Antibiotiká v tehotenstve na baktériu

rebekita45
13. mar 2024

Ahojte. Som 25tt. V poradni mi robili vyter, lebo som mala svrbenie a palenie.. uzivam vag capiky. Ale zistili mi nejake premnozene bakterie, a predpisala mi dr vaginalne antibiotiká Dalacin. Mate skúsenosť? Kedze som tehotna, tak sa aj obavam aj baktérií aj antibiotík 🙈🙈

viestta
13. mar 2024

Bakterie dokazu narobit viac skody ako dobre nasadene ATB

nevenka
13. mar 2024

@rebekita45 Dalacin som mala, v poslednom tehotenstve, aj Polygynax, vselico mozne, babo je ok. Lekari vedia, co predpisat.

amelia89
13. mar 2024

ja som mala viackrat atb cez tehu, premnozene bakterie su zle a atb su otazne hlavne v 1. trimestri teraz uz by som sa nebala

mima172
13. mar 2024

Ako píšu ženy vyššie, tak viac uškodí neliečená bakteriálna infekcia ako správne zvolené atb v tehotenstve.

sofia1979
13. mar 2024

@rebekita45 určite ber atb nič sa babetku nestane horšie by boli tie baktérie

rembura
13. mar 2024

@rebekita45 tak hadam dr. vie co robi, nebala by som sa, kamoska mala tiez take capiky pocas tehotenstva a v pohode vsetko.

karinsendi
22. mar 2024

@amelia89 Dobrý deň , potrebujem nejaké rady lebo sa idem vyblázniť od strachu, pred 5 timi dňami som dostala Zinnat 500 kvôli e.coli v moči lekárka mi to nasla náhodné a terz som zistila ze pravdepodobne som tehotná, včera som brala vzorku moču o pár dní bude výsledok ale všade čítam ze to ohrozuje tehotenstvo..máte s tým niekto skúsenosti prosím????

rebekita45
autor
22. mar 2024

@karinsendi kedze si si to preliecila antibiotikmi, malo by to byt ok. Aj ja som bola chora , brala som atb a potom som zistila ze som tehu. Dr povedala ze to nevadi, k plodu sa to este v takom stadiu ako je 4-5tt nedostava

karinsendi
22. mar 2024

@rebekita45 áno ale ja som čítala že ta baktéria v moči aj po atb ťažko zmizne a posledné dva dni aj cítim sem tam nejaký diskomfort zo spodu, všade čítam že to ohrozuje tehotenstvo, pred par mesiacmi som mala zamlčany potrat preto mam veľký strach.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre