Od leta mám premnožené baktérie a zápaly

11. jan 2024

Ahojte, potrebujem radu, skúsenost.. uz od leta mávam opakovane premnozene baktérie, zápaly, svrbenie zo spodu..
Mala som jedny antibiotika, ktoré pomohli na cca 2 týždne.. ďalšie antibiotika rovnaké, pomohli na mesiac.. potom ďalšie, ktoré pomohli na mesiac.. vždy brane stery, aj na pohlavné choroby aj keď mam rovnakého partnera pomaly 10 rokov- boli negatívne pravdaže.. pred sexom sme vždy umytý, po sexe sq umývame, používam intímne mydlo. Ja už fakt nechápem.

mimi3008
11. jan 2024

Bavlnene spodne pradlo, prat na vysokych teplotach, gynekologovia doporucuju prezehlit, ale tuto funkciu zastupi aj susicka (vysoke teploty), uprava zivotospravy - vyradit cukor, muku...lokalne probioticke capiky, pri kupani hned mokre plavky vymenit za suche

martinkatinka
11. jan 2024

Prieliecit aj partnera, možno je prenasac.

domiklik
11. jan 2024

Rozšírená cytologia

autor
11. jan 2024

Manžel tiež užíval ATB somnou a mam aj rozšírené stery, vždy vyšlo len premnozenie baktérií.
Prádlo nosím väčšinou bavlnené, žiadne tangá už od leta. Prádlo dávam do sušičky, jedine to sladké skúsim vysadiť a múku.
Ďakujem vám za odpovede 🙏

noami12
11. jan 2024

Všetko čo je vyššie + mne pomohol aj Rosalgin výplach. Ulava bola hneď 🙂

ruzasipova
11. jan 2024

Znizit sladke. A mne velmi pomohlo brat vaginalne probiotika. Su bud na vkladanie, ja som vsak spokojna s 2v1 na travenie a na spodok - gynimum dual protect. Beriem ich dlhodobo aj preventivne.

autor
11. jan 2024

Ano aj výplach si robievam a uz zas mam biely hrudkovitý vytok.. snažíme sa o bábätko ale pri týchto večných problémoch neviem 😒
Probiotika používam gynoflor ale skúsim aj tie 2v1

simsalabim
11. jan 2024

A su to bakterie ci kvasinky? Pri kvasinkach ti vie dat 6 mesacnu profylakticku liecbu. Ale ak sa to takto opakuje, pytala by som sa na imunologiu.

lenka098123
11. jan 2024

Skúste sedacie kúpele z myšochvosta (rebríček)

drahomirrra
11. jan 2024

Ešte pridaj čaj z alchemilky a probio na vkladanie zospodu. A nech sa určite muž aspoň týždeň natiera Canestenom.

ivankamirka
11. jan 2024

Nezvykem mať tieto problémy, ale keď som začala pravidelne cvičiť, tak som som mala tieto problémy. Necvičím, nemám ženské problémy🤷‍♀️

andaluzia12
11. jan 2024

Ja som mala podobný problém 3 mesiace vkuse, lieky pomohli len na chvíľu. Gynekologička už nevedela čo so mnou... Spomenula som jej že cestujem na dovolenku k moru a dúfam že budem dovtedy v poriadku. Vraj mi to more "vyštípe" a bude dobre... More problém vyriešilo. Teraz, keď cítim že "na mňa niečo lezie" spravím si sedavý kúpeľ z morskej soli (kupujem v drogérii). Užívam probiotiká Candistop (ráno aj večer po jednej tobolke), žehlím nohavičky.

timea301196
11. jan 2024

Pridám sa k diskusii.

autor
12. jan 2024

Takže dnes mi Dr predpísala Fluco Sandoz 100, ktorý vychádza užívanie cca pol roka tak som zvedavá na výsledok.
Všetkým vám ďakujem za rady 🙏

autor
12. jan 2024

A odporučila mi detske mydla, ktoré sú úplne pre bábätka bez parfumov. Zevraj tie sú najlepšie a intímne mydla sú viac menej marketingový ťah

andaluzia12
12. jan 2024

mne ho predpísala 2x po sebe a nepomohol (Fluco Sandoz)

autor
12. jan 2024

@andaluzia12 a tiež si ho užívala tak dlho?
Porazi ma ak to budem užívať pol roka a nič z toho

timea301196
12. jan 2024

Ani mne nepomáha

simsalabim
12. jan 2024

Mydlo je prave na mykozy zle. Staci cista voda. Ak ti to celkove antimykotikum nepomoze, pytaj sa na imunologiu.

mmoni89
12. jan 2024

Kup si mydlili s tea tree olejom .ja som si robila aj vyplachy s tym aj so sodou bicarbonou.potom este odporucam kapucinku a candistop.ja sok tym roky trpela a tiez tak ako ty zacalo mi to ako sme sa zacali snazit o babo.a bolo to tak pri kazdom ktorom sme sa snazili(pokial sme pouzivali kondom bolo vsetko v pohode.)trpela som tym roky a tieto veci co som hore pisala mi pomohli.teraz mi zaberie aj Fluco ,ked sa stane vynimocne ze mam mykozu

autor
12. jan 2024

@mmoni89 candistop mam používať miesto probiotik? Lebo kázala mi aj gynoflor užívať

mmoni89
13. jan 2024

Kludne mozes.gynoflor sa vklada ak sa nemylim a Candistop su normalne tablety na prehltanie.mne sa zas stalo ze ked som si vkladala probiotika co mi odporucila lekarka tak sa mi zas premnozili a to vobec nebolo dobre.takze urcite nie dlhodobo