Postoj gynekológa - kvasinky

gesture
18. júl 2023

Opakovane trápim na kvasinky a naposledy som mala pridruženú aj baktériu enteroccocus faecalis! Zmenila som stravu, probiotiká a doplnky stravy. Po dobrati liečby od gynekológa som požiadala o kontrolný ster, o ktorý som doteraz nikdy nepožiadala. Hneď ako som vošla do ambulancie ma z*jebal ako malé decko, že nemám chodiť na kontrolné stery ak je všetko v poriadku. To iste aj minule keď som požiadala o stery kvôli pretrvávajúcej mykoze/kvasinkám a napokon mi našli enteroccocus faecalis! Cítila som sa hlupo, že som až normálne rozplakala! :( ako by som si sama vyliečila kvasinky aj s tou druhou baktériou, ak by mi nepredpisal antibiotiká? Trápim sa už 2 roky s rôznymi prestávkami!

aktak444
18. júl 2023

@gesture mne tiež pomohol oreganovy olej,užívala som ho v kapsuliach. Trápila som sa s tým celé roky. Najdolezitejsie bolo prestať sa holiť do hladka ziletkou. Používam zastrihavac,aj to nie úplne dohladka.

taktotedanie
18. júl 2023

Enter.faecalis ste si privodila sama, je to bakteria z creva, zle ste sa asi utreli po potrebe
Kazdopdne zmente lekara a vysadte cukor, dajte si skontrolovat glykemiu a robte preventivne opatrenia, mykoza je len dosledok vasho konania

gesture
autor
18. júl 2023

@trgypadl a potom vytvaraju cloveku zbytocne stres 🙂 mohol mi to povedat po telefone, resp. jeho sestricka a neprisla by som 🙂 vec vybavena 🙂

gesture
autor
18. júl 2023

@aktak444 dakujem

gesture
autor
18. júl 2023

@taktotedanie mykoza sa mi objavila po antibiotickej liecbe urcenej proti ureoplazme. 1x v zivote mi zacali gyn. problemy 🙂 nemusite hned sudit a hovorit, ze je to len vysledok mojho konania, kedze som ani od jedneho z dotycnych gyn. nedostala ziadne riady o preventivnych opatreniach a ako si obnovit vag. floru 🙂 Nehovorim, ze som bez chyby, ale gro informacii som si musela zistovat sama, co mozu robit ine zeny, ktore sa neorientuju a nemaju si moznost dohlada info?🙂 Pekny den Vam zelam!

1ryba
18. júl 2023

@gesture v pohode, netreba byť vzťahovačný. Veď keď nie si spokojná, zmeň lekára.

1ryba
18. júl 2023

@gesture uspokojila. Jej odborné vysvetlenie mi stačilo.

aceris
18. júl 2023

@gesture otazka je nakolko maju vypovedaciu hodnotu tie kontrolne stery. Co som poslednu dobu citala otazky na gynekologov, tak sa zhodli, ze prakticky su bezpredmetne vsetky tieto stery...ze dnes je vysledok taky a zajtra moze byt uplne iny a treba sa riadit priznakmi. Nerobila by som z toho vedu, ze ich nechcel robit. Len sposob akym podal tuto informaciu. Mal to normalne vysvetlit.

zizana
18. júl 2023

@gesture mesiac určite. Aj teraz si ho občas nasadím. Ja som bola úplne zúfalá, lebo každý mesiac pred menzesom som dostala mykozu. Teraz keď niečo cítim hneď si dám tie probiotiká a pomôžu.

sabinka022
18. júl 2023

@gesture Ahoj. Ja ako gynekolog ti poviem tolko,ze od kultivacii sa uz uplne upusta. Totizto ta bakteria,ktora ti vyjde z kultuvacie,vobec nemusi byt ta,ktora ti robi problemy,moze to byt obyc komenzal,ktory si tam zije spokojne roky a nijak ta netrapi. Nechcem tu nikoho poburit,ale naozaj ak sa tomu nerozumiete, nevyziadavajte si veci,o ktorych viete pramalo.

gesture
autor
19. júl 2023

@sabinka022 v poriadku 🙂 chcela som kultivacie preto, lebo aj ked nemam zjavne priznaky mykozy, tak mal moj partner po sexualnom kontakte zacervenanie a svrbenie. Toto sa opakuje dookola po mojom takzvanom prelieceni.

sabinka022
19. júl 2023

@gesture Tak treba dat vysetrit partnera. Ty sa mozes preliecit a on to na teba znovu prenesie.

alison11
20. júl 2023

@gesture Chlapi tak reagujú aj na lieky ak sú na ne citliví čo tebe mohlo ostať po liekoch vo vagíne.Kúpte si lactacydantibakteriálne je super aj rpe ženy,aj mužov v lekárni my sa stým umývame ešte aj synovia.