Syndróm lepivých doštičiek

andreasp
7. feb 2013

ahojte, s manzelom sa snazime o babetko,no skoro 2 roky nic. Nevytvaraju sa mi vajicka. Na hematologickom vysetreni mi zistili syndrom lepivych dosticiek, a moja gynekologicka mi povedala, ze vraj tento syndrom moze sposobovat aj to, ze sa mi netvoria vajicka. Co sa mi nezda. co si o tom myslite vy?

jajawka
16. nov 2019

@denkaa1 40+4, 40+6 - nikto neriesil SLD

denkaa1
16. nov 2019

@jajawka @pianina a prišlo to samé alebo vyvolávacka?

jajawka
16. nov 2019

@denkaa1 same, oba prirodzene porody 😊

denkaa1
16. nov 2019

@jajawka ďakujem, ja mam dnes prvý deň po termíne a trochu som sa zľakla, keď som to nasla, lebo SLD u mňa tiež neriešia. Dúfam, že všetko dopadne dobre 😀

pianina
16. nov 2019

@denkaa1 same...

boba82
21. nov 2019

ahojte, viete mi poradit: pred 1,5 mesiacom mi zistili SLD a dr mi dala uzivat anopyrin ( mudr. Knappkova Ba Sustekova) mam za sebou 2x potrat v 24tt a teraz som tehotna. Dr. mi vravela, ze ked otehotniem nesmiem uzivat anopyrin ...vsade vsak citam ze baby s touto diag uzivaju anopyrin..( v pred tehu mi dali fraxik, o tejto diag sa nevedelo) ...ake mate skusenosti s touto dr...alebo ako ju " presvedcit" aby som mohla anopyrin dalej uzivat. Dakujem za odpovede.

jvlo
21. nov 2019

@boba82 uzivala som anopirin 100mg denne +0,3 fraxik. V 34tt som vysadila anopyrin a dali mi fraxik 0,8. 1 tehotenstvo som chodila mudr. Hollemu do nemocnice v MT, dalsie do hemomediky martin, pocas celeho tehotenstiev ma este kontrolovala primarka hematologie mudr.kavecka v PB.

monchichichi
21. nov 2019

@boba82 na sld iny liek do toho 30tt nie je. Ak ti ho neda tak si ho kup sama v lekarni, nie je na predpis.

boba82
21. nov 2019

@jvlo dakujem za info...
@monchichichi s tym volnooredajnym liekom som nevedela ( ale radsej by som bola nech ma niekto na hemat sleduje) ...snad sa k niekomu dostanem

adele
21. nov 2019

@boba82 po 2 potratoch mi prisli na SLD, cele tehu som uzivala anopyrin 100mg. V 35tt mi ho vysadili a dali fraxik 0.4 do porodu. Som stale sledovana vo fakultnej v MA. To je blbost ze sa nemoze v tehu, dokonca sa dava anopyrin v pripadoch ze dietatko zaostava vo vyvine...aspon toto mi hovorila priamo docentka z hematologie.

boba82
21. nov 2019

@adele ved to je najhorsie, ze clovek vidi, ze ini lekari ho pri tejto diagnoze davaju, dokonca ina lekarka ( nie hematol) vravela ze to nema ziadny dopad na plod , najhorsie je, ze clovek by mal lekarovi doverovat, ale ked citam vase skusenosti, mam o tejto dr. velke pochybnosti..

monchichichi
21. nov 2019

@boba82 ono pozor, ten liek nie je skvely v tehotenstve- to je pravda. Ale bez neho to zial nepojde pri sld.

boba82
21. nov 2019

@monchichichi ono asi ziadne lieky v tehu nie su dobre, ale bohuzial niektore diagnozy si to vyzaduju 😊

luskacisko
21. nov 2019

@boba82 ahoj mam sld a pred mesiacom som potratila v 9tt.Uzivala som 100mg anopyrinu denne.Gynekolog povedal ze ked znova otehotniem budem si pichat len fraxik.Nechapem tomu pri prvom tehu som uzivala anopyrin ale len 30mg a pichala som si fraxik a vsetko ok.Po porode mi hematolog zvysil davku na 100mg a kazal mi to uzivat aj v tehotenstve.Bohuzial sa to skoncilo zle.

boba82
21. nov 2019

@luskacisko ahoj, ono asi pre tuto diagnozu neexistuje jednoznacne riesenie a tych moznosti je viac. Ja som mala predtym fraxik a potratila som ( ale neviem presne co bola pricina, nakolko ja mam viac problemov...kazdopadne dakujem za info 🙂

jvlo
21. nov 2019

@boba82 ty si mala predtym fraxik, potratila si a dali ti ho znova? Rovnaku davku?

boba82
21. nov 2019

@jvlo v predoslom tehu som mala fraxik, ( potratila som, ale pricina moze byt aj ina, nakolko mam viac problemov. Ja som po potrate bola na hemat kvoli chudokrvnosti, a nasledne som si vyziadala vysetrenie SLD ( lebo malo byt spravene este po prvom potrate, ale vysledky sa nenasli, pravdepodobne dr. to zanedbala, robila viac vysetreni a len zhrnula ze je vsetko ok) tak ja som. sa jej pytala po druhom potrate ako vysli vysledky na sld a nemala ich, preto som si ho vyziadala opat, mozno to sld som mala uz predtym pri predoslom tehotenstve

boba82
21. nov 2019

@jvlo nie teraz mi dali len anoyrin s tym ze som este nebola tehu ked mi ho nasadila o tehu viem len par dni u dr som nebola, nakolko ona si povedala ze ked otehotniem anopyrin nesmiem

adele
21. nov 2019

@boba82 skus vyhladat ineho lekara 🤷‍♀️

boba82
21. nov 2019

@adele uz na tom pracujem 🙂

adele
21. nov 2019

@boba82 ja som pichala fraxik v 1.tehu a potratila som, to este nvedeli ze mam sld. Ten fraxik nie je na krvne dosticky je na iny typ zrazania. Jedine co je na sld je anopyrin, ten priamo obplyvnuje krvne dosticky (trombocyty) ktore sa nadmerne lepia.

adele
21. nov 2019

@luskacisko a robil ti opakovane testy hematolog po porode? Lebo sa ti lepivost trombocytov moze lisit v tehotenstve a v normalnom (netehu) stave...tam treba presne nastavit davku podla vysledkov specialnych krvych testov. To mi pripada ako tipovacka v loto...ze sak vyskusame 100mg. Ak ta prilis nariedil tak to je tiez nebezpecne.

boba82
21. nov 2019

@adele presne aj ja som sa docitala takuto info. Tiez mam rovnaku skusenost ako ty so zistenim tejto diagnozy.

adele
21. nov 2019

@boba82 odporucam urcite zmenit hematologa a riadne s nim prediskutovat ako ta chce liecit, ide predsa o babatko aby bolo vsetko ok a nie tipos bingo.

luskacisko
21. nov 2019

@adele ano robil a potom ma nastavil na 100mg.Pri dalsom tehu ak sa zadari budem ziadat kombinaciu ako pri prvom.

m_o_n_c_a_k
6. feb 2020

Ahoj dievčatá, robia sa tieto vyšetrenia iba v MT? Ja chodím na hematologiu do BA kvôli zrazanlivosti. Mam za sebou 1x potrat v 12 TT, 1 dievčatko porodene, 1x portrét v 8 TT a nedávno už len biochemické tehotenstvo, odišlo to v 3-4tt. Chcem sa preto práve na toto spýtať, lebo v BA som si po druhom potrate dala robiť aj krvný obraz aj genetickú, ale SLD mi nezistovali. Ako liečbu mi pri tehotenstve odporučila podávanie malej dávky LMWH. Nizkomolekularneho heparinu. Moja gynekologicka je o ničom. Odporučila mi ivf. Zastupujúci gynekológ, že nech sa nejancim zbytočne budem platiť. Dievčatá ani neviem co robiť. Koľko sa čaká v tom Martine na objednanie?

jvlo
6. feb 2020

@m_o_n_c_a_k vobec nemusis do mt. Hemomedika sa uz vola alfamedical a su aj v BA

m_o_n_c_a_k
6. feb 2020

@jvlo ďakujem. Pozrela som si to. Skúsim tam zavolať.

jvlo
6. feb 2020

@m_o_n_c_a_k pozri si nankramaroch mudr drakulovu, urcite robi dostickove odbery

m_o_n_c_a_k
6. feb 2020

@jvlo trosku z iného súdka..... Na Antolovej robí Doc. Bátorová a na Kramároch Dr. Drakulova. Neviem ci nemám strach chodit v BA na hematologiu. 😂😂😂
Ďakujem za tip. Určite tam zavolám.