PCO syndróm v 13 rokoch

iwett4
9. sep 2018

Ahojte..13 ročnej dcére zistili zvýšený testosterón z PCO syndrómu. Máte podobnú skúsenosť a vyliečili ste sa ?

titla
9. sep 2018

Ano, mojej znamej diagnostikovali PCO ako 14 rocnej. Vyliecit sa to neda, zvycajne doktori predpisuju HAK na zmiernenie symptomov. Znama, ktoru spominan zacala "liecbu" riesit az v dospelosti, ked chcela otehotniet. Trvalo to 3 roky, ale dnes je mamou krasneho dievcatka.

ivec16
9. sep 2018

@titla skuste prirodnu liecbu, vyradit kuracie maso, pupalkovy olej- vyrovnava hormony... inak sa to vacsinou riesi az v dospelosti ked chce otehotniet

ivec16
9. sep 2018

@iwett4 https://www.fertility.sk/sk_SK/riesenie-problem...

tu je vsetko vysvetlene aj rady ohladom stravy

iwett4
autor
10. sep 2018

@ivec16 ďakujem..zatiaľ to máme riešiť diétou a inositolom. Po pol roku kontrola ,ďalšie vyšetrenia. A až potom keď nič nepomôže HAk..

ivec16
10. sep 2018

@iwett4 drzim palce, hak za mna problem nevyriesi, len zakryje symptomy, a je naozaj este mladucka... mava aj nejake problemy? bolestivu ms? popripade bllesti mimo cyklys? urcite chodte k detskemu endokrinologovi ak ste este neboli, a skor to rieste cez neho ako cez gynekologa

iwett4
autor
10. sep 2018

@ivec16 boli sme aj ,aj. Odkedy dostala ms pred dvoma rokmi pribrala 20 kg.menzes dva krát do roka a ochlpenie sa veľmi zvýšilo..

ivec16
11. sep 2018

@iwett4 nj asi ma aj pomalsiu stitnu, ja z vlastnej skusenosti odporucam denne pupalkovy olej forte -tablety, alebo cisty olej, ten je podla mna lepsi, ale ak bude problem ho konzumovat tak aj tablety... drzim palce, strava tam hra velku rolu tiez, mozete pozriet este gynex alebo femigard to su bylinkove pripravky

iwett4
autor
11. sep 2018

@ivec16 našťastie ta štítna žľaza bola v poriadku. Ďakujem za rady aj za ten odkaz...☺️