Opakované potraty, všetky odporúčané vyšetrenia negatívne

eileeen
23. júl 2015

Ahojte. Mám po 4 potratoch. Vyšetrenia- hematologické, genetické, endokrino, infektologické, vyš. opakovane, vyš. v tkanivovej banke v KE, spermiogram u muža 2x vrátane vyš. DNA fragmentácie spermií, vyš. v centre pre asist. reprodukciu /hormonál. profil, vyš. na ureaplazmy, chlamydie, vyš. na polycyst. ovaria/ a nakoniec i špeciálna podrobná reprodukčná imunologia v Prahe (vrátane vyš. na celiakiu) sú všetky v norme. Už mám nervy, keďže mám po 3kyretážach, chcem len zistiť či existuje vôbec podobný prípad ako som ja. Otehotniem pritom zväčša hneď na prvý až druhykrát. Vďaka za prípadné odpovede!

lubkalubka1
23. júl 2015

Kamoška tiež mala 3 x a vyšetrenia negatívne, musela zmeniť prácu...nepracuješ s niečim, čo by ti mohlo škodiť?

kikusa
23. júl 2015

Ahoj skus zmenit pracu a zivotny styl a po otehotneni nadadit utrogestan alebo ine lieky na udrzanie mojej sestre pomohli uz ma tri krasne deti drzim palce

kattyy3
23. júl 2015

Ahoj aj ja mam po 2 MA a jednom bolestnom preruseni tehu v 16t zo zdravotnych dovodov. Vsetky vysetrenia sme absolvovali, chodim do CAR uz rok jedine co nam nerobili je spermiogram bo tiez otehotniem takmer hned bud prvy alebo druhy mesiac. Okrem stitnej zlazy na ktoru beriem lieky mi nic nieje, vraj sme uplne zdravi ludia a napriek tomu sa nam nedari babo udrzat. Nevedia nam dat odpoved preco a tiez sme uz bezradni no stale verime ze sa to coskoro podari. Mne poradili menej sa stresovat, vyrovnat si psychiku, pijem alchemilkovy cajik a od dna ked opat otehotniem musim ostat na PN. Nic viac sa vraj neda urobit moc Ti drzim palce kedy chcete opat skusat?

daren1
23. júl 2015

Ahojky

Neviem citi to nejako pomože. Mam kamošku pdobne ako ty, tri potraty rozne vysetrenia . Jej vsak zistili hematologia tam bol nejaký problém ale hlavne, neviem ci je toto iste ako tvoje imunologické v Prahe, ale jej zistili autoimunitné ochorenie, ciže telo berie plod ako cudzie a brani sa. Neviem ci ti to nejko pomohlo, ale už ma zdrave dietatko a dalsie na ceste. Držím palce, ja viem že je topsychický anročne, ale sucasna medicina vie pomoct, len je velkým stastím natrafit na správneho lekara. Drž sa.

janickacrazy
24. júl 2015

@eileeen Moja suseda mala tiež 4 potraty a nič nezistili. Ked otehotnela 5krát, išla hned na PN ležala celé tehu doma ku koncu už v nemocnici. Dieťatko donosila a už má 4 zdravé deti, pri dalších tehu už ani ležať nemusela stále.

eileeen
autor
24. júl 2015

ďakujem za odpovede, ešte skusim zajsť raz do centra- pravdepodobne mi daju do liečby všetko možne aj keď sa príčina nepotvrdila len tak skusmo.

kiwi82
24. júl 2015

a nezhustuje sa ti krv v tehotenstve? ja som dvakrat potratila, potom mi zistili trombofilny stav v tehu. od zaciatku tehu sme pichali fraxiparin na riedenie krvi. mame uz dve dcerky. prajem, nech sa Vam uz podari ;)

usacek79
24. júl 2015

@eileeen ja som mala tiez 4potraty, z toho to posledne bolo mimomaternicove, aby som sa nenudila.. 🙄
tiez mi nic zasadne nezistili, ale v ramci zufalstva, ze co so mnou, mi dali vyslovene preventivne injekcie na riedenie krvi (fraxiparine a neskor clexane), uplne s najnizsim obsahom ucinnej latky, je to sice velka otrava pichat si to kazdy den, ale tak asi to za pokus stoji - hematologicka povedala, ze krv je preskumana len velmi malo a teda ktovie kolko toho este moze byt, o com veda nevie a pritom to riedenie moze byt ucinne.
Nuz a druha vec bol prednison - liek na znizovanie imunitnych reakcii, je to sice svinstvo, ale tiez mi dali "preventivne" uzivat uplne najnizsie davky - 5mg denne (pricom napr. ludia, ktori idu na transplantaciu uzivaju aj 60-100mg), lekar to nazval "homeopatickou davkou" 😀 uzivala som to do 16tt tusim. Nuz a ktovie, ci je to vdaka tymto dvom veciam, ale napokon mam dcerku 🙂 takze nechcem nahovarat na uzivanie prednisonu, ale tiez mi ho napokon dali s tym, ze "ved uvidime", ze ak by aj nepomohol, tak taka nizka davka iste neuskodi... uz len najst lekara, ktory ti to predpise, idealne hematologa, ten moze predpisovat oba 🙂 ak si v BA, tu je na Kramaroch uzasna dr. Drakulova, nesmierne mila a ludska lekarka 🙂

jeennyv
24. júl 2015

@eileeen existuje nasa znama mala opakovane potraty, par krat sa jej narodilo aj mrtve dietatko....s vtedajsim manzelom si asi ako sa vravi v tomto nesedeli, proste vzdy bol problem donosit dietatko.....teraz ma uz roky rokuce noveho manzela a s nim ma dcerku....

ajaja11
24. júl 2015

tak isto ako kiwi82,potvrdenie trombofilneho stavu na hematologii.Mala som 4x potrat.Hned od začiatku tehotenstva ako sa mi ukazali // na teste pichanie,fraxiparin alebo clexane. /Je to na riedenie krvi/Treba však začat čo najskôr a pichala som si cele tehotenstvo+mesiac po pôrode.Potom 2 zdrave detičky.Vela štastia. 🙂

yoyo123
4. nov 2015

Ahojte 🙂 Mam za sebou 4 spontanne potraty a uz som z toho naozaj zufala ze mi nikto nevie poradit co dalej ☹ Zacala som chodit do GF na IVF....Prvy ET bolo mimomaternicove tehotenstvo,samozrejme aby som sa nenudila 😠 Odobrali mi lavy vajickovod....Dalsi KET-potvrdene tehotenstvo,potom krvacanie a potrat....Druhy KET-potvrdne tehotenstvo,krvacanie a potrat ☹ Dobre,povedala som si stava sa 😒 Potom som prestupila do Heliosu,absolvovala som IVF odznova,vsetko prebiehalo dobre,odporucili mi geneticke vysetrenie embrii,dala som si vysetrit 3 embria,vsetky boli krasne,vhodne na transfer.....Mala som metodu PICSI,manzel mal urobenu fragmentaciu DNA spermii.....vsetko ok..1ET-potvrdene tehotenstvo,potom krvacanie,potrat 🙂 Lekarka mi odporucila pri dalsom vklade preventivne uzivat Prednison a pichat Fraxiparine....2KET-potvrdene tehotenstvo,potom krvacanie a potrat....Vzdy je to okolo toho piateho-siesteho tyzdna ☹ Ja uz fakt neviem ako dalej,toto nemoze byt nahoda 😠 Neviem ake vysetrenie este absolvovat 😒 Asi sa svojeho dietatka nikdy nedockame ☹

kattyy3
4. nov 2015

@yoyo123 ahojky, juj to sa hrozne cita a nie to preziva velmi ma to mrzi, vies ja som na tom velmi podobne len s maymi zmenami mam za sebou 2 potraty a jedno prerusenie v 17t a je mi z toho uz nanic lebo tiez nam moc toho nezistili. Ja chodim do ISCARE A teraz v piatok ideme do GYNFIVU tak uvidime. My mame za sebou klasiku vysetreni genetika, hematologia, hormonalny profil, stitnu zlazu ktoru mam ja znizenu ale beriem lieky, priechodovost vajecnikov a 3d maternice a nic sa nezistilo. Skus este si dat urobit test na celiakiu vela dievcat tu o tom pise a aj ja ich par poznam ktore mali presne s tymto problem.

jvlo
12. nov 2015

@yoyo123 ahoj, vysetrovali ti na hematologii aj lepivost krvnych dosticiek? U mna bolo vsetko Ok, aj zrazanlivost krvi a zrazu toto...

ckatka
16. nov 2015

kamoska mala podobny problem a pomohol jej fraxiparine + prednison

ale ono je to ozaj tak, ze priroda sa s tym obvykle takto vysporiada keby malo ist o poskodene dietatko...moze byt ze s manzelom nie ste biologicky kompatibilni, alebo je tam skutocne tisic dalsich pricin...
strasne drzim palce aby sa vam podarilo
@eileeen

jessie222
19. nov 2015

Ja to iste co vid hore usacek, plus som lezala doma do cca 16 tyzdna a pomohlo 🙂 drzim palce

babyttcirl
8. apr 2019

@yoyo123 podarilo sa ti uspesne deposit?