Rada ohľadom hormónov po potrate

monita59
7. apr 2021

Ahojte žienky vedeli by ste mi niekto poradiť už to budú dva mesiace čo som po potrate na začiatku 4 mesiaca sa to stalo a odvtedy som sa strašne vyhadzala na tvári a chrbáte stále mám nejaké vyrážky a zhoršila sa mi aj rosacea na tvári , môže to byť z rozbúrenych hormonov alebo to takto už zostane alebo sa to vrati naspäť do starých koľají, a naviac som pribrala 5 kilov neviem či to s toho alebo preco ? Máte niektorá podobnú skúsenosť alebo mi poradí dáke riešenie ? Ďakujem za každú odpoveď a radu ☺️

chrobacik41
7. apr 2021

@monita59 ja mam tiež rosaceu, som 1,5 mesiaca po kyrete ale ja som nemala potrat, jednoducho sa mi zburil cyklus a 2 mesiace som v kuse krvacala. Tiez mám rosaceu ale nemala som nejak extra zhoršenu, teraz cez víkend som mala veľmi podráždenú a červenú pretoze sme vonku upratovali a teda bol silný vietor a myslím ze ten mi spôsobil tú reakciu. Teraz ju mam v kľude. Treba dostatok vitamínov zinok a c vitamin. Na ukludnenie Jarischov roztok a la roche posay cicaplast kremik. Ten je perfektný. A co sa týka hormonov, doktorka mi na zastavenie krvácania dala Hak leverette lebo mi nič nezaberalo ale neplánujem to uzivat dlhodobo teraz som douzivala 1 balenie a možno ešte 1 dám a stačí, uvidíme co si môj cyklus zmyslí ci sa upokojí alebo bude ešte štrajkovať. Ako som ti písala skus na upokojenie ten Jarischov a lrp cicaplast.

monita59
autor
7. apr 2021

@chrobacik41 ďakujem veľmi pekne a to kúpim v lekárni ?? Ten jurischov roztok ?? A aj ten krém ??

chrobacik41
7. apr 2021

@monita59 áno kúpiš jedno aj druhé, na ten krémik cicaplast si pytaj bez spf lebo ten s spf obsahuje alkohol a ten dráždi plet😊

chrobacik41
7. apr 2021

@monita59 ja som sa nedávno pridala do skupiny na Fb rosacea za oponou, ma ju Petra Švábiková aj na instagrame je. Tam si radíme čo nám pomáha co škodí. Skús si pozrieť. Ja som tiež podľa toho zvolila kozmetiku a teda musim povedať ze je to lepšie. Teraz sa chystám objednat kremik cica od firmy cosxr to je kórejská kozmetika. Tak uvidím. Ale nasla som kladné recenzie. Tak vyskúšam. V každom prípade si vyberaj kozmetiku ktorá neobsahuje alkohol pretoze ten dráždi. A hlavne treba pleť hydratovať. Ten cicaplast pekne plet upokojí aj hydratuje. Ale sama uvidíš či ti sadne. Držím ti palce, rosacea je bohužial na dlhu trať, ja ju už mám 4 roky a len náhodou mi ju diagnostikovala kožná keď mi išla vyberať veľké znamienko co som mala na nose. A ďalšia vec je aj strava aj zo stravy ti môže niečo škodiť. Ja napríklad som zboznovala banány a bohuzial ich už pol roka nejem nakoľko ma po nich aj 4 dni prehánalo a tvar som mala vyhádzanú a strašne ma pálila. Banány som teda vylúčila a mam teraz pokoj. Cize je to aj o strave. 😊✊

monita59
autor
7. apr 2021

@chrobacik41 ďakujem pekne ste zlatá za radu ☺️
@chrobacik41 ďakujem určite ešte dnes pôjdem do lekárne

lula3108
7. apr 2021

@monita59 mne sa stalo toto iste, po potrate sa mi hrozne zbúrali hormóny, bola som hrozne vyhadzana po celej tvari, nechcela som ani vyjsť z domu aku som mala hroznu tvar. Bojovala som s tym takmer rok, vyskúšala som uplne vsetko, aj kozmetiku aj lieky a mam pocit ze sa to len horsilo, bola som u 3 kožných a posledná šanca bola antikoncepcia...uz po týždni sa mi prestali tvoriť nove vyrážky, fakt nič iné nezaberie na hormóny...treba nasadiť na par mesiacov čím skorej, lebo mne ostali uplne zbytocne jazvy a škvrny po tom akné. Keby som nečakala tak dlho uz dávno som mohla mat peknú plet. Tie vyrážky idu zvnútra, ani najdrahšia kozmetika na to nepomoze

monita59
autor
7. apr 2021

@lula3108 no ja tie viem o antike len keď chcem zasa otehotnieť tak nerada by som brala antiku a ja tiež vyzerám hrozne úplne som oskaredela neviem či to s toho 😭

lula3108
7. apr 2021

@monita59 ja som tiez nechcela pres e kvoli tomuto, ale ono staci naozaj par mesiacov, mne sa uľavilo po mesiaci ale brala som cca 9 mesiacov...skus si dat urobiť hormonalny profil u gynekológa a mozno ti sam povie co sa deje

monita59
autor
7. apr 2021

@lula3108 budem to musieť riešiť len ja by som najradšej bola čím skôr tehu 😭 dlho sme sa snažili a nakoniec to tak dopadlo , preto nechcem antiku ale ten hormonálny profil môžem skúsiť sa jej spýtať na to

lula3108
7. apr 2021

@monita59 ja ta uplne chapem, presne to tka bolo aj u mna, dva roky sme sa snažili, konecne vyslo a hned aj odišlo...lenže kvoli tym hormonoch by som aj tak neotehotnela, a tým ze som to rok natahovala a nechcela som antiku tak som si to len zbytocne predĺžila...ja dufam ze toto nebude tvoj prípad a mozno sa ti podarí otehotnieť aj napriek týmto hormonom