MUDr. Hrivňák

swetyty
6. jan 2016

Baby bol niekto na vyšetrenie u doktora Hrivňáka v Košiciach a diagnostikoval vám oligoasthenoteratozoospermiu?

bobix25
8. jan 2016

my tam chodime s manzelom ale on ma necrospermiu a taky pripad ako my nemal 20 rokov

swetyty
autor
8. jan 2016

@bobix25 a to je konkrétnejšie čo? nevyznáme sa ešte v tých skratkách a názvoch 😒

bobix25
8. jan 2016

tak ze manzel ma mrtve spermie a nevie, kde zomieraju , nasadil nam ako poslednu moznost hormony, kedze k nemu chodime uz rok, a manzela stale lieci, a bud sa mu po hormonoch stav zlepsi , ze ostanem spontane tehotna, alebo mu urobia rychly odber na umele oplodnenie, alebo ked aj tato liecba zlyha tak ho bude cakat chirurgicky odber spermii a nasledne ICSI, velmi sa bojim, lebo z genetiky delenie chromozomov sme malli v norme, ale cakeame na vysledky chromozomu Y, a vysledky na cysticku fibrozu, lebo s tych dvoch vysledkov moze byt jasna pricina nasej diagnozy.

greys
8. jan 2016

@swetyty áno asthenoteratozoospermiu :(

swetyty
autor
8. jan 2016

@greys to mate to iste čo my?

greys
8. jan 2016

@swetyty áno v podstate. máš aj výsledky pri sebe? vieš ich dať do počítača ?

swetyty
autor
8. jan 2016
swetyty
autor
8. jan 2016

@greys ale okrem toho že 100% patologia veľmi tomu nerozumiem...a b c netuším čo tie hodnoty znamenaju

greys
8. jan 2016

@swetyty pridaj sa do skupiny bojujeme so spermiogramom , tam ti určite poradia najlepšie.
https://www.modrykonik.sk/group/7109/detail/

swetyty
autor
8. jan 2016

@greys už som tam

greys
8. jan 2016

@swetyty lebo ja sa tiež veľmi v tom spg nevyznám, len viem, že my máme zlý spg a už 2,5 roka sa nám nedarí. A Hrivňák čo povedal? Odporučil IVF?

swetyty
autor
8. jan 2016

@greys no my sme boli len raz, teraz v januári sme objednaný znovu na spg + všetky ostatne vyšetrenia a tak nahodí liečbu. Tak uvidíme.

greys
8. jan 2016

@swetyty my sme boli už v júli, spg zlý . iba 5 % oplodnenia schopných spermií. mali sme ísť na kontrolu, ale odmieta manželík 🙂 tak len veríme, že sa nám to raz podarí 🙂

swetyty
autor
8. jan 2016

@greys prečo odmieta? no 5% je stale lepšie ako ani jedna.... 😒

greys
8. jan 2016

@swetyty a načo? veď liečiť sa to nedá liekmi na predpis. IVF nechceme. tak ani kontrolný spg nepotrebujeme :D

nynyky
8. jan 2016

Nas liecil Hrivnak. A sme maximalne spokojny. Manzel ma oligoteratozoospermia.spravil mu komplet vysetrenia kedze sme 2xpotratili a nasadil mm antibiotika a teraz sme uz v 17tt 🙂

swetyty
autor
8. jan 2016

@greys baby v skupinách písali aj o vitamínoch neskušali ste?

swetyty
autor
8. jan 2016

@nynyky ake ste mali vysledky?

greys
8. jan 2016

@swetyty všetko skúšame, L-karnitín, vit. C, macu, tribulus, Omega 3-6-9 , a teraz som objednala Pycnogenol Strong. Snáď niečo zaberie. Ja som zvedavá, či malo aspoň niečo vplyv na spg, ale tak nebudem mm nútiť 🙂

swetyty
autor
8. jan 2016

@greys 😒 dufam že môj to nevzdá...sme síce na začiatku ale....držím pršteky nech všetko dobre dopadne 😉

greys
8. jan 2016

@swetyty držím prsty. verím, že sa nám to podarí 🙂 aj vám 🙂

swetyty
autor
8. jan 2016

@greys dufame ☹

nynyky
8. jan 2016

@swetyty no po tej 2mesacnej liecbe sa spermiogram zlepsil na oligospermiu. Manzel mal vraj neaku infekciu a jeden semenik mensi. Ale tak my sme nemali problem otehotniet

swetyty
autor
8. jan 2016

@nynyky tak to je zase ina diognoza ako naša.... 😒 ☹

zibi
8. jan 2016

@swetyty pri tejto diagnoze moze byt pricinou aj nejaky zapal bud prostata alebo pri vytere nieco nic mu nezistili? oligo asteno sa da ovplynit aj vitaminmi ..aj terato ale to uz je horsie no da sa ..treba najst pricinu lebo ona niekde je ..to len lekari a centra tvrdia ze nie...
a neboli ste aj v tkanivovej banke v ke t? tam robia ovela komplexnejsi speriogram a zadarmo , aj kutltivaciu spravia a aj zapalove markery ked tam su ...cize sa to oplati tam ist

swetyty
autor
8. jan 2016

@zibi my sme boli prvý krát tam, po odporúčaní od báb aj moja gynekologička mi ho odporučila. Tak mm bol na spg a po výsledkoch nam doktor povedal že to môže byť ovplyvnené aj stresom aj neviem čim možným ešte...že prídeme ešte na jeden "skúšobný" spg a podľa toho sa uvidí akú liečbu nasadí a čo bude ďalej plus tým že to mame ďaleko tak že teraz v januári spraví spg + všetky vyšetrenia aby sme nebehali každý mesiac tam.

zibi
8. jan 2016

@swetyty ano moze to byt ovplyvnene aj stresom , ale vacsinou nie ..skor su tam ine faktory co to ovplyvnuju (zapal, bakterie atd..)

swetyty
autor
8. jan 2016

@zibi ja som si myslela že to je taka útecha, lebo neverím že stres ti spg ovplivní na 100%

swetyty
autor
8. jan 2016

@zibi vy ste ako na tom?

zibi
8. jan 2016

@swetyty my mame to co vy...
no nie je stres ako stres... ked myslel vplyv oxidacneho stresu ze sa do tela uvolnuju volne radikaly , ktore mozu posobit zle tak v tom pripade bereim..ale stres ako ze ma nervy v praci a to mu celkovo ovplyvnuje spermio tak tomu uplne neverim..to skor potom tie vonkajsie faktory ako alkohol, fajcenie, prehrievanie mobilom , pc , skodliviny z ovzdusia, estrogeny atd... aj stres moze mat vplyv ale nei ze uplne..a ten oxidacny ako pisem to je uz nieco ine a davaju sa na to prave antioxidanty ktore tie volne radikaly zachytavaju