Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

irsina83
3. nov 2009

iful,

drzim palce,nemusis sa bat, but bude pozitivny alebo negativny...ja som mala prvy negativny a o tyzden to bolo naopak 😉 tesim a rano som tu na kukes 😀

mireag
3. nov 2009

irisi, tak mimomater. este vylucit v podstate nemohol. Volala som mu poobede vysledok hcg, lebo do labaku som si krv odniesla sama a hodku som mala vysledok. Povedal, ze mam prist v piatok na utz a v pon urobime este dalsi odber, takze tak. 😉 Tak len dufam, ze hcg bude rast. 😅
Aaaaaa kua, co sa ma stat sa stane. 🙄
Mne dnes meska len 4 dni a uz som si pytala PN-ku... 😀 Sestricka ma zajtra vypise. Nejdem jednoducho riskovat nejaku chripku a pod. 😖

ifulka, tak zajtra rano cakame na //. 😀 😵

ifulka
3. nov 2009

Miri, poroste, neboj 🙂 Hlavně to chce pohodu 😉
Zítřejšího rána se asi nedočkám 🙂 Dneska to bude dlouhá noc, už se vidím, jak tu bloumám po bytě a posouvám očima hodiny dopředu 😀 Je to psychooooo 😀 Ale hlavně, že Ti radím klídek, co? 😅 Sama v klidu nejsem. Ale je to takový dobrodružný 😀

irsina83
3. nov 2009

miri,

neboj mas to vsetko ok 😉 mne po troch dnoch meskania ani len test neukazal 😀 aj ja som radsej doma pichnuta pre istotu...aj ja sa bojim chripky...

ifulka tak cvrkni teraz na jeden a uvidis 😉

mireag
3. nov 2009

iris, no u nas v robote je oblubou kurit klimou a nic horsie jednoducho neexistuje. Okrem toho je nas tam vela a nechcem, aby tam na mna niekto kychal a kaslal... eeeeeee. 😠 Teraz jednoducho nie!!!! Musim v zdravi a v pohode prezit tento prvy trimester - klop, klop, klop...

ifulka, ako nahle si zacala riesit pco, zacalo dobrodruzstvo. To k tomu patri - vsetko sialenstvo okolo toho.
Neboj, rano uz je za dverami.
🙂

ifulka
3. nov 2009

Irsi, dneska ne... Myslim, že by to bylo k ničemu. Já strašně moc piju a tím pádem i chodím často na záchod a myslim, že tam tak rychle ten hcg nenahromadí, pokud tam nějakej vubec je, aby to test pochytil. Vydržím do rána. Už to je ústupek oproti původně plánovanýmu čtvrtku 😀

Miri, to se nedivím, že nehceš být v práci, když je Vás tam hodně. Nás je naštěstí v kanceláři 3 až 5, podle tho jestli jsou chlapi na služebkách, a já jsem hlavní "větrač" takže bacily vyháním pryč 😉 Nedám jim šanci 😀

ifulka
4. nov 2009

Dobré ránko kočky 😵
10 mIU/ml negativní ☹ ale teplota stále hore.
http://www.fertilityfriend.com/home/ifulka

sarafortuna
4. nov 2009

ahoj,
ifulka nebud smutna... ja by som si ešte robila nádej, že ovu bola o 2 dni neskor - podla tvojho grafu...a to je tvoj prvý clostilový cyklus? tak potom hravu hore - ak to nevyslo teraz, tak je šanca v dalšie cykly.

Ja som tiez bola v siedmom nebi, ked som mala 2 ovuly za sebou - ale ovulka je iba predpoklad k otehu - nie jeho zaruka ... ☹ ☹
Ale nádej tam ešte stále je aj v tomto cykle...

irsina83
4. nov 2009

iful,

este je skoro moja, vsak aj ja som mala negativny prvy, je to ok... pockaj par dni... aj ja moc pijem ale po tyzdni mi to ukazalo pozitivne aj cez den 😉 tvoj graf je super 😉

afrika
4. nov 2009

ahojte, mám polycystické vaječníky a s nimi problém otehu. bola som stimulovaná na IVF, muselo sa to pozastaviť-telo až príliš reagovalo. teraz začínam zas stimulovať a doki sa vyjadril, že buď pôjdem nadoraz alebo vôbec. mám príšerný strach. je tu niekto, kto mám polyc.vaj. a bol stimulovaný na IVF? prosím ozvite sa

ifulka
4. nov 2009

Však já vim, holky, nesmutním 🙂 Ze všeho nejvíc mně štve, že jsem byla tak nervozní, že jsem od půl třetí nespala ☹ Takže tu teď sedim jak úplná mrtvola 😀 Ještě není všem dnům konec, byla to první ovulka, ze které mám radost a co bude dál je ve hvězdách 😀

Jen mám trošku problém... Včera večer se můj mužíček se mnou chtěll milovat a já jsem se tak bála, že by se něco mohlo pokazit, že jsem nechtěla ☹ Strašně mě to mrzí. Jak vy to řešíte v druhé části cyklu, holky?

shaarka
4. nov 2009

irsi, joj nehnevaj sa, ale zas ta musim napomenut - preco pises, ze ti test po troch dnoch meskania neukazal // ???
ved dobre vieme, ze ti ovulka meskala, cize v case prveho testovania si mala este daleko pred menzesom! 😠

ifulka, ok, prvy negativny, testuje sa dalej! 😀 nic sa nedeje.
a okrem toho ako tak pozeram na graf a na ten hlien, kludne dnes mozes byt iba 10.DPO... 😉

shaarka
4. nov 2009

ifulka, ani my sme sa nemilovali, bola som prilis nervozna z prvej ovulky. prve DPO nebol cas, potom som bola nervozna a potom uz tehotna a bala som sa 😀 😀 😀

afrika,
ty si isla hned na IVF? nebola si stimulovana najprv clostilbegytom?

afrika
4. nov 2009

shaarka bola som stimulovaná aj clostilom, aj som otehu ale bolo z toho MA. potom som mala s clostilom IUI-neúspešné 3x. teraz IVF, ale nedarí sa nastimulovať, lebo prehnane reagujem. doki včera povedal, že buď pôjdem nadoraz alebo vôbec s PCO ☹

shaarka
4. nov 2009

tak Dr. asi vie, co robi, len nechapem, preco az na doraz... chce vam setrit peniazky? aby ste mali co najvaic mrazacikov? no ja neviem, hadam vie co robi...
a kolko si to skusala s clostilom? velmi ste sa ponahlali, preto to IVF?

afrika
4. nov 2009

shaarka clostil som brala s jednou 3 mesačnou prestávkou cca 1,5 roka. to je dosť. doki to myslel tak, že je malá šanca, že ma v pohode nastimuluje. buď sa mi nevytvorí nič, alebo strašne veľa...ani jedno nieje dobré

shaarka
4. nov 2009

afrika, no to teda hej, to je dost dlha doba...
asi je uz na moje otazky neskoro, ale pred IVF si si oddychla? nenechala si telu trosku vzduchu? aby sa spamatalo? ked uz to s clostilom takto nevyslo, tak ma len napadlo, ci nebolo vhodne nechat telo trosku pracovat samo, bolo nastimulovane hormonmi, mozno by sa vam podarilo prirodzene... casto sa to stava.
a s clostilom si ovulovala?
nemerias si BT?
kolko mas rokov?

ale s IVF ti neporadim, skusenost nemam, asi by si mala napisat do temy IVF.
fakt sa neodvazim k tomu vyjadrit, i ked nazor mam 😀

afrika
4. nov 2009

bazálku nemeriam, tento mesiac som bez liekov a výsledok ten, že kopa malých folikulov, dozretý žiadny, ovulka žiadna. mám 25 čerstvých... bazálku nemeriam, lebo väčšinou stále mám lieky a to teplotu ovplyvňuje
ozaj blahoželám k malému, čítavala som si ťa. držím pršteky, aby bolo všetko ok.

shaarka
4. nov 2009

jeziiis, ja premyslam, ze coho 25... kym mi doslo ze cerstvych - ako vek 😀 😀 😀
uz som myslela, ze vajicok 😀 😀
a dakujem 😵 velmi vam vsrtkym drzim palce 😵

laurinka.22
4. nov 2009

Ahoj holky,
mám na vás po včerejšku ještě dotaz.....jsem se úplně zapomněla doktora zeptat, jak dlouho může trvat léčba....
jestli to může trvat měsíc dva a nebo spíš roky.....to mě děsí. Jak dlouho se léčíte vy?
A ještě jaká je naděje, že se to tím clost. nastimuluje a nebude se muset na umělé oplodnění?
začínám mít čím dál větší strach.....

noe
4. nov 2009

Ahojte bambule....

Blahozelam k buducim mamickam, ste sa rozbehli, asi zacnem chodit zas castejsie, aby sa aj na mna nieco nalepilo. 😉

laurinka.22 - liecba nieje, lebo PCO nieje choroba a neda sa vyliecit. A ak myslis, ako dlho trva kym sa dopracujes k babatku, tak nato asi odpoved neexistuje. Je vela sposobov, ktore to mozu urychlit, aby cakanie na babo netrvalo roky. Ale taktiez asi sa deju aj zazraky ako sharka.
A hlavne sa nedivaj nato tak, ze teraz cele roky potrva kym otehotnies. To by sme sa asi vsetky zblaznili. Ja cakam kazdy mesiac uz 1,5 roka. Snad sa raz s manzelom dockame.

Hlavu hore, nieje to take zle ako sa to na zaciatku zda 🙂

laurinka.22
4. nov 2009

noe: aha.......a vy to řešíte lékama a nebo pokusy o umělé oplodnění? já nedočítala celou diskusi, tak proto se ptám....
a díky za povzbuzení, teď si připadám fakt hrozně, ale vím to teprve den no.......a hlavně nejhorší je, že mi pořád připadá, že jsem měla ovu, ale dr. mi řekl, že se mi žádné vajíčko neuvolňuje, tak to moc nechápu.....

afrika
4. nov 2009

kočky není tu nikto s PCO a problémom pri nastimulovaní na umelé oplodnenie?

noe
4. nov 2009

laurinka - neda sa povedat jednoznacne aky bude postup, pretoze kazdy pripad je specificky. Niekto ma PCO a pritom ma bezne ovulaciu, niekto nema ani pravidelnu menstruaciu. A potom mozu byt pridruzene dalsie ochorenie a taktiez partner, ako je to u nas. Takze niekomu staci stimulacia a za mesiac ma // a niekto musi na IVF.

Ak mas lekara, ktoremu doverujes, tak nechaj nanom aky zvoli postup, pretoze to co naordinuju inej, nemusi sediet aj na teba, kedze ziadna nemame uplne ten isty zdravotny stav.

afrika - skus temu liecba clostilbegytom, alebo uspesne, neuspesne clostilky..... asi tak nejak sa volaju temy o stimulacii.

irsina83
4. nov 2009

sharka viem ze som to mala posunute, ale podla bolesti ktore mi vzdy signalizovali ms tak tie bolesti boli na cas tak podla toho som sa orientacne riadila. 😉

dnes som bola na utz, tak sme 7tt plus 4, tak nas dnes odmerali a mame 13 mm tak sme narastli za 12 dni 5mm a dr. vravi ze je to ok. a visela som aj srdiecko tik tik,aj tu malinku hlavinku a trosku rucicky 😀 kontrola o 14 dni... 🙂

jancos
4. nov 2009

ahojte, super, irsu, ze rastiete.
chcem sa podakovat za rady, co ste mi pisali asi vcera alebo predvcerom, citala som, len nestiham pisat.
shaari, asi ta posluchnem a budem cakat s duph, ale mozno este skocim na sono a ked to tam bude zle vyzerat, tak mozno nevydrzim a nasadim duph.
mem este jedneho chrobaka v hlave, ale myslim, ze to aj tak nevyriesim. naposledy, ked som mala 23mm folikul, co volo vlastne na zaciatku cyklu, mi dr vravel, ze to je asi z minuleho cyklu, co nepraskol. je to vlastne jedno, len ide o to, ze bol na lavej strane. a ja mam podla hsg /ci ako sa to vola/ lavy vajcovod nepriechodny. no a teraz neviem, ze ked v decembri nasadim clostil /uz si zacinam na tu myslienku zvykat🙂/, tak ze ktory vajecnik zacne pracovat /a ja som presvedcena, ze zacne/, lebo by to bolo dost blbe, keby opat lavy, nie? niekde som pocula, ze potom z toho moze byt mimomaternicove tehotenstvo. skusim sa asi spytat dr.
nevadi, zatial vsetkym buducim mamkam drzim palce, ci uz maju alebo len budu mat v brusku babo🙂) urcite sa vsetky dockame🙂)

shaarka
4. nov 2009

jancos, ja len v skratke - ak ho mas nepriechodny, pochybujem, ze by z toho tehotenstvo bolo, pretoze nedojde k stretu vajka so spermiou... takze mimomaternicoveho sa bat nemusis, urcite nie kvoli nepriechodnemu lavemu vajickovodu.
ci sa mylim?

prcekpet
4. nov 2009

ahoj babulky,

afrika - ja jsem prosla IVF, ptej se na co chces 🙂 kolik jsi mela pri stimulaci foliku? Co jsi brala? Doslo k punkci? KOlik Ti odsali vajicek?

shaarka - ja jsem si vymyslela malovat byt a netusila jsem, ze mi prijde vubec prvni prirozena ovulace 😀 nicmene mam dotaz, uz druhy den jsem spinila - hnedy vytok s takovym krvavym hlenem, a mrcha nikde, tak si rikam jestli se to rozjede anebo jestli dochazi k uhnizdovani 😅 jinak jsem od nedele nemocna a nemerim, uz 2 dny mrcha meska, tak ja nevim...mam zkusit vycurat // palicky? Jen nevim jestli jsem si koupila spravny tehu test 😀

prcekpet
4. nov 2009

irsina83 - nadhera 😀 jen tak dal

a jeste se zeptam, pobolivalo me vecer bricho, tak jsem takova nalomena, testovat je jeste brzo, to mi nic neukaze. Musim byt trpeliva a to mi moc nejde a nesnasim cekani. Protoze jsme meli umrti v rodine, tak meskani mrchy muze byt zpusobeno i tim, taky jsem nachcipana - nemocna....takze nemuze byt u mne nic normalne v klidu 😠 ale kdyz me to bricho bolelo, a treba jsem tehu, nemuze to byt mimodelozni? ja jsem asi schizofrenik, chvili jsem plna optimismu a pak jsem v depresi ☹

afrika - napis mi do IP, odpovim na co budu znat odpoved. Moje zkusenosti s tenou "IVF" holky tam moc nove "prispivatelky" neberou... ☹ ja jsem si pak na MK nasla diskuzi toho centra, kde jsem podstoupila IVF. Tam mi holky moc pomohly a hodne jsem se o tom dozvedela

🙂

laurinka.22
4. nov 2009

noe: aha, tak moc děkuju za rozbor situace, já v tom měla hodně zmatek.......
tak budu muset počkat na výsledky z krve, nechat na doktorovi, co mi napíše a věřit, že to brzo půjde.....