Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Priíliš slabá menštruácia a snaha otehotnieť

mishi147
24. feb 2017

Dobry den,mam 29 dnovy cyklus a menstruaciu mam tak 3 dni.Bolesti mam dost silne.Myslite ze je to problem ci je to normalna menstruacia? Mam aj problem otehotniet.Dakujem

lienka737
24. feb 2017

Robili Ti hormonálny profil?
Vždy si mávala takto krátko MS?
Môže to naznačovať nejaký problém, treba porobiť vyšetrenia.

mishi147
autor
24. feb 2017

@lienka737 Hormonalny profila mam ok,vsetko je zevraj v pohode.Mavala som tak 5 dni ale slabu.A teraz som jeden den krvacala a dva dni len tak malimko spinila co mi skoro ani intimku nebolo treba.A to bolo vsetko,nechapem tomu.

janickacrazy
24. feb 2017

@mishi147 A doktor ti na to nič nepovedal? Možno by si mohla skúsiť ovulačné testy, či máš normálne ovuláciu, to je dosť doležité.

lienka737
24. feb 2017

@mishi147 tiež si myslím, že bude problém v ovulácii. Mne raz povedal jeden gynekolog, že MS je odrazom ovulácie. A že ked je silnejšia a kratšia, tak je to lepšie, ako dlhé špinenie. Ale ked je krátka a slabá, tak neviem....celkom v poriadku sa mi to nezdá.
Skús si merať teplotu alebo robiť ovulačné testy, aby si zistila, či vobec mávaš ovulaciu.

mishi147
autor
24. feb 2017

@janickacrazy Ovulacne testy si robim okolo 13 DC mi vychadza vtedy mam druhu ciarku vzdy najtmavsiu ale nikdy nie tmavsiu ako kontrolnu.Ale ked mi doktorka robila folikulometriu tak som tam mala dominantny folikul a ze ovulacia prebehne do dvoch dni.

mishi147
autor
24. feb 2017

@lienka737 Myslim ze ovulaciu mam,citim aj bolesti silne v podbrusku.

lienka737
24. feb 2017

@mishi147 ale pozitívny test je LEN vtedy, ak je tá druhá čiarka rovnako silná alebo silnejšia ako testovacia. Takže vlastne podľa tých testov ovuláciu nemáš - čo samozrejme nemusí byť pravda. Bolesti tiež nemusia znamenať, že naozaj folikul praskol, možno sa ti tvoria cysty.
Niekde problém bude, ale ťažko z tohto povedať, že čo konkrétne.
Spermiogram ste nerobili náhodou?

mishi147
autor
24. feb 2017

@lienka737 Spermiogram mame dobry.Tomu trosku nechapem ze ovulacny test mi nikdy nevysiel uplne pozitivny a lekarka mi povedala ze ovulacie mam,ze dominantny folikul mam.Tak uz fakt neviem.

mishi147
autor
24. feb 2017

@mishi147 A cysty by mi nasla na ultrazvuku,ci?

brisilda
24. feb 2017

ja som mala 2 dnovu ms / slabu / v case kedy sa mi podarilo otehotniet 🙂

mishi147
autor
24. feb 2017

@brisilda Tak to je super,ste ma potesila 🙂

brisilda
24. feb 2017

Ja som merala aj BT

zafir01
24. feb 2017

@mishi147 je tam moznost, ze pocas cyklu sa ti tvori nizke endometrium ( ale to by ti mal povedat tvoj dr podla ultrazvuku ) . tym, ze je vystelka nizka, nemas mat z coho nasledne silnu ms... mam s tym skusenost 2-3 dnova slabsia MS . ja som mala vysku myslim 3 mm .. idealne ak by mala v case ovu viac ako 5-6 mm . podavaju sa preto hormony na zvysenie produkcie endometria, aby sa malo pripadne oplodnene vajicko kam uhniezdit, alebo treba skusit aj alchemilkovy caj, ktory podporuje jej rast ( mne pomohol dva krat ) pri jeho piti bol zrazu dvojnasobny narast, co som bola sama prekvapena, a v ten cyklus sa aj podarilo otehotniet

sibalka21
24. feb 2017

Zalezi ako dlho uz mas 3dnovu MS... Ja mam 3 dni MS uz od svojich hadam 16tich :D nestazujem sa :D otehotnela som uplne bez problemov a po porode sa mi MS vratila po dvoch mesiacoch znovu na 3dnovu 🙂

mishi147
autor
24. feb 2017

@zafir01 alchemilku pijem uz asi dva mesiace tak uvidime aj gynex mam

mishi147
autor
24. feb 2017

@sibalka21 no pred porodom som mala riadne silnu to bolo pred dvomi rokmi a po porode mi tak postupne zacala slabnut.Lekarka mi na to povedala len tolko ze zeny co maju slabsiu ms tak maju problem otehotniet ale viac to neriesila.

cammille
24. feb 2017

@mishi147 ja mavam tiez slabu menstruaciu a otehotnela som 5x bez problemov. Takisto ovulacny test mi nikdy nevysiel uplne pozitivny, no napriek tomu evidentne ovulacia prebehla, kedze som otehotnela😊
Ak mas pochybnosti, ovulaciu si daj odsledovat u dr a takisto nech zmeria hrubku endometria, to je jediny problem ktory by so slabou menstruaciou mohol suvisiet, pokial mas hormonalny profil ok😊

zafir01
24. feb 2017

@mishi147 mne gynex nepomohol, prave naopak . v kombimacii s Inofolicom, mi rozhadzali cyklus .

mishi147
autor
25. feb 2017

@cammille dr mi robila folikulometriu a vravela ze je vsetko ok a otehotniet uz nemozem cca 2 roky

mishi147
autor
25. feb 2017

@zafir01 mne zatial ten gynex neuskodil ms mam stale ako hodinky

catherinah
25. feb 2017

My mame tiez vsetko OK a nic. Niekedy sa pricina nezisti.
Aku dlhu mas lutealnu fazu?

mishi147
autor
25. feb 2017

@catherinah 16 dni

lienka737
25. feb 2017

@mishi147 rozmyslam, ze v com by mohol byt problem. Cysty sa Ti netvoria? Protilatky proti spermiam....stitna zlaza, potravinove intolerancie...? Mas zistene?

mishi147
autor
25. feb 2017

@lienka737 cysty by mi videla na ultrazvuku nie? Nie tie ostatne mi nic nerobili 😮

mishi147
autor
25. feb 2017

@lienka737 ale rozmyslam zas ked uz jedno dietatko mame ze to asi nebude tymi protilatkami,ci?

siska25
25. feb 2017

Ahoj, ja som potratila pred 1,5 rokom a nasledne mi zostala MS velmi slaba, aj doktorka sa cudovala, ze skor opacne by to malo byt. No a presne po roku som neplanovane otehotnela znova....Este aj cyklus nam nepravidelny a teraz som v 25 tt.

marcelik88
27. feb 2017

S menzesom som mavala tiez velke problemy pred otehotnenim. Mavala som tak 40 dnove cyklusy a samotne spinenie byvalo dost silne a trvalo tak 6 az 8 dni. Sama som zvedava, ako to bude po porode, kedze som teraz tehu. Kazda zena ma cyklus iny a tym je dost tazko odhadnut, aky je ten spravny a optimalny😉

mishi147
autor
1. mar 2017

@marcelik88 To je pravda,mozno aj ten moj je v poriadku len mne sa to zda cudne 🙂

meca
27. apr 2019

@zafir01 a co Ti este pomohlo na rast sliznice?