Partnerov diabetes verzus snaha o otehotnenie

tuli_tuli
9. júl 2013

Ahojte babenky,

čítala som fóra, no podobnú tému na diskusiu som nenašla, ak som ju náhodou prehliadla, tak sa ospravedlňujem. Zaujímajú ma Vaše skúsenosti so snahou o otehotnenie, pokiaľ má partner diabetes melitus ... či to má nejaký vplyv na snažilkovanie. My sme sa začali snažiť v júni a teraz sme v štádiu "čakania". Už vopred ďakujem za každý duchaplný a nescestný príspevok 🙂

xlucia
9. júl 2013

@tuli_tuli myslim ze pokial ma partner cukrovku, nie je zle spravit spermiogram, a ked bude ten v poriadku, potom sa mozete snazit s kludnym svedomim

tuli_tuli
autor
9. júl 2013

@xlucia: túto tému som prešla s mojím gynekológom, zatiaľ nemá dôvod niečo riešiť, keďže to skúšame len od júna, pretože diabetes nemusí ešte znamenať, že nemôžem otehotnieť ... ale samozrejme, po dlhšom snažilkovaní je to prvé, čo by sme urobili ... navyše neviem, či by hneď po tak krátkom čase snaženia sa, bolo možné uskutočniť spermiogram ... vlastne ani neviem kto na neho dáva odporúčanie a kde by v prípade potreby trebalo ísť ... toto sme naozaj zatiaľ neriešili.

xlucia
9. júl 2013

@tuli_tuli odporucanie dava urolog aj gynekolog

cenculinka
9. júl 2013

@tuli_tuli aj moj manzel ma diabetes, mam za sebou 1 spontanny potrat po 6 mesiacoch snazenia,potom rok snazenia a makoniec som ostala chvalabohu tehu a mimco sa narodilo (ma vrodenu srdcovu vadu), ALE nemyslim si, ze by to bolo sposobene manzelovou cukrovkou. genetika nam na vadu srdiecka povedala, ze je to nahoda. nikdy som sa,priznam sa, nezamyslala nad tym, ze by to moje problemove otehotnenie a potrat mohli suvisiet s diabetom 😕 prajem skore // a netrap sa zatial zbytocne nad takymito vecami (aj viem, clovek nechce nic podcenit alebo zanedbat, hlavne ak ide o novy zivot), ja som bola taka ista, stale som nieco studoval, aj na vadu srdca sme prisli pocas tehu,lebo som stale dookola lekarku bombardovala asi milion otazkami, co vsetko v rodine mame a na co si mujsime dat pozor, a tak sme teda robili tie usg velmi podrobne a nasli mi tu vadu uz pocas tehu.asi by na to prisli aj sami, ale ja som skratka stale dookola vravela to iste 🙂 a ani maly zatial nema ziadne problemy s glykemiou 🙂 tak drzim palce 🙂

tuli_tuli
autor
9. júl 2013

@xlucia: vďaka, budem si pamätať 😉

tuli_tuli
autor
9. júl 2013

@cenculinka: ďakujem pekne za povzbudivé slová ... Tvoj manžel má DM 1 alebo 2 ?

cenculinka
9. júl 2013

@tuli_tuli DM1, uz 14 rokov, je na inzulinovej pumpe. a tvoj?

tuli_tuli
autor
9. júl 2013

pekná podobnosť 🙂 aj môj má DM 1, 11 rokov a tiež je na inzulínovej pumpe 😉 a čo sa týka Tvojho priebehu tehotenstva, robili Ti kvôli DM nejaké špeciálne vyšetrenia ? resp. bola si nejako osobitne sledovaná ? Pretože čo viem, tak sa nerobí nič, aj bábo sa sleduje až po narodení ... alebo sa mýlim ? Predsa len máš skúsenosť. Bol tvoj manžel na spermiograme pred otehotnením ?

cenculinka
9. júl 2013

@tuli_tuli nuz ja ako paranodina matka som vsade rozpravala, ze mm ma DM. kazdy na mna vyvalil oci ze ahaaaaa a nikto nikdy nic nerobil. na spermiograme sme boli, lebo som od potratu rok nemohla otehotniet, nie kvoli DM. po porode maleho vzali do inej nemocnice kvoli srdcu, tak neviem ake vysetrenia mu robili, ale ked som za nim o 3 dni prisla uz aj ja, kukam a vidim v infuzke glukoza, odpadla som skoro a vravim, ze muz ma DM. doktor skoro odpadol, vravi dalsim lekarom, ze jej muz ma DM! a nikto viac nic neriesil, male deti vraj maju vykyvy cukru. mal nizky, vtedy mal1,5 glycku, ale deti maju ine hranice. na druhy den rano kukam, v infuzke inzulin - uz som robila cirkus, asi ho chudaka"presladili" tou glukozou 😠 ale odvtedy mal cukor ok a uz mu ziadne vysetrenia nerobili.kamosova dcera chodila od narodenia na kontroly cukru a bielkovin tusim, nas nechodi nikde. tak som si u lekarky vybojovala, aby mu nabuduce v poradni aspon skontrolovala moc. aj ked si myslim, ze je felix ok, lebo pekne papa, pribera, necitim aceton z mocu, no ale tak nech ho vysetria, ma toho chudak uz aj tak dost na rovasi 🙂 a mna nik nesledoval, akurat ten povinny test na tehotensku cukrovku, to som mala ok. tam uvedies, ze manzel je diabetik a to je vsetko. ono sa to asi fakt neda sledovat pri babu v brusku, ze co a ako je s nim, lebo do jeho obehu sa nik nedostane

cenculinka
9. júl 2013

@tuli_tuli juj ale este ma napadlo, ze zo znamych, co maju DM, ziadne ich dieta nema cukrovku. dokonca som na kardiologii spoznala mamicku, ktora mala DM v tehotenstve, nik to neriesil, ona mavala glykemie bezne vyse 20, dieta ma extremne chore, ale cukrovku maly nema. on chudacik ma ale asi vsetko ostatne ☹

tuli_tuli
autor
9. júl 2013

@cenculinka: Ďakujem za odpoveď, je super, že som Ťa tu našla 😉 je možné, že občas využijem Tvoje služby a pricupitám po rady skúsenejšej ... presne tak som to vedela, že sa vlastne mamičke nerobí nič neobvyklé počas tehu, až po narodení sa bábo komplexne vyšetrí. Aj to viem, že to nie je dedičné. V prvom rade však najskôr musím byť v tom 🙂 🙂 🙂 až potom prídu na rad tehulkovské strasti a slasti 😉

ejmylia
22. okt 2018

Ahojte žienky 🙂 Viem, že táto téma je stará a že sem nikto už dlhéé roky nič nenapísal ale potrebujem pomôcť! Môjmu manželovi pred polrokom zistili diabetes a akurát v tom čase sme sa chceli začať snažiť o bábätko. No zastavili sme to :-/ Čo myslíte, môžme to skúšať? Nájde sa tu nejaká mamička, ktorá mala tiež takýto problém a podarilo sa im splodiť bábätko bez zdravotných problémov? Za rady vopred ďakujem 😉

dassena
24. okt 2018

@ejmylia a co vam hovoria doktori? oni vam povedali, aby ste sa prestali snazit? lebo moja sestra s manzelom si presli presne tymto istym, jej muz ma cukrovku a ona je zdrava ale im v pohode dovolili splodit babatko a dokonca maju krasnu zdravu dcerku 🙂;) je pravda, ze svagor ma iba tu lahku cukrovku a liecbu dodrzuje uplne na 100% a mozno aj viac, lebo on este sam od seba si naordinoval take vitaminy, ktore obsahuju vsetky vitaminy, ktore ma telo dostavat. tvoj muz ma ktory typ diabetesu?

ejmylia
25. okt 2018

@dassena Práveže doktori sa k tomu nejako nevyjadrujú. Doteraz sme nedostali žiadne stanovisko, či môžeme mať v pohode bábätko alebo je to risk, že by sa nám mohlo narodiť choré dieťatko. Vážne? Tak to si ma teraz povzbudila! To aké vitamíny užíva? Môjmu drahému nikto nepovedal, že by mal aj nejaké špeciálne vitamíny v tabletkách užívať. On má túto: diabetes mellitus 2. typu

dassena
1. nov 2018

@ejmylia ach to nase slovenske zdravotnictvo ☹ :-/ ale vies co, nevzdavala by som sa a chodila by som ich vkuse otravovat aby mi cosi povedali! ja som taky typ cloveka, ze by som sa len tak nedala! a bolo by fajn, keby si aj ty zacala byt taka, hm? co sa taky tych vitaminov, tak su to vitaminy pre diabetika, ktore obsahuju vsetky vitaminy, ktore clovek potrebuje do organizmu doplnat. teraz ze je aj take vyhodne balenie diabox v ktorom mas este plus mast ureagammu na nohy, aby diabetici nedostali tu diabeticku nohu ci ako sa tomu hovori. to mi sestra akurat vcera spominala a ukazovala, lebo sme sa o tebe bavili.

momi1_1
22. nov 2018

V dnešnej dobe čo si nevypýtate a nezistíte, tak to nemáte! Doktorov je málo a pacientov veľa, takže asi tak😖😔 Ejmylia ale držím Vám palce, aby sa Vám čím skôr podarilo! Treba veriť, že aj napriek chorobe budete mať zdravé dieťatko!

zdenusa4
27. nov 2018

@momi1_1 súhlasím s tebou, veľmi dobre si to napísala!..veľa vecí si musí človek zisťovať sám..je to smutné, ale je to tak!..no tie vitamíny, ktoré tu spomenula @dassena sú pre cukrovkárov veľmi dobre..poznám ich už dlhšie a poznám aj viacej ľudí, ktorí ich užívajú a každý si pochvaľuje..takže @ejmylia, kľudne ich kúp svojmu drahému, nič tým nepokazíš!..

momi1_1
29. nov 2018

Som rada, že sa nájdu viaceré, ktoré s mojím názorom súhlasia! Áno, poznáš ich? Tak to je super, aspoň jej o nich budeš vedieť aj viacej toho povedať!

zdenusa4
7. dec 2018

@momi1_1 hej poznám a veľmi dobre, veď ako som už napísala...kľudne jej poskytnem aj viacej informácií, len sa mi musí najprv ozvať a opýtať sa, čo ju zaujíma...no ako pozerám, ona sem asi často nechodí, keď ešte nikomu neodpísala...

ejmylia
10. dec 2018

@dassena Aj ja by som chodila ale už niekedy nemám vôbec chuť a skrz roboty sa mi ani nedá stále vymeškávať😕 A to koľko tabliet by mal denne užívať a akú dlhu dobu sa smú užívať? Vôbec som o týchto tabletkách nepočula tak preto som taká vyburaná z nich😕 Mohla si mi balenie odfotiť ale tak nevadí, kuknem ich cez google.
@momi1_1 Ďakujem ti veľmi pekne, si zlatá 🙂
@zdenusa4 Aj ty si ich užívala alebo iba nejaký tvoji známi?

dassena
20. dec 2018

@ejmylia to ti verim! niekedy to je riadny boj ale kto nebojuje, tak ten nic nema! v pohode, aj som si myslela, ze ich nebudes poznat, takze tieto otazky som od teba ocakavala. ich odporucane davkovanie je 1 tableta denne, ktoru zapije poharom vody a najlepsiu je si ju dat po jedle. co sa tyka doby uzivania, tak mozu sa kludne aj cely rok, takze dlhodobo. kukni, lebo nemam momentalne ziadnu fotku v mobile.

ejmylia
11. jan 2019

@dassena Ďakujem ti veľmi pekne, kúpila som mu ich, užíva ich a snáď mu pomôžu 🙂

lenka1993
11. jan 2019

Baby manzel je tiez diabetik cakame druhe babatko a diabetes dostal asi 4 mesiace pred spoledenim prvej dcerky. Mna by ani nenapadlo ze by sa nieco mohlo stat. Samozrejme moja doktorka aj porodnik o tom vedeli ale dcera bude mat 5 rokov a nie je nijako sledovana a chvala bohu je zdrava.

ejmylia
17. jan 2019

@lenka1993 Som rada, že si mi napísala Vašu skúsenosť. Hneď mám lepšiu náladu a viac verím v to, že aj nám sa podarí splodiť dieťatko po ktorom tak veľmi túžime.

dassena
22. jan 2019

@ejmylia nemas vobec za co, rado sa stalo. drzim palce aby mu pomohli a nasledne aby sa Vam podarilo to babatko🙂🙂

lenko
22. jan 2019

môj manžel má DM a máme dve detičky. S DM problém nemajú.

ejmylia
22. feb 2019

@dassena Ale mám za veľa a nehádaj sa so mnou! Ďakujem a snáď budeš mať pravdu a čím skôr budem behať bruchatá 🙂 Veď dám potom vedieť, keď sa podarí aby si vedela, dobre?

dassena
25. feb 2019

@ejmylia ja si myslim, ze uz kazdu chvilku tak budes chodit, verim tomu🙂 ved vidis, ze viaceri trpia cukrovkou a maju deticky. len treba liecbu dodrziavat, mysliet pozitivne a vsetko bude dobre😉🙂 budem rada, ked mi das vediet🙂 a vitaminy nech baraj aj dlhodobo uziva, dobre?

ejmylia
18. mar 2019

@dassena Snažím sa myslieť stále pozitívne, to je jasné. Áno dlhodobo chcem aby ich užíval. Veď sme aj kúpili to väčšie 90tbl balenie. Mám aj foto 🙂

dassena
27. mar 2019

@ejmylia super, paci sa mi tvoj pristup!👍😉🙂