• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

MTHFR - heterozygot. Čo to znamená?

14. novembra 2015 
@mama83 A aku si mala hodnotu ?Ja som mala 9,29.
20. sep 2013 o 10:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamamonika ahoj,ja som mala 12,60 a podľa laboratória bola norma 13,0
20. sep 2013 o 10:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mama83 Ja mam napisane tu, ze norma je od 3.65 do 11,5 . :unamused:
20. sep 2013 o 13:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Porušoval pravidlo "Nepíš do fóra to, čo patrí do internej pošty".
20. sep 2013 o 13:48 • zuuzika
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Porušoval pravidlo "Nepíš do fóra to, čo patrí do internej pošty".
24. sep 2013 o 18:40 • kollarovav
Ahoj všetkým,
po 4. neúspešnom embryotransfere mi robili robili trombofilné mutácie a tiež mám MTHFR (C677T) heterozygot. S CAR-om som to ešte nekonzultovala, lebo čakám na ďalšie výsledky a potom sa im ozvem. Mal by ma lekár s takýmito výsledkami poslať automaticky na hematológiu? Zatiaľ nič nespomínal. Aspoň som sa ako samoplatca objednala na homocysteín. Mala by som sa dožadovať hematológie? Ďakujem.
12. okt 2014 o 19:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@freyahope Bola to jediná mutácia, ktorú Ti našli? Mne zistili viaceré - obe MTHFR, aj faktor V Leiden, všetky heterozygot. Na hematológii mi predpísali Clexane, pichala som ho aj počas stimulácie pred IVF aj pred KET aj počas každého tehotenstva a šestonedelia.
Každopádne sa pýtaj na hematológiu, aspoň konzultovať diagnózu.
Mne síce hematologička hovorila, že podľa nejakých posledných štúdií nemá prítomnosť MTHFR mutácie vzťah k otehotneniu, ale keďže počas predchádzajúcich tehotenstiev mal Clexane pozitívny vplyv, nemala dôvod nepredpisovať mi ho.
Držím palce!
12. okt 2014 o 19:24  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@liebling98 vďaka, bola to jediná mutácia. Tiež som si myslela, že aspoň na konzultáciu by ma lekár mal poslať.
12. okt 2014 o 19:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kocica43 ahoj ja som ten istý prípad, potratila som dva krát a pri tretom otehotnený mi toto zistili tak od začiatku som si pichala clexane, a teraz mám 18m. dcérku, ale nikto mi nepovedal žiaden dr. či to v živote aj iné ohrozuje ak aj nie som tehotná :confused: ďakujem ti
15. okt 2014 o 12:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Aj ja som heterozygot pre MTHFR 677 CT (problém v metabolizme kyseliny listovej, čo spôsobuje, že sa horšie odbúrava z krvi homocysteín). Obe tehotenstvá som brala kyselinu listovú a všetko dobre dopadlo :slight_smile: . My sme mali najväčší problém s mojou reprodukčnou imunitou: mala som vysoké množstvo protilátok proti trofoblastu (= bábätko sa nemohlo zahniezdiť) a brala som na to nízke dávky Prednisonu.
13. feb 2015 o 14:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ahojcek ako dlho si brala ten prednison? A kolko to bolo? iba 5mg?
17. feb 2015 o 12:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte dievcata mam na vas otazku bola som na hematologickom vysetreni po dvoch potratoch. tam ma v sprave napisane ze: trombofilny stav: rezistencia na aktivovany protein CFV Leiden heterozygot, mutácia C 677T heterozigot.
no som s toho uplny jelen DR. tvrdi ze to potraty nesposobuje ale ked budem tehu tak ze mi da nejake injekcie ale teraz som tehotna a nejak ani ona nevie co robit zase ma objednala na odber krvy o tyzden, ale u mna je kazdy tyzden drahy nechcem znova potratit
baby mate niekto taku diagnozu ako postupovali lekari dakujem za kazdu odpoved
8. mar 2015 o 14:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lenka369 Ahoj nemaš sa čoho báť ja som mala to iste pripadne podobne v ktorom týždni si? predpokladam že lekarka ti naordinuje injekcie na riedenie krvy zo začiatku si budeš chodiť pichať a potom sa naučíš aj sama bude ti kontrolovať krv a možno ani cele tehotenstvo si to pichať nebudeš záleži aky stav ale po porode určite budeš musieť snaž sa veľa jesť a hlavne piť teraz kašli na to že kolko priberem nepriberem a snaž sa oddychovať nohy aspon večer hore teraz je jar a jarné prechádzky nie dlhé ti pomožu a ešte jedna vec zabudni na opatky vol radšej pohodlne topanky aby ti nohy prekrvovali držím ti palce PS: Psychika robi divy :slight_smile:
18. mar 2015 o 17:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, ako zistim, ci mi urobili testy na vsetky potrebne mutacie? Hematol8gicka povedala, ze z geneticieho hladiska to jam v poriadku. Mam tam uvedene:
FII protrombin G20210A mutacia nepritomna
FV Leiden G1691A muracia nepritomna
FXIII mutacia Val34Leu heterozygot
PAI-1 muracia 4G/5G heterozygot 4G/5G
14. nov 2015 o 20:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok