Rana po cisárskom reze

bobuema
20. okt 2021

Ahojte. Chcem sa opýtať ako by mala vyzerať rána po cisárskom..je táto moja v pohode?kamošky čo rodili tiež taký čas, píšu,že majú ranu telovej farby..a to ma znepokojuje..mám mesiac a 12dni od pôrodu..prikladám foto ..vopred sa ospravedlňujem za intímne veci, ale ku gynekológovi idem až o mesiac 👀, nakoľko nie sú voľné iné termíny.. dakujem za rady ...dávam len bi oil..

jaja8_9
20. okt 2021

@bobuema jazva postupom času vybledne je to ok

bobuema
autor
20. okt 2021

@jaja8_9 ďakujem pekne..a nie je otvorená alebo také niečo?
Či je to tým pigmentom,že každý má iný?
Prečo niekto už má jazvu telovej farby 🤷🤔🙄

katulastraka
20. okt 2021

@bobuema ja som pol roka po porode a mam ju taku istu 😂 neriesim. Neboli ma ani mi nijak inak nezneprijemnuje zivot, tak kaslem na to ako vyzera. Ved je pod gatkami 😃

jaja8_9
20. okt 2021

@bobuema vôbec nie je otvorená ani známky zápalu tam nie sú, rána je dobre hojaca sa... Ano záleží aj od typu pokožky, ale určite to časom vybledne nemaj strach 🙂 a určite sa neporovnaj s inými, každý sme iný

bobuema
autor
20. okt 2021

@katulastraka hej no veď ani mňa nerozculuje ani mi nevadí..len som začala rozmýšľať,že či je to ok...kedze som asi tak týždeň po pôrode niesla malú vo vajíčku po schodoch k lekárovi..či som si to začervenanie tým spôsobila alebo ako..lebo to od kamošky mám to telovej farby má vykoľajilo,keď sme sa bavili o rane..inak by som to nebrala tak tragicky,keby toto nenapísala.

veronice
20. okt 2021

Vsetky moje jazvy ( a ze ich mam na kolene dost) vybledli do 6-8 mesiacov od operacie. Ranu po sekcii (uz takmer 3r dozadu) mam na niektorych miestach uz telovej farby, na niektorych taku ako mas ty ale u mna to bude tym ze mam nejake kila navyse a brusko po porode mi trosku ostalo visiet. Otvorene to nemas - to by si videla/citila. To vybledne, neboj 😉

bobuema
autor
20. okt 2021

@veronice ďakujem pekne si ma ukludnila aj baby vyššie.. nechcem hneď robiť paniku a volať doktorovi..

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sona96
20. okt 2021

@bobuema ja som dva a pol roka po sekcii a mám ju hrubšiu a cervensiu

luc308
20. okt 2021

@bobuema ahoj, ja mam cez dva roky po cisarskom a jazva vyzera ako tvoja. Pokial ta nejako neboli, netaha, nevies, ze ju mas, neries ju, raz zosvetlie. 🙂

natalala
20. okt 2021

@bobuema velmi to zalezi od toho ako sa ti hoja rany. Podla mna vyzera ta tvoja velmi dobre. Ja mam vyse 20 mesiacov po sekcii a teda moja je v horsim stave a niekde aj zhrubnuta, ale ja mam proste taku kozu, takze po druhom dietatku ratam s plastikou 🤷🏼‍♀️

luciador
20. okt 2021

@bobuema 2 mesiace po druhej sekcii ...

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bobuema
autor
20. okt 2021

@veronika4495 nechcela som Ťa vyplašiť.. prepáč

bobuema
autor
20. okt 2021

@sona96 och tak potom asi môžem byť kľudná..

bobuema
autor
20. okt 2021

@luc308 nie neboli ..iba také vnútorné bolenie sem tam tak ale to je asi ešte ok..jazvu ani neviem že mám kým ju nevidím ..

bobuema
autor
20. okt 2021

@natalala to ma mrzí,ale podľa mňa to záleží aj od toho ako to doktor spravil..lebo keď ma videla sestrička hneď povedala pri vyberaní stehov,že juuuj krásna je,dobre vám to zašili ..nič tam neostane viditeľné..
Rany sa mi hoja celkom dobre,aj keď mám nejaký problém hematologicky..

bobuema
autor
20. okt 2021

@luciador ďakujem aspoň mám predstavu..
A ešte taká blbá otázka..ja som prvý pôrod rodila normálne, druhý pôrod cisarsky,tak neviem ako to chodí...že to ti pri ďalšej sekcii urobia tam isto ranu či ako to je?lebo nevidím ti inde jazvu..

bobuema
autor
20. okt 2021

@beata_k no veď to si myslím aj ja a logicky mi vychádza,že je to rana a nemôže byť hneď bledá ako koža,keďže je to rez..veď už len keď mám obyčajne porezanie tak to trvá istý čas...
No veď to že som to nevidela ako to majú,tak ťažko mi uveriť a len ma to rozladilo..

anega79
20. okt 2021

@bobuema robia im na druhom mieste,aspon mne tak spravili. a mas ju uplne v pohode, pekne sa ti hoji. ja mam jednu viac ako 10 rokov, je uz slabucka ciarka

tara42
20. okt 2021

@bobuema ja som 16 mesiacov po porode a nemam ju stale telovej farby ale cervenu (ale nie zapalenu).

luciador
20. okt 2021

@bobuema Áno,reze sa tá istá jazva, akurát prvú som mala krajsiu a menšiu 😔 Táto druhá je už dlhšia,ale tak čo narobíme,dokonca teraz nad tým rozmýšľam, že to je už rezané vlastne tretíkrát,lebo som mala myom a musel von laparotomiou 😤

bobuema
autor
20. okt 2021

@luciador och to ma mrzí..máme v skupine tu na MK babu čo už tretiu sekciu ..tak to je veru dosť..škoda že to tak je..ale aspoň tie detičky máme ..mne toto nevadí je to úplne dole čo aj zakryjú bikiny aj gaťky ..a koľko žena obetuje kvôli bábätku,keď to nejde prirodzene,to je obdivuhodné..ja asi už aj končím..mám vek a dve baby mi stačia..

bobuema
autor
20. okt 2021

Mne jediné čo vadí je to že je to krivo 🤣🤣🤣 akože ja taká detailistka na narovnanie veci a toto mi urobia..ale videla som,že to bude krivé už podľa toho ako som ja ležala a cezo mňa dali ten modrý igelit či čo to bolo krivo a už išiel tympadom aj doktor krivo..ale išlo tam o sekundy v mojom prípade,čiže čo tam po rane.. hlavne že bábo sa narodilo zdravé..

luciador
20. okt 2021

@bobuema Krivá? Pozri na moju, tá je krivá 🤪

bobuema
autor
20. okt 2021

@luciador no zdá sa mi rovnejšia ako moja..ja som to fotila narovno ale je krivo fest naživo .

ysseba
20. okt 2021

@bobuema o mesiaci a pol rana telovej farby? Podľa mňa kamošky tak trochu preháňajú.... Tá tvoja rana je úplne v poriadku 🙂

bobuema
autor
20. okt 2021

@ysseba ďakujem pekne...teším sa,že mi to tu viaceré vyvrátili tento "telovú dilemu"
No veď to,že niekto vidí asi inak resp to nevie popísať..

bobuema
autor
20. okt 2021

Toto som našla v jednom článku tu...https://sk2.htgetrid.com/kesarevo-sechenie/shov...

Čiže aj tým mi to vychádza,že je to ok..