Nevoľnosť v 7. týždni tehotenstva

beautyporadca
21. dec 2022

Ahojte, prosim vas, neviem sa dovolat gynekologicke, surne potrebujem nejake lieky na predpis, ktore mi pomozu zmiernit/zastavit nevolnosti. Som v 7tt a uz tyzden lezim v posteli s nevolnostami a sa to stupnuje tak, ze uz ani nespim a vygrcam vsetko co zjem/vypijem. Nedokazem pracovat, ani fungovat, potrebujem urgentnu pomoc. Dakujem

sapetka
21. dec 2022

@beautyporadca ja som to nala takto tyzden brutal ani jest ani pit nic len lezat.. ale nevolnosti ma trapili do polky tehotenstva.

tyrkysova_kobyla
21. dec 2022

@beautyporadca lieky som nebrala ale na zmiernenie mi pomahalo pit Coca Colu, skus po troche, nech v sebe aspon nieco udrzis. A aspon dostanes aj trochu energie (cukru) do seba

viestta
21. dec 2022

Ked je velmi zle daj sa odviezt na gynekologicku pohotovost. Ak ti hrozi dehydratacia, netreba to odkladat

renka30
21. dec 2022

Nepotesim ta, ale ziadne lieky na predpis na tehotensku nevolnost nie su. Ak je to uz neznesitelne treba ist do nemocnice. Skus tu Coca Colu po duskoch a DRU tycinky, to aj v nemocnici radili ( skoncila som kvoli nevolnostiam na infuzkach po tom co som prevracala cele dni a schudla 5 kg). Pripadne su tusim nejake zazvorove lizatka alebo pastilky na nevolnost volne dostupne...

dixitka
21. dec 2022

Choď na pohotovosť… keď neudržíš ani tekutiny, hrozí ti dehydratácia

stannkal
21. dec 2022

@renka30 možno nie sú lieky určené priamo na tehotenské nevoľnosti ale sú lieky proti nevoľnosti o ktorých sa vie, že sú bezpečné aj počas tehotenstva. Keď sú nevoľnosti tak zlé, že žena nie je schopná fungovať, tak má nárok takéto lieky dostať.

beautyporadca
autor
21. dec 2022

dakujem za rady, do coca coly by som radsej nesla lebo tu vobec nepijem a ked si len pomyslim na nu, tak mi je zle a tie lizatka nebazeraju :(..zial nedokazem ani pracovat i ked robim z domu, stale to je nemozne, konecne som sa dovolala doktorke a ta mi predpisala cipky, zajtra mi ich pojde priatel vyzdvihnut, dufam ze to pomoze lebo uz nevladzem...

tyrkysova_kobyla
21. dec 2022

@beautyporadca tiez som nikdy nebola fanusik Coca Coly, ale pri nevolnostiach som sa jej nevedela dopit 😂

beautyporadca
autor
22. dec 2022

@tyrkysova_kobyla no kúpila som si ju dnes, som bola na infúziách, dali mi tabletky od zvracania na doma a snažím sa predychavat, ale zle mi je, úplne hrozný pocit byt nevládna, ešte mám asi dlhu cestu pred sebou :(

tyrkysova_kobyla
23. dec 2022

@beautyporadca drzim palce, nech to zaberie a nech ti je lepsie ❤️🙂 oddychuj 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre