Snaha o otehotnenie

15. aug 2023

Caves dievcata, pred 2 mesiacmi sme sa zacali snazit s muzom o dietatko. Je to este kratka doba viem, aj ked z kazdej strany pocuvam “nam sa podarilo na prvy raz”…neviem, ci to su len reci alebo fakt maju ludia take stastie 😁 My k tym stastlivcom nepatrime, ale 2 mesiace su tiez este nic, len sa chcem opytat, nechali ste tomu par mesiacov len tak volny priebeh alebo ste nejako podporovali plodnost od zaciatku?

Uzivam kyselinu listovu, obaja s muzom vitamin E a to je tak vsetko. Mimo toho pijeme zelene potraviny z GW a tak, ale nic konkrétne na podporu otehotnenia. Ako ste to mali vy?

Neviem ci mam zacat vyhladavat nejake kury alebo bylinky alebo co, alebo ci tomu nechat volny priebeh zatial 🙂

Dakujeeem vam vopred za mile rady a odporucania 🙂

123miaa123
15. aug 2023

Ja som užívala kyselinu listovú manžel zinok a sledovala som ovulaciu 🙂 na 3. Cyklus sa podarilo

vanilkovazmrzka
15. aug 2023

Tak hlavne vediet, kedy a ci prebieha ovulacia 🙂

minka201
15. aug 2023

Neber to tak, že sa už 2 mesiace snažíte a ešte sa nepodarilo. Lebo 2 mesiace = 2 ovulácie = 2 šance. A keby vám to vyšlo teraz, tak to je podľa mňa podobné ako "na prvý šup" 😀 Držím palce.

autor
15. aug 2023

@123miaa123 jeej tak to gratulujem👏🏻🥰
Super, nasadim mužovi zinok😂

autor
15. aug 2023

@vanilkovazmrzka ano, to viem, ovulaciu si sledujem uz roky 🙂

autor
15. aug 2023

@minka201 nad tym som sa veru nezamyslela 😁 ale budem to presne takto brat 😁🤞🏼 snad to vyjde coskoro 🙂

123miaa123
15. aug 2023

Vďaka, už 6 mesiacov je pri nás náš poklad 😅❤️ hlavné je nestresovat sa, uvoľniť sa, mať čistú hlavu a všetko bude, držím palce😊 2 mesiace nie sú dôvod na paniku

autor
15. aug 2023

@123miaa123 zatial som v klídku, ale cim viac prispevkov tu citam tak tym horsie 🤣
Tesim sa s tebou😍 hadam vam tu coskoro aj ja napisem skvelu spravu

x_mery_x
15. aug 2023

Ja som.si nasadila bylinnu kuru, ale az po vyse roku, a po troch mesiacoch uzivania sa nam podarilo.

autor
15. aug 2023

@x_mery_x a aka to prosim bola kura? 🙂 Od nejakej bylinkarky na mieru alebo nieco dostupnejsie?🙂 dakujem

zojeva
15. aug 2023

Ja by som po 2 mesiacoch teda okrem tej kyseliny ešte žiadne kúry nebrala pokial nemáte problém s cyklom…ja mám zas všade na okoli že sa snažili rok a viac a nikto na prvý šup, ale to je individuálne ❤️ držím prsty

autor
15. aug 2023

@zojeva cyklus mam velmi pravidelny odjakziva 🙂 aj menstruaciu a taktiez ovulaciu, akurat som mavala opakovane nejake gynekologicke problemy sposobene stresom a nasledne hormonalnou nerovnovahou, no cyklus mi to nikdy neovplyvnilo…verim, ze je vsetko v poriadku 🙂
Na oktober som nahlasena na preventivku ku gynekologovi, tak uvidime, ale verim, ze sa nic nezmenilo a je vsetko ok 🙂
Dakujem za rady, skusim teda vydrzat 🤞🏼😊

jenn2302
15. aug 2023

Mi sa snažíme z manželom už tiež dlhé roky doteraz manžel nepremýšľal ani len o vyšetreniach alebo nedaj bože umelé oplodnenie. Po 10r snaženia pri zistení muzovej nevery som zistila že som tehotná 😏 tešili sme sa všetko prebiehalo ako malo ale ja som vnútorné cítila že sa niečo deje neviem či tým že som prišla na neveru alebo tým že mám silne tušenie 🙈 v 4tt pri menštruácii som o to prišla teraz v septembri nas čakajú komplet vyšetrenia na klinike na koľko žijem v zahraničí. Takže mám nádej že bude všetko v poriadku a babo sa nám podarí. Obidvaja už tuzime po tom mať svoju rodinu 😏

autor
15. aug 2023

@jenn2302 drzim vam velmi palce, nech sa vam to podari 🙏

bejby4
15. aug 2023

Mno nie si sama my sa snazime uz 6 mesiacov o babo a stale nic

damia22
15. aug 2023

Tak ako píšu ženy vyššie. My sa snažíme 'len' 10 mesiacov a nič ☹ manžel berie aj zinok, vitamín E a spirulínu a ja beriem tiež podobné ako inofolic + spirulínu a mg a nič ☹ . Sme sa po 9 ročnom vzťahu do toho veľmi nadšene vrhli ale ja som zostala nesmierne sklamaná že to trvá takto dlho a bohvie koľko ešte bude. Cestou repro nechceme ísť a dúfam že nebudeme musieť ale stále nerozumiem prečo sa nám nedarí ☹ teraz 2 dni dozadu mi bolo oznámené že kamarátka z 'ničoho' otehotnela a dosť to zabolelo.

pabla99
15. aug 2023

Joooj dva mesiace to nič nie je. Po dvoch mesiacoch som sa vôbec nestrachovala čo bude. Treba sa prijemne uvoľniť a nechať veciam voľný priebeh. Jedine čo by som si odsledovala, že kedy prebieha ovulacia. A hlavne nečítať veľa príbehov žien ako dopadli, lebo aj to pridáva na psychike a nemusí to byť váš prípad.🤗
Btw. my sa snažíme už vyše roka a niekoľko dalších mesiacov a doteraz som neotehotnela a mám taký pocit že ani dlho ešte neotehotniem😂🙏

x_mery_x
15. aug 2023

Tuto kuru som brala https://serafinbyliny.sk/produkt/pocatie_676
Maju tam aj recenzie a vsetky baby pisu, ze an treti cyklus sa im.podarilo, tak isto aj mne. 🙂 mozes vyskusat, ked sa vam nahodou nebude dlhsie darit drzim palce. 🙂

autor
15. aug 2023

No baby tak to ste ma veru nepotešili 🙈😁 Ja mam 30tku a este rok cakat nechcem 🙈🤣 Myslela som si tiez, ze sa na to vrhneme a pride to hned….nechali sme to daleko zajst🙈🙈

autor
15. aug 2023

@damia22 verim ti a uplne sucitim s tebou…tiez by ma to asi zamrzelo….mnou teraz odkedy sa snazime a to su fakt smiesne 2 mesiace cuklo uz xkrat ked prisiel niekto znamy s tym, ze sa im podarilo alebo “pritrafilo sa” 🙈🙄 A potom su tu taki, co sa snazia roky a nedari sa, ta nespravodlivost ma stve dost…..Verim, ze sa vam to coskoro podari 🙏👏🏻🤞🏼 velmi drzim palce ☺️ a snad nam tiez no🙏
Ono to je asi aj tym, ze my co to riesime a berieme kadejake doplnky tak to trva dlhsie kvoli psychike a hlave a nastaveniu, nez tym, ktori sa ani nesnazia 🙈

majka99999
15. aug 2023

Prveho sme mali na prvy sup, ale druhy nam 5 mesiacov trval. Nic sme nerobili extra, ja som si povedala, ze jedno uz mame, tak ak je nam sudene druhe, budeme mat. Len viac sexu, ako moj muz vravi, tak na mensieho sa riadne "narobil", tak sa podoba nanho. 🤣

autor
15. aug 2023

@majka99999 😂😂😂 pobavila ma tato odpoveď🙏😂 zlaty muzik..no tak snazime sa uz si myslim viac nez dost 🤣🙈 a fakt na prvy sup? To znamena ze normalne raz a vyslo to? Toto vzdy nedokazem pochopit 🙏😂 v dobrom samozrejme 😂🙏 tesim sa s vami🙏☺️

majka99999
15. aug 2023

Jasne, ze nie 1x sex. 🤣 To by pri mojom cykle 28-42 dnovom nepreslo. Neviem ani, kedy byvala ovulacia, nic som nesledovala, len od 14. dna sme sli na to intenzivne. Mensi sa podaril tak bud na 26. alebo 28. den, takze treba sa snazit az do MS.
Kazdopadne drzim palce.

panizima
15. aug 2023

Femigard som pila

melany444
15. aug 2023

My sa snažíme tri roky.

autor
15. aug 2023

@majka99999 si zlataa, dakujeme 🙏 verim, ze to pojde tak hladko ako vam🙏😍

autor
15. aug 2023

@melany444 drzim velmi palce nech to vyjde cim skor

autor
15. aug 2023

@panizima dakujeem za radu, skusim sa na to pozriet

melany444
16. aug 2023

Dva mesiace sú úplne v poriadku aj do roka je to stále super keby sa podarilo,Dajme tomu veľké obavy som ja začala mať keď sa nedarilo tak trištvrte roka. My už máme aj zistené diagnózy u manzela šance na otehotnenie sú takmer žiadne.🥹

jenn2302
16. aug 2023

Ďakujem krásne 🙏🏽

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre