Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

katkaajurko
14. dec 2009

hiva a ked je spermio horsi - schvalia IVF aj bez laparoskopie?

katkaajurko
15. dec 2009

ahojte baby, ja som dnes rozcarovana z mojej gynekologicky

mala som tam ist po menzese po duphastone.tak som bola - ukazala som jej nas spg aj spravu od urologa a ona ze ok,predpise mi dalsi duphaston a ze teda rovno po kontrolnom spg ma posle do centra - a ja kukam na nu jak puk-ci mi neurobi aspon HP alebo folikulometriu ci naozaj ovulujem - lebo to mam len BT potvrdene aj to iba niekedy - a ona ze to gynekolog nerobi to ROBIA LEN V centre pre asist.reprodukciu!!!!! a ze s mojou diagnozou to bude najlepsie tam ist rovno -a ja na nu kukam jak puk-ze s jakou diagnozou???? (pamatate ako som sem prisla do temy s tym ze som len poculo tuto skratku hovorit mojou gynekologickou sestricke a pytala som sa ci to moze aj ine znamenat-ked mi dotera nikto nikdy nepovedal,ze by som mala mat PCO) a ona ze sak mate PCO a to mozete ovulovat hocikedy aj cez menzes a preto sa musite snazit furt,cely cyklus a bla bla bla -a le ze HP ani nic ine mi ona nebude robit-na to su len centra!!!! 😠 😠 😠 tak to som fakt este nezazila - hladam si doktorku a beriem si od nej kartu.... doslova sa tak tvarila ze s mojim PCO a manzelovym spg nam aj tak ine ako v centre nepomozu....

katkaajurko
15. dec 2009

teda ja som uz tusila ze to PCO mam - ale mala mi to hadam normalne povedat a ona nepovedala a dnes sa tvarila-ze to je jasne ze mam PCO a ze sak mi to hovorila!! ale ze sak pokial mavam spontanne menzes a nie vyvolavany tak to neni take strasne s tym PCO - ani ultrazvuk mi nespravila - som 10den cyklus-ci tam je nejake vajko - NIC!

a kazala mi brat ten duphaston 17-27 den cyklu a ja jej hovorim-ze ale to mi moze bloknut ovulaciu a ona ze ale potom budete mat furt dlhe cykly a ja jej na to - ze ale ked mi to blokne ovulaciu tak asi neotehotniem - tak pokrcila plecami -ze ok - tak ked viete kedy ju mate-nasadte si ho po nej....

titulienka
15. dec 2009

katka...fuuuuuu prepac za vyraz ale je to jedna krava 😠 😠 😠 -....

ako to ze nerobia gyndosovia folikulometriu je to bezny postup na zistenie ci vajesniky robia to co maju a HP myslim ze to je prve vysetrenie pri nejakom probleme ,..tak to som sa naozaj rozculila ...to naco tam sedi potom ..

titulienka
15. dec 2009

katka ja som zasla za mojim dokim presne na 10DC dohodnut si folikulometriu kedze moje cykly su 38-47 tak povedal ze je to skoro ...ale spravil mi usg a si predstav 17mm folik...a dnes som uz po ovulke ovulku som mala na 13 DC ...to je jedna mrcha ta tvoja doktorka ..... 😠

katkaajurko
15. dec 2009

ved prave som to zistila..ja NEVIEM naco ona robi doktorku - asi len na predpisovanie antikoncepcie,liecenie mykozy a robenie beznych prehliadok - si ma mala vidiet ake nervy som mala ked som sadla k muzovi do auta 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

no vidis to - krasny folik - teplota potvrdila ovulku? ja musim zase zacat merat - lebo kedze mam taku uzasnu dr -bez bazalky by som vobec nevedela na com som... ☹

katkaajurko
15. dec 2009

shaar nie si tu ? co ty na to hovoris? dobry pristup,co? 🙄

titulienka
15. dec 2009

katka ano aj testik potvrdil ovulku aj teplotka a aj usg 😉 ...

no ja by som uz od takej mrchy urcite odisla a myslim ze uvazujes spravne vziat kartu ..to je co za pristup ..ze v centre a mozno by ti ani to centrum nebolo treba keby sa do toho obula poriadne 😠

hiva
autor
15. dec 2009

katka....tak ta doktorka je dobra krava....ja som na tom bola obdobne s mojim predchadzajucim lekarom....tak som odisla....ale nebol az taky zly...on mi iba nechcel robit folikulometriu, lebo o ultrazvuk sa delil s dalsimi lekarmi v ramci nemocnice a centrum mi odporucil preto, lebo tam maju UTZV non-stop k dispozicii.....tak ja som aj isla do centra, ale stadial ma hnali rovno na laparku, lebo vraj ak nie je dovodom neplodnosti muz (zly spermiogram) ...musi byt pricina u zeny a musi to byt potvrdene laparoskopiou....tam ma teda vobec nemienili liecit....prikazali nech idem na laparku a potom pojdeme na umele....tak som si nasla lekara, ktory ma UTZV priamo v ambulancii a bol ochotny ma liecit a on osobne mi robil aj laparku....takze radim aj tebe...najdi si ineho lekara (ak chces mojho mozem odporucit)....alebo ak chcete a mate na to cas a peniaze, chodte do centra na umele 😉

hiva
autor
15. dec 2009

titulienka....gratulujem k ovulke 😉.....u mna zatial ovula v nedohladne, ale nastastie konecne som prestala spinit....a dnes mi test na zaklade slin ukazal, ze ovulka sa blizi a ak chceme dievcatko, mame zacat snazilkovat....no som zvedava, ako to dopadne 😅 😀 😀 😀

titulienka
15. dec 2009

hivus ja to vobec nechapem rok a pol ovulka na 28-30DC a zrazu ked som ju cakala az v januari tak ma prekvapila dokonca na 13DC proste ukazkova..fakt sa s toho tesim 😉

katkaajurko
15. dec 2009

ona ma ultrazvuk u seba iba pre seba - chapes to? a ze mi neurobi ani HP???????????????

peniaze by sme naskrabali na umele-ale ja niesom psychicky s tym zatial vyrovnana ☹

katkaajurko
15. dec 2009

hiva kam chodis? daj tip...

hiva
autor
15. dec 2009

katka...a este co sa tyka toho spermiogramu a IVF....zavisi, ako zly je....mojmu muzovi povedali, ze nie je natolko zly, aby sa dal povazovat za neplodny takze on nemoze byt dovodom, preco by nam poistovna mala preplatit IVF.....tym padom musim byt pricinou ja a aby s tym poistovna suhlasila laparoskopia musi byt 😉

ale neviem presne, ktory spermiogram sa uz povazuje za zly a ktory nie....moj muz mal pocet aj morfologiu v poriadku, iba bol trosku pod hranicou s pohyblivostou ...myslim ze to nazvali nieco ako mierne azoospermi....(neviem presne ako sa to vola) 😅 😀 😀

hiva
autor
15. dec 2009

katka...ja som si nasla sukromneho lekara....normalne cez den robi v nemocke v Ruzinove, ale ma sukromnu ambulanciu otvorenu v poobednych az vecernych hodinach....a nema zmluvu s poistovnou, takze sa plati priamo.....rocny poplatok je 200 Eur a zahrna vsetky vysetrenia (aj keby si chodila kazdy druhy den na UTZ)....jedina hlavna nevyhoda je, ze ked ti napise lieky, musis si ich v lekarni uhradzat v plnej vyske 😒 ...inak vola sa Mudr. Oros a ambulanciu ma v Petrzalke blizko stanice (Gercenova ul.)

ja som s nim spokojna 😉 ...ak trosku zagooglis, myslim ze ma aj web stranku 🙂

shaarka
15. dec 2009

kati, no nemam slov...
leniva, hnusna doktorka, ktorej nejde o to, aby si otehotnela. skoda reci.
ale dobre je na tom to, ze aspon vies co a jak! predstav si kolko je takych zien, ktorym staci to, co doktorka ako tvoja - poloboh - povie, a funguju tak dalej. aj dva roky! 😠
a co CAru nemusis ist, treba ti najst len ochotnu zensku.
v CARe sa s tebou tiez velmi babrat nebudu, lebo im nejde o liecbu pacienta a o prirodzene otehu, ale o IVF. skoda.

ale zaraza ma to, ze ten jeden UZV ti urobit mohla... ved nechce byt spokojna so svojou pracou? pre nu by to uspech nebol, keby jej otehotnela pacientka s PCO??? nechapem... ☹

hiva
autor
15. dec 2009

titulka...super....tak to este mozes stihnut krasny Vianocny darcek 😉 a ak nie, tak aspon novorocny 😉

inak ta katkina doktora je fakt krava....vobec to nechapem...mat UTZ pri sebe a tvrdit ze nerobi folikulometriu?....a nespravit hormonalny profil? sak to je uplne sialene....ved aj na predpisanie HAK musi bravat krv a davat ju na rozbor do labaku...a HP v podstate je to iste.....

bud mala blby den alebo je to fakt krava a normalne by som zvazovala podat na nu staznost 😉

shaarka
15. dec 2009

ochotnou zenskou som myslela ochotneho gyndosa, ale napisala som to akoze zenu, lebo som si mimovolne pod tym pojmom predstavovala tu moju 😀

katkaajurko
15. dec 2009

moja kamoska co nemohla otehotniet tiez od nej odisla-lebo nebola ochotna jej nic urobit -ale som si myslela-ze ta baba je inak zdrava - proste som do toho nevidela ako to je

myslim,ze to nie je len blbym dnom ale je to mega krava - tiez ma napadlo ze sa pojdem stazovat-lebo som jak oplesknuta-ze mi nie je ochotna ani HP urobit ani folikulometriu...fakt som stale este trochu v soku!

hivus dik-ale 200 je dost :( uz si platim sukr.kardiologa a zachvilu budem robit len na lekarov-skusim sa obzriet inde :(

my mame pocet aj pohyblivost ok - len mame horsiu morfologiu - 75% a na to sa tvarila-ze je to katastrofa a uz nam v kombinacii so mnou aj tak inde ako v centre nepomozu

mam dva tipy na lekarov - skusim ich a uvidim

hiva
autor
15. dec 2009

jasne katka....aj mne sa zdalo tych 200 vela...ale rozhodla som sa nakoniec pre neho, lebo mi najviac vyhovovali tie vecerne ordinacne hodiny, lebo robim mimo Blavy a tak keby som isla k inemu doktorovi v Blave, zabila by som cely den 🙂 ...takto si k nemu zbehnem vecer o siedmej a pohoda 🙂

no fakt mega krava.... poslala by som na nu Urad na dohlad nad zdravotnou starostlivostou....asi aj tak sa jej nic nestane, ale aspon sa trosku zapoti, ked k nej pridu na navstevu 😀 😀 😀

katkaajurko
15. dec 2009

ja som z toho uplne v soku..ten pristup co isiel z nej - ze nam dvom sa aj tak prirodzene nepodari -tak naco ju obtazujem 😔

shaarka
15. dec 2009

kati, na ten pristup sa vykasli.
aj moja dr, na ktoru nedam dopustit mi na dvoch navstevach odporucala, ze kludne mozme ist do CARu, a tak. proste nepovedala, ze mame ist, ale ze ona sa nenahneva a rada mi vypise listocek. 😀 😀 😀 ale ked som jej povedala, ze ja by som najprv radsej s nou, clostil, pregnyl, duphaston, UZV a tak, tak povedala, ze ok 😀

katkaajurko
15. dec 2009

no ved keby aspon zaujem bol - ze mi urobi HP aby vedela ktore hormony robia sarapatu-ked uz mam pco ale ona ani to nie... sak to uz co je 😖

govinda
15. dec 2009

ahojte kočky. Čo nové?
Zajtra ma čaká folikulometria, tak som zvedavá. Len ja predpokladám ovulku zajtra, najneskôr vo štvrtok , keďže včera mal folík 19mm. No a keďže zajtra idem na gyndu, tak si nie som istá, či môžem snažilkovať dnes

http://www.fertilityfriend.com/home/1839d4

titulienka
15. dec 2009

janka a preco nemozes snazilkovat my sme snazilkovali rano a o 11 som sla na gyndu 😀 😀 ...???

katkaajurko
15. dec 2009

govi urcite mozete - musite 🙂

zuzu1111
15. dec 2009

Kati fakt blba doktorka (a to som si myslela, ze moja nie je bohviečo 😀 ), asi najlepsie bude zmenit ju. Mne moja tiez odporucala ist do centra - ze to bude najlepsie riesenie. Ale riesila moj problem aspon trocha. Bola som na ultrazvuk, kde mi potvrdili PCO a urobila mi hormonalny profil - dokonca na dvakrat, lebo sa jej nepozdaval ten vysoky testosteron. Aj parlodel mi predpisala na vysoky prolaktin... 😉, aj k endokrinologicke ma poslala na konzultaciu.
Teraz je ale na PN, tak to dalej musim riesit so zastupujucim dokim. Drzte mi prsty vo stvrtok.
Hiva - vy ste to uz vzdali a chcete ist do centra? Ako dlho sa uz snazite?
Govi - len sa snažte poriadne, že rozšíriš rady PCO tehuliek.

hiva
autor
16. dec 2009

ahojte....zuzu, zatial sme to este nevzdali....snazime sa uz skoro 2 roky....ale v podstate az po 1 a pol roku som sa konecne dockala ovulky....teraz snazime uz 4 cyklus s ovulkami a zatial nic a navyse sa mi zda, ze sa mi zase rozhadzuje cely cyklus, takze som zvedava, kedy prestanem mavat ovulku....chceme este minimalne tento a buduci cyklus snazit ale v january by som uz chcela ist naspat k doktorovi a orientacne sa popytat ohladom centra....resp. mozno ist aj do centra, zistit, co vsetko bude treba, pripadne zacat uz vybavovat aj papiere...lebo sak urcite to nejaky cas trva....a podla toho potom uvidime ako dalej.....este sme to nevzdali a nie sme pripraveny ist na umele, ale chceme uz zacat zistovat buduce moznosti...ci IUI alebo IVF....no proste uvidime.....ale zatial este stale skusame, ci motyka aj sama nevystreli 😉

katkaajurko
16. dec 2009

no vymenim,k starej uz NEPOJDEM

dnes som konecne aj zmerala teplotu..tak som zvedava,co bude tento cyklus - lebo aj v noci som este trochu spinila - tak to pripisujem antibiotikam a chorobe ze je to tak dlho... a uvidim som zvedava - antibiotika som uz dobrala

http://www.fertilityfriend.com/home/278331

hiva mas predbezne vybrate centrum do ktoreho by si sla?

hiva
autor
16. dec 2009

katka hej....my uz sme raz boli v centre...vo Ferticente....vtedy sme tam boli na spermiogram a tam mi vlastne zistili PCO ...ale ziadna liecba...povedali ze musim ist najprv na laparku....

takze teraz sa tam asi vratime naspat....no ale v prvom rade som zvedava, co povie moj doktor a hlavne ako dopadnuu najblizsie 2 cykly.....teda tento zatial vyzera otrasne....som zvedava, co sa z toho vykluje.....podla tesu na sliny by som mala mat ovulku dnes....no uvidime....najviac ma stve, ze sme sa vcera aj snazili ale nejak sa nezadarilo uspesne to dokoncit 😠 ....takze dufam, ze ten test sa myli 😅