Strach z tehotenstva

novakova2000
14. máj 2012

Je tu niekto kto ma zdravotné problémy a bojí sa tehotenstva ale pritom velmi velmi chce?... nech mam s kym popisat

ruza369
14. máj 2012

ano, mám už 2 detičky, ale túžim ešte po jednom , po 2 mised ab v 12. týždni, zistili mi vrodenú trombofíliu a s nou spojené riziká, plus mám tzv. obrátenú maternicu , a posledné tehotenstvo 12 týždnov preležaných kvôli nizko nasadajúcej placente a tiež velmi , velmi chcem... 🙂

lussi2
14. máj 2012

@ruza369 ahoj, tiez mam zasebou 2 xMA .teraz picham kazdy den fraxiparin na zrazanie krvi, a mam aj obratenu maternicu. zatial som nemala ziadne problemy a dufam, ze to tak aj zostane. drzim palce🙂

pingu1
14. máj 2012

jaaaaj lepsi clovek ako ja sa tu nenajde 😀 ale fakt. nemam gyn. problemy, ale psychicke. liecim sa na depky a beriem dooost nebezpecne lieky. vysadit ich si netrufam, bo by som bola v peknych s..ckach. pokial by som otehu, tak je vysoka pravdepod. ze dieta by malo razstep, ak nie niekolko

bambi2
14. máj 2012

@lussi2
@ruza369 neskusali ste na obratenu maternicu nejake octove obklady??? vraj by to malo zabrat... mozem mrknut, niekde som o tom citala... a stoji to za vyskusanie...

ruza369
15. máj 2012

@bambi2 neskúšala som, no zatial sme ešte neskušali otehotnieť, pretože ten strach po poslednom tehu je vo mne stále, bolo mi povedané , ak otehotniem tak od začiatku by som si mala ten fraxik pichať, no aj že môžem
napriek tomu trombozu dostat do nohy, a že aj maternica bude problém, kedže je oslabená potratmi, cisárskym, že placenta by sa mohla na nesprávnom mieste vytvoriť

bambi2
15. máj 2012

@ruza369 nesmies tomu verit, musis verit v opak a pozitivne!!! ja by som to skusila, tie octove obklady najprv.. a vyskusala by som aj reflexnu masaz chodidiel.. ja tiez teraz chodim a verim, ze tentokrat to dobre dopadne!!!!! 🙂

ruza369
15. máj 2012

@bambi2 kam chodíš? som z okresu Gelnica

bambi2
15. máj 2012

@ruza369 ja som mimo sk ale urcite najdes niekoho v tvojej blizkosti... 😉 ja uz mam jedno sedenie za sebou, v piatok idem druhy krat.. malo by to pomoct. tak som zvedava 😉

novakova2000
autor
15. máj 2012

@pingu1 a keby si papala tu kyselinu zevraj zabranuje rastepu?

novakova2000
autor
15. máj 2012

júúúj dievčence ani neviee ako som rada, že ma bude mať kto podržať ak by sa nam zadarilo...ja viem ze to nevyznie pekne a nie som rada ze mame problémy ale ako sa hovorí ve dvou se táhne líp🙂....planujete niekto tento rok sa podujat na to tehotenstvo? ja som písala uz aj ujovi jonášovi či nevie zohladniť moje zdravotné problémy, žeby aj dietatko bolo zdravé a aj ja by som to ako zvládla🙂 tak uvidime

katussska24
15. máj 2012

@ruza369 ahoj, no ja som vzbrala uz 2 krabicky tychot "vceliciek" - myslim tie injekcie. mam vrodenu trombofilnu mutaciu, faktor V leiden a zatial je mi dobre, ked je ta porucha regulovana, nemalo by sa nic stat. okrem toho si stale kontrolovana na hematologii, takze naozaj, nic strasne to nie je 😉

pingu1
15. máj 2012

@novakova2000 pomaha zabranit, ale nic ti to nezaisti

novakova2000
autor
16. máj 2012

@pingu1 tak jasné, ale ked niekto velmi chce musí veriť!!! no nie?🙂

pingu1
16. máj 2012

@novakova2000 viera mi moc nepomoze, ked budem mat postihnute dieta 😒

novakova2000
autor
16. máj 2012

@pingu1 to je pravdi nepomôze, ale kym sa tak enstahe stale je tu ta moznost ze sa narodí zdravé či nie?...vela mojim kamaratkam hovoril lekar nebudete mat dieta a po 4 rokoch šup a maju krásnu dcérku a podobne prípady , ja proste verím aj pozitívne myslenie pomaha hm?

pingu1
16. máj 2012

pomaha pozitivne myslenie, to urcite, ale radsej bez tych liekov. to si radsej este 2 roky pockam

vejula
16. máj 2012

@ruza369
@lussi2 baby ja mam obratenu maternicu a 2x som tehotnela celkom bez problemov. Obratena maternica nieje vada a nijako nevplyva na otehotnenie

vejula
16. máj 2012

@pingu1 uživaš antidepresiva? A nedaju sa zameniť za ine?

anjelicek26
16. máj 2012

@vejula - no vada to chlp je.. cesta z vajcovodu do maternice sa predlzi pre vajicko o par centimetrov, co v reale znamena zvysene riziko mimomaternicoveho tehotenstva, alebo ze sa babulko nezahryzne vobec.

katren
16. máj 2012

@novakova2000 a keby si napisala ake mas tie zdrav. problemy????

vejula
16. máj 2012

@anjelicek26 mne dr povedal, že neviem kolko % žien to ma. Že je to bežne a niečo ako lavaci a pravaci. Ja som na nič take nemyslela a oba razy sa mi podarilo rychlo a zatial som žiadne mimomaternicove tehotenstvo nemala. Takže neviem

anjelicek26
16. máj 2012

@vejula - ano je to celkom bezna anomalia. Sestra ma tiez prevratenu maternicu, ju doky hned upozornoval, ze s tym moze byt problem otehotniet. Aj ked ona to zatial este neriesi 🙂 Su zeny, co maju preklopenu, srdcovu, dokonca dve maternice ) S kazdou sa da otehotniet, ale ma to v sebe viac rizik, ako pri "normalnej". Ty si mala stastie, ze si rychlo otehu 🙂

vejula
16. máj 2012

@anjelicek26 ešte byvali gynekolog mi hovoril že pre ženy s otočenou maternicou je najlepšie ked sa muž spravi do ženy zo zadu.... JA som oba razy otehotnela pri normalnej klasickej polohe, ani nohy hore ani nič. Hned do sprchy. Takže neviem, myslim, že lekari niekedy viac strašia ako je potrebne 🙂

zuzana76
16. máj 2012

aj ja mam vraj obratenu maternicu, bola mi diagnostikovana este pred tehotenstvami a otehotnela som 2x tiez bez problemov

pingu1
16. máj 2012

@vejula na daju, ale riziko je tam to iste ☹

vejula
16. máj 2012

@pingu1 ak uživaš klasicke antidepresiva, su aj take, ktore niesu pre plod nejako škodlive. A niektore mamičky ich musia uživať cele tehu a detičky maju zdrave

pingu1
17. máj 2012

@vejula ja praveze nemam klasicke antidep. teda mam, ale okrem toho aj valproaty, ktore by vazne poskodili plod

novakova2000
autor
17. máj 2012

@katren ja mam problémy s vyskočenými platničkami čize chrbát hrozí ze mi povolia pri otvárani svalov predných per rozlohu pánvy tak aj zadné ikrízové povoluju prvý trimester a potom to môze byt zle....môze mi to aj na nervy tlačit aj na miechu takze riziko dost velké a naviac mam porušené chrupavky bojím sa ze prirastkom vahy čo moje kolená ale to ma trapi menej ako ten chrbát:(

novakova2000
autor
17. máj 2012

@katren ja viem mam to všetko prečítane a aj viac, ale čitala si tých problémo sa bojím🙂 a ty si ako na tom? čo trápi teba?