Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

mireag
4. feb 2010

Ahojte, len som rychlo zbehla ocami, ze ste riesili duph. Ja som ho teraz nenasadila vobec. Ovu som dosiahla clostilom a kedze naozaj bola, mam aj dost progest. 😉 V nasledujucom cykle ho nenasadim tiez, jedine vtedy, ked budem tehu.

beatab369
4. feb 2010

diakujem Katka, hiva, shaarka velmi pekne za vase nazory... 🙂
tak ja si urobim tak, ze budem 12 DPO testovat a potom sa uvidi.... 😉

zuzu1111
4. feb 2010

Ahojte babule.
No zaujímavé názory s tým Duph. Ja som mala zatiaľ len také info ako Katka - nasadiť po ovulke (nezáleží kedy) a brať 10dní. Takže aj tak robím. Ale som rada, že ste tu rozobrali rôzne pohľady. Práve to, čo písala hiva, že keď ovulka bola a tehu sa nekoná, tak mrcha musí prísť aj bez Duphastonu. Asi by fakt stálo za pokus skúsiť to jeden cyklus tak. Ja som sa raz pýtala doktorky, či mám brať Duphaston, ak sa mi na UTZ potvrdí, že ovulka bola a povedala mi, že áno, že ublížiť mi to nemôže, len pomôcť keby som bola tehu - k uhniezdovaniu.

Hivus - kuk moja otázka na teba zo včera večera na str.199 🙂 😉

beatab369
4. feb 2010

hiva takto sme sa snazilkovali, tak uvidime ci z toho nieco bude....a tu je moj graf...
dnes som si neuvedomila a o 45 minut skor som vysla z postele ja blba a po 3 krokoch som si uvedomila, ze to je este skoro a tak som si lahla naspat.... 😀 no uply som uz cvok

a potom samozrejme po 45 minutach mi zazvonil budik tak som si zmerala BT...tak neviem ci je uplne presná... :

http://www.fertilityfriend.com/home/beatab369

zuzu1111
4. feb 2010

Bea hlavné je, že ovulka bola a že ste sa snažilkovali 😉 ...to ostatné sa uvidí...o pár dní môžeš testovať a podať info.
Baby kde ste všetky, dnes je tu nejako mrtvo ☹

hiva
autor
5. feb 2010

ahojte...zuzu...co sa tyka priznakov zvyseneho testosteronu....tak okrem obezity (ale to nie je testosteron) tak som nadpriemerne chlpata 😀 😀 😀 .....ale to som bola vzdy od uplneho malicka 😉 ....takze skor si myslim, ze jediny moj priznak bol, ze som nemala ovulku ....po liecbe ovulka nabehla 😵 .....inak osobne si myslim, ze sa tie priznaky nedaju nejak velmi rozoznat pred a po liecbe....ked si chlpata od malicka, tak zrazu len tak neprestanes zarasta 😅

podla mna je to fakt tazko rozoznat.....ale v podstate som na tom tak, ako aj katka pisala.....cierne chlpky aj na tvari...a napriek tomu, ze som obezna, skor ako sa mi podari schudnut naberem viac svalom....to je asi jedine 😉

a podla mna sa to asi neda uplne vyliecit....da sa na isty cas upravit jeho hladina, ale podla mna sa to casom vrati naspat 😉 ...tot moj nazor 😅

katkaajurko
5. feb 2010

dobre ranko ja som bola na odberoch - a som zvedava ci potvrdia podla mna a bazalky prebehnutu ovulku 🙂

aha

http://www.fertilityfriend.com/home/278331

hiva
autor
5. feb 2010

Katus...super...gratulujem 😵 😵 😵 ...teraz nastava 10 dni napatia, ako to dopadne 😉 😵

drzim palce hrozne moc 😉

katkaajurko
5. feb 2010

Noo tak som sa tesila - bola som rano na tom HP - tak som strasne zvedava - ze ci to potvrdi 🙂 ak ano je to jasne ze bazalka je velmi spolahliva metoda 😉 🙂 strasne som zvedava 🙂)

katkaajurko
5. feb 2010

Hlasim ze progesteron 12,8!!! jasna LF zacala 🙂 od zajtra si dam duphik 🙂 inak mam vsetky hormony krasne v LF - akurat prolaktin zase zvyseny - ale uz 100% viem-ze prolaktin reaguje na stres a okamzite

lebo som ho mala zvyseny len prvy odber - a to som bola vystresovana rano..potom druhy a treti bol krasne dole a teraz dnes je zase zvyseny - a ja som zostala vystresovana dnes-lebo mi brali krv na dva krat - prvy krat sa nepodarilo zobrat a dost ma to bolelo - az sa mi dlane spotili - som sa bala ze odpadnem - a druhy mi robili az za 5 minut - a ten sa podaril -a hned hups prolaktin hore...

hiva
autor
5. feb 2010

katka....super....vidis....gratulujem....a drzim palce...silno....jaaaaj....bodaj by to tak vyslo 😵

a testosteron bol ako? nieze by na nom zalezalo 😅 ....pytam sa len kvoli tomu stresu, ze ci ho ovplyvnuje alebo nie? 🙂

katkaajurko
5. feb 2010

nie testosteron zas v norme... 3,29 - v labaku je norma do 3,75 - pred dvomi dnami co bol zvyseny pocas ovulacie bol 4,42 ...

tak sa tesim-ze bazalka je spolahliva - fakt... ale sa divim-teraz mi po dlhej dobe takto pekne stupol graf na "supu" vacsinou prve stupnutie je mensie a druhe az vyssie..ale sak to je fuk...

hiva
autor
5. feb 2010

inak co sa mna tyka,konecne uz 3 dni nespinim 😵 ...aj telo sa uz nejak ukludnilo...dokonca mam pocit, ze uz sa aj vajecniky startuju, lebo ma sem tam v nich pichne 🙂 ...tak som zvedava, ze co sa to so mnou deje...asi zacnem merat, aby som vedela na com som....i ked tento cyklus je to asi zbytocne, ale tak clovek niekdy nevie 😀 😀 😀....snazit este nemozme, ale tak trenovat uz konecne mozme zacat 😀 😀 😀

hiva
autor
5. feb 2010

tak super katka....vidis, nakoniec ide vsetko tak, ako ma 😉 ....jaaaaj...normalne teraz zavidim to napatie, ze ako to cele dopadne 😵 ....ale aspon sa budem stresovat a cakat na vysledok s tebou 😉 ....toto uz musia byt // 😵 😵 😵

katkaajurko
5. feb 2010

to je fajn ze uz nespinis - no skus merat - to je urcite dobre vidiet-ze co sa deje

veru veru - trenovat treba 😀

beatab369
5. feb 2010

baby mna asi porazi...mne to dnes hodilo ovulku z 12 dna na 15 den...
ale to nie je mozne...ved ja som mala aj ovulacne bolesti 12 -13 den, som si normalne ista, ze ovulka nebola 15 den, to mi vobec nepasuje...ako tiez neviem vysvetli tu vysoku teplotu ale ja neviem
co myslíte?

http://www.fertilityfriend.com/home/beatab369

beatab369
5. feb 2010

no tak teraz som uz z toho uplne zmatena...
naposledy ked som mala take bolesti ako 12-13 den v tomto cykle bola som na ultrazvuk a dr, mi potvrdila silnu ovulaciu...a teraz to tiez bolo take iste... 😠

no fakt uz teraz neviem ale aj to snazilkovanie okolo 15 dna nebolo az take... ☹

katkaajurko
5. feb 2010

bea a ten watery si mala ten 15den?

beatab369
5. feb 2010

no asi ano ked som si to tom tak poznacila 😒

no tym padom dom D nasadila dobre ale to snazilkovanie nebolo asi take postacujuce 😠

katkaajurko
5. feb 2010

bea spoliehaj sa viac na svoje telo ako na FF - aj ten sa moze zmylit

beatab369
5. feb 2010

ved hej... asi ho tam zmiatla ta vysoka teplota, ktoru si inac ani ja neviem vysvetlit, len viem, ze tu noc mi bolo strasne teplo az neprijemne...

neostava mi nic ine len uz pockat a buduci mesiac ratat s tym, ze sa moze stat aj takato situacia a snazilkovat sa viac ☹

beatab369
5. feb 2010

este jedna otazocka...to D som tym padom ak dajme tomu, ze ovula bola 15 den nasadila dobre nie? na 16. den

katkaajurko
5. feb 2010

hej dobre

beatab369
5. feb 2010

inac cely tento moj cyklus sa mi zdal divny...ta skackajuca teplota ako som uz pisala mi bola divna...ja totiz mam take pekne predosle grafy, ale nemam ich ako FF...
skoda...no dufajme, ze sa dalsi cyklus vratim do beznych kolaji...mozno ma rozhodila aj ta choroba, brala dom pocas mrchy silne antibiotika...tie maju trvacnost aj viac dni...tak mozno aj to

tak nic......dame sa prekvapit...nebudem predsa zufat 🙂

duska1122
5. feb 2010

ahojte neviem ci som tu spravne. ale hadam ano. ide o to ze som bola u gynekologa , koli antikoncepcii, padali mi vlasy a ja som myslela ze to s nej , no dr povedal ze vllasy mi mozu padat s toho ze mam problem s muzskymi hormonmi. a ze byvali gynekolog mi do karty napisal ze ma podozrenie na pco syndrom. takze som sa tabletky rozhodla vysadit a v sterdu mam ist na testy hormonalne. strasne sa bojim , lebo neviem co to vsetko pre mna znamena , citala som si o tom na nete a nieje to nic pekne. a aj to ze mozem mat problem s otehotnenim. jaj.
keby som to len tusila. ved tie priznaky co tam pisu ani nemam ochlpenie nadmerne akne... akurat mi padaju tie vlasy no len posledny rok. stale na to myslim nemozem sa sustredit. tak sa tu aspom poobzeram co tu pisete nech viem ci sa treba bat

beatab369
5. feb 2010

Katka tak dufajme, ze sa uchyti a uz nepusti 😀
Hiva super sprava...tak zacni trenovat 😉

hiva
autor
5. feb 2010

duska....nemusis sa nicoho bat 😉 ...da sa v pohode otehotniet, len to moze chvilku potrvat....nie je to trvaly stav...ak dobre chapem, zatial sa o babatko nepokusate, ci?

dobre by bolo zistit, ci mavas ovulaciu.....ak hej, nemas sa coho bat 😉 ...ked nemas, da sa to riesit 😉 ...ale pokial beries antikoncepciu...nic nezistis 😉

hiva
autor
5. feb 2010

bea...riad sa tak ako to citis....ale aspon to riesi tvoj 'problem' s duphastonom....pekne ho ber 10 dni a potom skus test 😉

v podstate to mas jedno....ci 13DC alebo 15DC...diphik si nasadila spravne a aj snazenicko bolo pre oba dni v pohode.....FF to hodil na 15 DC kvoli tomu, ze po ovulke uz nebyva hlien alebo byva biely kremovy....Wattery, ktory si ty dala na 15 DC byva pred ovulkou....

ale ja by som skor verila ovulke na ten 12DC kedze vtedy si citila to silne pichanie 🙂

ale v podstate sa neni nad cim trapit 😉

beatab369
5. feb 2010

katka
hiva
...ved to...ja som teraz pozrela do svojich poznamociek a hlien v ten den 15 nebol watery...to bol len ten 10 den...
na 15 den som mala menej vyrazny hlien, necitila som sa tak mokro ako 10 den a bol ten hlien hustejsi a lepkavejsi...tak som si to opravila v FF grafe a opat ma to hodila na 12 den...

MAJTE SO MNOU PROSIM TRPEZLIVOST...JA TU TROSKU POZMATKUJEM ale dufam, ze sa polepsim 😀

duska1122
5. feb 2010

no nepokusame sa o dieta , zatial som ani netusila ze mi cosi moze byt dr sa mi to neobtazoval povedat , hlavne ze mi to napisal do karty. tabletky som vysadila a teraz musim cakat kym dostanem a na treti den pojdem na testy.ale mam taky zly pocit. a ak to mam ako sa to da liecit ci sa stym nieco robi iba ak chce zena otehotniet?