Pichali ste si fraxiparín pred otehotnením?

saska1911
7. apr 2012

Chcem sa opýtat či ste si niektorá pichali fraxiparín ešte pred otehotnením...? Kedy ste začali? Nebáli ste sa,že sa budete napr. snažit otehotneniet pol roka a pol roka si budete ešte predtým pichat fraxik? A potom dalších 9 mes.....prosím poradte mi.....

lussi2
7. apr 2012

ahoj ja som si začala pichať fraxiparin od 7 tt. Záleži asi od toho aku mutáciu Ti zistili. Držím palce 🙂

simona112
7. apr 2012

Mne ho pichali až po cisaráku ale len pár dní, deň pred prepustením už nie.

kocko
7. apr 2012

😉 😉 Mne pichali cez 28 a 29 týžden tehotenstva....

eviq
7. apr 2012

Ja si picham uz teraz ako priprava na otehotnenie. mam viacere mutacie a moja hematologicka to takto dava. neviem, ci uz si pichas aj Ty ale neboj sa, nic to nie je, ani to nebudes citit 🙂 fraxik je v pohode, aspon mna teda nestipe, niekedy som si pichala fragmin a ten stipal. Ber to tak, akoby si proste zjedla nejaku tabletku, hlavne ze to pomoze pripravit krvicku na tehu ;)

omnia23
7. apr 2012

Pokial viem fraxiparin podobne ako heparin sa picha pocas tehotenstva ale aj ako priprava na otehotnenie,napr.pri faktore V leiden alebo poruchach zrazanlivosti a podobne dg,takze kludne pichaj,ale pokial viem,celych 9 mesiacov to pichat nebudes

willi
7. apr 2012

toto je otazka na Tvojho hematologa...ako pise omnia23, fraxiparim, heparin ani clexane sa nepicha len-tak...malo by to byt na zaklade hematologickeho vysetrenia a dr. sa vyjadri, ci je vobec potrebne pocas tehotenstva "pichat" 😅

saska1911
autor
7. apr 2012

Dievčatá,jasné že mi ten fraxiparín predpísal hematolog po zistení mutácii. Mám po dvoch potratoch,prvý v 11 tt a druhý už v 3 tt,preto mi hematologička povedala,aby som si ten fraxiparín pichala ešte aj pred otehotnením. Vačšinou si to zeny začínaju pichat hned ako zistia,ze su tehotné,no mne povedala,že pre istotu aj skor....preto som sa pýtala,ze ci tu nie je nejaká zienka,ktorá to tak nemala tiez....že kedy si to začala pichat,kolko jej trvalo kým otehotnela a pod.....

omnia23
7. apr 2012

@saska1911 ty si sa jej neopytala,ako dlho to mas pichat a kedy mas zacat?

saska1911
autor
7. apr 2012

Povedala,ze ked sa rozhodneme snažit sa tak si to mám začat pichat...

omnia23
7. apr 2012

@saska1911 a davky?

saska1911
autor
7. apr 2012

1x denne 0,3 ml

saska1911
autor
17. apr 2012

@lussi2 ahoj,chcem sa ta opýtat aké mutácie máš ty?

lussi2
17. apr 2012

@saska1911 tak to Ti nepoveim presne len moja hematolog. tomu nepripisovala ziaden vyznam, povedala ze to je zanedbatelne. moj gyn.mi ich radsej predpisal a teraz tvrdi, ze urobil dobre. Mozno to bola len nahoda alebo tie injekcie naozaj zabrali.

jarunka102
14. nov 2016

Ahojte.Ja som po dvoch potratoch a po tom druhom mi zistili trombozu. Odvtedy preslo osem mesiacov a nam sa akosi nedari otehotniet.Rozmyslala som,ci ma tromboza vplyv na pocatie. Zacina ma to trapit a coraz viac nad tym premyslam. Myslite si,ze by som sa mala spytat mojej gyndy na pichanie injekcii Fraxiparine este pred pocatim?Dakujem

butterfly333
4. feb 2017

@jarunka102 ahoj chcem sa spytat pichala si si inj.ešte pred tehu ako ste sa snažili? Lebo ja mám 4 mutacie 2 heterozygota a 2x homozygota MTHFR C677T potratila som 5x a moja hemato.mi povedala že až ked budem tehu mam pichat inj. No snažime sa už 3roky minuly rok som potratila zas a až vtedy ma poslali na hemato. Tak sa asi svojho gyn opytam či mi ich može predpisat.

jarunka102
6. mar 2017

@butterfly333 ahoj...nie pocas snazenia som si nepichala.Ale ako nahle som zistila z testu,ze som tehotna,predpisala mi dr na hematologii injekcie a tie budem brat az do konca sestonedelia.

butterfly333
6. mar 2017

@jarunka102 dakujem to iste čaka aj mna ked sa zadarí.

jarunka102
7. mar 2017

@butterfly333 no vies,nam sa tiez rok po tych dvoch potratoch nedarilo a ja som bola z toho zufala. Tiez som studovala,ci netreba nasadit tie injekcie uz pocas pokusania sa o babo,ale nie...a potom...
nam to do tretice vyslo tak,ze sa nam podarilo pocat este pred poslednou menstruaciou,potom som mala menstruaciu a ani vo sne by ma nenapadlo,ze som v tom 🙂 potom mi zacinalo byt zle,uz som tie priznaky poznala a ked sa dalsia menstruacia nedostavovala,tak som si urobila testik a moje podozrenie sa potvrdilo. Na dalsi den som utekala ku gynde,ale ta ma odbila,ze to je skoro,ze ani nemusim byt v tom a poslala ma prec. Bola som nervozna a nastvava,ze ma odbila aj napriek tomu,ze pozna moje predchadzajuce problemy. Vedela som,ze mam rychlo konat a utekat na hemosku. Zmenila som gyndu,zasla som na hemosku,kde mi okamzite nasadili injekcie...bola som taka stastna,ze sa malicke udrzalo,kym som zacala brat tie injekcie a tesim sa kazdym tyzdnom,ked malinke vo mne spokojne rastie 🙂

jarunka102
7. mar 2017

@butterfly333 tak hlavu hore a neboj sa,ono sa to zadari ked to nebudes cakat 🙂 drzim palceky 🙂

butterfly333
7. mar 2017

@jarunka102 tak to je krásne super velmi držím palčeky. A ako dlho vam to trvalo od posledneho potratu kym sa zadarilo. Ja som naposledy potratila v juni 2016. Beriem superfolin je vhodny pre ženy s mutaciou MTHGR a beriem Fertipronu to je to iste ako inofolic len to ma viac vitaminov. Neviem som už zufala čo brat nebrat aby sa zadarilo. Jasne že nato netlačíme nemyslim na to az tak no vždy ked sa blizi ms tak nato myslim aj cez ovu a dufam že sa zadari. No ak ms pride v pohode ide sa dalej nestresujem netestujem ako tu niektore ešte pred ms. Ja ani tehu testy nekupujem až ked bude meškat a budem mat tušaka že sa zadarilo. Meriam bt tak viem ako som na tom. Včera som mala pozit.ovu bolesti aj krvavy vytok čo mam vzdy pri ovu. Tak teraz len čakat. No v lete budem mat 38r.

butterfly333
7. mar 2017

@jarunka102 MTHFR malo byt.

jarunka102
8. mar 2017

@butterfly333 tak ja som mala posledny potrat presne pred rokom,dostala som tak na MDŽ ten najhorší darček. Nikdy som neriesila kedy mam ovulaciu nikdy som nic nebrala na podporu otehotnenia a vyslo to. No ked som uz bola v tom,brala som kyselinu listovu,ale v tych dvoch pripadoch to bolo zbytocne,lebo po druhom potrate mi zistili trombozu. Ja som po druhom potrate bola uplne hotova a velmi som tuzila mat babo,casto som na to myslela a rozpravala o tom. A odrazu sa postastilo zas,ale tak ze sme o tom ani nevedeli. A co sa tyka testov,tak ja som si ich robit nechcela,pretoze som sa citila inac ako sa zvyknem a podla toho som vedela,ze som tehu. Robila som ich kvoli manzelovi,lebo mi nechcel verit. A teraz tiez neveril,ze bude otcom si uvedomil nedavno,ked ma zacalo male kopkat 🙂 Tak nezufaj,aj vam sa zadari,neboj nic 🙂

lucinocka
8. mar 2017

@saska1911 nie, az ked som si nasla ciarku na teste🙂

butterfly333
8. mar 2017

@jarunka102 dakujem a verim že sa to podari aj nám. Ja som teraz 9mesiacov od potratu tak snad do roka sa zadari. Tebe držím palčeky nech je všetko v poriadku az do sameho konca a máš krasne tehulkovanie. A si na rizikovom?

jarunka102
8. mar 2017

@butterfly333 dakujem velmi pekne 🙂 dufam,ze to dotiahnem az do konca. Trochu sa obavam porodu,mala by som mat cisarsky,nakolko som rizikova pacientka a absolbovala som pri prvom potrate kyretaz. Manzel by chcel byt pri porode,tak uvidime co nas caka. A ano,ja som od zaciatku na rizikovom,aj kvoli tomu,ze som na urade prace,tak aby som nemusela chodit hore dole. Ja som raz citala,ze najpravdepodobnejsie obdobie na pocatie je Jar a Jesen a mne to tak stale vyslo,tak mozno ta to caka tiez 🙂 drzim ti silno prsteky 🙂

butterfly333
8. mar 2017

@jarunka102 dakujem no jar sa blízi tak snad sa to podarí. Aj ja som bola vždy pri každom tehu na rizikovom. A rodila som prve normalne a druhe cisarskym. Tak ja uz ked sa tehu podari znova budem na rizikovom. No to je jedno len nech sa to podarí.

jarunka102
8. mar 2017

@butterfly333 tak presne 🙂 mysli pozitivne a tes sa na jar,na velku noc,uzivaj slniecko a snad to vyjde,ked budes pozitivne naladena 🙂

bubina76
16. mar 2017

@butterfly333
@jarunka102
Dievcata, prosim, injekcie sa pichaju len do brucha? Ja som po operacii cca treti tyzden a mam take citlive brucho, ze uz neviem,kam pichnut.. Mozem aj do pleca alebo stehna, neviete poradit? 😕

miselkat
16. mar 2017

@bubina76 Manzel mi pichal do ruky, od pleca po laket hladal miesto 😃.

jarunka102
16. mar 2017

@bubina76 ahoj,tak mne lekarka jasne zakala pichat do svalov a treba len tam,kde si vies natiahnut kozu a vytvorit tak riasu...mne manzel pichal zo zaciatku do brucha lebo sa tam dala fajne natiahnut koza a lekarka mi odporucila zacat bruchom. No casom sa uz samozrejme nedalo,lebo brucho narastlo a tak som si zacala pichat do stehien,ale z vnutornej strany a raz mi pichol do zapästia,ale to mi tak opuchla ruka,ze konec...tak skus vsade kde vies natiahnut kozu a vytvorit tak riasu...