Nevoľnosť a zvracanie v 9. týždni

katka4692
9. aug 2017

Baby prosim vás som v deviatom týždni a už tretí deň všetko čo zjem vyvraciam. Lekár mi nechcel nič dať vraj až od dvanásteho nemôže neporadíte mi čo by pomohlo?

danyb
9. aug 2017

@katka4692 mne predpísal lekár čípky ale ako sa volali si už nepamätám, bolo to dávno ☹ skús jesť častejšie a malinké porcie 🙂 držím palčeky 😘

ivanka12311
9. aug 2017

Takto isto som to mala pri prvej ja som vracala do 4-5mesiaca aj po čaji a minerálke po všetkom sa sa povedať :( treba len počkať, spomínam si keď som sa napila trochu original kofoly (ale tej neochutenej) uľavilo sa mi.Teraz som v 7tt s druhým dieťatkom zatiaľ nevraciam.drzim vám palce aby vás to dlho nedržalo 🙂 a vychutnávali ste si tehulkovanie naplno 😘😍

heregova
9. aug 2017

Ked je najhorsie,predpisuju sa capiky torrecan

flimelka
9. aug 2017

nechapem ako ta mohol lekar len tak opinkat, ze ti uz nic nemoze dat, ved musi byt nieco co mozu aj tehotne, ved nemozes zostat uplne zoslabnuta. mozno tie cipky by mohli. hlavne jedz take nejake lahsie veci, mozno nejake suchare a bylinkovy caj, alebo tycinky obycajne

pekkka
9. aug 2017

mne pomohlo, keď som začala brať tehu vitamíny ... cca po 1 týždni to bolo lepšie... možno trocha pomohli... veeeľa vody piť ale aj tak to bol brutál na záchode každé ráno a večer až do 5 mesiaca

zalucia
9. aug 2017

jednoznačne torecan čípky, nechápem ako mohol lekár povedat , že do 12 tt nič nedá, fakt nechápen, vec cca 1-2 čípky denne sa môžu, daj si ich predpísat, ja som vraciavala do 13 tt ip stále, den , noc, katastrofa, schudla som 6 kg, som bola potom na infuzii 2 dni v TN v nemocnici a odvtedy akoby utal.....krásne som priberala

bobacik_29
9. aug 2017

Ja mam torecan tabletky od 8 tt mi.ich predpísal a aj teraz.si.ich davam.ked.mi.je zle.a.to.uz.som.v 25tt

dai
9. aug 2017

@zalucia tak moj lekar je prednosta kliniky s mnohorocnymi skusenostami a tiez tvrdi ze pokial sa to da vydrzat tak v prvom trimestri nic - kazda chemia moze plodu uskodit... ( pripadne nic sa netestuje na tehotenych zenach a preto nikto nevie ako by mohli uskodit )
mne je zle v kazdom tehotenstve - pri prvom asi najhorsie - schudla som 10 kg za mesiac... ale prezila som aj bez infuzii, babatko v pohode

juliet86
10. aug 2017

Skus si dat zazvorovu susienku na npcny stolik a zjest hned po prebudeni. Pripadne colu

zalucia
10. aug 2017

@dai no mne ich dával dr. Kaščák, riaditel v TN a mamičky to bežne užívaju, aj ja som ich brala do 12 tt , to že lieky radšej nebrat v 1 trim je oukej, ale ked negatívne učinky na maminu z neužitia nejakého lieku su , tak radšej užívat lieky , samozrejme pod dohladom lekára, tak isto aj paralen sa môže, pri silných bolestiach hlavy, ktoré pretrvávaju dlho a ved na to tie čípky su, aby nebolo mamine nevolno 🙂

dai
10. aug 2017

@zalucia ved v pohode... treba zvazit ako zle mamine je... ja pisem ze som mesiac na pn dala dole 10kg a prezila som bez infuzii, jasne ze mi dobre nebolo... ako som pisala - ziaden liek nie je testovany na tehotnych, preto mimo prirodnych veci ti ziaden lekar nic neda s cistym svedomim ak naozaj tvoj stav nie je na umretie...
je na kazdej z nas zvazit rizika...