Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

unicornlady
25. jún 2021

@evahalaszova Keď je vysoké TSH, ide o hypofunkciu (limit je do cca 5, ty už máš 54), takže by ti mali predpísať substitičnú liečbu, dopĺňať hormón (lieky, napr. Euthyrox).
Keď je nízke TSH pod 0,1 ide o hyperfunkciu (vtedy sa utlmuje činnosť žľazy)

V papieroch od dr. nie sú zapísané výsledky aj s tými zátvorkami (že aká by mala byť hodnota) a potom aj výsledok (diagnóza)?

snehulienka82
25. jún 2021

@evahalaszova to je dost vysoke cislo, treba ist na vysetrenie k endokrinologovi, aby nasadil liecbu.

evahalaszova
25. jún 2021

@snehulienka82 No idem od utorka robi strcila ma tam len co to znamena ze sa mi to vracia zas

snehulienka82
28. jún 2021

@evahalaszova to ti povie doktor, ale lieky by ti to mali pekne postupne upravit. len treba nastavit spravnu davku

evahalaszova
29. jún 2021

Ahoj takze sa mi to otocilo dala mi raz za den na zaciatok ten eutyrox 50 dufam ze mi s toho nebude zle lebo ja a lieky nie sme kamarati.

unicornlady
29. jún 2021

@evahalaszova Teraz má euthyrox to nové zloženie (bez laktózy), takže ak by ti bolo nejaký čas zle, tak to len aby si s tým rátala. Ale možno je to iné, ako keď my sme užívali už euthyrox starý a zamenili za nový (predsa len je to pre telo šok, keď zrazu je iné zloženie a musí si zvykať). Ja som napr. týždeň mala silné migrény a pocit ako na vracanie, niekto mal zase s menštruáciou...
Uvidíš. Možno tebe nebude nič. To len keby niečo bolo, tak aby si sa nezľakla, že čo sa to deje. Tak menili zloženie a dali tam látku, ktorá je ťažšia na žalúdok. Ale telo si po čase zvykne.

evahalaszova
1. júl 2021

@unicornlady Dakujem no teraz beriem druhy den dufam to rychlo stiehne hodnoty a bude pokoj.Inak mne vybehli po korone taketo vysledky no des

cicamica1980
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
suuzi
5. sep 2021
Používateľ suuzi je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od suuzi.

ahojte,
tiez mnee diagnostikovali pri prvom tehu protilatky anti TPO, pri druhom nasadili euthyrox a rok na to sa mi velmi stav zhorsil. riesim to uz 4 roky pomocou NDT, euthyrox uz neberiem. tu je nejake info,a lebo pouzite google.

https://temazdravie.sk/zdravie/euthyrox-l-thyroxin-vam-nepomaha-stale-mate-hypo-tazkosti-je-tu-riesenie/

pri liecbe je dolezite, aby parametre SZ (TSH, fT3, fT4) boli optimalne, nestaci aby boli v norme. ked sa na uvedenom linku preklikate na sekciu STITNA ZLAZA, pozrite starsie clanky, najdete info o optimalnych hodnotach SZ. ak nenajdete, oznacte ma tu, dam link

btw na liecbe NDT uz nemam ziadne hypo symptomy a chodim k rakuskej lekarke, bo na slovensku moje endo predpisat nechce.

lidia73
21. okt 2021

prisla som si sem po radu. kedze sa snazime o babatko, ale tiez moja stitna zlaza nefunguje ako ma. neviete mi poradit co by som mohla urobit aby sa to zlepsilo? popravde mam z toho hlavu v smutku, lebo by mi nenapadlo, ze budem celit aj ja takymto problemom, preto ak mate aj vy s tym nejaku skusenost, budem rada ak sa o nu podelite.

zuzzi18
21. okt 2021

@lidia73 ahoj, no na to jedine liecba nasadena endokrinologom a malo by sa to upravit. Aky mas konkretne problem so stitnou?

javorinska
25. okt 2021

@lidia73 vela zien ma teraz problemy so stitnou zlazou. tiez som tak mala. pravidelne kontroly, nasadeny euthyrox a vyhliadky nic moc, ale doktorka mi poradila ze nech si skusim nasadit aj maxi-kalz, ze je dobre ho uzivat kvoli zvyseniu davky vapnika 🙂 a malo by byt dobre, a aj bolo.

lidia73
3. nov 2021

ved ja viem, ze vela zien s tym ma problem, ale aj tak to nepotesi. praveze uzivam l-thyroxin ale tak evidentne to nie dostacujuce.
@javorinska to vazne? a ako dlho si to brala? 🙂

javorinska
10. nov 2021

ved jasne, ale zase je dobre si povedat, ze ked si v poriadku ty aj babo, tak co je viac? 🙂 len jednoducho zacnes doplnat do tela to, co ti chyba a je to. fuha, vies co niekedy na zaciatku to bolo, neviem presne v ktorom tyzdni som bola, ale podla mna taketo nieco moze len pomoct 🙂

lidia73
22. nov 2021

@javorinska no tak to je super a to mi ma len lekar odporucit alebo si to mozem aj nejako sama vypytat? lebo ved l-thyroxin uzivam poctivo to si davam pozor, ale ked treba taketo nieco ako keby navyse, ci to mozem alebo teda mam konzultovat s doktorkou.

javorinska
2. dec 2021

@lidia73 tak nie ja viazany na lekarsky predpis, takze podla mna mozes v pohode ho uzivat aj ked to tak ty citis, ze chces 🙂 je len na tebe ci sa o tom aj poradis s doktorkou 🙂

piece
13. dec 2021

Ako ja súhlasím, toto je super liek čo sa týka dopĺňania vápnika a podľa mňa v hocijakých prípadoch, či už je to napríklad tehotenstvo alebo bežne ľudia ak ho majú nedostatok. V tejto dobe sa treba o seba starať a pokiaľ je to ešte takéto, že šumivé tablety a jednoduché dávkovanie tak nie je o čom 🙂

lidia73
13. dec 2021

@javorinska inak toto je super, ze ziadny lekarsky predpis. to sa mi paci, ked maju ludia aspon k niecomu volnejsi pristup ak ma rozumies. a ty si sa radila s lekarkou ci si to tak pocitovo?

javorinska
4. jan 2022

presne tak, ono je podla mna zakazdym fajn ked sa da nieco taketo kupit na volny predaj, pride mi to take pohodlnejsie. ano spominala som, ze mi to poradila doktorka moja, ale ako myslim, ze keby som o tom vedela aj ja sama, ze mozem, tiez by som si ho davala, kedze sme sa tak snazili o babo 🙂

piece
5. jan 2022

Lidia73 tak nemyslím, že by bolo na škodu sa aj takto poinformovať u doktorky ak by si chcela ale na druhej strane keď ide o takýto voľnopredajný doplnok tak si ho vieš aj sama kúpiť z nejakej vlastne iniciatívy alebo ako to napísať chápeš. Veď keď niekto chce začať brať vitamíny, tiež ide do lekárni a kúpi si ich 🙂

javorinska
12. jan 2022

@piece suhlasim 🙂 a ty s nim mas tiez nejake skusenosti? brala si ho preventivne kvoli stitnej zlaze ako podpora liecby alebo ste sa tiez pokusali o babo ako my? lebo teda ako som spomenula u mna to bolo take ruka v ruke doplnanie vapnika 🙂

piece
21. jan 2022

Vieš čo išlo to tak ruka v ruke ale najprv to bolo kvôli štítnej žľaze, že som si vlastne povedala, že by bolo ok celkovo tú liečbu aj takýmto spôsobom podporiť.

kvietok2021dt
21. jan 2022

@jerrymona ak mam hodnotu 2,7 da sa otehu?

zuzzi18
21. jan 2022

@kvietok2021dt idealna hodnota na otehotnenie je okolo 1, maximalne 2

kvietok2021dt
25. jan 2022

@zuzzi18 dakujem za odpoved moje THS pred uzivanim liekov na stitnu bolo 4,0 za 2/3 mesiace kleslo ma 2,7 😊

zuzzi18
25. jan 2022

@kvietok2021dt super, drzim palce nech sa podari otehu 🙂

kvietok2021dt
25. jan 2022

@zuzzi18 ❤️ďakujem

cudejkova
29. jan 2022

@tinara23 mozem sa ta spytat po kolkych mesiacoch brania euthyroxu si otehotnela?ja mam 3,7 a endokrinologicka mi dala najnizsiu davku a to euthyrox 25.Dakujem za odpoved

lidia73
2. feb 2022

@piece a ty mas teda dobre nastavenu liecbu? este som zvazovala ci to moze byt aj v tom, kedze uz dlhe roky uzivam lieky, ze ci je to v poriadku, co myslis?

javorinska
3. feb 2022

@lidia73 ale tak pokial mas dobreho lekara a chodis pravidelne na kontroly, myslis ze by sa casom neukazalo, ci by bolo treba davky bud zvysovat alebo znizovat, pripadne to teda este nejako doplnit o ine vitaminy? 🙂