Príliš silná menštruácia

xenia123456789
23. dec 2021

Ahojte idem si pre radu od skúsenejších žien dúfam že nikoho týmto nenahnevam že riešim takúto tému cez fórum pri gynekológovi som samozrejme bola a na utz nenašiel nič .moj problem je že mám neskutočne silnú menštruáciu .v noci nedokážem ani zaspať každých 15 minut musím meniť hygienické pômocky . Ide o take množstvo krvi že som až bleda a točí sa mi hlava.ak poznáte nejaké tipy na zmiernenie pripadne nejaký typ čo počas týchto dni dopĺňať vitamíny alebo niečo podobne budem veľmi vdacna ❤️

vevesh
23. dec 2021

@xenia123456789 alchemilkovy a salviovy caj. Zmierni to trochu intenzitu krvacania, ale bohvie co to nie je. A vela vela pit, aby nedochadzalo ku kolabsu. Plus davat pozor na dostatocny prisun zeleza.

sasha10
23. dec 2021

@xenia123456789 noo jedinú vec čo viem poradiť ktorá pomahala aj mne ak som mala silnejšiu a potrebovala som niekam ist tak bol vytlaceny citron s vodou. Ale nemala som určite takto silné ako popisujes ty. No za skúšku nič nedáš 🙂

luccija
23. dec 2021

@xenia123456789 mne na silnú a nekončiacu menštruáciu nasadil Norethisteron
Môžeš si dávať Ascorutin a veľa céčka, železo...
Ale, ak si doteraz mávala normálny menzes treba to vyšetriť môžeš mať endometriózu a tu nemusí na sone vidiet

sunshine_18
23. dec 2021

Vysoké dávky C vitamínu a možno aj nejaké lieky na zahustenie krvy. Ale to treba prediskutovať s lekárom.

basska_b
23. dec 2021

A koľko dlho ti to už trvá? Objavilo sa to nedávno, alebo s tým máš dlhodobý problém? Deti más? Pôrod to niekedy dosť upraví. Žena vraj až pôrodom hormonálne dozreje.
Niekde som čítala takú teóriu, že keď maternica takto krváca, tak volá o pomoc. Že už nežijeme ako ženy, zabudli sme na svoje ženstvo. Kamarátka napríklad máva takýto problém a jeden jediný raz v živote nemala taký problém. Bola 2 mesiace na brigáde v hoteli v Grécku... celý deň morský vzduch, skvelá strava, spala 10 hodín denne, zobudila sa, kedy chcela. Proste vypla. A vtedy ani nevedela, že ma nejakú MS ...

xenia123456789
autor
23. dec 2021

@basska_b menštruáciu mám od 9 rokov teraz mám 17 . Trvá to posledné 2 mesiace

basska_b
23. dec 2021

@xenia123456789 Očkovanie bolo? Tri moje kamarátky to teraz riešia po očkovaní... (nehovorím, že očkovanie je zle. Ale možno spôsobí nejaké väčšie prekrvenie, ktovie).

akinom0077
23. dec 2021

@xenia123456789 kazdych 15 min a lekar nic nezistil? ja si v noci musim davat budik pretoze noc mam tiez silnu ale kazde 2-3 hodiny nocna always....

akinom0077
23. dec 2021

@vevesh alchemilka? mne absolutne pomohla v nicom

xenia123456789
autor
23. dec 2021

@basska_b Ano pred 2 mesiacmi 2 dávka

xenia123456789
autor
23. dec 2021

@akinom0077 tak to 2-3 hodiny som raz takto zaspala a od krvi bol cely matrac …takze radšej každých 15 minut

vevesh
23. dec 2021

@akinom0077 mne zmiernila z 3 nocnych vloziek na 1-2 za hodinu. Ale kazde telo je ine a pri takejto neprijemnosti sa clovek chyta kazdej slamky, lebo to naramne obmedzuje.

angi07
23. dec 2021

Nosis vlozky ci tampon?

simca06022011
23. dec 2021

ja teda mam extremne silnu ms, odjakziva, ale tak 2-3dni a dost. A teda kazdych 15minut menit sa mi nezda ok. Mne nocny tampon ten "super" bezne vydrzi tolko, ze menim raz za noc. Cez den ked beham je to ine, to menim aj kazdu hodinu-hodinu a pol. Ale urcite nie 15minut. Treba mozno zmenit aj "produkt", cize ine vlozky, nocne atd. A drichmem ako medved, keby som mala tento problem, radsej si suplen podlozku pod seba a uterak, ale iste by som kazdych 15min nevstavala.
Neponukol gynekolog ziadne riesenie? ci predpoklada, ze to prejde? Myslim, take trvalejsie. Napr. ascorutin som dostavala ja, treba vela pit a ak mas pocit, ze je to proste vela, tak mozno aj zelezo doplnat. Mne napr. aj prakticka urobila rozbor krvi a potvrdila mi anemiu po takychto "stavoch", odporucila len zelezo brat, kedze vedelo sa z coho...

dasenka26
23. dec 2021

@xenia123456789 ja vám poradím niečo silnejšie ako čaje, sú to kvapky Gynex 👍 kúpite ich napr.v Dr.Max na eshope sú za cca 16eur, mala som podobný problém a krámy každých 19-20dni bola som vysilena a v noci kaluz podo mnou, Gynex som mala užívať dávno, vyrovnáva hormonálnu nerovnováhu a u mňa bolo toto príčinou a skončilo to tak že v 36.r krámy skončili úplne a bol to predčasný prechod...mne sa aj vylucovalo viac vajíčok, telo sa vyčerpalo a koniec...😔 kvapky mi poradil pan ku ktorému chodím na akupunkture aj tá mi veľmi pomohla, čínska medicína u mňa zabrala narozdiel od chémie čo mi predpisovali lekári...🙂

lija22
23. dec 2021

skus najvacsi tampon s najviac kvapkami, mne funguje len ob znacka. vsetky lacnejsie su o nicom. plus vlozka. ten tampon ta riadne zastopluje. no ale snad bude klud.

simsalabim
23. dec 2021

@xenia123456789 skus sa este poistit menstruacnymi nohavickami a na matrac jednorazovu absobcrnu podlozku.

akinom0077
25. dec 2021

@lija22 hej len ob. super plus k tomu nocna always… a 1 budik na vymenu🙂

bzucabzz
9. apr 2024

Baby ja velmi odporucam trstinovú melasu na doplnenie ŽELEZA. Nie na krvacanie. Ked ste silne anemicke a beriete železo v tabletkách tak to zase nie je dobré na pečeň, zaťažuje ju to. Ak chcete vitamin doplnok v tabletkách tak hladajte železo S POSTUPNYM UVOLNOVANIM. To je miernejsie na tu pečeň. Inak k tej melase, je plna vitaminov a mineralov, ma vysoky obsah železa a chuti otrasne 😀 bohužiaľ, akoby ste lízali kovoú tyč. Ale stoji to za to. Ja ju konzumujem tak, ze si ju dam do kaše (čajovú lyžičku) alebo priamo do pusy a rýchlo zapijem čajom. Chceli mi robiť transfúziu krvi, také nízke hladiny železa som mala práve vďaka silnej a dlhej menštruácii. A melasa mi neskutočne pomohla (nebrala som mimo menej žiadne tabletky). Okrem toho je ešte aj železité víno, pije sa to po malých dúškach (max 2 štamrpliky denne, viac nie), to je velmi chutné 🙂 a mimo toho v strave viac listovej zeleniny, špenátu a cvikle. Aj čerstvo odštavena cviklova šťava s jablkovou alebo mrkva + jablko + cvikla je tiez chutna kombinácia. Tolko na doplnenie železa.
Drzim palce.

miriam11
Autor odpoveď zmazal
Zobraz