Myóm na maternici. Máte skúsenosti so snažením?

rut
20. nov 2006

Ahojte. Má niektora z Vas skusenost so snazenim a tehotenstvom s myomom.

emjee
21. nov 2006

v medicine nie som doma, ale nie je toto https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... podobne? skus precitat 😉

lili1
21. nov 2006

Ahoj rut. Ja som mala myom na maternici 1 velký a 6 malých ,všetko mi vyoperovali, je pravda že som mala problém otehotnieť velmi dlho,ale to nemusí byť tvoj prípad, treba ísť k lekárovi a poradiť sa . Ja som bola 7x na umelom oplodnení a na 7x sa to podarilo, momentálne som v 7 týždni tehot. Ahoj 🙂 😉

dorotka
21. nov 2006

rut mam hororili mi ze bude problem otehotniet a vyslo to na prvykrat (dokonca sme s tym tak rychlo ani nepocitali)
ked som v 8tt krvacala tak mi povedali na pohotovosti ze lezat dokonca tehotenstva moj lekar ma vsak iny nazor a tak odporucal lezat do 13tt vydrzala som do 10tt ale snazila som sa co najmenej chodit aj v praci aj doma a co najviac sediet v pololeze alebo lezat teraz lekar povazuje tehotenstvo za zdrave a uz nic nemame zakazane pokial sa nezmeni stav
v mojej mudrej knihe som citala ze posledny mesiac moze byt problem ak by sa maternica nemohla kvoli nemu zvacsovat ale dufam ze vsetko bude ok

dorotka
21. nov 2006

inac vedela som o nom uz pred otehotnenim a lekar mi odporucal operaciu len v pripade ak by sa nedarilo do roka otehotniet lebo sa operaciou moze poskodit sliznica maternice a vtedy by mohli nastat problemy s otehotnenim
a este bolo riziko ze babetko sa usadi pri myome co sa nastastie nestalo
lili predpokladam ze teba operovali kvoli tomu ze ich bolo tak vela
a blahozelam a prajem nech vsetko dobre dopadne

rut
autor
21. nov 2006

Ďakujem za odpovede. Ja mam maly (1,45 cm), preto moja lekarka vravela, ze je lepsie s tym nic nerobit, aby sa neposkodila maternica, ale sa snazit cim skor otehotnie. Zatial sa nam bohuzial nedari (3 mesiace). Navyse mam 34 rokov.

dorotka
21. nov 2006

rut ja stale verim ze u mna vela zohrala psychika a to ze som to nechcela ihned a hlavne som si ziadny myom nepripustala (moj ma 4,2cm) neviem kolko mal pred tehotenstvom inac v case porodu budem mat 29 cize tiez uz patrim do veku kde sa rizika proste vyskytuju

rut
autor
21. nov 2006

To som uz par krat pocula, ze sa nemame snazit a pride to samo. Dufam... Pozeram, ze ty uz coskoro budes mamina. Tak drzim prsty, nech sa vam dari.

consti
21. nov 2006

rut já mám taky myom a to mi je jen 24 😒 Nicméně je to asi různé i podle umístění myomu. my se o mimi ještě nesnažíme, ale bylo mi řečeno, že se s myomem doporučuje časnější těhotenství. Já mám myom 3cm, ale nijak se nezvětšuje, ten tvůj je hodně malinký, takže věřím, že vše bude Ok 😉

lili1
21. nov 2006

ahoj dorotka 🙂 mńa museli operovať mala som dosť velké bolesti ale (mala som 18 rokov) ,po operácii sa nám nedarilo teraz mám 28 takže už najvyšší čas,dúfam že to bude ok. Držím ti palce 🙂 😉

janinah
1. dec 2006

moja sestra mala myom, ktorý sa nezväčšoval, potom neplánovane otehotnela a myom začal rásť rýchlejšie ako plod, skončilo sa to samovoľným potratom v 4. mesiaci
rut, možno by si sa mala poradiť aj s iným odborníkom, či by nebolo lepšie myom vyoperovať /dá sa to aj laparoskopicky - šetrne ku tkanivu/, trocha počkať a tak skúšať otehotnieť, mne to pripadá logickejšie než čakať, čo urobí myom, veľa šťastia, kvôli veku sa neboj, v mojom okolí sú aj 40_ničky prvorodičky a majú zdravé detičky.

consti
2. dec 2006

janinah nestraš 😢 ...Asi záleží hodně na umístění. Mě třeba doktorka taky řekla, že v těhotenství ten myom povyroste, ale mimču by to ublížit nemělo...

janinah
2. dec 2006

consti, nikoho nechcem strašiť, len som napísala, čo sa stalo sestre,keď nad tým rozmýšľam, nie je isté, či sa oplodnené vajíčko v sliznici maternice usadí blízko myomu alebo niekde ďalej, preto by som sa radila s viacerými lekármi,veľa šťastia

rut
autor
2. dec 2006

Ďakujem vám za každú pozitívnu aj negatívnu informáciu. Už dlhšie rozmýšľam na tým, že by som to mala odkonzultovať aj s iným lekárom, len neviem, kam sa vybrať.

consti
2. dec 2006

janinah já vím. Také jsme jednu dobu přemýšlela nad tím obrátit se i na jiného lékaře, ale tak nějak se bojím a oddaluji to 😅 😔

dorotka
2. dec 2006

no kocky mne stale lekar hovori ze zatial je to ok ale zalezi ako sa mymom bude dalej spravat teraz som sa vratila sice s nemocnice ale podla lekarov to spolu nesuviselo
rut takze este musim trosku vydrzat aby babtko dozrelo este mame viac ako dva mesiace 😉

rut
autor
5. dec 2006

Tak som dnes nabrala odvahu a odkonzultovala som to s iným lekárom. Ten mi povedal, že pri veľkosti môjho myómu by nemal byť problém s otehotnením. Problém by bol, keby sa v priebehu 6 mesiacov zväčil na dvojnásobok. Vo všeobecnosti sú problém myómy od 4 až 5 cm. Mám chodiť každý 6 mesiacov na ultrazvuk a nerobiť si starosti, ak neotehotniem ešte pol roka. Potom sa už bude musieť hľadať príčina.

tesita
15. dec 2006

Moja známa mala myóm na maternici. V tehotenstve jej začal rásť. V piatom mesiaci tehotenstva jej ho odstránili a narodilo sa jej zdravé bábätko. Takže sa nemusíš báť.

elia
15. dec 2006

Ja som mala pred tehotenstvom myom 4cm zvonku maternice, odporucali mi ho vybrat este pred tehotenstvom ale bala som sa operacie... a navyse som citala som ze vonkajsie myomy vacsinou nerobia problemy. Otehotnela som, prve 3 mesiace nerastol, ale v 4. mesiaci narastol na 7,5cm a skoncilo sa to potratom. Teraz po potrate sa uz zase zmensil a cakam na operaciu. Takze pokial ma myom viac ako 4cm, odporucam ho dat preventivne von.

tesita: Ale mne povedali ze ak zacne rast v tehotenstve tak je to uz neskoro riesit, vtedy sa to uz neda operovat. Urcite to bol myom co jej v tehotenstve odstranili? Nebola to cysta?

consti
15. dec 2006

elia já mám 3cm myom a bylo mi řečeno, že otěhotnět můžu, ale že myom v těhu také trochu vyroste...Tak nevím 😲

elia
19. dec 2006

3cm je myslim este v pohode, navyse vcera som bola u dalsieho lekara ktory povedal ze silne pochybuje ze moj potrat suvisel s takymto myomom (vonkajsim), takze mohla to byt aj ina pricina. Asi je vzdy lepsie poradit sa aspon s 2 lekarmi a ked obaja povedia ze to netreba operovat tak to tak bude.

consti
19. dec 2006

elia díky..bohužel já na dalšího lékaře nemám nervy. Prostě to zatím necháme a až se začneme snažit a nepůjde to, budu jednat 😉

rut
autor
4. jan 2007

Consti, stálo za to, prekonzultovať to aj s iným lekárom. Dnes som pôvodnú lekársku zmenila a tá mi potvrdila tehotenstvo. Veľmi sa tešíme. Držím aj Vám prsty, nech to dobre dopadne.

laura.li
9. jan 2007

Ahojte,
vidim,ze je nas dost s takymto problemom.I ja som uz pocula,ze myom bol uspesne odstraneny pocas tehotenstva.Operaciu som podstupila pred 2 mesiacmi.Ze vraj uspesne,ale...zostal tam dalsi,ktory sa neda odstranit bez poskodenia maternice.Takze mi lekar odporucil co najskor otehotniet.Tak skusame...
Prosim niekoho,kto ma podobne skusenosti,aby sa ozval.Dakujem.

consti
9. jan 2007

laura.li to je mi líto...Můžu se zeptat,jak operace probíhala,na tvé pocity,jak velký byl a je ten myom atd.Klidně napiš do IP(Interní pošta) 😉 .Kolik je ti roků?A snažíte se asi teď chvilku viď?Promiň za tolik otázek, ale dost mě to zajímá, když máme stejný problém 😉 😒

michalko
10. jan 2007

ahojte, zapajam sa do vasej diskusie po prvy krat. Mam 35 rokov, 1 dieta a tuzim mat este 1 dieta. Na gyn.prehliadke mi zistili myom 4,6 cm. Tiez neviem co by bolo lepsie spravit- dat si ho odstranit alebo este pockat. Nesposobuje mi nastastie zatial ziadne zdrav.problemy ale keby som chcela otehotniet....
Je mi jasne, ze nikto mi nezaruci, ci po operacii budem moct otehotniet ko aj ci ked si ho nedam ci nepotratim. Zacala som uzivat aj volnopredajne lieky INDONAL- sice pomaha viac pri cystach ako myomoch, ale skusam vsetko.
Na laparoskopicke zenske operacie je vraj najlepsia nemocnica Roosweltova v B. 🙂 Bystrici.

janinah
10. jan 2007

ahoj,michalko, môžeš si prečítať, čo som písala o mojej sestre,na tvojom mieste by som si dala laparoskopicky vybrať myom a po určitej dobe/povie lekár-operatér/ skušaj otehotnieť,tvoj myom je pomerne veľký a je pravdepodobné, že v tehotenstve bude rásť a trocha ťa tlačí aj vek, tak veľa šťastia.

elia
12. jan 2007

Aj ja idem na operaciu do Bystrice. Tiez som citala na www.indonal.sk ze tento prirodny vytazok z brokolice a kapusty... premiena estradiol (hormon zodpovedny aj za rast myomov) na nieco neskodnejsie. Ma s nim este niekto skusenosti? A tiez nikde som sa nedocitala ci ho budem moct uzivat uz ked sa budeme znovu snazit o otehotnenie.

chofni
13. jan 2007

ahojte, aj ja sa pridaa. Som v 18 tt. V 6 tt mi nasli myóm na prednej stene maternice 23mm. Teraz som bola na ultrazvuku a ziaden myóm tam nebolo vidiet. Ja len dúfam, ze vsetko je v poriadku. Moja gynekologicka mi povedala, ze myómy vraj pocas tehotenstva nezvyknu rast. Tak neviem ci jej mam verit. ale zrejme ten moj asi nie.

consti
13. jan 2007

chofni těžko říct, mě doktorka zase řekla, že počas těhu vyroste, ale po porodu se zase zmenší.A ten tvůj je malinkýk, tak vše učo proběhne OK.jen dávej vědět, jak vše probíhá,ju? 😉 pa