Oligoasthenoteratozoospermia

somov
6. sep 2009

Ahojte. Ja by som chcela zistiť, či otehotnela niektorá z Vás ak diagnóza manžela bola oOligoasthenoteratozoospermia prirodzene. Ďakujem

cisielko
8. sep 2009

Somov..držím palceaby ste nemuseli ísť na kontrolný spr...silno 😉 😉 😉 😉

lucifuk321
8. sep 2009

my do caru nechodime, sme z ke...

aj nam naznacuju, ze najskor to bude na umele, ale citam, ze aj rozne vitaminy a hlavne presetrenie nasej dg. moze zabrat, len treba nasjt pricinu a ta niekedy ani neexistuje. inak, najnovsie vraj aloe vera pomaha, treba prezistit... a profertil aj mne zhorsil spg. na prvy krat, ked som ho dobral, som nechapal...

cisielko
8. sep 2009

Wodanka...verím, že vám pomôžu...aj my ideme do Heliosu..zajtra prvý krát na odporučneie lekára..na čo to ďalej naťahovať..držím palce aby vám pomohli 🙂

Lucifuk...takže Profertil aj tebe takto pokašlal spr..no ja som zvedavá ako to zajtra doapdne..my pôjdeme asi po3 mseiacoch znova tak dám vedieť ako sme dopadli 😝

lucifuk321
8. sep 2009

ok, dajte vediet, ako ste dopadli...

niki2
8. sep 2009

Nerada bych vam brala nadeji, ale ja na to moc neverim. Zalezi samozrejme, jak moc spatny spg je, ale pokud je to fakt hodne spatny, tak bych se radsi sverila do rukou doktoru. My se snazime od ledna 2009 a nikdy se mi nepodarilo prirozene otehotnet. Ja mam vsechna vysetreni za sebou a jsem uplne zdrava.
Deti mame z IVF/ISCI.
Rok nam trvalo, nez jsme se s tim smirili, taky manzel chodil po ruznych vysetrenich, jedl vitaminy, ja cvicila Mojzisovou... Kazda navsteva u androloga 1000 Kc. Pak nam jen tak mezi reci rekl, ze i kdyz se to zlepsi o 100%, tak na prirozene otehotneni to nebude, jestli chceme mit dite hned, tak at jdeme na IVF. Tak jsme sli a vzdy na 3. pokus se nam zadarilo 😉

duda2
8. sep 2009

Ahojte, tak tentokrat s mojou stimulaciou to nevyslo ☹
Teraz si mesiac dame pauzu, a okolo vianoc to skusime este raz, ak to nevyjde, tak este potom posledny krat. Ak ani potom nic, tak sa zacneme orientovat na CAR. Neviem ako dlho trvaju vsetky potrebne vysetrenia a schvalenie poistovne, ale do leta 2010 by som chcela //. Ci uz prirodzene alebo nie. Ako mam postupovat pri ziadani o schvalenie v poistovni? Ako dlho to schvaluju?

niki2
8. sep 2009

ted koukam, co jsem napsala, snazime se od ledna 2000 😉

duda2
8. sep 2009

nejako to s tymi detmi nesedelo 😀 Povzbudiva myslienka v tvojom citate.

cisielko
9. sep 2009

Ahojte..tak už sme doma...Heliose bolo skvele a DR.je skvelá...manžel bol na SPR, mne robili UTZ a horm. profil...na bud.týždeň ideme znova..dozvieme sa aj výsledky ahlavne zp SPR...tak uvidíme..po vyšetreniach príde čo bude ďalej 😉

Duda..to s tou poistovnou neviem...my to zatial nepotrebuejema el počula som iba počula, že to ti musí dať doki papir a potom to trvá asi mesiac 😉

duda2
9. sep 2009

ciselko - si ma potesila, myslela som, ze poistovna si to bude rozmyslat aj pol roka
v heliose ti nepovedia vysledky SPG hned? My sme sa to vzdy dozvedeli do 2 hodin. Jeej, asi by som ani nespala od zvedavosti a ocakavania. Velmi drzim palceky.... Hormonalny profil sa robi iba z krvi? Za ako dlho budes vedies vysledok?

cisielko
9. sep 2009

Duda..ale neviem na isto..iba sa mi tak zdá, že to trvá mesiac..opýtaj sa na to svojho dokiho..on ti povie viac 😉 no ja som sa zabudla v centre nato opýtať či si môžem zavolať za výsledky SPR alebo mám vydržať až do tej ďaľšej kontroly..tak neviem čo teraz..mna to tiež zaujíma či sa mu to zlepšilo ☹ a horm. profil je len z krvičky aspoň si mylsím..lebo mne vždy berú krv..ale tam to trvá s výsledkami určite dlhšie 🙂

duda2
9. sep 2009

my sme sa na to pytali. Nemohli sme si zavolat. vysvetlili nam, ze su to doverne udaje. celkom to schvalujem. vzdy sme si pockali tie cca. dve hodinky. Mna tie vsetky vysetrenia asi iba cakaju, kedze doki tvrdi, ze mam PCO. Ale este mi ziadne vysetrenia nerobil, okrem UTZ. nasadil mi clostil=prvy cyklus neuspesny 😢 Som odhodlana na tri cykly a potom centrum.

cisielko
10. sep 2009

Tak budem musieť počkať..nevadí...veď keď už som toľko vydržala 😉 PCo..čo to je?

duda2
10. sep 2009

Poly-cystické-ovárie, tzn. že mi nedozrievajú vajíčka. S clostilom som ale mala jedno.

cisielko
10. sep 2009

Ach tak..tak držím palce aby ti zabral a vajíčka pekne dozreli..veď nádej tu stále je 😉

duda2
11. sep 2009

ahojte, trochu sme sa posunuli....manzel sa objednal k urologovi, ale az na oktober, nech doberie Profertil. Ja idem k svojmu gyn., oznamit mu, ze prvy cyklus s clostilon nevysiel ☹ a nech mi zvysi davku clostilu, lebo vraj jedno vajicko je malo (byvaju 2-3 a viac). Ale asi dalsie cykly s clostilom presunieme az na december, ked bude viac volna a nenej pracovneho stresu.
to sme tu s ciselkom ostali sameeeee?

evina0
11. sep 2009

duda nie aj ja Vas citam len nemam cim prispievat.takze tak mm berie profertil a ak sa teraz cez ovulku nezadarilo ide na kontrolny spg a ja zase na laparku zatial nato nemyslim a uvidime com s nami bude .prajem pekny vikendik 🙂

duda2
11. sep 2009

ahoj evina
ako citam, sme na tom podobne. Aj MM to zistili v juni a aj ja mam nejaky ten problem. Kto naordinoval tvojmu MM profertil? Tvoj gyn.? Nam lekar v CAR tiez povedal, ze su to obycajne vitaminy, len predrazene. Ale to az na 2hom SPG, ked sme sa pytali. A este povedal, ze kazdy iny lekar nam pri takomto SPG bude odporucat umele oplodnenie. Moj gyn. ale tvrdi, ze najskor skusime vsetko ostatne, ze na oplodnenie staci jedina, jedna sikovna spermijka 😉 . Chvilu sme to rozdychyvali a teraz ideme skusit tych "inych lekarov. Tvoj manzel mal kolko motilnych spermii, ked vam lekar tvrdi, ze je mozne otehtniet sponntanne?

evina0
11. sep 2009

duda my sme boli u urologa v Mt kde.lebo ja som bola na laparke v Mt aj liecbu som tam mala a vzhlamo na moju diagnozu mi lekar co ma operoval vybavil v polovici mojeje liecby mm spg aby sa nestalo ze ja budem OK a mm nie. 😉
moc si vysledka nepameta ale stalo tam cosi ze 50% patologia.pohyblivost 30% a mnoztvo priemerme neviem presne a tak jeden mesiac nehla tak a ked druhy mal mm rovnaky dostal profertil,vitamin E a C a koncom septebra tam mame dosjt opet.verim ze sme cosi teraz zamiesali a on nepojde na dalsi spg a ja na dalsiu laparku ale to zistime koncom mesiaca tak drzte palceky 🙂

duda2
11. sep 2009

evina0....siiiilno drzim palceky....daj urcite vediet....
mm mal ovela horsi SPG, moznost, ze splodi dieta so zdravou zenou je 5%, nie to este so mnou a s mojim PCO. ale sme iba na zaciatku a verime obidvaja.
uvidime po vysetreniach u urologa.

cisielko
12. sep 2009

Duda...tak držím palce aby Profertil zabral...my sme ho brali niečo vyše 3 mesicov a vstredu sme boli aj na spr tak potom dám vedieť či mi zabral...aj keď ja tehu stálenie som tak neviem ☹

Evina...bodaj by ste zamiešali...budem mylsieť a držať palce 😉 a ak nie tak som zvedavá ako dopadntete 😉

cisielko
18. sep 2009

Ahojte..tak tu sú čerstvé správy:
tu je moja četrsvá skúsenosť s Profertilom...bohužial výsledky ďaľšieho spr po 3-4 mesiacoch katastrofa...o veľa horšie ako pri prvom...množstvo malá, pohyblivosť skoro žaidna, tvar totálna katastrofa...99%totálne na nič...IUI v žiadmon prípade, nemá to význam..jedenie umelé oplodnenie...Proferil u nás totálne sklamal, výslekdy sú o veľa horšie ako boli pre jeho užívaním ☹

somov
autor
18. sep 2009

cisielko, to mi je velmi luto, budete ho brať dalej, alebo začnete s niečím iným?

cisielko
18. sep 2009

Somov..samozrejme, že nie 😠 ani náhodou...môžem sa vykašlať na Profertil..idme sjúsiť Macu, Androzin a Clorelu...mám odoprúčania, že sú po nich vynikajúce výslekdy..tak skúsime a uvidíme 😉

bibi24
18. sep 2009

Ahojte, tak sa aj ja pridavam k vam, manzelovi zistili tiez tuto diagnozu pred 2 dnami.
Popis z vysledkov - mnozstvo 4 ml, spermie 4 mil/ml, pohyblivost B
Manzel si nakupil vitaminy (skoro vsetky, co obsahuje aj profertil), v pondelok ide k urologovi a uvidime, co dalej. Ci sa snazit, ci nas odporucia na ivf, alebo ako?
Som z toho zufala, smutna, vobec som to necakala....Myslite, ze je nejaka sanca otehotniet prirodzene? Niekomu sa to podarilo?

bibi24
18. sep 2009

Este som chcela dopisat, ze spermie su normalneho vzhladu.

cisielko
18. sep 2009

Bibi..my sme toto mali pred 4-5 mesiacov..brali sme Profertil..výsledok z so spr je z dnešného dňa..prečítaj si môj príspevok...verím však, že váš prípad to nebude a zadarí sa inak 😉

somov
autor
18. sep 2009

My máme tuto diag.. uz 3 rok, a prirodzene sa nezadarilo, dokonca ano IVF, ale stále verím, nádej zomiera posledná. Začali sme brať profertil, E, rôzne bylink. a čaje, bioaktívny zinok a selén, a rozmýšlam aj nad macou.

ixi
18. sep 2009

ahojte kocky mozem sa pridat? no mi po roku brania profertilu nic len vyhodene peniaze ani ivf nepomohlo...

somov
autor
18. sep 2009

ixi, to sa vam vôbec za rok nezmenil spermiogram, nezlepšili sa spermie a pri IVF sa neujalo, alebo si potratila?