Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Nemávam ovuláciu a šanca na otehotnenie

miruuska
28. nov 2012

ahojte.uz rok v kuse chodim k doktorovi co mi kazdy mesiac nepride menstruacia tak mi pichne injekciu niekedy mi ani po injekcii nepride musi mi pichnut dalsiu.pred par mesiacmi som dlhksie uzivala tabletky na upravu a stale to iste.po liecbe som sa mi objavil zapal vajecnika-ukrutna bolest.10dni mi pichal injekciu no uspesne sa mi zapal vyliecil a ani naznak po zapale.pred par dnami som na sebe zpozorovala zmenu nalady pocase boliesti bod bruskom a citlivejsie prsia.prve co ma napadlo ze ci to neni nahodou tehu lebo prsia ma boleli aj pri prvom.tak som isla doktorovi a povedal ze tehu niesom a ani tak lahko nebudem.robil mi sono mala som zvacsenu sliznicu a zistil ze u mna nedochadza ovulacia.aj ked si spravim ovu test a ukaze mi ze mam proste mne sa neuvolnuje vajicko z vajecnika.tak mi pichol injekciu co sa mi to vajicko nasilu uvolni.povedal mi ze mala by som ij s tym ratat ze do buducna budem mat problem otehotniet ze sa to moze dlho so mnou vliect a pri najhorsiom uz nebudem moct mat druhe.mate niekto s tym skusenosti.mam sa fakt obavat ze druhe tak lahko nebude?dakujem

xlucia
28. nov 2012

@miruuska nuz biologia nepusti. ak neovulujes tak asi logicky nemozes ostat tehotna. nie? presla som tym istym. neviem akeho mas doktora , ale utekaj od neho kade lahsie. akoze ti picha injecie??? nie je kompletny. daj si vystretit hormonalny profil a chod na endokrinologiu. podla vysledkov zistis preco nemas menzes, ktora cast u teba nefunguje a potom sa mozes liecit a ostat tehotna.
a ries to cim skor

miruuska
autor
28. nov 2012

ja viem ze ked neovulujem ze tehotenstvo neprichadza do uvahy,no ako teraz mi to ani nevadi kedze druhe este nechcem.myslela som ze aka je sanca na tehu ze ci sa to da hned dat do normalu ale to potrva dlho aj rok a viac.no tie injekcie mi dal na zaciatok nejake kvoli menstruacii aby sa mi dostavila a jednu aby sa mi nasilu uvolnilo to vajicko.ked mi pride menstruacia tak mam zavolat a dohodneme sa podrobnej liecbe.

xlucia
28. nov 2012

@miruuska mne trvalo vyse roka, kym som sa dala do poriadku, takze to neodkladaj

janie80
28. nov 2012

@miruuska no, za mesiac to nebude... 😔 ja mavam velmi dlhe cykly, takmer kazdy druhy bez ovulacie, ked to lekari zacali riesit, zistili mi PCOS a autoimunitne ochorenie stitnej zlazy... Otehotnela som chvalabohu bez liekov (este ich nestihli nasadit), ale bolo to az po roku a pol snazenia a neskor behania po doktoroch... Vcera sa dokonca jedna zastupujuca doktorka cudovala a pytala, ako sa nam to vobec podarilo... Takze by som to urcite neodkladala, vobec to nemusi byt len gynekologicky problem...

miruuska
autor
28. nov 2012

@janie80 urcite to nebudem odkladat aj ked druhe este nechcem ale ked mi povie skusat tak sa tej sance mat druhe dieta urcite chytim aby potom ked budem planovat druhe nebolo uz neskoro.ja som sa cudovala ze kedze mam problem s menstruaciou ze som dokazala byt dva krat tehu.prvy krat som to bohuzial potratila ale doteraz nechapem ze po pol roku od potratu som opat otehotnela a to bolo nastastie bez problemove tehu tak mam uz dvoj rocnu slecnu.od porodu sa mi to na cas upravilo a teraz zas uz rok mam problem.kazdy mesiac som u doktora.a poculi ste niekdo o liecbe spermiami???spomenul mi o tom ze pocas liecby pri sexe sa partner musi do mna spravit aby si tie moje zen.org.zvxkli na spermie take cosi.neviem ci som to spravne pochopila lebo som bola v takom soku z tych sprav co mi povedal ze som ani moc nevnimala

miruuska
autor
28. nov 2012

@xlucia no aj mne povedal ze sa to so mnou moze dlho tahat aj par rokov preto nemam premrhat sancu ked mi povie aby sme skusali a kedy tak mame skusat lebo potom moze byt aj neskoro

aurolea
28. nov 2012

Pffuu, riadny naval hormonalnych injekcií to ti poviem....ani sa necudujem, ze mas organizmus taky rozladeny.....urcite by som si dala so snahou otehotniet nachvilu pokoj, pretoze pre vyvoj dietata by to nebolo dobre. Pred pocatim by si mali obaja rodicia najskor urobit riadny detox aspon pol roka pred pocatim.....telo sa ukludni , da do pokoja a rovnovahy a potom aj to otehotnenie pride lahsie a bez pomoci tolkej chemie.....

janie80
28. nov 2012

@miruuska urcite by som si od doktora vypytala, nech urobi HP... Netreba do teba pchat hormony, ale treba vyriesit problem... V HP su nejake zakladne hodnoty aj stitnej zlazy a potom uvidis, co treba riesit... Niekedy to moze byt len nejaky mini problem a sposobi toto...
Moja sestra ma tiez gynekologicky problem a doktor jej povedal, ze zacnu riesit az ked bude chciet babo... 😠 ja by som teda s takymto pristupom lekara spokojna nebola, lebo liecba sa moze tahat aj vela mesiacov... 😔

alenka600
28. nov 2012

@miruuska zmen lekara a premysli si vopred co budes od noveho lekara ziadat. Lebo tento lekar nerobi nic ine ako to, ze sa snazi odstranit tvrdou cestou priznaky, ale absolutne neriesi ich pricinu.

miruuska
autor
28. nov 2012

@aurolea ja si skor myslim ze moj partner je bez problemu skor len ja mam problem co sa tyka zenskych veci.neustale mskanie menstruacie a teraz tie moje plodne dni ze u mna nenastavaju.co sa tyka zen.veci vsetko sa na mna lepi a neviem co robim zle.

miruuska
autor
28. nov 2012

@janie80 povedal mi ze aj ked este nechcem druhe tak sa to uz teraz zacne liecit lebo to moze potrvat s tou liecbou.mudrejsia budem ked k nemu pojdem po menstruacii co mi povie co dalej

janie80
28. nov 2012

@miruuska urcite chod, vypytaj si vysetrenia a podla jeho reakcie a ochoty by som potom mozno zvazovala zmenu lekara... Trepat do teba kopec chemie, ktora ti cyklus moze rozhadzat este viac urcite nie je riesenim... Drzim palce 🙂

miruuska
autor
28. nov 2012

@alenka600 no doteraz neviem preco vlastne stale mam problem s menstruaciou a to sa vlecie od mojich 16r.aj ked sa mi to na isty cas ustali a chodi ako ma ale stale mi to hapruje aj po x lieceni

alenka600
28. nov 2012

@miruuska Tvoja situacia je uplne üresne rovnaka ako u mna - ako cez kopirak. Bohuzial lekar Ta zacne brat vazne, az ked si pre neho vy,yslis prihodu o tom, ze sa uz rok snazis otehotniet a nedari sa, inac Ti bude davat dookola len vyvolavacie injekcie :( Poucane pribehmi inych, ktorych lekar takto nepriamo donutil cakat dlhe mesiace - ja som si tu prihodu o rocnom snazeni vymyslela, nie som na to hrda, ale naco som mala rok cakat, ked som vedela, ze nemam ani menstruaciu ani ovulaciu?

aurolea
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
naomi6
28. nov 2012

@miruuska Ahoj, já jsem po vysazení HA také neměla ovulaci, ale doktor to rozhodně neřešil injekcemi. To mi připadá dost zvláštní způsob léčby, aby ti rok píchal injekce, které jak vidno stejně nemají účinek. Nech si udělat hormonální profil. Pokud ovu nemáš, léčí se to. Já jsem brala utrogestan na srovnání cyklu a pak mi nasadil clostil. Hned první měsíc s clostilem se zadařilo. Pozval si mě na folikulometrii, řekl, že vajíčko je připravené a bylo to 😉. Změnila bych doktora. držím ti palce 😉

miruuska
autor
28. nov 2012

@naomi6 utrogestan?to som brala na zaciatku tehotenstva do tretieho mesiaca na udrziavanie.no je to rok co mi stale picha injekcie a aj tabletky som dlhodobo uzivala a stale som na tom istom s menstruaciou a vcera som sa dozvedela ze nemam ovululaciu.cakam este na menstruaciu a potom mi to bude liecit

naomi6
28. nov 2012

@miruuska jo, je pravda, že se bere také na udržení těhotenství, ale já ho konkrétně měla na srovnání cyklu. Když se cyklus srovnal, nasadil clostil a vše bylo v pohodě. Po porodu se mi naštěstí cyklus srovnal krásně sám a chodí jako hodinky i s ovulací. Přeju, ať se to brzo srovná. A před prvním těhotenstvím jsi problémy neměla?

miruuska
autor
28. nov 2012

mala som problemy aj pred mojim prvym tehu a dokonca som bola dvakrat tehu len prvy krat som to bohuzial potratila a o pol roka som zas otehotnela a to sme nechapali lebo obe tehu sme neplanovali a vtedx sa mi zatrafilo yt dva krat tehu. poporode sa mi to ako tak ustalilo len trvalo to rok a teraz zas rok v kuse chodim k doktorovi s tym istym problemom no a vcera mi oznamil ze budem mat problem mat druhe

lululala
29. nov 2012

ahojte babulky 😀 mam otazocku...tiez mam problemy s ovu a vahala somm medzi closilom a fytosojou. Najprv som si povedal, ze skusim fytosoju a ked nezaberie priroda, tak skusim ten clostil. Oboje sa maju uzivat bud 1-5 DC alebo 2-6 alebo 3-7 atd. Ale ja mam czklus normalne tak okolo 24 dni, cize dost kratky, takze asi by som mala zacat brat cim skor nie? Inac by bola asi lutealna faza moc kratka, nie? A este jedna otazka, vzdy mavam 2-3 dni spinenie predtym nez sa mi mrcha pusti, tak uz aj to spinenie mam pocitat za prvy den cyklu a zacat brat tu soju hned vtedy?? 😅

pempusik
29. nov 2012

@lululala za prvy den cyklu sa povazuje az normalne krvacanie sytocervenej farby. a dokonca mi doki v car vravel, ze ak to pride az poobede, mam za prvy den pocitat az ten nasledujuci. 🙂

lululala
29. nov 2012

@pempusik dakujem 😵 uz mam v tom trosku jasnejsie 😀 Mne sa to vacsinou pusta rano, leb vtedy je asi hladina hormonov najvacsia, tak zacnem teda od takeho prveho dna czklu, ked sa mi to uz naozaj pusti a budem tu sojuuzivat 5 dni....uvidime, co sa stane.... 😨

pempusik
30. nov 2012

@lululala ja som to tiez vzdy pocitala inak, ale naposledy mi to doli v car vysvetlil takto 🙂

aduskatt
30. nov 2012

@miruuska tiez som to mala nejak tak ako ty a po 7 rokoch snazenia o druhe sme to vzdali....takze necakala by som, ale riesila co najskor

sherny
2. dec 2012

nam sa tiez dlho nedarilo tak sme isli do centra a tam po hor.profile mi doky povedal ze ja mavam ovu tak max. 2 krat do roka a trafit plodne dni by bol zazrak..tak nasadil clostil s tym spojene folikulometrie kazdy 12ty den s tiez iui s pregnylom a stale nic.
po roku a pol pak injekcie merional...prvy krat bola hyperreakcia a teraz som ix brala obden kazdy druhy den na sono...vajecniky zacali strajkovat a folika rastli velmi pomaly..na 16 ty den bolo 4 te iui a za 12 dni budeme vediet ci to vsetko trapenie bolo uspesne...teraz som 4 den po iui a bolia ma prsia a aj podbrusko..ale na priznaky je este len skoro a po tolkyx neuspexox sme skor pesimisti...ale dufajuci v zazrak...
tolko moj pribeh...

sabuska26
3. dec 2012

Ahoj kocky..aj ja vam daco napisem do tejto diskusie a dufam ze mi daktora z vas aj poradi...
Mi sa s manzelom snazime o babatko uz vyse 4roch rokou a stale nic...podstupila som prefuk vajecnikou..poviem ze som rodila,taka bolest to je...minuli rok v maji som bola na laparke a zistili mi endometriozu..liecili sme to injekciami..v septembri som podstupila opat laparku a vsetko uz bolo v poriadku...
Zascali sme liecbu clostilom nakolko moje folikuli narastu len do 18...a viacej nic☹( uz som stoho na nervi,lebo vsetky HP mam v poriadku a moja diagnoza je anovulacne cikly..takze neprajem toto v zivote nikomu na svete beriem uz aj fitosoju a stale nic...prave idem od gynekologa a povedal mi ze v januari skusime este clostil a ked to nepojde takto tak ideme uz len do centra na umele☹(((
som uplne na nercvi...co mam robit??

saminomimino
3. dec 2012

no tvůj doktor by ti měl přestat píchat vyvolávačky a zjist proč neovuluješ a nemensruuješ,to totiž může být vážný problém,který injekce nevyřeší,nechápu jeho postup a ani tebe že to sama neřešíš,bylinkama a podobně,chce to hormonální profil a od toho se odpíchnou,jinak bez ovulace nemůžeš otěhotnět ani náhodou,spíš začni řešit svůj cyklus,bo so neustálíma dávkama hormonů jen zaděláváš na problém! 😉

minutka
6. dec 2012

absolvovala som folikulometriu na 12.,14.,18.den cyklu. Folikul mam na pravom vajecniku, dozrel do velkosti 24mm,ale nepraskol. Mam nepravidelny cyklus, niekedy aj 50 dnovy. Dr. mi predpisal clostilbegyt. Nie je vsak mozne,ze pri takomto dlhom cykle moze este folikul prasknut? A navyse,nemohol mi pichnut pregnyl na prasknutie folikulu,ked som ho uz mala tak dozrety? Nemate s tym niektora skusenost? :(

aduskatt
6. dec 2012

@minutka ked si mala 24 mm, tak ti podla mna mal pichnut pregnyl

minutka
6. dec 2012

@aduskatt no tiez si to myslim :( len sa mi zdalo drze urcovat si liecebny postup,aby som nebola premudrela z internetu. Len si myslim ze brat clostil je zbytocne v mojom pripade

Tu začni písať odpoveď...

Odošli