Protilátky proti spermiám

jalucija
10. mar 2014

Ahojte, isto sa tu najde zopar uz mamiciek, ktore maju "diagnozu", ze ich telo vytvara protilatky proti spermiam. Ste tu take? Aka bola Vasa cesta stat sa mamou?

nika80
26. sep 2014

Tak ja som si práve volala do CAR a som stále pozitívna. A to som brala Prednison s mesačnou prestávkou pol roka. Teraz sme chceli absolvovať IUI, ale asi to nemá význam. Dávala som si aj rybí olej, ktorý by mal vraj pomôct, ale ja som asi špeciálny prípad, že u mňa nič neúčinkuje ☹

monka30
27. sep 2014

@nika80 Skus reprodukcnu imunologiu Nitra centrum Dzurilla,vyhodou je mozno to,ze si sledovana a testovana a upravuju davku prednisonu podla pozitivity.Beriem prednison,ale nakolko mi cytokinovy profil vysiel pozitivny bola mi odporucena zmena prednisonu za medrol a vo vyzsich davkach...

nika80
27. sep 2014

@monka30 treba tam aj nejaké odporúčanie, výmenný lístok? A ako to tam prebieha? Dakujem

monka30
27. sep 2014

@nika80 vymenny listok pre oboch od zenskeho lekara treba,priebeh zalezi na tom ake vysetrenia ti boli robene...Mne brali krv a chlap daruje spermose a caka sa na protilatky 1,5mesiaca.A kedze ty uz papas prednison ako aj ja tak potom uz len robia kontrolne pretestovanie vola sa to Mif test-zistuju sa Nk bunky a cytokinovy profil-prozapalove cytokiny.A podla pozitivity sa upravuje liecba prednisonom alebo medrolom alebo pripadne intralipidy...

nika80
27. sep 2014

@monka30 ja teraz Prednison neberiem, dobrala som ho v júni a potom sme si dali prestávku. 16.9. sme išli do centra a dala som si zobrať krv, lebo v máji som mala protilátky hranicne pozitívne tak som dúfala, že už budú negatívne. Kolko asi trvá objednanie?

monka30
27. sep 2014

@nika80 objednanie asi mesiac,zavolaj dohodni sa s nimi na recepcii.A to ti v car nepovedali,ze ked vysadis prednison protilatky nikdy nebudu negativne???

nika80
28. sep 2014

@monka30 nie, to mi nepovedali. Prvýkrát, ked som ho brala, tak mi povedali, že ked douzivam, zoberú mi krv a zistia, či mi Prednison pomohol. Druhýkrát mi ho už doktor ani veľmi neodporúčal, lebo sa vraj nemá dlho užívať a to by som ho brala pol roka. Tak ked som ho douzivala už som nezačala brat další. Pisem ako Tatár, dúfam že rozumieš 🙂 Ešte ma zaujíma, či treba aj zdravotnú kartu moju aj mužovu a aj od gynekológa kartu.

zuzka56
27. feb 2015

ahojte,
mam diagnostikovane PCO, mam za sebou drilling ovarii, nastastie vsetko OK ale stale bez otehu. Beriem inofolic a v januari som zacala prvy cyklus clostil + dufik ale z toho sa mi vytvorila vodova cysta. Na dnesnej kontrole v centre mi Dr. povedala, ze tvorim protilatky na spermosky. Ze jedine mi odporuca IUI alebo IVF. Baby ako ste riesili tie protilatky ? dakujem

mimi321
27. feb 2015

@zuzka56 ja mam tiez protilatky a oboch sme splodili po roku snazenia prirodzene... vyskusala som asi vsetko... od concieve gelu ze snad ked sa obalia tak preziju... nakoniec sa obaja podarili, ked som jedla vceliu matersku kasicku... neviem ci suvis alebo nahoda, ale akonahle som zacala s kasickou na dalsi mesiac som uz mala pozitivny test... ale vravim brala a skusala som kadeco tak neviem co nakoniec zabralo.

zuzka56
27. feb 2015

@mimi321
pokial ovulujes tak sa zadarilo 🙂 ktovie, mozno aj ta vcelia materska kasicka pomohla... tu som neskusala.

jaya47
27. feb 2015

@zuzka56 Ja mam protilatky proti spermiam, otehotneli sme 4x prirodzene (ale zatial ani jedno nedopadlo dobre). Prve tehotenstvo po roku snazenia, vsetky dalsie boli s prednisonom, ktory sa pri tych protilatkach odporuca. Ked som ho zacala brat, otehotnela som 2x ihned, teraz uz ale taky uspech nema. Ale teda, nie je to len o prednisone, mozes si precitat toto forum: http://www.neplodnost.org/forum/forum54-reprodu...
Takze aj bez IUI sa da, ale urcite sa ti tym zvysia sance.

zuzka56
27. feb 2015

@jaya47
my sa snazime uz viac ako 2 roky s manzelom a zatial ani naznak, kedze neovulujem samovolne je to o to tazsie....
dakujem za link, pozriem sa na to...

jaya47
27. feb 2015

@zuzka56 no, jedna vec su protilatky a druha problemy s ovulaciou :( ale neboj sa, skus tu kasicku alebo spravneho lekara 🙂

zuzka56
27. feb 2015

@jaya47
chodím do CAR uz fakt neviem k akému doktorovi zájsť...

mimi321
27. feb 2015

@zuzka56 ja viem... to je hrozne trapenie... ale poviem ti... prvy prisiel ked som uz isla stimulovat na iui dako som sa zmierila s tym ze uz to nepojde inak... a druhy ked som zmenila lekara a sla som k tomu co sa venoval asistovanej reprodukcii kamsom chodila aj ked sme sa snazili o Lukyho... dako som verila ze nam pomoze ako pri nom... mala som ist na vstupnu prehliadku po mrche ale ta uz neprisla... takze u mna mozno aj psychika ja neviem... ale tu kasicku vyskusaj... je od firmy forever ta bola najlepsia ked som studovala zlozenie... bola sice dost draha ale mne asi pomohla... za skusku nic nedas... aj ked kazda sme ina... ja som uz nevedela co skusit... 😉

mamimilla
11. apr 2015

@jalucija mala som 21 ked sme sa s manzelom vzali a cakali prvorodeneho syna ked sa narodil byvali sme uz pred tym so sovkrovcami jasne vztahy nikdy nie su idealne na 100% a obcas aj k hadke prislo a obcas sa dalo svokre aj postazovat nechat si poradit. Asi po roku a pol som zistila ze som tehotna mavala som v tedy naplastnu antikoncepciu a predsa som akosi nemala z nej poslednu dobu istotu takze som nahodne otehotnela ale tesili sme sa. Neviem vztahy sa lepsili v rodine aj horsili, s manzelom to na nas a nas vztah velmi vplyvalo a asi to bola najvacsia kriza nasho vztahu s manzelom. A ked som v 12tt isla na objednane sono bolo mi povedane ze dieta necakam a ci som urcite bola ale testy na hcg boli pozitivne a ako u syna na sono bolo vidno az v 8tt preto ma objednali az na prve sono v 12tt. Aj ked prve som prevracala do tretieho mesiaca pri druhom mi nebolo skoro nic ale citila som ze som tehu a aj vsetko ostatne akurat byvali take vyraznejsie bolesti v podbrusku hlavne v prvom vajecniku. Po sono lekarka my to vysvetlila ze obcas sa to stava ze pride zamlcany potrat a s plodom sa vysporiada telo same a neni nutna ani kyretaz alebo vznikne aj plodovy vak bez plodu a tvari sa to ako normalne tehotenstvo. Samozrejme toto vsetko somnou poriadne zamavalo a neskutocne to zastrajkovalo vo vstahu od manzela ziadne pochopenie a musela som existovat mala som este syna. Po par mesiacoch som znova presla na antikoncepciu. Nespavala som trapila som sa 1 rok. Syn ochorel nic vazne ale predsa sme boli casto v nemocnici a asi to utuzilo nas vztah vyrozpravali sme sa dali si pauzu a povedali kaslime na vsetko a vsetkych. Vtedy sme vynechali antikoncepciu a ze skusime to znova ale akosi sa stale nedarilo. Nemala som menstruaciu a ovulacie pol roka aj napriek liecbe duphastonom a liekmi na ovulaciu a podporu otehotnenia. Uz v puberte som mala problem s menzesom a liecila som sa duphastonom. Ale potom bolo vsetko ok ked sme syna pocali na prvy raz. No ale k veci aj po duphastone prestavala fungovat menstruacia a kedze som imunologicky zla imunita a alergie gynekologicka mi povedala aby som to spomenula imunologovi. Urobil vsetky testy na donosenie a aj tieto spomynane protilatky proti spermiam u oboch. Zatial nam odporucil chranit sa 5 mesiacov kondomom a ked to neklesne tak manzelovi nasadi prednizon u mna ze to musi klesnut. Snazili sme sa to dodrzovat mesiac dva. Prislo leto a dovolenka a tam sme si povedali nebudeme to pouzivat ked bude bude ked nebude nebude a zili sme dalej a v novembri to prislo samo prirodzene aj si to presne pamatam kedy lebo ma po sexe strasne bolel vajecnik az som plakala od bolesti vravy sa ze niektore zeny citia ked praskne folikul a vtedy ked je sex dojde k oplodneniu toto som citila po prvy raz v zivote a aj sa tak stalo o 9mesiacov sa nam narodila dcerka zdrava a krasna aj ked prve mesiace my byvalo neskutocne zle horsie ako pri prvom ale hovorila som si je vsetko v poriadku hormony pracuju. Takze nam aj pomohlo toto a hlavne v tom obdoby ked sme boli na dovolenke sa aj rodinne vztahy nejak utuzili a dali do poriadku so skorovcami lebo isli byvat do domceka co stavali my sme ostali samy a neviem taky pokojnejsi a stastnejsi a myslim to tiez vela urobilo a testy na protilatky proti spermiam nebolo treba lebo ked sme mali ist na kontrolu imunologovi som mu oznamila radostne ze cakame babo 😀

jalucija
autor
11. apr 2015

@mamimilla aký krásny príbeh gratulujem ;)

ludmilka31
5. sep 2015

Ahojte dievčatá,prosim poradi mi niektora ci ked mam protiltku proti spermiam je realna možnosť otehotnieť? s manželom sa snažime už 4 roky a stale nič. mohla by som podstupiť imseminaciu ale chceme to nechat ako poslednu možnosť. Je tu niektora s vas ktora ma tu istu diagnozu a vie mi poradiť ako možeme inak skušat, či nejake lieky alebo nieco ... prosim, vdaka. 😢

mamimilla
5. sep 2015

moj príspevok blizsie u nas sme mali pozitivne obaja a potom sa to podarilo prirodzene treba verit @ludmilka31

nika80
5. sep 2015

@ludmilka31 mne na protilatky dali najskor Prednison a teraz mam doma Medrol, ale ten ešte neužívam, lebo momentalne mam protilatky negatívne. Mam ho začať užívať 4 týždne pred inseminaciou prípadne IVF. A ešte nam odporúčali aspoň 3 mesiace chránený styk, tak možno aj to pomohlo, že som mala pri poslednom teste negatívne protilatky

mamimilla
5. sep 2015

tiez sme mali mat potom prednizon no nebolo ho nakoniec treba 😀 @nika80

miuska49
2. mar 2016

Ahojte tiez mam tento problem, je to povzbudzujuce pocut, ze je stale sanca, aby sa to podarilo prirodzene

miuska49
24. apr 2016

Ahojte, citam si prave rozne diskusie a teraz rozmyslam, ci mam naozaj protilatky proti spermiam, z krvi mi to nezistovali, robili mi len postkoitalny test, kde zistili, ze mam nepriechodny hlien krcka maternice pre spermie, musi to automaticky znamenat, ze mam protilatky aj v krvi?, neviem, ci som to cele dobre pochopila, kazdopadne sa na to spytam doktora.

lilu88
13. júl 2016

Ahojte..aj ked neskoro ale aj ja som pozitivne na spermie...poslali nas na IUI...prva sa nepodarila ale druha bola uspesna a uz mam 16 mesacne dietatko...😊😊😊 a pred IUI som brala Cloatilbegyt a Pregnyl...A mozem Vam vsetkym odporucit CAR Helios Martin.....tak dufam,ze sa Vam vsetkym podari najst vytuzene stasticko...😊

dia6
11. okt 2016

@lilu88 Super, vďaka za povzbudenie. Nám sa IUI nepodarilo, ale mali sme len jedno, druhé je vraj zbytočné... 😒 No a umelé (IVF) sa tiež nezadarilo. ☹

catherinah
11. okt 2016

Baby, kde sa toto vyšetrenie dá absolvovať? len v CAR?
Ďakujem.

monika20111990
15. okt 2019

Zienky prosím povedzte mi niečo o tom Prednison, my sa s manželom snažíme štyri roky tri IUI žiaľ prvá potrat a ďalšie dve bez úspechu v centre v BB V Heliose mi nič o Prednisone nehovorili. Budem vďačná za každú radu

monika20111990
15. okt 2019

Baby a ktorý ten prednison užívať lebo je viac druhov boli by ste zlaté a poslali mi fotku

pietrula
8. dec 2022

@ludmilka31
@mamimilla Baby, spominate si, ake ste mali tie hodnoty ?

mamimilla
11. dec 2022

@pietrula nie to mi imunolog nepovedal a v dekurze to neni uvedene iba pozit