Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

miriamka
9. feb 2010

Katkaajurko...drzim palce aby Ti to tento krat vyslo 😵 A inzulinova rezistencia ratam,ze je glukozovy test co sa aj v tehu robi,ze?No je to nic moc,ale da sa to vypit 😉

katkaajurko
9. feb 2010

ahoj miriamka, dakujem 🙂

ano to je ten test-odkedy som raz videla u gyndy ako tehulke prislo straaaaasne zle z toho - ze ju aj naplo sa bojim 🙄

a ty ako? kde mas grafik?

miriamka
9. feb 2010

Kati...tehulke asi pride zle,lebo sa to pije nalacno a v tehu byt niekde na lacno je riadny problem 😀
Toto je moj grafik...http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=7013597

katkaajurko
9. feb 2010

miriamka dala si mi grafik na autosedacku 🙂

miriamka
9. feb 2010
katkaajurko
9. feb 2010

drzis sa tiez pekne 😵 no som zvedava ci to tento mesiac niekomu vide 🙂

shaarka
9. feb 2010

baby,
ten oGTT je sice neprijemny, ale da sa vydrzat.
ja som ho mala aj pred tehu, aj v tehu. sice niektore thulky, ako katka pise, to zvladaju tazko, lebo su nalacno.

len som chcela napisat, ze moja Dr. mi hovorila, ze oGTT nesuvisi len s IR, na to sa robia aj nejake ine testy.

zuzu1111
9. feb 2010

ja som na ten test nebola, mne len endokrinologicka z rozboru hormonov vravela, ze ziadnu metabolicku poruchu suvisiacu s premenou cukrov nemam, cize metformin mi netreba.

Kočky ešte jedna otázka ma napadá - keď má žena ovulku a v tom cykle nedošlo k oplodneniu, príde mrcha - skôr či neskôr. Ale keď je cyklus anovulačný od čoho závisí, či MS dôjde sama alebo jej k tomu treba dopomôcť vyvolávačkou alebo Duphikom?????
Viete niekto?
Lebo napr. Hiva mala MS stále aj keď mala anovulačný cyklus. Ja som od vysadenia HAK asi ovulku nemala a ani mrchu spontánne, vždy jej bolo treba dopomôcť, nech som čakala akokoľvek dlho - rekord bol 70dní 😅 😅

hiva
autor
10. feb 2010

zuzu...tazke otazky davas 😉

hiva
autor
10. feb 2010

toto som nasla na webe: Nie všetky menštruácie rezultujú z ovulačného menštruačného cyklu. U niektorých žien môže vývin folikulu začať, ale sa nedokončí a napriek tomu estrogény formujú a stimulujú endometrium. Skôr alebo neskôr maternica toto endometrium vylúči. Pretože sa nevyskytne žiadna ovulácia a zapojenie progesterónu, doktori nazývajú tento typ krvácania ako estrogénové prielomové krvácanie a nemôžu vždy predpovedať jeho trvanie alebo frekvenciu. Anovulačné krvácanie sa obvykle vyskytuje pred menopauzou (premenopauza) alebo u žien, ktoré majú polycystický vaječníkový syndróm.

hiva
autor
10. feb 2010

podla toho to vyzera, ze ak nemas ovulku a nedostanes kramy, tak je to tak, ako to ma byt a nemas Syndrom PCO 😉 ... ja som teda cista PCOs 😅

shaarka
10. feb 2010

hiva 😀 😀 😀 az na vynimky: ja som rekordne vydrzala cakat na menzes 7 mesiacov a PCO mam ukazkove, hormony ukazkovo debilne + stitka 😀

hiva
autor
10. feb 2010

ten posledny prispevok bol len zart 😉 😀

hiva
autor
10. feb 2010

A tu este nieco v anglictine 😉 ...ale viac menej je to to iste co v slovencine

While the normal menstrual cycle in the human typically lasts 4 weeks (28 days, range 21-35 days) and consists of a follicular phase, ovulation, and a luteal phase, followed by either menstruation or pregnancy, the anovulatory cycle has cycle lengths of varying degrees. In many circumstances, menstrual intervals are prolonged exceeding 35 days leading to oligomenorrhea (cycle >35- 180 days interval), or even longer, amenorrhea. In other cases, menstruation may be fairly regular (eumenorrhea), or more frequent (intervals < 21 days), or there may be a loss of menstrual pattern (menorrhagia, dysfunctional uterine bleeding).

Normal menstrual bleeding in the ovulatory cycle is understood as a result of a decline in progesterone due to the demise of the corpus luteum. It is thus a progesterone withdrawal bleeding. As there is no progesterone in the anovulatory cycle, bleeding is caused by the inability of estrogen - that needs to be present to stimulate the endometrium in the first place - to support a growing endometrium. Anovulatory bleeding is hence termed estrogen breakthrough bleeding.

hiva
autor
10. feb 2010

a posledny prispevok opat v angl.: http://parenting.ivillage.com/ttc/ttcsigns/0,,t...

mireag
10. feb 2010

Dobre ranko, 🙂

katka, na IR sa nepije nic. Zoberu ti krv nalacno, potom sa najes a po hodine ti zoberu krv z prsta + plus som odovzdala ranny moc v labaku. Ta tekutina, o ktorej ste pisali sa pije zrejme pri vysetreni na tehot. cukrovku a
IR je nieco ine. 🙂

hiva
autor
10. feb 2010

inak ohladom toho OGTT....to sa meria hladina cukru v krvi, ze? ...neviete, ake maju byt hodnoty pred a po tom sirupe?... uz davnejsie som rozmyslala, ze si sa to neda vyskusat aj sam doma....nakolko polka mojej rodiny su cukrovkari, tak mame doma glukomer....len sa pichne do prsta a z kvapky krvi odmera mnozstvo cukru v krvi.....tak keby som si kupila iba ten sirup asi by som to mohla skusit aj doma, nie? ...nevyznate sa v tom niektora?

anii
10. feb 2010

ahojky, mam PCO a jsem z toho nervózní.. myslela jsem že těhu půjde přirozeně- tedy bez prášků.. ale asi sem se spletla.. půl roku snažení a nic.. MS mám ale značně nepravidelnou, tu poslední jsem měla až po injekci.. neměly by jste nějaký typ na nějkou bylinku nebo tak něco ? kontryhel jsem tento měsíc zkusila poprvé a čekám co a jak ..
šmejdím po diskuzích a snažím se najít nějaké info🙂 krátím si tak čekání na odběry krve a následně kontrolu.. na endokrinologii..

shaarka
10. feb 2010

mire, ja som bola na oGTT kvoli IR a aj v tehotenstve. a v oboch pripadoch bolo treba vypit sladku vodu. takze neviem, ako to vlastne je...

hiva, myslim, ze ten cukor ma byt do 6, pokial sa nemylim. ale coho, nepytaj sa. to cislo si pamatam z papierika s vysledkami. a myslim, ze az hodne vysoke je alarmujuce (14 a vyssie)

hiva
autor
10. feb 2010

dik shaarka.....asi to pre istotu skusim toma s tym glukomerom......ja uz som sa davno pytala u obvodaka na diabetologiu, ale podla neho nie je dovod....vraj mam cukor ok.....ale ako to moze povedat, ked mi vzdy robil odbery iba rano nalacno???? 😅 ....ja sa toho totiz hodne bojim....cukrovku mam totiz geneticky danu... vsetci 4 stary rodicia ju mali a uz sa prejavila aj u otca....ale tak snad som este mlada a u mna zatial nebude....ale chcem mat istotu 😅

anii... mozes skusit rozne prirodne produkty...aj femi kvapky, resp. femigard....a je aj kopu dalsich veci....ale ja s tym osobne skusenosti nemam...tak snad ti niekto iny poradi 😉

neviem, ako si na tom s Vahou ale na PCO sa aj odporuca schudnut alebo minimalne zmenit zivotospravu... jancos nam tu posielala taku specialnu dietu, ktora je priamo sita na PCOss....ona vdaka nej mala prve babo 😉

katkaajurko
10. feb 2010

ahojte piskotky 😀

bola som u endokrinologicky a zhotnotila,ze som zdrava ako bud 😀 ziadny z mojich symptomov nie je dostatocny na zacatie liecby - ze ked mam vlastnu ovulaciu (aj ked neskoru) ale ze ked mam (tie 4 co som nemala su vraj este celkom v norme-pretoze vekom sa pocet anovulakov aj zdravej zene zvysuje) ach som stara ? 😀 no a ze liekmi by mi to cele zbytocne rozhadzala...takze tak - som sa tesila ze dostanem lieky na lahsie chudnutie a figu 😀

ze odporuca este odsledovat ovulku aj ultrazvukom (ale ze ovu testy v kombinacii s bazalkou su veelmi presne 😉 ) a skusit tri cykly minimalne este a ked tak - za pol roka sa mam ukazat...

teraz si vas idem docitat - aj ked mam na stole milion roboty - pomoooc

katkaajurko
10. feb 2010

a ze rok je este stale kratko...tym duplom-ze tam bolo jedno kratke tehotenstvo - ze to vsetko nasvedcuje tomuze proste fungujem v podstate dobre

jedinu vec co mi povedala-ked sa pytala na kavu-ze kolko pijem-som povedala dve salky denne - tak ona ona to ze aby som urcite viac nepila - lebo ze 3kavy denne boli dokazane ze mozu sposobit spontanny potrat , a ja ze fakt pijem len dve a ona ze ok..a tak sa pytam-ci si mysli,ze aj dve mozu byt problem a ona hovori ze "neboli dokazane ze aj dve" ale na nieco ta kava vplyv urcite ma - ked tri su uz riziko - a ze si to mam sama zvazit.... takze asi to skresnem na jednu no co uz 😒 posnazim sa...

katkaajurko
10. feb 2010

jaaaj a vratim sa k testosteronu dievcence

dolezita je hodnota tzv "volneho testosteronu" a nie celkoveho - co som vam udavala tie hodnoty ze mam okolo tri to bol celkovy - ale to je vraj ovplyvnene viacerymi vecami...ale volny je dolezity a smerodatny a ten mam ja 1,6 - a to je vraj "v norme" este... (na vysledky volneho som cakala dlshie-preto som ho sem nikdy nedavala)

hiva
autor
10. feb 2010

no vidis katka....gratulujem....zdrava ako buk tak coskoro budes urcite tehulka 😉 ....drzim paste....mozno uz o 5-6 dni 😵

co sa kavy tyka, tak ja kavu nepijem vobec....nieze by mi nechutila, ale nejak ju nepotrebujem....mozno tak raz za rok dostanem na nu chut, ale aj to si dam skor len capuccino 😅

a inak ten volny testosteron sa ako testuje? resp. nevies ako je na teste oznaceny?

katkaajurko
10. feb 2010

z krvi sa berie - a oznacenie neviem-ja som tusim mala normalne napisane ze volny

ja luuuubim kavu fnuk ale obmedzim na jednu 😢

je to sranda...divoke cykly a aj to sa povazuje este za normu...no sak oni musia vediet - hivus booodaj by si mala pravdu - ale ved uvidime

hiva
autor
10. feb 2010

kati....neboj.....raz to MUSI vyjst 😉 ...tak preco nie zrovna teraz 😵

inak dnes som zacala zase merat 🙂 http://www.fertilityfriend.com/home/226b42

zacala by som aj skor, ale chodievala som kazde rano na injekcie, tak som vstavala trosku neskor ako inokedy...ale kedze bola vcera posledna injekcia, tak od dnes som uz zase v normalnom kazdodennom kolobehu 🙂 ...a uz sa neviem dockat vikendu....ideme s MM lyzovat....aspon teraz si uz lyzovanie uzijem naplno bez obmedzeni 🙂

duska1122
10. feb 2010

ahojte. tak mam to za sebou krv mi vzali. dr v ordinacii este nebol tak som sa nemohla na nic spytat vraj si mam v pondelok zavolat na vysledky.ani prist nemam ale pojdem si dat predpisat tabletky tak sa popytam.

tatranka111
10. feb 2010

ahojte tak ja stale pokračujem vo svojom strelenom cykle
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...
jaaaaaj baby nás už čoskoro čaká prírastok do rodiny......švagriná už pojde čoskoro rodit tak sa mám aspon prečo tešit zaroven aj smútit kvoli bratovi, ktorému zistili nádor na mozgu ☹

duska1122
10. feb 2010

je to normalne ze si mam len zavolat ? sestricka povedala ze ukaze vysledky dr a potom mi povie ci mam brat dalej tabletky alebo mi ich vymenia. a o tom pco ani slovo. dokonca mi chceli dat tabletky len uvideli v karte ze mam s nimi problemy tak mam pockat na tie vysledky. ze co povie dr. tak ja som s toho uplny debil.
baby ako dlho vam trvalo kym ste po vysadeni antikoncepcie zacali mat nejake problemy ako akne , padanie vlasov atd? lebo ja ich mam uz tyzden vysadene a zatial ok. iba sa mi toci v kuse hlava a mam migrenu , ale to my robilo aj ked som antikoncepciu zacala brat 😖

hiva
autor
10. feb 2010

duska ...ja neviem...ja som HAK nikdy nebrala 😅 ...no a co sa tyka vysledkov, je to zvlastne len tak po telefone....podla mna ta nevysetruje kvoli tomu, ci mas PCO alebo nie, ale skor iba kvoli tomu, ze si sa stazovala na ten HAK 😉 ....v prvom rade sa ale musis rozpravat s nim.....sestricky su preto len sestricky, ze nestudovali medicinu...a tak osobne nikdy moc neberiem do uvahy to, co sestricka povie...najma ak sa to tyka diagnozy.....treba jednoznacne hovorit s doktorom 😉

tatranka....tak to mas veru tazsie obdobie.....poznam take....clovek by sa aj tesil aj smutil....u mna sa to potom vacsinou zleje do jedneho a placem ani neviem preco.....asi jedno z druhym 😒 ....bratovi drzim palce, nech vsetko dobre dopadne...a rovnako aj svagrine pre babatko 😉 ...a co sa tyka teba, neskusala si este testovat?....podla grafu si po ovulke a ten velky pokles so spinenim mohlo byt kludne uhniezdovanie 😉