Tehotenstvo po 41 a zamlčaný potrat

pramen32
17. jún 2022

Ahojte, chcelaby som sa opytat na vás názor. Mam 41 rokov som úplne zdravá, všetky vyšetrenia imunologické, hematologia, genetika ok. Laparoskopia minuly rok v októbri tiez vsetko ok. Ovarialna rezerva podľa lekárky na môj vek úplne v poriadku.
Pred dvoma rokmi sme absolvovali Ivf, otehotnela som hned, ale potom v 5tt MA.
Teraz po dvoch rokoch som prirodzene otehotnela. Dnes, 8 tt+1 som bola u lekárky, povedala mi že srdiečko nebije a dieťatko zastavilo vývoj v 6 tt. Som z toho velmi nešťastná a premyslam nad tým čo ďalej. Myslite že mozem otehotnieť este prirodzene ?
Po Ivf som mala hyperstimulacny syndróm nechcela by som to asi už opakovať. Na adopciu už máme dosť rokov a zvažovala som aj darované vajíčka, ale nie som s tým úplne stotožnená.
Máte prosim niektorá podobnú skúsenosť a podarilo sa vám to prirodzene, myslím prvorodičky.
Ďakujem moc !

luccija
17. jún 2022

Je mi to luto, pokym ovulujes vies vzdy otehotniet prirodzene...nechces podporit sancu s IUI?

pimpulka
17. jún 2022

@pramen32 ahoj, prepac ze off topic,ale ak to nie je tajomstvo aku hodnotu amh (ovarialna rezerva) ti namerali? Pokial lekarka vravela ze ju mas OK tak by som skusala prirodzene tiez

pramen32
autor
17. jún 2022

@pimpulka už si presne nepamätám tu hodnotu ale pamätám si že v tej tabuľke -optimálne- dostatočne- nízke-velmi nízke, som mala hodnotu v dostatočne a to bolo od 2,2-4. Merala mi to v januári.

any_soj
17. jún 2022

@pramen32 odporúčam NaPro technológiu skúsiť, menej invazivna a porovnateľne úspešná ako umelé oplodnenie. plodar.sk

pimpulka
17. jún 2022

@pramen32 ohh tak to mas vynikajuci vysledok, smelo do toho prirodzene

pramen32
autor
17. jún 2022

@luccija áno toto by sme este mohli.

luccija
17. jún 2022

@pramen32 to mas krasne AMH.Preco zvazujes darovane vajicka?

nevenka
17. jún 2022

@pramen32 stitnu zlazu mas v poriadku? Myslim vsetky parametre, nielen TSH. Samozrejme, ide tam aj o TSH do max. 2,5, najlepsie do 2,0, ale aj hodnoty volnych hormonov, fT4, fT3. Protilatky ATG, aTPO, TSI - toto TSI hlavne, ak by bolo TSH nizke. Ale skor byva problem s hypofunkciou. Takze stacilo by to prve spravit.

lyci
17. jún 2022

@pramen32 dala by som si otestovat vitaminy. nedostatok roznych vit moze sposobovat MA. ja minuly rok 2x MA, tento rok biochem a odvtedy nic. pred mesiacom som zistila deficit D a citala som, ze sposobuje aj MA neviem ci to bol dovod, ale mohol byt. ale aj ine vitaminy maju na to vplyv

pramen32
autor
17. jún 2022

@luccija preto lebo som myslela že kvalita asi nie je úplne ok, ked tie zamlčané dva potraty

pramen32
autor
17. jún 2022

@lyci vitamín D mam úplne ok, devit beriem už 3 roky. Moja lekarka povedala, že mám len nižšiu hodnotu železa. Ostatne vitamíny v poriadku.

pramen32
autor
17. jún 2022

@nevenka toto neviem, dorobím si.

erika212
17. jún 2022

@pramen32 ja som mala veľa zamlcanych, spontannych aj biochemické tehu a prestali sme sa už po rokoch snažiť. Podľa doktorov nám už nevedia pomôcť. A teraz máme 9 mesačného chlapčeka 😍. Otehotnela som prirodzene v 44 rokoch. Nikdy nič nie je stratené.

pramen32
autor
17. jún 2022

@erika212 ďakujem za podporu. Teraz sa cítim velmi zle ale áno, ak budem smutná a v depke, to nám nepomôže.

cecilia29
17. jún 2022

Švagrina mala 2x potrat na prelome 7-8tt myslím. Potom jej aj napriek dobrým imunilogickym výsledkom dali preventívne medrol a bábätko už donosila. V našej terminovej skupine bola mamička ktorá mala za.sebou tiež veľa potratov. Aj napriek dobrej hematologii zabral fraxioarin a babo donosila. Čiže niekedy aj napriek dobrým výsledkom je niekde háčik. Držím prsty

diamond007
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vilma7
17. jún 2022

Tak ja som v 40 a 42 otehotnela prirodzene, ale.to je žiaľ individuálne u každej. Obe deti som bez problémov donosila. Tak neviem či ti moja skúsenosť pomôže.

pramen32
autor
17. jún 2022

@diamond007 to mi povedal aj môj drahý, ale bola som u lekárky ked som bola 6+6 a dieťatko zodpovedalo 6tt. Odvtedy zevraj skoro vobec nenarástlo (2 týždne) a to je myslim zlé znamenie….či ?

pramen32
autor
17. jún 2022

@vilma7 a mala si predtým aj nejaké potraty ? Ak to nie je príliš osobná otázka …. ďakujem

vilma7
17. jún 2022

@pramen32 nie, nemala. V 40.tke som bola prvý x tehotná. Dve tehotenstva a dve detičky.

vilma7
17. jún 2022

@pramen32 a ty už máš nejaké detičky?

pramen32
autor
18. jún 2022

@vilma7 nie práveže nemám.

diamond007
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luccija
18. jún 2022

@pramen32 muz ma v poriadku spermie?nechala by som to na doktorku co navrhne aky postup, ci este vysetrenie.Nezufaj aj, ked je to tazke mne polovica kamaratok otehotnela po 40 tke v 42,44 priridzene.Daj si cas priklad pol roka a, ak nie tak hoc aj darovane aj tu su maminy, ktore tak maju deti.

pramen32
autor
18. jún 2022

@luccija ďakujem za podporu.

pramen32
autor
22. jún 2022

@luccija ale boli to prvorodičky ?

cloviecka
22. jún 2022

@pramen32 ahoj, ja som ako 41-rocna otehotnela prirodzene 2x. 1x to nedopadlo dobre a 2x to už vyšlo.rodila som ako 42-rocna😉

pramen32
autor
24. jún 2022

@cloviecka ďakujem za podporu. A mala si aj nejakú predprípravu predtým ? Pred dvoma rokmi som absolvovala imuno, hemato, genetiku a spermiogram. Beriem kyselinu listovú, vitamín D, zinok a môj muž zinok, D, a prášok Macu na kvalitu spermií.
Dala by som si tieto vyšetrenia este urobiť znova.

cloviecka
24. jún 2022

@pramen32 nie, nič špeciálne som neriešila ani nebrala.dietatko sa nám narodilo po 11 rokoch👍

lyci
6. sep 2022

@pramen32 ahoj. ako sa vam dari? ja som tiez minuly rok 2x sa zastavil vyvin v 6tt. tento rok raz biochemicke vo februari a odvtedy nic. hemato tiez uplne ok. tento rok mam 40

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre