita a písala som tu aj preto, lebo často sa v súvislosti s touto témou skloňuje nevera, promiskuita a podobne , čo samozrejme je určite väčšinou najpravdepodobnejšie, ale nie každý je taký a preto verím, že nájdem nejakú aj objektivnejsiu radu...

stellarstar
1. máj 2023

@miselkka ale aj tak, jeden uterák spoločne 🙈 a nie ze by som preháňala nie nepreháňam a ani nie som úzkostlivá s tým to nema nič spoločne.

miselkka
autor
1. máj 2023

@stellarstar no ako zvykneme spolu chodiť aj do sprchy:D, ale tak stalo sa, niekedy si vezmem len pre seba nový, zrejme to bude najskôr aj tou imunitou, momentálne ho má na perach , ale nemali sme ani orálny sex, lebo tiež ešte stále bývam často unavená, keďže som tehu asi som aj citlivejsia na rôzne veci, tak si dám väčší pozor