Pocit na vracanie, bolesť a točenie hlavy. Čo mi je?

malaria1121
3. jún 2017

Pocity na vracanie kyselina nic nejem nechuti mi doteraz rabajky o 12 bolest hlavy tocenie hlavy mari sa mi pred cami hoxikedy mikrospanky
CO TO PROSIM MOZE BYT?

fokuska
3. jún 2017

@malaria1121 Okamzite lekar, pohotovost, ak stracas vedomie tak volat sanitku. Moze to byt plno veci, hadam necakas diagnostiku z tych par viet co si napisala. Treba pouzivat aj rozum.

elenajezova
3. jún 2017

Smer doktor.

lukyazojka
3. jún 2017

Ahoj mas s kym ist na pohotovost?.... kolko si pila vody dnes.. ? Toto nieje normal, moze to byt od vyčerpania, dehydratacie, tehotenstva po žaludočný vred čokolvek.. treba aspon tlak, teplotu pulz zmerat.. nejake bolesti nemas? Kolko to trva?

lukyazojka
3. jún 2017

Tu ťa nevyliečime.. 😕

loginexistuje
3. jún 2017

@malaria1121 ja by som este nesla na pohotovost daj si nieco na hydrataciu ... napr. aj pepsi colu ak nemas nic z lekarne .. lahnut si odpocivat .. tabletku od bolesti hlavy, vela vody a vyspat sa ..
dieta je samozrejmostou .. ked tak si este odmeraj tlak .. asi budes mat nizky

a ked ti to do pondelka neustupi tak k lekarovi

slniecko323
3. jún 2017

Urcite bez na pohotovost.

1988majka
3. jún 2017

@malaria1121 hned zmerat tlak a pulz doplnit tekutiny dat si cukor..ak to nepomoze hned ist na pohotovost. Taketo veci sa nediagnostikuju na dialku na modrom koniku. Drzim palce nech sa ti polepsi.

fokuska
3. jún 2017

@loginexistuje Ak sa jej ale toci hlava,"miha" (alebo ako to nazvala) pred ocami a ma "mikrospanky" co vyzera na kratke straty vedomia, tak urcite netreba cakat. Tu uz moze ist aj o vaznejsie neurologicke veci, ktore treba pre istotu vylucit.

slniecko323
3. jún 2017

Mozu to byt aj priznaky z dehydratacie a hypoglykemie, kedze jedla naposledy rano... Urcite pred odchodom doplnit tekutiny ak to das a na pohotovost s doprovodom, pripadne si volaj sanitku ak nemas odvoz.

loginexistuje
3. jún 2017

@fokuska ale tak isto sa jej moze zatmievat pred ocami a mat mikrospanky z nedostatocnej hydratacie a vycerpania z vracania a pod

ja to mam napr. bezne v takom stave ... aj dcera .. ak by som mala bezat vzdy na pohotovost kde sa caka 3 ci 4 hodiny v cakarni ( realne skusenosti) a aj tak maximalne daju infuzku ale po dni vracania ani to nie vacsinou ...

ale este raz ona musi vediet ako sa citi a co urobila preto aby sa to nedialo a ci sa to stupnuje ...

na dialku to diagnostikovat nikto nevie .. ale v prvom rade si ma dat pit, doplnit cukor a mineraly ... a nech sama uvazi ci ist ci nie ..

malaria1121
autor
3. jún 2017

Tlak mam v norme. Jem od rana. Tiet peiznaky mam 4. Den. Pijem 3 l tekituny uz nasilu aj sladke. Fakt nevkem co to je.

loginexistuje
3. jún 2017

@malaria1121 a preco si nesla vcera k lekarovi potom? čiže jes a len ta napina ale nevracias .. len sa ti toci hlava ...

no ja by som sla potom v pondelok nech ti zoberie aj krv pripadne .. normalne na vysetrenie k svoju obvodnemu lekarovi ..

ale este raz ty musis vediet ako sa citis ak chces chod na pohotovost..

janinah
3. jún 2017

4 den a ty čakáš na čo? že ťa laici na MK vyliečia? prečo riskuješ?

olinka11
3. jún 2017

Trochu mi to pripomína migrénu s aurou. Moze byt aj tranzitorny ischemicky atak ( mala porážka), úpal, ....Alebo aj čokoľvek iné. Nevieme vek, teplotu, iné neurologické výsledky, osobnú anamnézu, tehotná?, atd.... naozaj sa nedá pomôct takto len z opisu :( Drzim palce, nech ste rýchlo Ok.

malaria1121
autor
3. jún 2017

@olinka11 mam 22 teplotu normalnu . Tehotenstvo nemyslim. Neurogiu mam uz dlhodobe v norme. Kedysi som mavala migreny silnw ako dieta na zakladke

malaria1121
autor
3. jún 2017

@loginexistuje obvodna vcera nerobila. Potrebovala som vymenny listok ladom operacie

fokuska
3. jún 2017

Ak to trva 4. den, aj sa naje, aj pije, tak sa priklanam k niecomu inemu ako dehydratacii a nizsiemu tlaku. Pravd pozor na mozgovu prihodu a pod. Uz vcera by som necakala a sla k lekarovi

malaria1121
autor
3. jún 2017

Hlavne ma dnesny den trapia bolesti hlavy tocenie marenie pred ocami. Pocit na vracanie ustupil .

olinka11
3. jún 2017

@malaria1121 ono je to tak, ze ak by ste mali nejaky výpadok v neurologických funkciách, tak si to pravdepodobne sama na sebe nevšimnete. Točenie hlavy, pocit na vracanie moze byt aj problém so stredným uchom, hlavne ak je to horšie v určitej polohe, pohybe. Nejaké nové lieky ste nezačali brat?

fokuska
3. jún 2017

@malaria1121 Preco, prosim ta, stale vypisujes sem a nedvihnes telefon, nevytocis 155 a neopytas sa co dalej? Ak nechces rovno 155, tak najdi cislo na najblizsiu pohotovost a porad sa. Kosice maju aj vyjazdovu pohotovost, pridu k tebe domov, mozno mate nieco take tiez.
Ma ta na pohotovost kto odviezt? Pretoze ja by som urcite sla, sama ale nesoferuj v takom stave.

malaria1121
autor
3. jún 2017

@olinka11 nie okrem liekv na alergiu uz dlhu dobu nic neberiem

malaria1121
autor
3. jún 2017

@fokuska praveze to nje je stale ... iba niekedy ..

fokuska
3. jún 2017

@malaria1121 To staci na navstevu lekara. 😠

jana_eyre
3. jún 2017

Moze byt silna migrena, vklude na pohotovost chod..

slniecko323
3. jún 2017

Ani lekar radiaci na mk Ta bez riadneho vysetrenia nezdiagnostikuje...

slniecko323
4. jún 2017

@malaria1121 tak ako? Bola si niekde u lekara?

admet
4. jún 2017

Divne, normalny clovek pri takych problemoch sa ide dat vysetrit na pohotovost a nevypisuje na internete. A preco ta prezyvka malaria?

malaria1121
autor
4. jún 2017

@slniecko323 nie som u priatela kde nie je photovost. A vsetci doma hovoriaze je to z tepla. Tak neviem co robit..

malaria1121
autor
4. jún 2017

@admet v mjnulosti som si taky nick vymyslela e dovod uz neviem mala som asi 15 rokov 🙂 a pouzivan to doteraz.

slniecko323
4. jún 2017

@malaria1121 ak to bude pretrvavat, treba zajst k lekarovi cez tyzden.. drzim palce 😉 A admet ma pravdu. Na internete Ti nik s tym nepomoze. Teda urcite nie Dr.google, ani my tu. Netusis kedy to bude vazne a ohrozis svoje zdravie...