Pomôže Clostilbegyt a Pregnyl otehotnieť?

smejo4ja
28. dec 2014

Ahojte, som tu nová. Snažíme sa o bábätko, lenže že mám problém, mrchu nedostanem skoro vôbec lebo mam PCO. Preto beriem Duphaston už vyše roka, počas toho roka sa nám nepodarilo otehotnieť. Tak mi Dr. predpísala clostilbegyt ktorý mám začať užívať od 3DC a potom medzi 9 a 11DC mám prísť a pichne mi pregnyl. Komu to pomohlo??? Pýtam sa preto lebo mi DR. povedala že tuto kombináciu (clostilbegyt a pregynil) môžem brať len tri mesiace a potom pôjdem do centra ktoré tu mám je to ISCARE. Ďakujem za odpovede

xjanulkaax
7. sep 2015

@sany944 ahoj, no nam v prvom rade odporucili manzelov spermiogram aby sme vedeli, ci to ma vobec vyznam riesit clostilom.. ten mal vsak tiez hranicne hodnoty.. ked sme volali za vysledky tak mi sestricka odporucila nech dojdem aj ja na folikulometriu 11.dc (s mojou dr.to bola katastrofa, clostil nasadeny no ziadna kontrola ci zabera - vraj mam na folikulometriu narok raz za 2 mesiace) tak som nevahala a zacala chodit tam.. je to primar v gynpore na sliaci tak po tych prvych 3 neuspesnych mesiacoch navrhol prekontrolovat priechodnost a vylucit endometriozu + zaroven rovno prefuky. Mozno to trosku pomohlo, predsa ak tam boli nejake malicke zrasty/vlakna tak to mohlo tym tlakom rozrusit.. ale asi ozaj vela spravi aj ta psychika, bo som zmenila poziciu - neporovnatelne kludnejsia robota a prestala na babo mysliet a podarilo sa.. keby sa uz tentokrat nepodarilo tak ma cakalo iui tiez u neho ale chcela som to este nechat na prirodu..ale nebyt clostilu tak ovu by asi opat nebola.. ta operacia bola na 30 min.-este v ten den ma pustili domov a jazvicky minimalne.. skus este pockat.. clostil mozes 6x - 3mesiace, potom 3 mes.pauza a znovu 3 mesiace.. ten pregnyl je fajn, ja som tak stratila 1 cyklus lebo nepraskol a spravila sa cysta.. v kazdom pripade ti silno drzim palce.. kolko sa uz snazite?

sany944
7. sep 2015

@xjanulkaax no my sme spermiogram veru tiez hned riesili, manzelovi povedali v iscare ze je plodny ako byk, takze isiel odtial neskutone pysny ani ziadne vitaminy mi nechce jest kvoli tomu teraz :D aj ked mu hovorim ze vzdy to moze byt este lepsie. Fiha brat clostyl bez folikulometrie tak to uz hej, mne ho robil za jeden cyklus aj 4 krat, chodila som tam ako na hodiny klaviru, aj ked je pravda ze hovoril ze to poistovna neprelaca tak som kazdy mesiac zaplatila za 4x spolu 5€, ale hlavne ze ma kontroloval. Inak ja som teraz kvoli stresom z roboty ostala PN uz som doma 6 tyzdnov takze uplna pohodicka, este chcem ostat aspon mesiac alebo najlepsie az kym sa nam nepodari, lebo ked sa vratim do prace zas to bude o tom istom....a najblizsi cyklus nemam ani clostyl takze sa chcem pokusit vobec na to nemysliet aj ked je to pre mna velmi tazke :( snazime sa uz 1,5 roka, ale s tym ze som medzi tym brala 2 x po 20 dni antibiotika lebo mi gynekolog zistil ureoplazmu, kvoli nej som mavala caste zapaly, ale ako sa to preliecilo uz je to v pohode, takze cca 3 mesiace z toho sme sa nemohli snazit, a kedze som vlastne cely cas bez clostylu nemavala ovulaciu tak je jasne ze sa nepodarilo. Inak v iscare mi hovorili ze po clostyle staci mesiac pauza ale zda sa mi to malo radsej si dam 2-3 mesiace, pocula som ze clostyl ma ucinky este dalsie 2 cykly, tak mozno aj bez neho budu chciet aby som chodila na folikulometriu, tak uvidime. Uz to zacinam brat trosku lahostajnejsie, verim ze sa to raz podari len bohviekedy, hovorim si ze aj ked az o rok nevadi, aspon pojdeme este niekde na dovolenku poriadnu 🙂

xjanulkaax
7. sep 2015

@sany944 nam sa zadarilo po roku a 7 mesiacoch, z toho poslednych 8-9 mesiacov som behala po doktoroch.. ja som bez clostilu tiez ovu nemala, cyklus trval aj 3 mesiace, vzdy som riesila agolutin na vyvolanie.. inak po tych 3 mesiacoch brania clostilu co som mala pauzu tak este prvy mesiac som mala ovu prirodzene - na folikulometriu som chodila aj vtedy + som merala bazalnu teplotu.. tak mozno na tom ucinku clostilu nieco bude aj ked dr.mi povedal, ze to neucinkuje potom (predchadzajuca dr.zas hovorila, ze este ten dalsi mesiac to ucinky ma).. tak ktovie ked sa napriek ovu nedarilo, ci ozaj aj ten prefuk nepomohol.. a manzelovi som naordinovala kotvicnik tak uzival pravidelne. Ale pokial ma tvoj dobre vysledky, tak je to zbytocne.. teraz len vyuzi klud od roboty a hor sa do tej prijemnejsej prace 🙂

sany944
8. sep 2015

@xjanulkaax tak to ste sa tiez dost dlh snazili a po doktoroch si behala asi tolko co uz ja teraz :D, to som rada ze ten dalsi mesiac bola tiez ovu, dufam ze aj u mna bude, strasne chcem aby sa podarilo aj bez prefukov, bojim sa toho aj ked je to kratky zakrok, ale neznasam nemocnice, ani som nikdy nebola na operacii. Manzelovi robim aj ja caj z kotvicnika kazdy den aspon jednu salku a este mu davam (nasilu) E, zinok, selen, tak si myslim ze teraz by mal este lepsi spermiogram ako predtym 🙂 inak doma sa uz po mesiaci a pol poriadne nudim (vyupratovaný celý dom), tak aspoň vypekám a vyváram stále, manžel si nesťažuje, ani ma do roboty neposiela, čo som prekvapená. A keďže sa nudím, stále myslím na bábo, tak neviem či by nebolo lepšie isť do roboty, ale zas neviem či sú lepšie brutal stresy (aj cez vikend a v spanku) alebo mysliet stále na babatko.... musím sa viac zamestnať nech netrčím stále tu na fórach 🙂

xjanulkaax
8. sep 2015

@sany944 🙂 no veru skus sa sustredit na nieco ine.. citaj knihu alebo co 😀 si to uzivaj, moj jediny tehotensky priznak je nenormalna unava a ked pridem z prace tak davam na hodku slofika a domacnost stoji 😀 a ked sa drobce narodia, zase nic nebudem stihat..

sany944
8. sep 2015

@xjanulkaax no knihu citam ale tato ma vobec nebavi, tak musim zacat inu :D a fakt si uzivat ten pokoj. Inak ja som byvala z clostylu druhú polovicu cyklu takato unavena brutalne ze po praci som si musela zdriemnut, ale tento mesiac akosi ani, ziadna unava, asi tym ze som doma 🙂 tak este raz dakujem za rady a priebezne napis ako sa mas 🙂 a prajem este raz krasne tehulkovanie!!!

xjanulkaax
9. sep 2015

@sany944 dakujem 🙂 aj ty sa ozvi, ked budes mat nieco nove 🙂 velmi vam to vsetkym snazilkam prajem!! Drzim palce

1angelika
15. sep 2015

ahojte, ja som to skúšala tiež s clostylbegytom aj s pregnylom a nič :( v car nám tvrdia, že sme ok a že netreba žiadny zákrok no neviem už čo mám robiť, donekonečna čakať , že sa nám to podarí prirodzene ma už po takmer 2 rokoch prestalo baviť...poraďte ak viete, kde by mohol byť ešte problém?

sany944
15. sep 2015

@1angelika a v care stale tvrdia ze treba len cakat?? To je divne, ked uz cakat nechcete preco neskusia aspon insiminaciu? Alebo prefuk vajecnikov si neskusala, aj to niekedy vyriesi problem. Ja som povedala ze ak to buduci mesiac nevyjde vydupem si minimalne insiminaciu hned. A vajicka sa ti tvoria normalne aj bez clostylbegytu?

1angelika
18. sep 2015

@sany944 inseminaciu navrhli no ja neviem..mam akosi problem na to ist ked vraj sme schopni splodit dieta prirodzene.n

sany944
20. sep 2015

@1angelika vsak insiminacia je tiez prirodzene 🙂 len dopomozu spermii prist o trosku blizsie k vajicku cim sa sanca zvysuje 🙂 mozno je problem len v tom ze si alergicka na manzelove spermie, to znamena ze ked pridu spermie do teba tak sa nedokazu v hliene pohybovat, niekedy sa to stava a insiminaciou sa to vlastne vyriesi, lebo spermiu zavedu ovela hlbsie kam by sama v takomto pripade nedokazala prejst 🙂 kamaratom sa to takto podarilo na prvy sup a predtym sa snazili 2 roky, a lutovali ze to neskusili uz skor, ked ste v poriadku tak toto by mohlo pomoct, podla mna to za to stoji vyskusat. Alebo skus este jonasov vypocet, alebo cvicenie podla mojzisovej (ta je urcena pre zdrave pari hlavne a ma super uspesnost, ja uz cvicim 2 tyzdne, snad pomoze) a podla jonasovho som isla prvy mesiac teraz, zatial nevyslo...

ejkat
21. sep 2015

Prepacte zienky ze sa vam miesam do konverzacie ale chcem sa opytat ze co sa stane ak beriem clostil a nejdem si pichnut injekciu? Kedy sa mi vlastne spusti ovulacia? Da sa aj tak otehotniet? Alebo aky ucinok ma clostil ci dufaston? Dakujem za akukolvek odpoved

1angelika
21. sep 2015

@sany944 dakujem, asi budeme musiet pripustit tu inseminaciu ..vajecniky mi nenavrhli skumat nakolko uz som raz bola tehotna takze asi su Ok --ale okrem toho mam aj endometriozu a liecit ju chcu tehotenstvom...takze tak..dakujem za rady a drzim palce aj tebe. daj vediet 🙂

@ejkat nic sa nestane, pregnyl by mal len podporit ovulaciu, moze sa ti spustit aj sama bez pregnylu.

ejkat
21. sep 2015

Aha... dakujem

sany944
22. sep 2015

@ejkat ono pregnyl vlastne pomoze spustit ovulaciu, niekedy sa moze stat ze bez pichnutia pregnylu nebudu stacit tvoje vlastne hormony a folikul nedokaze prasknut, zaroven ak sa pichne pregnyl vie sa presnejsie naplanovat pohlavny styk lebo po pichnuti praska tak do 24-48 hodin najneskor. A duphaston davaju potom kvoli uhniezdeniu ak sa zadarilo aby sa lepsie uhniezdilo vajko 🙂 mne ak dorastol folik aspon do 20mm tak mi vzdy pre istotu pichli aj pregnyl, ale uz som tak bola 3x co bol dominantny folikul a nepodarilo sa 🙂 teraz mam 2 mesiace pauzu a potom asi este 3x clostyl ale to uz pojdem rovno na insiminaciu nech nestracame cas 🙂 drzim prsteky, ako dlho sa snazite?? Folikuly narastly?

sany944
22. sep 2015

@1angelika no a nemoze to ovplyvnovat aj endometrioza?? Lebo co som citala aj ta niekedy robi sarapatu pri otehotneni, ci tvrdia ze nie? dakujem aj tebe drzi palceky a tiez daj vediet ci ste sli na tu IUI a ak ano ci sa podarilo 🙂, my dame este dovcu v Egypte v novembri a december chcem ist na insiminaciu urcite uz 🙂 teraz aj tak musim mat pauzu od clostylu aspon 2 mesiace, a bez neho nemam ziadne folikuly...zatial, mozno konecne zaberie caj z vitexu a cvicenie mojzisovej, bola by som rada lebo z clostylu len priberaam

Dobrý deň milé dámy a @smejo4ja, dovoľte aby som pridala odborný názor MUDr. Silvestra Gala z CAR Iscare v Martine na otázku, či pomôže Clostilbegyt a Pregnyl otehotnieť: „Duphaston napomáha pravidelnej menštruácií, no nebudete mať ovuláciu, takže neotehotniete. Užívanie Clostilbegytu je správne, tak ako ste napísali- od tretieho do siedmeho dňa a potom pregnyl, pokiaľ máte problém s polycystickými vaječníkmi. Avšak v tomto prípade musíte mať k dispozícií spermiogram partnera (na čo sa často zabúda), ktorý by mal vykazovať, že je v poriadku. Pokiaľ užívate tabletky, ste stimulovaná aby došlo k ovulácií a je nepriaznivé, ak neviete nič o Vašej polovičke. Ak je spermiogram v poriadku, otázna je tiež priechodnosť vajcovodov pred tým ako ste stimulovaná pomocou tabletiek.“ Verím, že Vám jeho názor môže pomôcť pri zorientovaní sa v otázke.

sany944
24. sep 2015

@iscare_reprodukcna_medicina nadhera takze sa necudujem preco som neotehotnela ked som rok v kuse uzivala duphaston kvoli pravidelnemu cyklu (ale citala som niekde ze zabranuje ovulacii tak som ho uzivala az od 18 dna nie od 16 ako som mala naordinovane od gynekologa), lenze po folikulometriach po clostyle som ovulovala az na 18-20 den takze je jasne ze cely rok som s duphaston asi ovulaciu nemavala :( takze ho tento mesiac vysadzam a uvidime ci sa cyklus uz upravil 🙂 Inak uz aj ja som zacala chodit k vam 🙂 tak snad sa coskoro dopracujeme k vytuzenemu vysledku! A pan doktor je naozaj odborník a velmi mily clovek s ludskym pristupom 🙂, co sa bohuzial vidi v lzdravotnictve malokedy.

anastacia321
25. sep 2015

nie to urcite nepomoze ...ak dobre viem inak sa aj da otehotniet a da sa vsetko sa da aj ked pomally ale sa da otehotniet inak aj 🙂

anastacia321
25. sep 2015

@sany944 viem ako na to ze by si vedela otehotniet anooo nie som odbornicka ale mam skusenosti no zatial vela zenam sa mi podarilo aby boli tehotneee ak chces ja viem poradit ako otehotniet naozaj viem to ale ak by sii chcela tak len sukromne pisanie ...len takym davam rady co to potrebuju a nie aby to aj iny vedel citat no ak sa rozhodnes tak ti budem vediet pomoct otehtniet a mohla by sii to skusit ...da sa vsetko len treba chciet a pokusit sa o radu ...

anastacia321
25. sep 2015

@sany944 len skoda ze tu nie stale byvam na modrom konikovi skoda ak sa mi bude dat zajtra tu sa pozrem ale nezarucujem ze tu budem ....tu zverejnovat sa neda kazdemu ze ako by otehotnet len ten kto to potrebuje tak by som vedela osobne pisat

parvinka0001
25. sep 2015

@iscare_reprodukcna_medicina dobry vecer chcem sa spytat uzivala som 4mesiace clostyl zial nepodarilo sa ,vcera som prisla s nenocnice kde som bola na laparoskopii kde mi zistili endometriozu neodstranili nic,nieje to take hrozne ale gynek.mi hned pichla lucrin ,myslite ze sme to prv mali vyskusat a az tak liecbu?

anastacia321
25. sep 2015

@parvinka0001 ta liecba ani asi nemusela byt ...ak myslim ...

parvinka0001
26. sep 2015

@anastacia321 preco?mam este len prvu injekciu

anastacia321
26. sep 2015

nieeeeeee nepomoze to otehotniet je to aj ine veci aby si mohla otehotniet su vela prostriedky na to su to aj jednoduche ale nie kazda to vie

@sany944 odpoveď bola písaná pre smejo4ja v prípade polycystických vaječníkov

Dobrý večer @parvinka0001 dávam k dispozícií stanovisko MUDr. Gala z Iscare v Martine k Vašej otázke: "Postup nebol správny. Situácie v takýchto prípadoch by sa už podľa nových smerníc gynekológov mali riešiť priamo v špecializovaných centrách asistovanej reprodukcie. Aj neúspešná stimulácia Clostylbegytom je už dôvodom na navštívenie centra asistovanej reprodukcie." Verím, že sme pomohli odpoveďou, ak by ste mali ďalšie otázky, prosím pýtajte sa.

parvinka0001
30. sep 2015

@iscare_reprodukcna_medicina mozem sa spytat este co je lepsie preliecenie endometriozy alebo sa po laparoskopii snazit otehotniet?

@parvinka0001 Lucrin je injekcia, ktorá sa používa na liečbu endometriózy. Aplikácia je v mesačných intervaloch a liečba obvykle trvá 6 mesiacov. Efekt liečby spočíva v navodení "pseudomenopauzy". Pacientka stratí menštruáciu a ako by bola v prechode. Z pochopiteľných dôvodov, počas tejto liečby je tehotnosť málo pravdepodobná až nemožná. Problém je v tom, že ani po liečbe sa nezlepšujú šance na tehotnosť, preto by Lucrin nemal byť predpisovaný ženám, ktoré plánujú tehotnosť. Liečba neplodnosti u žien s ľahkou formou endometriózy- pokiaľ je spermiogram v norme, a vajcovody sú priechodné- spočíva v inseminácii. Insemináciu treba realizovať maximálne 6 mesiacov po laparoskopii- vtedy má zmysel. Ak je endometrióza závažnejšieho stupňa, alebo spermie partnera nie sú "najoptimálnejšie", o nepriechodnosti vajcovodov nehovoriac- je dôvod na umelé oplodnenie.

sari24
7. okt 2015

@iscare_reprodukcna_medicina dobrý večer, môžem sa opýtať, prečo Duphaston bráni v ovulácii? Otehotnieť sa ešte nesnažíme, ale do budúcnosti by som to rada chcela vedieť. Ďakujem 🙂