Po kyretáži nemám menštruáciu.Mohli mi niečo poškodiť?

zaira301
25. apr 2010

Ahoj...som druhý mesiac po kyretáži a nemám menštruáciu, takú aká by mala byť. Prvý mesiac po kyretáži som dostala menštruáciu presne po 28 dŇoch, ale bol to skor silnejší výtok, takže nie taká klasická menštruácia....myslela som, že druhý mesiac bude všetko ok . Druhý mesiac už na 13 deň, kedy by mala nastať ovulácia som mala ružový výtok, trocha ma to zaskočilo, lebo nikdy som predtým nemala v priebehu ovulácie ružový výtok. Tento výtok trval 3 dni a potom za 5 dní som opať mala hendý výtok, ktorý trval 5 dní, bol to slabučký hnedý výtok....takže som si myslela, že azda to bude predzvesť prichadzajúcej menštruácie...ale mýlila som sa. výtok prestal a menštruácia nikde a vlastne mi už zasa mešká menštruácia....v dobe hnedého výtoku som bola u lekára a ten ma vyšetril a povedal, že sliznica maternice je už vysoká a že čochvíla mi príde menštruácia, ale neprišla...Viete mi porsím niektorá vysvetliť, čo sa to vlastne deje? Tehotná určite nie som....bojím sa, že to sú začínajúce problémy....mám už vyšší vek a takéto výkyvy sú v mojom veku nebezpečné....aj som čítala na internete články o tom, že možu byť prvý mesiac problémy po kyretáži maternice...ale nebude to mať potom vplyv na moje bezpečné prípadné otehotnenie? Nemohlo sa stať, že mi tam pri kyretáži niečo porušili? Ja som mala vlastne kyretáž z dovodu nevyvíjania sa plodu..už dlhší čas sa snažíme o dieťatko....prosím poraďte mi....ďakujem Vám vopred za vaše príspevky na moju tému...ahoj

leamax
25. apr 2010

ahoj. je mi luto tvojej smutnej skusenosti ☹ ...neviem ti odpovedat ani poradit, ale skus sa popytat tu:
https://www.modrykonik.sk/forum/porodnice-a-doktori/ake-mate-skusenosti-s-kyretazou/

jika80
26. apr 2010

ahoj zaira
ja som mala dost podobne problemy ako ty
prve dva mesiace po kyrete som mala ms hrozne slabucku, skor len spinenie, bola som u lekarky a ta mi povedala, ze sa mi asi poriadne netvori sliznica
teraz posledna, cize 3. ms bola uz uplne normalna, ale prisla velmi skoro, tiez uz v 18.dc
teraz o tyzden idem ku gynekologovi na kontrolu, tak som tiez zvedava, co mi povie
drzim pasticky, aby sa to co najskor vyriesilo

moesha24
6. máj 2013

Ahojte, baby poradte mi? bola som vo februari na kyretaž a este stale som nedostala menstruaciu a uz je maj.. bola som na vyvolavacke pred 2 tyzdnami a stale nic? nechapem co to znamena!!! mam strach!

golinka22
31. aug 2013

@moesha24 prosim ta a napokom si dostala? ja uz mam 3 mesiace po, ani vyvolavacka ani lieky nepomohli

ariadna22
31. aug 2013

@zaira301 daj si askorutin, to tam máš po zákroku žily v háji, to sa vstrebe

moesha24
10. sep 2013

@golinka22 Ahoj.. doktor sam nechapal co sa deje a nakoniec mi povedal ze su dve moznosti, bud nasadime opät HAK alebo rovno pojdem do nemocnice, ze sa na mna musia kuknut zvnutra (laparoskopia myslim ze sa to vola) ci nemam zrasty po kyretazi (Ashermanov Syndron) alebo ci nemam polycysticke vajecniky (PCOS).. 😒 😢
skusili sme HAK a zabralo 😀 😎 to bola radost!!! 😀

golinka22
10. sep 2013

@moesha24 uff dakujem tak poprosim aj ja ju nech mi nasadi HAK, lebo v soboru su to uz 3 mesiace a stale nic...:((( ale doktorka ma dovolenku tak idem ku nej v pondelok

laurinkat
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
moesha24
18. sep 2013

@golinka22 vyvolavacku mi davali a potom este o 2 tyzdne skusili nejaku 2-jitu davku 😕 ale ja tak nic.. mne tie HAK zabrali uz po prvom baleni, ako keby sa nic nedialo 😅 predpisal mi tie co som mala niekedy NOVYNETE, brala som ich niekolko rokov.. 😕 drzim palce, aby ti zabrali! daj vediet ako si dopadla 😉 🙂 pa

golinka22
18. sep 2013

@moesha24 no tak skusili mi pichnut opat... no dufam do 10 dni pride mrcha ak nie uz si vyziadam HAK. momentalne je moja doktorka mimo 3 tyzdne tak som bola vraj u jedneho z naj gynekologou na okoli a povedal ze tato by uz mnala zabrat lebo aj sliznica je vyssie

golinka22
1. okt 2013

@moesha24 takze po 14 dnoch prisla mrcha...aale aj takmi dala HAK ze nech sa mi to upravi...tak uvidime...

moesha24
8. okt 2013

no vidiš!!! 😀 som rada, viem co to je lebo aj ja som bol nervorna kazdy den co raz viac a viac 😉

elmunda81
13. nov 2013

Ahojte baby, mam podobny problem, ja som mala kyret v koncom jula, v septembri mi pekne prisla menstr., bola dost silna a od vtedy niiic... Bola som u gyn, kt. mi povedal, aby som cakala este do 15. nov. a ked nic, tak mi odporuca vyvolavacku a tiez mi odporuca HAK, ale ja som skor za to, aby sa mi telo nejak same spamatalo. Nevieme poradit nejaky "prirodny"recept, popr. homeo? No ... asi mi nic neostane, ako sa poradit s gynekologom. Je to neuveritelne, ako dlho to telu trva, kym sa dostane do normy.

moesha24
9. jan 2014

@elmunda81 o prirodnom sice nic neviem ale ja som po pol roku cakania na MS, uz nechcela dalej cakat, lebo ma chceli zobrat na laparo a to som nechcela ist zas do nemocnice, vo febr. som bola na cistenie myslim ze do augusta som brala HAK (3 mesiace) a december test pozitivny 😉 😝 takze stastna prestasná 😎 , len dufam ze to vsetko dopadne dobre 😕

joyance
28. nov 2014

ahojte, tiez si tym prechadzam ... od kyretu 4 mesiace a MS nikde. momentalne uzivam noretisteron, este mam pred sebou 10 dni, tak si drzim palce, aby hormony zabrali ... (tie predosle nezabrali) ... jen to na nervy, hlavne ked chcem byt cim skor tehu 😒 ani nechcite vediet, co mi v tychto dnoch lieta hlavou, kazdym dnom su obavy horsie a nervozita rastie, neprajem to nikomu.

joyance
13. dec 2014

Konecne dosla MS, Noretisteron zabral. Uvidíme, ci bez tabletiek dostanem dalsiu MS normalne alebo tomu budem musiet zas pomoct ... v kazdom pripade drzim si palce, nech od nového roku mozem ist s drahym znovu na to :D

hlubik
15. dec 2014

Ahojte kočky. Som zúfala. Dva krát som mala potrat a robili mi kyretáž. Naposledy som potratila v marci. Od vtedy mam problémy. Od poslednej kyretáže som dostavala menš. pravidelne až do leta. Išla som k lekárke a zistila mi, že neovulujem. Poslala ma do centra pre liečbu neplodnosti, nakoľko chceme bábo. Tam mi pichli agolutin a menš. som dostala. Po nej som zašla na kontrolu a mala som tam cysty. Teraz mam sliznicu veľmi tenku a dr. mi odporučila antikoncepciu. Neviem čo mam už robiť, som zufala. Neviem ako sa dať zase do poriadku. Menš. som mala od 11 rokov, vždy pravidelnu, žiadne cysty, žiadne meškanie a teraz ak chcem mať bábo tak všetko sa pokazilo. Mali ste rovnakú skúsenosť po kyretáži?

kvikina087
14. mar 2015

@hlubik ahoj, môžem sa spýtať ako si dopadla? Ja mám možno podobný problém.
8.1.15 som podstúpila kyretáž po MA. Pred dvomi týždňami som bola na kontrole. Doktor povedal, že je všetko ok a pichol mi vyvolávačku, že do dvoch týždňov dostanem menštruáciu. Nakoľko neprišla, predpisal mi norethisteron na dva týždne, vraj po ukončení užívania menštruáciu dostanem. V pondelok som mala poslednú tabletku a ona stále nikde. V štvrtok večer som mala slabé špinenie, už som sa tešila že sa rozbieha a nič. Začínam mať obavy.
Ďakujem

kvikina087
14. mar 2015

Ahoj, viete mi poradiť?
8.1.15 som podstúpila kyretáž po MA. Pred dvomi týždňami som bola na kontrole. Doktor povedal, že je všetko ok a pichol mi vyvolávačku, že do dvoch týždňov dostanem menštruáciu. Nakoľko neprišla, predpisal mi norethisteron na dva týždne, vraj po ukončení užívania menštruáciu dostanem. V pondelok som mala poslednú tabletku a ona stále nikde. V štvrtok večer som mala slabé špinenie, už som sa tešila že sa rozbieha a nič. Začínam mať obavy, že menštruácia už nepríde. Bojím sa či mi niečo nemohli poškodiť?
ďakujem

kralovicova1988
2. jún 2015

@kvikina087 ahoj ja mám podobný problém. 17.3.2015 som potratila a musela som 3x podstúpiť kyretaz. Poslednú kyretaz som mala 26.3 a odvtedy som nedostala menzes. Už je to 11tyzdnov od poslednej kyretaze. Doktor mi dal najprv duphaston po ktorom som ale menzes nedostala. Potom mi dal zasa noretisteron a dnes som tretí deň po dobrati a menzes nikde. Baby čo sa to deje? Pred tým som nikdy nemala problém s menzesom? Je tu ešte nejaká baba ktorej sa to stalo a potom sa to upravilo? Bojím sa, že už nebudem môcť mať deti.

bodka79
9. jún 2015

ahojte. v 12/2014 som postúpila kyret po neúspešnom tehotenstve v 3 mesiaci. Odvtedy nemám menzes. Vybrala som už 2x duphaston. Menzes som dostala len raz v 4/2015 po niekoľkých injekciách. Odvtedy zase nič, ani duphaston nezaberá. Prešlo 6 mesiacov a tiež netuším čo sa deje nakoľko som nikdy predtým nemala problém a teraz nielenže sa nedarí otehotnieť ale stále nič nefunguje ako by malo. Za posledný polrok som bola u Dr. viac ako za posledných 10 rokov. Hrôza............... nemá niekto radu ?

kralovicova1988
9. jún 2015

@bodka79 no môj problém je vyriešený....U mňa bol problém,že som musela podstúpiť trikrát kyretaz a následkom toho som dostala spazmus krčka maternice. Menzes som mala ale len vo vnútri, volá sa to hematometra. Podstúpila som krátky zákrok V anestéze a už je všetko ok
. Menzes som.mala tak snáď budúci mesiac to už pôjde.držím ti palce

kvikina087
23. okt 2015

@kralovicova1988 Ahojky, dlho som tu nebola. Dúfam, že medzi časom sa tvoj problém už vyriešil a menštruáciu už máš. U mňa sa to asi v máji upravilo kombináciou duphastonu a estradiolu... a potom po vysadení som mala MS už aj sama od seba. :D

kvikina087
23. okt 2015

@kralovicova1988 Aha, tak až teraz som si všimla tvoj ďalší komentár... :D tak hlavne, že sa problém vyriešil a prajem veľa zdravia a nech sa mimi čím skôr podarí.

kralovicova1988
23. okt 2015

@kvikina087 ďakujem moja. Áno problém vyriešený, MS je pravidelná a o mimino sa snažíme už tri mesiace a zatiaľ bezuspesne. Hádam sa podarí 😔

torpilla123
11. jan 2016

Ahoj baby. Chcela by som sa opytat, ci ma niekto s kusenosti s druhym a tretim krvacanim po kyretazi. 5.11. som mala kyret, po potrate v 6tt (po IVF - 3. IVF), a prva menstruacia bola extra silna, ale zhruba ako vsetky, ktore mavam, takze som si rozdiel nevsimla. Prisla 5 tyzdnov po kyretazi. Teraz vsak ma byt uz druha, a zatial krvacam 2 dni, ale velmi slabo a takmer bez bolesti, co u mna je velmi nezvycajne. ja mam silny menzes a bolestivy kvoli PCOS, casto musim na pohotovost. Zaujimave je, ze prave druha mnestruacia zacina tak slabo. A aj pred tyzdnom som velmi slabo krvacala asi 4 dni, ale bez akehokolvek uvolnenia sliznice, bolo to ako krvacanie z rany, nie menzes. Rozmyslam, ci uz teraz vyhladat doktora, alebo je to zatial v norme? Dakujem za vsetky prispevky. ;)

kvikina087
11. jan 2016

@torpilla123 Ja som mávala pred kyretažou taktiež dosť silnú menštruáciu, no po kyretáži som mávala stále len úplne slabučkú (len na antimku), ale zato aj 7 dní. Mala som to tak asi 5 cyklov a potom som otehotnela... tak neviem, ale možno by nebolo na škodu zavolať lekárovi, budeš mať istotu.

torpilla123
11. jan 2016

@kvikina087 Dakujem za odpoved, uz som sa rozhodla, ze tak ci tak vyhladam lekara, nech ma vysetri, lebo po troch neuspesnych IVF a dvoch potratoch + kyrete uz neviem, co ma byt "normalne". Celkovo slabo krvacam uz 8 dni za posledne 2 tyzdne, a citim sa velmi nepohodlne.

kvikina087
12. jan 2016

@torpilla123 To bude určite lepšie. Tak držím palce.

torpilla123
13. jan 2016

@kvikina087 dakujem pekne. Uvidime, zatial to nie je nic moc, a k lekarovi som objednana az buduci tyzden. Dufam, ze je to len velmi narusena sliznica, a nic vaznejsie, nic ine.