Reumatoidná artritída. Môžem otehotnieť?

zuzanabb
12. feb 2008

Ahojte, chcela by som sa opytat, ci ma niektora z vas skusenosti s otehotnenim pri tejto diagnoze, ktoru mam uz 10 rokov. Beriem Metotrexat, Prednison, Aflamil, Sulfasalazin.
Mam 30 rokov a uz by som chcela babatko, lenze doktor mi to velmi neodporucal. Som ale odhodlana aj napriek vsetkym moznym komplikaciam mat vlastne babo. Viem, ze nemozem brat metotrexat aspon 4-6 mesiacov pred otehotnenim, ale neviem ako prezijem to obdobie bez liekov.
Ak by niektora z vas mala skusenosti ako to "ocistujuce" obdobie bez liekov vydrzala, tak mi dajte vediet. Pripadne ake ine neskodne lieky ste brali ako nahradu. Rozmyslala som aj nad homeopatiou.
dakujem.

deina
7. apr 2009

Hello. 😀

helika81
7. apr 2009

ahojte babenky...deini,je ti lepsie?mňa tiež akosi všetko bolíííííííííííííííííí ☹ aflamil je strášne slabýýýýýýýýýýýý 😝
ako ste prežili deň???

silviapd
7. apr 2009

Ahoj heli,to sme dve ja uz by som skriabala mury od bolesti,tiez mam len aflamil,ale aj tak nic nezabera

helika81
7. apr 2009

pravda je že nevyvolá zápal ale je na nič 😠 je tu niekto??? 😎

potulka
7. apr 2009

ahojte
boli sme dnes v poradni. malicky pribral od prepustenia z nemocnice (pred 3 tyzdnami) 1020 gramov a podrastol 4 cm. mlieka mam teda ocividne dost. 😉 pani doktorka ho pochvalila, je uplne v poriadku, akurat mame polohovat hlavicku tak, aby sa neobzeral stale na jednu stranu. myslela som si, ze sa to robieva len kvoli sisatosti, ale dr. nam vysvetlila, ze sa tym skracuju krcne slachy a deformuje tvaricka. v zanedbanych pripadoch sa to musi dokonca operovat. no k tomu sa dufam neprepracujeme.

zuzka88
8. apr 2009

Dobre ranko!

Super, ze je Matejko v poriadku, je to teda riadny papkac 😉 Musia sa super pocuvat take chvale! Len tak dalej 🙂

Mne sa stav zhorsuje, resp stale ma viac bolia ruky tak verim, ze dobojujem cele tehu bez liekov... A hlavne ze dobojujem 😉
Este stale pracujem, do stvrtku normalne, v utorok mam volno a stredu az úiatok som si povedala ze ak ma tu este chcu, tak az na 9tu, a basta! Bude sa robit vyberove na dajaku kocku a potom ju este zaucim a hotovo

A vy ako, holky moje?

zuzka88
8. apr 2009

Deini, gratulujem k srdiecku, uz mas aj knizku? Tesim sa s tebou 😉

helika81
8. apr 2009

jéj len aby vám prialo celé tehu 🙂 ja som dostala do rána mrchu 😠 tak zase nič...potulka len sa držkajte a papkajte 😎 Zuzik len pracuj s oddychom....ja som už aj upratala,poprala 😀 krásny deň je dnes 😎 😎 😎

zuzka88
8. apr 2009

Cau Heli, a ty ako? bolesti? clovek ked cita, co vsetko stihnes za den tak sa az cudujem 🙂
A kedy ides zasa na tu posudkovu? alebo to uz mas vybavene?

deina
8. apr 2009

Caute baby, ako sa mate? Vcera som teda bola u toho doktora, krpate ma srdiecko, ktore krasne bije, takze je vsetko vporiadku. Tu na MK mi to ukazuje 10tt, ale podla sona je to len 8tt - ibaze by to na sone pocitali od ovulacie, nie od poslednej ms... no ale podla obrazka na sone to vyzera viac na 8tt ako na 10tt, co si pamatam... je to jedno, vsetko je tak, ako ma byt, takze sa tesim. 😅

dnes rano som bola dat zapisat Misula do pasu a nejak im zblbla tlaciaren, znicili mi pas - tak budem mat novy. esteze ho teraz nepotrebujem.

lilu18
8. apr 2009

ahojte-deini gratulujem k srdiecku--supeer a je to jedno ci 8 ci 10t..len nech je ok aj mimi aj mami

a ako ostatne? setrite sa aj ked nie ste tehulky 🙂

deina
8. apr 2009

Vdaka. 🙂 Ved hej, je to jedno. Idem si lahnut k Misulovi, snad trosku dlhsie potiahne ako vcera, ked spal iba hodinu. Neviem, co mu bolo... zobudil sa, totalne nevyspaty, oci si siel ucochrat a nic, spustil strasny plac, ked som ho dala spat, takze vcera poobednajsi spanok pre mna sa nekonal.

lilu18
8. apr 2009

pekne snicky a pokojny poobednajsi spanok 😔 🙂 mozno ho zubky trapia-tiez nasa bola vtedy taka mrzuta 😖

hiha
8. apr 2009

Ahojte,niekto tu pisal,ze Aflamil je slaby,tak to som zistila uz aj ja 😖 .Vcera ma nohy hrozne boleli,dala som si Brufen a bolo po bolesti 😠 .Musim s reumatologickou prekonzultovat terapiu.chodi niekto z vas na reuamatologiu na Kramare?

janin26
8. apr 2009

Vsetkym pekny den a dakujem za odpovede Zuzka,Potulka.....

helika81
8. apr 2009

zuzik moja-ja nemám nič vybavené-sama bojujem 😀 že či stíham?ja upratujem s rozumom 😀 čiže sa šetrím ale keď je tak pekne už vyše týždňa,čo budem sedieť domka? 😀

deini je super,že už máte srdiečko🙂)

...ach tá mrcha 😠 😢

milka2008
8. apr 2009

Ahojte dievcata,
ako sa mate?
Asi zbytocna otazka - ako citam, viacere z vas asi nie velmi dobre ☹

Vitam novu tvar - silvi - moja vekova kategoria 😉

Deini - gratulujem k srdiecku 🙂

A este nieco - ja som vas na konikovi v temach vobec nenasla, az ked som si zadala nazov temy do konikovho vyhladavaca - co sa deje? Neviete nieco o tom? Snad nas to teraz posunie dopredu.

Dievcata, ak by sa mi nepodarilo zajtra sem mrknut - potom uz cestujeme prec - prajem Vam vsetkym krasne sviatky, hlavne bezbolestne 😉 , aj sibacov (ved to k tomu patri - aby sme boli vramci nasich moznosti "zdrave" ) a uzite si sviatky v pokoji a pohode 🙂 🙂 🙂

deina
9. apr 2009

Tak si uzi sviatky, Milka. 😉

Zase sa motam, ale len tak mierne, snad to prejde... Musim nam ist spravit ranajky, krpec vstal o siestej, v noci trosku aj plakal, ale uz je takmer vonku jedna stolick a ta druha sa tiez tlaci. CHuda moje...

lilu18
9. apr 2009

Ahojky--deini asi to bude z tehot.--vydrz,skus pomaly vstavat a lepsie ked nieco najprv spapas az potom sa postav.Az ti to maly dovoli 😎

chcem vam zazelat krasne prezitie velkonocnych sviatkov-my zajtra ficime k svokrovcom.Takze dovi az v utorok--papa

helika81
9. apr 2009

aj ja Vám prajem veselú veľkú noc-hlavne veľa kupačov... 😀 my máme doma piatich takže sa mám načo tešiť 😀 my sme domka,takže ja popíšem🙂) ale ostatným babenkám prajem šťastnú cestu...ja by som tiež išla radšej domkov do PD ☹ 😔

silviapd
10. apr 2009

Aj ja Vam vsetkym prajem prijemne sviatky,cestujem k rodicom do Valaskej Belej,Heli Prievidzu ozdravim za Teba,
tak cavik v utorok 🙂

hiha
10. apr 2009

Stastlive,pozehnane sviatky,vela vody a zdravia Vam zelame 😀 😉 🙂

deina
11. apr 2009

Pekne sviatky prajem. 🙂

My sme boli vcera v ZOO, takto: https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage... (nejak mi to brucho uz vytrca...)

bety1
11. apr 2009

Ahojte baby, no tak som sa konecne dostala k tym fotkam a aj mi trvalo nez som sa dostala k zmensovaniu fotiek.Uz som tam hodila 3 fotecky malej Nelky.Prijemne sviatky prajem.Vidim,ze sme tu cez sviatky v obmedzenom mnozstve.

deina
12. apr 2009

Krasna je, Bety, a aka vlasata! 😵

bety1
12. apr 2009

Diky,no ano,je to vlasac po nas obidvoch.Ale je zaujimave,ze ja som blond, manzel je cierny a mala ma nadych di risava. 🙂

lilu18
13. apr 2009

ahojky 🙂 bezty je to princeznicka krasnucka vlasana 🙂

deini-nic nie je este vidiet,to si mozno len viac papala 😀

dajte si z nasej narodeninovej torticky 😝

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

lilu18
13. apr 2009

som zabudla--prajeme krasny velkonocny pondelok- 🙂

zuzanabb
autor
14. apr 2009

ahojte zienky 🙂
bety kraaaaaaaaaaasna mala a aka vlasata 😀 😉
lilu, preco mi robis taketho veci? mne! co som zavisla na sladkom? a davas sem s kludnym svedomim takuto tortu fajnu!!!! 😀 😀 😀
deini kocka si! to ja mam ovela vacsie brucho a nie som tehu 😅
heli zajtra idem zase do Martina odovzdat vzorku krvy kvoli hormonalnemu profilu a na sono.

Inak ako? vykupane? vysibane? ja som musela doma niekolkokrat zmyvat dlazku, lebo boli u nas synovcek a este dvaja synovia mojich kamosiek... takze som mala samych mladych 😀

deina
14. apr 2009

Jak nie, Lilu, tam je! 😀 Ale vecer ho vidno viac.

Krasna torta, mnam, hned by som si dala... 😝 jaaaj... a Vivien je uzasna, no proste kocka.

Misulo je vonku so svokrou a ja akosi nemam co robit, vracia sa mi energia, tak asi povysavam detsku...