Potrat kvôli genetike plodu

annastasia22
4. jan 2014

Ahojte chcem sa opytat ci nemamate podobne skusenosti ako ja,bola som na ivf koli manzelovi ma tazku oligospermiu gravis oplodnili nam tri vajicka a boli z toho dve tehotenstva obe skoncili skor ako zacalo byt srdiecko,zevraj koli zlej genetike plodu..uz neviem co dalej ci ist zase na ivf ,alebo pouzit darcovske spermie...prosim poradte ☹

ushuaia
4. jan 2014

@annastasia22 skusenost teda nemam, ale myslim si pokial mate ,,zlu genetiku plodu,, pravdepodobne aj dalsie IVF skoncia rovnako, alebo ak sa aj podari dietatko donosit je velka sanca ze moze byt tazko zdravotne postihnute... a neviem ci si pripravena na nieco take..., asi by som volila darcovske spermie...tam aspon budete mat istotu ze dietatko bude zdrave a ty budes tiez v klude a nebudes sa stresovat cele tehu...,taktiez mozete absolvovat geneticke vysetrenie, ale ako sama vravis manzel ma DG stanovenu...drzim palce, nech sa rozhodnete akokolvek...

annastasia22
autor
4. jan 2014

Dakujem za odpoved🙂 som nestastna lebo muz velmi tuzi po jeho dietatku....tak to skusim dat pol na pol -spermie a dat genetiku embria este pred zavedenim...uvidime

ushuaia
4. jan 2014

viem si predstavit ze si nestastna, a obaja tuzite po dietatku...nastastie tu mznosti su...treba len pozistovat, mozno by stacilo aj geneticke vysetrenie vas oboch rodicov...v nemocnici kde som pracovala (mimo SK) sa bezne robili geneticke testy rodicov- kedze sa brali bratranci a sesternice, to vsak neni vas pripad, len poukazujem na to ze po testoch vedeli ze dieta bude postihnute, al. bude hrozit potrat, no aj napriek tomu zena otehotnela...to bol nabozensky extrem...