Môže to byť zo zubov?

alofinka
21. sep 2017

Ahojte mam prvé dieťa má jeden rok doteraz jej vyšlo 5zuboch bez problémov, teraz už dva týždne ma zvýšenú teplotu večer vždy tých 37,5 a stále ju preháňa, už dva týždne, boli sme u doktora a kontroloval jej moc, CRP, a všetko v poriadku, dal jej diétu, ryžu, mrkvu, piškóty čierny, caj, smektu, probiotika ale stále nič, má navrete ďasná, podľa mňa to ma zo zubov, on ma už 80 rokov a podla neho, podľa nových štúdií, to už zevraj zo zuboch nebýva, ak chcem pošle ma do nemocnice, mala aj týždeň nádchu ale to už prešlo, papa pekne co mi poradíte?

ckatka
21. sep 2017

nas mal presne to iste, kakal take redsie asi 6x denne, dva dni mal tak 37-38 teplotu a naliate dasna, slintal, vsetko hryzol, za vsetko mrncal,...doktorka povedala ze zo zubov, dali sme 2x nurofen a kvapky do nosa lebo priesvitny sopel mal.... a preslo

pelian
21. sep 2017

No podľa mňa je to evidentne zo zubov, veď presne takto sa u detí prejavuje rast zubov nie? Tiež by som dala niečo proti horúčke a treba len vydržať

alofinka
autor
21. sep 2017

Ja si tiež myslím ja už vzhľadom na jeho vek beriem niektoré veci s rezervou

barruna
21. sep 2017

Ja som tiez za to, ze to ma zo zubkov, este ked ma aj teploty, nechapem na co ta dieta ale tak pre istotu dodrzujte aj tak asi nebude chciet vela papat ked ju bolia zubky a davat nieco na tu horucku

alenky
21. sep 2017

Kazde dieta je uplne ine. Moja dcerka bezne teplotovala a zuby nikde-zacali vychadzat az po roku. Syna prezenie pocas dna 2xprip.3x a na druhy den plus dalsie dva zuby. Uz sa stalo, ze mu dva dni tiekli priesvitne sople potom zrazu nic a plus dalsie dva zuby-ale teplotu nemal este ani raz. Som tiez toho nazoru, ze to deti mavaju zo zubov. Len ju sleduj a uvidis mozno Vam pribudnu nove zubky. Moji stale ked im isli vsetko ohryzali-nabytok, postielky a syn si dovoli kusat aj mna...

lubka3232
21. sep 2017

aj môj syn slintá, všetko hryzie, mrnčí za všetko a zatiaľ na ďalšie zuby čakáme, vyšli mu spodné 1ky ani neviem poriadne kedy. teraz som si myslela že už pôjdu tie horné, dostal aj teploty, ale namiesto zubov prišla viróza. no v tvojom prípade som tiež za tie zúbky. keď porobili bábätku vyšetrenia a na nič neprišli, je zbytočné ísť do nemocnice, veď načo si nabúravať imunitu.

alenky
21. sep 2017

@lubka3232 Skusil by ma dr.posielat do nemocnice bez diagnozy, alebo len tak. Stacilo mi 5dni vtedy este s 5mes.syncekom takmer som prisla o mlieko a ledva som tam jedno oko zavrela-najhorsie dni v mojom zivote nikdy viac. Beriem pokial je nevyhnutna hospitalizacia a zivot ohrozujuci mojho dietata ano inak nikdy kde mu je lepsie sa liecit v nemocnici al.domacom prostredi....Ved to je smiesne

alofinka
autor
22. sep 2017

Ale je normálne ze je to už 2 týždne? Preháňa ju aj z tej diéty zo všetkého nemôžem jej dať ani mlieko už nechce ani jest ani ten čierny čaj mam chuť z tou diétou skoncovať

alenky
22. sep 2017

@alofinka A bral Vam dr.aj ster zo stolice?

henamichal
22. sep 2017

No radšej nemocnica, než sa doma stresovať a nevidieť zlepšenie! Aspoň by to dieťa tam dôkladnejšie vyšetrili. Nie je sranda, že sa trápite už dva týždne !

alenky
22. sep 2017

@alofinka Nam v takomto pripade velmi pomohli kvapky hylak-dcerka mala vtedy rok a pol ale su myslim od dvoch rokov, ale stale som vsetko konzultovala s nasim pediatrom. Dcerka hnackovala 4dni a bolo to obrovske trapenie. 2tyzdne je uz dost dlha doba-hnackovanie zo zubkov ano, ale urcite nie tak prilis dlho. Ves chudatko uz musi byt aj mala z toho vycerpana. Navstivila by som opat pediatra a co dalej prip.pohotovost nech zhodnoti stav iny lekar

vladenka2
22. sep 2017

Skusila by som probiotika. Nas dr hovori ze 37,5 je normalna teplota. Zubky to mozu byt, asi aj su. Niektote deti (poznam z okolia) tazsie niesli prerezavanie a tiez takto dlho hnackovali, nespali, plakali, kusali vsetko. Asi by som sa popozerala po mladsom pediatrovi. Tento ajtak kazdu chvilu skonci. Drzim palce nech to cim skor prejde.

lubka3232
22. sep 2017

@alenky no ved presne! nemocnici je lepsie sa oblukom vyhnut. drzim vam palce 🙂

fdenisa
22. sep 2017

Ahoj moja lekárka má okolo40 rokov a tiež tvrdí že pri prerezavani zubov je znížená imunita a dieťa rýchlejšie chytí infekciu. Hnačky u malého dieťaťa nie sú sranda.... Ale každé dieťa je iné.....

mikaelita
22. sep 2017

Ahoj.
Moj syn co zub, to teplota okolo 37,7 ale max 2-3 dni + nadcha, nakolko je to cele s dutinami prepojene. Stolica vzdy ok. Zuby su kotuhy 😉

henamichal
24. sep 2017

Bože.... !! radšej sa doma trápiť 2 týždne a vyhnúť sa nemocnici a žiť v strese. Múdre rozmýšľanie. "Závidím" takým kľudným mamičkám !

loginexistuje
24. sep 2017

DO nemocnice s tymto by som urcite nesla .. chytis tam nejaky rotavirus a pod a potom len budes riesit ...

je vysoko pravdepodobne ze je to zo zubov deti takto bezne reaguju najma ak ide o ocne zuby ci stolicky ...