Po kyretáži nemám menštruáciu.Mohli mi niečo poškodiť?

zaira301
25. apr 2010

Ahoj...som druhý mesiac po kyretáži a nemám menštruáciu, takú aká by mala byť. Prvý mesiac po kyretáži som dostala menštruáciu presne po 28 dŇoch, ale bol to skor silnejší výtok, takže nie taká klasická menštruácia....myslela som, že druhý mesiac bude všetko ok . Druhý mesiac už na 13 deň, kedy by mala nastať ovulácia som mala ružový výtok, trocha ma to zaskočilo, lebo nikdy som predtým nemala v priebehu ovulácie ružový výtok. Tento výtok trval 3 dni a potom za 5 dní som opať mala hendý výtok, ktorý trval 5 dní, bol to slabučký hnedý výtok....takže som si myslela, že azda to bude predzvesť prichadzajúcej menštruácie...ale mýlila som sa. výtok prestal a menštruácia nikde a vlastne mi už zasa mešká menštruácia....v dobe hnedého výtoku som bola u lekára a ten ma vyšetril a povedal, že sliznica maternice je už vysoká a že čochvíla mi príde menštruácia, ale neprišla...Viete mi porsím niektorá vysvetliť, čo sa to vlastne deje? Tehotná určite nie som....bojím sa, že to sú začínajúce problémy....mám už vyšší vek a takéto výkyvy sú v mojom veku nebezpečné....aj som čítala na internete články o tom, že možu byť prvý mesiac problémy po kyretáži maternice...ale nebude to mať potom vplyv na moje bezpečné prípadné otehotnenie? Nemohlo sa stať, že mi tam pri kyretáži niečo porušili? Ja som mala vlastne kyretáž z dovodu nevyvíjania sa plodu..už dlhší čas sa snažíme o dieťatko....prosím poraďte mi....ďakujem Vám vopred za vaše príspevky na moju tému...ahoj

luciferkax
13. jan 2016

@torpilla123. Ahoj. Ja som mala kyretaz v auguste. A odvtedy sa mi takto mrcha rozbieha. Že aj týždeň pred mám spinenie a až potom príde mrcha. Silnejšia ako predtým

zuzka2388
13. jan 2016

@zaira301 a skusala si pit alchemilku? Ta dost pomaha na taketo problemy

torpilla123
13. jan 2016

@luciferkax No, ja mam prave teraz mrchu, ale je praveze slabsia, takmer bez odlupovania sliznice, a takmer bez bolesti. No citim sa zle, nafuknuta, nepohodlne, a malatna. A tyzden pred tym som spinila, teda 6 dni. Potom 2 dni nic, a teraz mam 4 den menzes, ale slabsi. Al alchemilku pijem, ako pise @zuzka2388 , ale neviem posudit, ci v niecom pomaha.

luciferkax
13. jan 2016

@torpilla123. Praveze alchemilka podporuje tvorbu sliznice. Asi by som.na tvojom mieste skočila este raz.ku doktorke či sa ti tam niečo "nezaseklo"

zaira301
autor
15. jan 2016

@zuzka2388 ahoj, ja som písala príspevok v roku 2010, teraz už mám synčeka 4,5 ročného...takže už je to ok...no a teraz už mám prechod, kedže menštruáciu mám jeden mesiac a druhý nemám...ale ako si písala že piť alchemilku, tak to vyskúšam, lebo ak nedostanem 2 mesiace menštruáciu až vtedy si idem k doktorovi pre injekciu...ale možno fakt je dobre piť tento čaj...díky moc za info....

zuzka2388
16. jan 2016

@zaira301 aha som si nevsimla ok :D

avii
16. nov 2016

ahojte🙂 mám 42 rokov a pred 6 mesiacmi sa mi narodil krásny synček.Po porode som bola na kyretaži a odvtedy som nedostala menzes,doktorka mi pichla injekciu a stale nič a potom určite že vraj dostanem po antikoncepčných tabletkácha stale nič.Nakoniec mi povedala ,že niečo mám so sliznicou a menzes už vobec nedostanem .Nakolko mám už tolko rokov som rada ,že sa nam to podarilo 🙂 🙂

boba82
26. dec 2016

Ahojte, ma niekto podobnú skúsenosť. potratila som v 21tt,po kyretazi som krvacala ešte cca 3 tyzdne.Bola som aj na kontrolné sono,maternica je vyčistená,tak som čakala na prvú menštruáciu. Po 10 týždňoch od zákroku ms neprišla, dr.mi dal vyvolávaciu, dnes je to 11 deň po injekcii ms nikde. Poprosím ktoré mate podobnú skúsenosť, ako to ďalej prebiehalo u vás? Myslím, čo vám navrhol lekár, liečbu....Atď.

avii
27. dec 2016

bola som na kontrole na štitnej žlaze a ked som povedala doktorke ,že ms som ešte nemala bola velmi prekvapena a vraj to nieje možne a po novom roku mi spravi vyšetrenie hormonov a presne mi povie či ju ešte dostanem alebo nie

boba82
27. dec 2016

@avii dakujem za reakciu. Aj Ti lekar daval vyvolavacku? Ja som mala aj predtym nepravidelnu menstruaciu, ale toto ma uz zacina znepokojovat, kedze ani po injekcii ms nikde...

avii
29. dec 2016

ahoj ked ti možem poradit daj si spravit hormononalne testy a tie ti ukažu či ms dostaneš,dala mi aj vyvolavačku a nič ,potom mi povedala skusime antikoncepciu na mesiac a vraj ta mi to rozbehne a zas nič a bola prekvapena ,spravila mi sono a povedala ,že deti už nemozem mat a menzes už nedostanem ale ešte skusim dalšieho doktora a až potom uverim

boba82
29. dec 2016

@avii dakujem za info. K lekarovi pojdem az po bud.tyzden, dam pripadne vediet ako som dopadla....pekny den

boba82
29. dec 2016

@avii este ak mozem otazku, v case ked si cakala na ms si mala aj nejake predmenstruacne priznaky? ja mam stale citlive prsia, ale v podbrusku ma neboli. Tehotna urcite nie som, to viem.

ajkava
29. dec 2016

@avii ja som bola na operácii krčka - presne vek, ako máš teraz ty. Predtým som už ale MZ mávala len raz za 3 mesiace. Po kyretáži som už nikdy MZ nedostala. Proste už prišiel prechod.

tortickalulu
29. dec 2016

Gratuluuuujem cakas male babatko 🙂

avii
1. jan 2017

@ajkava
pytala som sa doktorky a povedala že nie som ešte v prechode ale može ajto byt

avii
1. jan 2017

@boba82
praveže necitim nič ani bolenie prs ani bolenie v podbrušku ale dam si vyšetrit hormony a tam sa ukaže na 100 percent ako som na tom

avii
3. jan 2017

@tortickalulu
nie,už mam 7 mesačneho synčeka🙂