Nezostúpený semenník u ročného synčeka - operácia na Kramároch

7trisha7
2. aug 2020

Ahojte.. prosim mate tu niektora priamo skusenosti s tym, ze vas chlapcek nemal zostupeny jeden semennik a operovali ho na Kramaroch? Vsetko bolo ok? Aki su na kramaroch? Pristup?
Moj 11 mesacny syncek stale nema jedno vajko na mieste a bude treba operacia, mam ho co najskor objednat. A jasne, ze sa mega bojim toho vsetkeho 😩😩
Dakujem

silvicka247
20. okt 2021

@sasha07 my sme mali v oktobri rok a nezostupil nam, takze nas caka OP, ale chcem ju riesit az na jar po dohode s urologom. Kamoska mala, ale ten isty pripad ako my a im semennik zostupil

sasha07
21. okt 2021

@silvicka247 Ďakujem za odpoveď.. tak budeme čakať ako to dopadne a uvidíme ..

laurabilla
9. okt 2023

Ja idem 16 teraz so semenikmi s sinom tiež sa bojím

misove
15. okt 2023

@laurabilla ahoj.. nemusíš sa báť, zvládnete to obaja a myslím, že syn ešte lepšie ako ty ☺️ držím palce

laurabilla
15. okt 2023

@misove veľmi sa bojím 🥺🥺🥺

laurabilla
17. okt 2023

@misove dopadlo dobre všetko ďakujem pekne

misove
19. okt 2023

@laurabilla som rada ☺️

yuka123
25. jan 2024

@laurabilla
Ahojteee… aj nás čaká operacia o chvíľku, nestihli sme vybaviť nadštandard, resp chceli sme ale všetko mali obsadene už pol roka dopredu 🥺 viete mi prosím niekto povedať ako to tam bolo? Izby a tak? Nepotrebujeme nadštandardné vybavenie, len som chcela byt so synčekom stále, a asi najlepšie sama, no škoda :( sú tu síce komentáre ale spred viac rokov dozadu tak som chcela aktuálne info. Ďakujem vám a som veľmi rada že už to máte za sebou a všetko vám super dopadlo ❤️

sasha07
29. jan 2024

@yuka123 keď sme boli my tak sme boli na trojlôžkovej izbe sami,mali sme asi šťastie.. inak tam bolo celkovo fajn nova sprcha,kuchynka k dispozícii aj telka ale tu som nevyužívala.. za mňa teda spokojnosť. Inak nás to čaká asi znovu 😏
Prajem veľa šťastia

yuka123
30. jan 2024

@sasha07 ďakujem ❤️ tak to je super, no dúfam že sa vydarí aj nám byt sami 🙏
A ako je možné že asi znovu pojdete ? 😢 to mi je ľúto och

sasha07
6. feb 2024

@yuka123 boli sme teraz po roku na kontrole,čo sme meškali pol roka.. operovaný semenník má ok..ale druhý čo mal v poriadku má posunutý vyššie a že je to na hranici, ak zostane tam,čo doktorka povedala že je nepravdepodobné, tak sa bud musieť aj druhý zoperovať.. už som na nervy ..kedy ste objednaný na zákrok?

yuka123
7. feb 2024

@sasha07 aha chapem.. ach stale nejaké patalie s tymito vajkami, je to na nervy verim vám 😢 moc vám držím palce aby sa druhý popravil a operovať nemusel.. a 16.5. mame az zakrok, to bude mat 17 mesiacov malý vtedy.

misove
8. feb 2024

@yuka123 my sme boli na operácii síce už pred tromi rokmi, ale vidím, že sa vám ozvala len jedna mamina.. nás dali na izbu kde bola ešte jedna mamina so synčekom s iným problémom.. tiež som chcela byť na izbe sama, ale nebolo samozrejme voľné a v určitých chvíľach je super, že nie ste sami..ako napríklad keď sa deti môžu spolu pohrať..na druhej strane môj syn mal po operácii celú noc horúčku a teda iba stenal, plakal občas vrieskal a vtedy mi bolo ľúto tej druhej maminy a malého lebo ich ráno čakala operácia a boli každú chvíľu kvôli nám hore 😕..ale tak bola to chvalabohu len jedna noc a šli sme domov ☺️.. držím palce nech všetko dobre dopadne

yuka123
8. feb 2024

@misove máte pravdu, má to určite aj výhody ak dostaneme na izbu niekoho ‘v pohode’. Tie dve noci tam vydrzime hlavne aby všetko dobre dopadlo.
A prosím ako ste tam spali? Deti mali svoje postieľky a vy vedľa nich tie rozkladacie postele ktore sa odovzdávajú? Alebo ste spali spolu na takej obyc posteli ako byvaju v nemocnici?
Dakujem vám pekne ❤️

misove
9. feb 2024

@yuka123 my sme tam boli chvalabohu len jednu noc, neviem odkiaľ ste, ale tým, že my sme z Trnavy nám stačilo prísť ráno v deň operácie..a tiež som mala obavy na akú izbu nás dajú lebo som čítala o rozkladacich posteliach a vlastne aj dr mi to hovorila..tak som bola pripravená na všetko, ale dostali sme normálnu izbu..boli tam dve postieľky a dve postele len teda posteľ od postieľky je ďalej od seba, že z postele nedotiahnete na postieľku..a tým že syn horúčkoval bol každú chvíľu hore ja som viac pri ňom sedela ako ležala..no ale teda mohli by ste ho mať aj v posteli, tá druhá mamina tak bola, no oni ešte neboli po operácii..ja by som sa bála, že by som do neho nechtiac buchla alebo čosi

misove
9. feb 2024

@yuka123 ak vás ešte niečo zaujíma kľudne sa pýtajte ☺️

sasha07
14. feb 2024

@yuka123 ďakujeme, hádam nebude treba..aj my sme tak boli cca okolo 15. mesiaca.. deti v tomto veku to zväčša veľmi dobre znášajú.. držím vám palce ..😉

sasha07
14. feb 2024

@misove aj mu sme z Trnavy 🙂tiež som čítala presne tieto scenáre a nakoniec som bola milo prekvapená a sestričky boli veľmi milé a starostlivé .. malého som mala na posteli, nemal žiadne horúčky nič.. ako keby ho ani neoperovali.. tiež som ho mala v postieľke tým že bol kojeny a sme zvyknutý takto spávať ..

yuka123
15. feb 2024

@misove dakujem ❤️ toto je pre mna taka najpodstatnejšia info že mozeme byt spolu na izbe, a žiadna oddelená izba mamičiek..
a este ak by ste niekedy mali čas by ste mi prosím mohli napísať, že kedy synčekovi napichli kanylu, z toho mám tiež hrôzu, veľmi sa môj boji doktorov, záchvaty plaču estelen uvidi dr…
A či malickeho najprv ‘oblbli’ tým sirupom a až potom vám ho vzali. A či ho po zákroku hneď priniesli vám do izby alebo isiel najprv na JIS..
dúfam že budem moct byt už pri ňom keď sa bude preberať a upokojiť ho ❤️
Ospravedlňujem sa za toľko otázok, a tiež dakujem 🙂

yuka123
15. feb 2024

@sasha07 dakujem vám, dúfam že to zvládneme ľavou zadnou ❤️

misove
18. feb 2024

@yuka123 otázky úplne chápem, tiež som chcela vedieť všetko ☺️.. opíšem vám to tak ako sme mali my, tým že sme prišli až v deň operácie.. išli sme na urologicku ambulanciu na príjem, potom sme čakali kým nás zoberú na oddelenie, tam nás ubytovali, predtým ako idete na izbu je v každej izbe akoby taká umyvárka, také veľké umývadlá kde musíte dieťa okúpať a prezliecť do pyžama, čiže to si dajte na vrch aj s papučkami..potom sme šli ešte aj tam na sono k dr, ktorý ho išiel operovať (milý mladý doktor) a on pri sone ako prvý zistil, že má chybné aj druhé vajko (migrujúce) a teda mu to hneď zoperovali.. chvalabohu že sa to stalo pri sone a mohlo sa to hneď naraz urobiť.. potom sme šli na izbu čakať kým budeme na rade..potom som šla spolu s ním dole kde sú operačky..tam idete do jednej izby kde sú hračky a posteľ.. príde za vami anestéziológ a rozprávate sa o zdrav.stave dieťaťa a hovorí vám ako to bude prebiehať a ešte vám dá možnosť dať dieťaťu k anestéze už rovno aj analgetiká, čiže keď sa preberie nebude mať bolesti..ja som to dávala..potom mu dali oblbovak, ale syn ho akceptoval dáko príliš dobre 😃 iba sa mu krútila hlava, čiže som ho musela držať, inak oblbnutý moc nebol.. potom pre neho prišli a ja som šla hore.. tým že robili obe vajka trvalo to o niečo dlhšie, bolo to nekonečné..ale teda doviezli mi ho a ešte buval.. anestézia mala byť až nejakých 6 až 8 hodín tuším, že čím dlhšie tým lepšie lebo dieťa oddychuje a nehýbe sa..no môj malý zázrak sa prebral už po 4 hodinách 🙈 takže chvalabohu, že som mu dala aj tie analgetiká a fakt vyzeral, že mu nič nie je.. až potom to začalo, keď mu vyprchali analgetiká..bol umrnčaný najskôr a potom teda už furt plakal, iba na rukách bol ticho.. chvalabohu som mala super spolubývajúcu, ktorá mi požičala nosič, aj keď mi hovorili, že ho tak nemám mať lebo je rozkročeny ja som ho tam mala vlastne skoro celý deň lebo inak len plakal..ale vôbec mu to neublížilo ani ho to netlačilo lebo mal plienku..no a kanylu mu dali až na operačnej sále ☺️..ak niečo ešte kľudne sa pýtajte..

misove
18. feb 2024

@sasha07 áno určite keď je niekto zvyknutý tak pre dieťatko je lepšie keď spí pri mamine ☺️ teraz by som s tým tiež nemala problém lebo som už naučená 😃

yuka123
19. feb 2024

@misove dakujem vám veľmi za odpovede ❤️❤️ veľmi ste mi pomohla, aj upokojila,
ak by ma ešte niečo napadlo skúsim vám napisat dakujem ❤️

sasha07
20. feb 2024

@misove my sme tiež prišli na príjem ráno.. malý bol kojeny a veľmi som sa obávala ako to zvládne od polnoci sa nekojit a nepiť až do operácie ,noc prebehla veľmi dobre aj cesta na Kramáre.. ale to čakanie na anestéziologicke bolo nekonečné ,tam už mlel z posledného .. išla som s ním na cakacku povedali že môžem byť aj pri uspavani ale nakoniec to tak nebolo,plakal veľmi .. ale zachvilu spal čo som cez okno pozerala .. do dvoch hodín bol pri mne ..app troch hodinkách sa prebral ..ako keby mu nič nebolo ..

misove
21. feb 2024

@yuka123 som rada, že som pomohla ☺️ keby niečo tak kľudne píšte..alebo napíšte keď budete mať po ☺️ držím palce ❤️

misove
21. feb 2024

@sasha07 áno, najhoršie je to čakanie s hladným dieťaťom.. dospelý vydrží, ale dieťa 🙈