Ako prežiť tehotenstvo po potratoch?

mamka176
25. júl 2021

Ahojte zienky. Chcem sa opýtať tých čo zažili niečo podobne, ako ste prežili tehotenstvo po predchádzajúcich nezdanených? Som v polovici tehotenstva, potraty som v minulosti síce mala vždy len na úplnom začiatku, ale napriek tomu sa stále neviem zbaviť pocitu že sa stane niečo zle. Neustále sa sledujem, keď má niečo zabolí či pichne, hneď som nešťastná, stále sledujem wc papier či neuvidím krv. Jednoducho neviem ako takto prežijem ešte ďalšie 4 mesiace. Poraďte prosím niečo čo Vám pomohlo to úspešne zvládnuť. Myslím že tou zlou psychikou sa mi aj fyzicky stav len zhoršuje, no neviem si s tým poradiť. Ďakujem za každú radu

hennyinnsbruck
25. júl 2021

Chapem ta 😒Ja som mala 2biochemicke predtym.uspesne tehotenstvo som mala ozaj bezproblemove ale strach som mala stale.ako taky klud bol ked uz boli pohyby a potom po 24tt… lebo som vedela „keby daco“ ma sancu prezit…..
najvacsi strach ale prisiel ked jej pri porode odozvy srdca padli pod 100 a bol akutny cisarak..ah…ale Vsetko dobre dopadlo…😍ale ako sa strachu zbavit? To sa asi neda len mysliet pozitivne a hladkat brusko a rozpravat sa s babom🥰

nikol789
25. júl 2021

@mamka176 ahoj ja som mala spontánny potrat 2x.
Teraz som znovu tehotná a presne viem ako sa cítiš.
Ja tiež keď idem na wc sledujem papier, či tam nieje krv :( strašne má to poznačilo psychicky.... Ale stále verím len v to že do dopadne dobre, stále si hladkam bruško a ďakujem bohu že som otehotnela a modlim sa aby to dobre dopadlo. Veeeeela zdrsvicka prajem a určite to dobojujeme do šťastného konca ❤️❤️🙏🏽

amelie2017
25. júl 2021

Ja som mala tiez 2 biochemicke a potom 2 uspesne a vzdy som sledovala papier. Tomu sa asi neda vyhnut. Ale netreba si to ani pripustat. Dokonca v tomto som bola na amnio. To len boli stresy.

kristina1_9
25. júl 2021

@mamka176 Po zamlcanom potrate v 11.tyzdni som tehotná, už v 33.tyzdni... Prvý trimester bol masaker na psychiku nič som nechcela robiť nikam chodiť pomaly nič jest... Ale od druhého som si to začala užívať.. Prestala som si pripúšťať že by sa mohlo niečo stať.. Lebo stať sa môže vždy a komukoľvek... A teraz som už najšťastnejšia že mi chýba už len 7 týždňov 🤗🤗🤗 aj keď tehotenstvo nieje jednoduché a stále sa nájde niečo čo je zlé a na co treba liečbu... Nevzdávaj to, stojí to za to 💕💕💕💕

juliebaby
25. júl 2021

Mám 5 detí, 6. tehu bolo missed abortion a teraz som znova 11 tt a teda tiež stále na wcku sledujem papier... po poslednej skúsenosti som už pripravená na všetko a verím, že všetko je tak ako má byť ❤

ivangeline
25. júl 2021

Nadej.

kajkag
25. júl 2021

Poznám to, potratila som v 22 tyzdni, teraz idem do 18 týždňa...tiež sa sledujem i keď na začiatku som sa viac sledovala...je to ťažké, ale treba veriť....😍

andreatytler
26. júl 2021

@mamka176 Nebojuj s tym strachom. Prijmi ho ako sucast svojho zivota. Bojis sa, sledujes sa, stresujes, ale napriek tomu ides dalej. Bojujes kazdy den. A kazdy den ktory sa skonci v zdravy a bez komplikacii je uspech a dovod na malinku oslavu.
Ty si silnejsia ako ten strach. Stava sa z teba mama a ako mama sa budes bat do konca zivota lebo nie je na svete vacsi strach ako strach o vlastne dieta.

roztlieskavacka
26. júl 2021

Tiež akurat prežívam... každa kontrola sonom je pre mna strach .. pre mna bol 1. Trimester neskutočne dlhy a modlila som sa nech uz preboha skončí .. v druhom trimestri som este viac akási nepokojná ..

tamvtme
26. júl 2021

Len sa naucit s tym zit a nepripustat si to, lebo twraz sa bojis, ale ked sa babo narodi, stracb o neho budes prezivat kazdy den.nadalej....takze snazit sa mysliet pozitivne, lebo sa z toho zblaznis😉

sardinka32
26. júl 2021

Ja mam za sebou 2 potraty a uz mam doma trojmesacne babo...takze prezit sa to da, sledovat sa budes, tomu sa neda vyhnut, clovek je uz ostrazity...musis sama v sebe najst tu silu a povedat si, ze vsetko bude O. K., lebo aj psychika robi svoje a mozes si nieco zle privolat, ked na to budes stale mysliet. Samozrejme, do istej miery si musis na seba davat pozor, ale neprehanat to. Ja som si povedala, ze ak sa bude mat nieco stat, stane sa...ci chcem, ci nie...a strachom len skodim babu, lebo ja verim v to, ze ono to citi. Tak mysli na babo, aby sa malo fajn a nestresuj seba a tym padom ani jeho. Drzim prsty. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre