Zvyšuje sa šanca na otehotnenie po vyšetrení priechodnosti?

Zodpovedané
23. apr 2022

Dobrý deň,

už 2 roky sa snažíme otehotnieť. Ja mám znížené AMH, takže nás hneď tlačia do IVF. Partner mal prvý spermiogram zlú morfológiu, druhý spermiogram fantastickú morfológiu aj iné parametre, ale miernu alergiu na protilátky proti spermiám. Tretí spermiogram ešte silnejšiu alergiu. Nakoľko sme boli aj na reprodukčnej imunológii nasadili mu Medrol.

Aké máte s tým skúsenosti?

Pomôže mi?

Ja mám endokrin, hematológiu, reprodukčnú všetko v poriadku. Potvrdené ovulácie hormónami každý mesiac.

Má zmysel ísť na laparku, ak problém môže byť u partnera?

Zvažujem o pár dní Hyfosy.

Má to zmysel, alebo radšej počkať kým partner bude preliečený?

Je pravda, že po vyšetrení priechodnosti sa šance na počatie zvyšujú?

Je šanca s týmito protilátkami u partnera počať prirodzene?

Ďakujem

Dobrý deň,

teoreticky Vám chýba už len vyšetrenie priechodnosti vajíčkovodov. V prípade, že sú obaja v páre v poriadku, môže “prefuk” vajíčkovodov pomôcť. Ak je ale zistená pravdepodobná príčina neúspechu na strane partnera, je otázne či to vôbec má zmysel.

Reprodukčná medicína je subšpecializáciou gynekológie, ktorej sa ja dopodrobna nevenujem. A problém je dokonca imunologický. Doporučila by som minimálne konzultovať Vaše reálne šance v CAR, kde s Vašou diagnózou majú skúsenosti.

Čo sa ale týka doby snaženia sa a zníženej ovariálnej rezervy, neodkladajte to dlho, aby nebolo nakoniec neskoro.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník