Pomohli vám niekomu kvapky z imela na neplodnosť?

danielitka26
23. feb 2009

ahojte baby počuli ste alebo máte niektorá skúsenosti s kvapkami, tinktúrami alebo čajíkmi z imela bieleho ?? ja som počula že má veľmi dobré účinky pri nepravidelnom menzese, lieči neplodnosť ženskú aj mužskú, kvapky sa vraj dajú kúpiť v rakúsku. zaujímali by ma vaše názory, skúsenosti, alebo aspon nejaké info a hlavne referencie ak ste ich niektorá brala aké účinky mali a či vôbec pomohli..vopred ďakujem

mariettka27
23. feb 2009

ahoj danielitka,o imele bielom som ešte nepočula...Ale ja beriem bylinné kvapky od českej firmy Nadeje,sú to špeciálne kúry na zlepšenie činnosti ženských orgánov a na liečbu sterility...Je ich velmi vela druhov,sú aj pre mužov a odporučila mi ich gynekologička...Vraj sa po doužívaní týchto kúr podarilo viacerým ženám otehotniet...Ak ta zaujíma viac,nájdeš v téme gemmoterapia,alebo napíš IP.. 😉
pa

danielitka26
autor
23. feb 2009

nie nie ja som teraz našla človeka ktorý tieto kvapky vyrába tu na svk ...mnohé ženy čo aj nemali menzes vraj začali mávať tie čo mali nepravidelný tak sa im upravil tie čo nemohli otehotnieť otehotneli, mužom sa rozhýbali spermie...tak idem skúsiť toto ...hádam ma to nezabije ked imelo je jedovaté 🙂))

mariettka27
23. feb 2009

A aká firma to vyrába?Napíš prosím IP,len tak zo zvedavosti.diky 😉

danielitka26
autor
23. feb 2009

vyrába to súkromne jeden pán

mariettka27
23. feb 2009

a má to registrované alebo ako?Ak nie,tak ja by som sa bála užívat niečo čo nie je schválené MZ.... 😕

zuzulik
23. feb 2009

no to by aj mna urcite zaujimalo, danielitka napis o tom viac 😉

zajacik...
23. feb 2009

Danielitka ja som o tom imele tiez pocula, odporucil mi ho jeden liecitel, ale este som ho neskusala - mam pit z neho caj. A imelo ako take nieje jedovate, jedovate su len tie bobule, ale caj sa ma robit z listkov... drzim palce 😉 Ja ak tento mesiac neotehotniem, tak od marca by som to chcela pit, a v kombinacii s repikom a nechtikom... jeden znamy mi ma doniest tie informacie od toho liecitela, vraj mi presne napisal kolko coho mam pit, tak uvidim 😵

danielitka26
autor
23. feb 2009

no schválené o tom neviem ale asi áno ked to už užívalo tolko ludí a fakt to robí zázraky. ja čakám tie kvapky poštou na cca mesiace vychádzajú na 7eur pijú sa tak divoko myslím že prvé štyri dni po tri krát potom dva dni len dvakrát a potom do konca mesiaca len raz denne. ten pán je liečitel a má cez 60r

dokonca mi rozprával aj o nejakom víne čo vyrába na frigiditu žien, potom o čiernohlávku obecnom vraj to je akási bylina ktoré pridáva do tých svojich tinktúr ...:DDD

stretnúť sa s ním mám koncom týždňa tak uvidíme čo s toho vznikne

zajacik...
23. feb 2009

Danielitka a odkial je ten pan? Ci to nahodou nieje ten isty co odporucil imelo aj mne... ale tento "moj" neviem ci vyraba nejake kvapky, asi nie...

danielitka26
autor
23. feb 2009

zajkoooo IP 🙂))

nene33
23. feb 2009

ahoj danielitka, tiez mi jedna babenka v cakarni na uzv raz rozpravala o tychto kvapkach, vraj to pomaha k otehotneniu. ona mala tiez nejake problemy podobneho charakateru, ale uz si nepamatam, ci jej pomohli. kazdopadne som to vyskusala, kupila som si ich vtedy v lekarni vo viedni v scs, ich nazov bol: tinkt. visci albi. kupila som si 200 ml flasku, ktoru normalne pripravuju v lekarni, myslim, ze stala okolo 10 eur, fakt si to nepamatam, bolo to pred 4 rokmi. uzivala som to tak, ako mi povedali, ale konkretne u mna to ziaden efekt nemalo. ani na otehotnenie, ani na bolesti pri menzese. uzivala som to kazdy den a viac ako pol roka, ma to taku nahorklu chut - vskutku dost hnusne ☹. neviem ako dlho som to mala uzivat, ale viac ako 1/2 roka mi pripadalo dost na to, aby sa to uz nejako prejavilo. jednoducho mi asi tato cesta nebola sudena...

danielitka26
autor
27. feb 2009

Imelo biele
Starí bylinkári ho používali ako dôležitý a bezpečný liek proti epilepsii.
Odporúča sa pri chronických kŕčoch a hysterických záchvatoch. Ľudia sa veľmi čudujú, prečo je imelo tak veľmi chválené, keď je vlastne jedovaté.
Imelo, teda listy a konáriky, nie sú vôbec jedovaté, no plody použité vnútorne sú otravné. Keď ich však zmiešame s bravčovou masťou, výborne pomáhajú na omrzliny staré aj niekoľko rokov.
Keďže imelo má najlepší vplyv na celkovú funkciu žliaz, je výborným prostriedkom na povzbudenie látkovej výmeny. Súčasne dobre vplýva na slinivku brušnú, po dlhodobej čajovej kúre sa celkom stratí príčina vzniku cukrovky. Ľudia, ktorí trpia na chronické poruchy látkovej výmeny, mali by podstúpiť aspoň polročnú imelovú kúru. Imelo evidentne pôsobí aj keď je narušená hormonálna funkcia. V tomto prípade treba piť najmenej dve šálky denne a to ráno a večer. Imelo výnimočne pôsobí aj proti vápenateniu ciev, mimoriadne sa odporúča pri porážke, ktorá by vôbec nemusela nastať. Po porážke pijeme počas 6 týždňov denne tri šálky, tri týždne dve šálky a dva týždne jednu šálku imelového čaju a to prvú šálku pred raňajkami a po nich, druhú pred obedom a po ňom, a tretiu pred večerou a po nej, vždy po pol šálke.
Imelo sa používa ako prostriedok zastavujúci krvácanie, pomáha pri krvácaní z nosa, pľúc, čriev, pôsobí pri týfuse, na srdce a krvný obeh. Táto rastlina normalizuje fungovanie celého tela – vysoký tlak znižuje a nízky dvíha. Tým sa nepokojné srdce utíši a činnosť srdca zlepší. Zmiznú všetky sprievodné znaky súvisiace s narušeným krvným tlakom, ako sú návaly krvi do hlavy, pocity závratu, šelest v ušiach a poruchy zraku.
Po imele môžu siahnuť aj ženy, normalizovaný krvný tlak pôsobí na poruchy maternice a menštruácie, pri ťažkostiach v prechode sprevádzaných búšením srdca a zrýchlením tepu, návalmi krvi do hlavy, pocitmi strachu a ťažkosťami s dýchaním možno niekoľko rokov piť tento čaj, čerstvá šťava z imela odstráni neplodnosť ženy.
Dnes už je vedecky dokázané, že vysoké percento žien nad 50 rokov dostalo rakovinu prsníkov, keď dlhší čas užívali lieky na zníženie vysokého krvného tlaku. Načo podstupovať také riziko, keď máme imelo, v súčasnosti sa imelo začalo používať v medicíne preventívne i priamo proti rakovine. Rastlina prečisťuje telo a odstraňuje z neho chorobné látky.

zajacik...
16. mar 2009

Ahojte,
imelové kvapky dostat kupit aj v Kosiciach na Hrnciarskej ul. za 3,15 eura. Ale ta pani co tam predava mi povedala, ze nevie o tom ze by pomahali pri neplodnosti, nieje to uvedene ani na ich obale. No ale uskodit nemozu, tak vyskusame 🙂
Tu je kontakt na tu predajnu: http://www.bylinkar.sk/

nelia
16. mar 2009

Danielitka, ja som tie kvapky tiež užívala... dala som si ich doviezť z Rakúska.. no mne bohužiaľ tiež nepomohli.. No musím priznať, že presný návod, kedy a koľko užívať, som nemala.. Len som brala tuším 20 kvapiek vždy 20 minút pred jedlom ráno a večer...
Ja síce žiadne problémy s menzesom nemám, je pravidelný, všetky vyšetrenia mám v poriadku, aj manžel je v poriadku, len sa nám už 5 rokov nedarí 😕
Ale za vyskúšanie nič nedáš, ublížiť Ti to určite neublíži a Tebe to možno pomôže 😅

marta222
17. mar 2009

Ahojte dievčatá, môžem sa k Vám pridať? Mám doma takú knižku - volá sa to "Babkine bylinky" je tam zmienka o imelovej tinktúre, ale pridáva sa do čaju - Čaj na podporu ženskej plodnosti - idú tam bylinky - alchemilka, myší chvost a ešte nejaké ďalšie a je tam aj napísané zloženie, koľko čoho - ak máte záujem, pozriem to presne v tej knižke. A vraj tá imelová tinktúra sa dá aj urobiť doma (aj k tomu je tam postup), osobne som ten čaj neskúšala (mám trošku iný problém - som 2 x po potrate), ale ktovie, môže to pomôcť, je to tam tak presvedčivo napísané 😉

aisha92
27. júl 2010

mohla by si mne to zloženie napísať.....prosím

daniela95
17. jan 2011

čaute baby ja tie kvapky uzivam ale kombinujem to s vitaminom e.mam tie z rakuska a uzivam to rano 5kvapiek-1 vitamin e,naobed 5kvapiek,večer5kvapiek

lucka1433
14. feb 2011

@daniela95 Ahojte, tiez mam problem otehotniet uz skoro rok - nedochadza k ovulacii, tak surfujem po nete a hladam nieco prirodne, co by mohlo zabrat. Danielka, ako sa to vyvija u teba? Alebo ma niekto nieco nove, kedye veda tak strasne rychlo napreduje? 🙂 Pekny dnik a zelam vam vsetkym vela stastia! 🙂

pifina
22. jún 2011

dievcata, ja beriem imelo treti mesiac ... zacala som s 10 kvapkami 2x denne, druhy mesiac som si dala 20kv. 2x denne, menstruaciu som mala uplne bez bolesti ... pripisovala som to vitaminu C, ale teraz citam, ze to mozno sposobilo aj to imelo 😅 a tiez som si vsimla viditelny plodny hlien, co som predtym takmer vobec nemala ... tak uvidime, ci to bude mat aj dalsie ucinky 😵

syslica
22. jún 2011

@pifina Ahoj, veľmi by ma zaujímalo, ako nakoniec dopadnete... držím palce! K imelu a jeho použitiu pri neplodnosti aj k istej bylinkárke som sa vyjadrila tu: https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-na-to/kvapky-z-imela-bieleho-mate-s-nimi-skusenost-kde-ich-objednat/

Pre všetky, ktoré by chceli imelo vyskúšať doma: Kvapky z lekárne sú o.k., neprekračovať dávkovanie... experimentovať s vlastnou výrobou čajov NEODPORÚČAM, zvýšené dávky vedú k otrave, max. denná je 5g, pričom odvar je fakticky neúčinný (účinné látky sa rozkladajú a znehodnocujú), droga sa musí macerovať, minimálne 4, lepšie až 12 hodín. Macerovať = lúhovať za studena, bez varenia.
Imelo má skutočne veľa pozoruhodných účinkov, je dosť možné, že úpravou metabolizmu a tlaku môže podporiť aj plodnosť, ale žiadny oficiálny lekár či fytoterapeut to zatiaľ nepotvrdil 😒 .

pifina
4. nov 2011

@syslica imelo som vysadila v auguste a hned v ten mesiac som aj otehotnela, neviem, ci to bolo imelom, ale segra dopadla rovnako, otehotnela hned po vysadeni 😵

syslica
4. nov 2011

@pifina Ďakujem za spätnú väzbu.. to sú ozaj pozitívne správy 😉 možno to po tebe vyskúšajú aj iné snažilky, ktorým takisto pomôže.. budem túto tému tuším sledovať pozornejšie 🙂 🙂 .. a nech sa vám darí!

iwuliatko18
18. nov 2011

ahojte babenky, tiez sa snazime o babatko uz 5 mesiac a stale nic. uz som zufala a sklamana ked vzdy dojde mrcha. ja uzvivam teraz kyselinu listovu a vitamin e. Ale nejako mi to nepomaha. Chcela by som skusit toto imelo ci mi to pomoze, tak dufam ze to uz vyjde. Neviete nahodou ci su lepsie kvapky alebo caj?? A ako dlho sa to ma brat alebo pit??

pifina
18. nov 2011

@iwuliatko18 skus najskor meranie bazalnej teploty, mozno sa len netriafate do ovulky spravne 😅 ja som az na zaklade merani zistila, kde je u mna asi problem a podla toho som skusila imelo, ze by mohlo tomu pomoct, konkretne islo o spinenie pred menzesom, co by mala sposobovat slabsia funkcia zlteho telieska a na to by malo zaberat imelo ... ale to bola len moja diagnoza, nikto mi to nepotvrdil 😅

iwuliatko18
19. nov 2011

@pifina este som si neskusala merat BT tak to skusim snad mi to pomoze. ja sa neriadim tym ci mam alebo nemam plodne dni, kedze mam vela kamaratiek ktore otehotneli aj mimo plodnych dni. Ale za vyskusanie predsa nic nedam, no nie?? a dakujem za radu.

pifina
20. nov 2011

@iwuliatko18 to je podla mna zaklad, ked sa snazite a nedari sa, aby si vedela, kedy mas ovulku a snazit sa vtedy 😅 dovtedy je kazda liecba zbytocna podla mna 😅

iwuliatko18
20. nov 2011

@pifina ved toto len ked sa mi to nechcelo kazdy den merat. a nevies ci su spolahlivejsie tie ovulacne testy?? a vy ste sa dlho pokusali o babo?? 🙂

pifina
20. nov 2011

@iwuliatko18 nezaberie ti to viac casu, ako si kazdy den davat nejaky liek, ci uz tinkturu, caj alebo nejaku chemiu 😅 my sme sa snazili asi 8 mesiacov ... ono sa hovori, ze do 12 (niektori az do 18) mesiacov je to ok, zalezi aj na tom, kolko mas rokov ... dokonca existuje teoria, ze niektore zeny maju plodny (alebo viac plodny) len jeden mesiac v roku a vsetky deti, ktore mali, pocali v tom istom mesiaci ... toto mozno plati aj u nas, prvy krat som otehotnela v auguste, ale to nevyslo a druhy krat sa to podarilo skoro do roka a do dna 😅 hlavne treba eliminovat stres, to je najvacsi nepriatel plodnosti podla mna ... ja som skusala aj ovulacne testy, ale u mna bola spolahlivejsia bazalna teplota, zavisi to od kazdej zeny ... a testy vyjdu o dost drahsie ako jeden teplomer 🙂

007monita007
7. dec 2011

Dobry pocula som ze imelo je liecive uz som si nastudovala naco vsetko je dobre ale neviete my poradit v ktorych lokalitach alebo mestach na slovensku je ho vela kde rastie ale na nizsich stromoch aby sa clovek k nemu lahko dostal?
Dakujem

pifina
7. dec 2011

@007monita007 napriklad na vychode slovenska rastie, ale neviem, kde je na nizsich stromoch, ja som kupovala cajovu zmes alebo rovno tinkturu ... ten caj mi skoro vsetok ostal, lebo to bolo treba robit den dopredu (macerat) a furt som na to zabudla, tak som presla na tinkturu ...