Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

sarafortuna
8. mar 2010

juuuj, tak prečo ma ten dr. tak znechutil? že už malo byť dačo vidieť a dal ultimátum, že ked nebude SRDIECKO o týžden tak bohužial? žeby zase vymením doktora? 😠 😠 😠 😠
A až teraz mi dochádza, že to nie je až také čierne a že prečo mi nespomenul ani PN-ku a duphaston? môžno to zvládneme aj bez duphastonu a aj bez PN-ky... no mám teraz riskovať, ked som tehu po 1,5 roku snaženia?

uvidím ako sa vyspím, ak táto bojová nálada neprejde, tak ráno idem zasa k nemu a pýtam marodku a duphaston a môžem dlabať aj robotu !!! a pán doktor bude mať zo mna osypky...!!!! 😀 😀 😀 😀

beatab369
8. mar 2010

sara spravne, kym si mi nedupneme kazdy na nas kasle....😉

jancos
8. mar 2010

dik bea, vsak ja viem, sme stale odkazane na cakanie, najlepsie by bolo na to nemysliet, keby sa to dalo....
sara, ja nechapem, ti lekari ma vzdy prekvapia v negativnom slova zmysle. drzim palce.

shaarka
8. mar 2010

sara,
ja na tvojom mieste by som 3x denne tlacila duphaston a lezala este tyzden - dva s vylozenymi nohami 😠
vidim, ze tvoj doktor to berie fakt velmi zlahka...
a srdieckom sa netrap. to, ze tam nic nevidel, moze byt sice smutna sprava, ale srdiecko naozaj cakaj len po ukoncenom 6tt, cize 6tt + ... 😉 este to nie je take cierne! 😵

lia23
8. mar 2010

Ahojte kocky..ja by som sa len chcela opytat ....Dr mi nasadil na 3 emsaice duphaston 2x denne od 15 dna cyklu...berem ho uz 2 emsaic a ovulka nikde...alebo aspon program FF mi to nezaznacil...a tka som sa chcela opytat ze ci enviete kedy by a mala asi ovulka dostavitci hned ked zacnem brat..alebo to chcvlku potvrvaa..

bambi9__2
8. mar 2010

lia, podla mna ten duphaston nie je na to aby si mala ovulku ale aby ti prisla ms nacas 🤐
na ovulaciu by ti dal clostilbegyt kt. sa uziva bud 5-9dc alebo 3-7dc 😉

lia23
8. mar 2010

boze ja som uz z toho na hlavu..a pri duphastone sa mi cyklus aj troksu napravi??

bambi9__2
8. mar 2010

no mala by ti po nom dojst ms.... zalezi co vlastne chces riesit...ak ti staci pravidelny cyklus bez ovulacie, tak mozes brat duph. kazdy mesiac....
ale ak nemavas ovulaciu a chces otehotniet, tak by som riesila skor to, aj keby bol cyklus dlhsi...

lia23
8. mar 2010

no chcem mat pravidelnu ms...ale chcela by som aj otehotniet..chcem vsak setko bez liekov...lenze ako vidim asi to nepojde..:(

jancos
8. mar 2010

lia a mas potvrdene PCO?
bambi ma pravdu, duphaston je na pravidelny cyklus /niekedy ze vraj moze aj blokovat ovulku, hlavne, ked je problem s ovulkou aj bez neho, aj ked nie kazdy s tym suhlasi/. clostil je na ovulku. su aj ine sposoby ako sa snazit o ovulku, ale su dlhodobe a nezarucuju vysledok.

bambi9__2
8. mar 2010

lia, ja teraz beriem clostil a tym ze bola skora ovulacia bola aj ms nacas 😉 zalezi na tebe co si vyberies .. ja som sa rozhodla to skusit s liekmi aby sa uz nieco pohlo dalej...

zacni merat BT, viac spoznas svoje telo a potom uvidis a rozhodnes sa..

lia23
8. mar 2010

ahoj jancos..ja nemam nic potvrdene..ale to co som nasla na nete ze anovulacne cykly sem úpatria...tak sem urcite patrim...brala osmHAK.. asi pol roka dozadu a odvtedy nemam pravdielnu MS..a o ovulke ani nehovorim..ta este neobla odvtedy kao som presstala brat HAK..nemozem sa jej dockat..a som uz z toho na nervy..dal mi Dr duphaston asi najprv aby mi upravil cyklus a otom asi mi nasadi neico aby som mala ovulku..ja som uz z toho celeho an nervy...ja by som tak starsne chcela babo.....ale asi to nepojde..:(chem mat ovulku aj MS prirodzenie a nie stimulovanu nejakymi poondiatymi hormonmi...nepoznas nieco nato??

lia23
8. mar 2010

bambi..aj si meriam BT...lenze nejako to nevyzera na ovulku....aj ked ja by som mozno povedlala ze sa to trosinku podoba mozno aj na ovulu no program to nevyznacil ako ovulku..aj ekd mam 3 teploty vyssie...teda stupajuce..a drzi sa to tak vyssie..ale neive... 😢

jancos
8. mar 2010

lia to som nemyslela tak, ze ci sem patris🙂 to tu neriadim🙂))
najprv je dolezite, nech ti stanovia diagnozu /cize horm.profil, utz, vysetrenie u diabetologa a endokrinologa/, potom, ked to bude jasne, ze je to pco, tak niekedy staci uprava stravy a cvicenie a ovu nabehne, ale nie vzdy to zabera. mne sa tak podarilo otehotniet, trvalo to 2 roky. teraz som skusila to iste, ale nezabralo, stratila som trpezlivost a beriem metformin. ten nepriamo vplyva na vajecniky, ze sa mozu nastartovat, ale nie je to ako clostil, ktory to robi priamo. je to na tebe, kolko mas trpezlivosti a vztah ku liekom. mne dr kazdy jeden mesiac na utz opakoval, ze mam brat clostil, ale ked ja raz nemam k tomu lieku doveru, tak ho brat nebudem. ale to len kym mam trpezlivost. na druhej strane je tu kopec bab, ktorym clostil pomohol a nemaju s tym problem. uplne ich chapem. je to o vnutornom pocite.

jancos
8. mar 2010

a daj graf, ak mozes, nech pozrieme, aj ked nie som velky odbornik, ale viac hlav - viac rozumu.

zuzu1111
8. mar 2010

Sara, Bea...držím prsty...ach jaj...prečo to musí byť také komplikované a stresujúce....vidím, že nájsť / / je ešte len malilinký pozitívny krôčik...a dotiahnúť to do konca nie je až také ľahké..Ale ja verím, že u vás bude všetko OK 😉
Ja mám po dnešnom dni celkom dobrú náladu. Ráno som bola na UTZ - folik tam ešte je, ale za 3 dni podrástol len o 1mm. Asi fakt čakal na tu moju sliznicu kým dorastie 😀 (ako mi tu ktosi napísal). Takže dnes 19mm folik a sliznica 9mm. Mám prísť v stredu pozrieť, či praskol a dovtedy máme snažilkovať odušu. A dnes mi konečne aj ovu testík ukázal dve čiarky. Síce tá testovacia nie až taká silná ako kontrolná, ale veľa jej nechýba...takže asi fakt sa ovu blíži, lebo včera to bol len taký slabulilinký duch....

jancos
8. mar 2010

super zuzu, drzim palce:(

jancos
8. mar 2010

oprava 🙂))

tuzimpobabatku
8. mar 2010

ahojte dievčatá, prosím vás, ktorá z vás otehotnela klasickým IVF bez ICSI?

zuzu1111
8. mar 2010

ahoj tuzimpobabatku 😉
Neviem co je ICSI. A neviem, či kočky vedia. My tu zatiaľ pokúšame o bábo prirodzene, nanajvýš s pomocou užívania clostilu a duphastonu.
Ako dlho sa snažíte? Máš tiež PCO? ČO všetko ste už vyskúšali?

mireag
9. mar 2010

Dobre ranko,
asi dnes niekam zamknem teplomer a kluc prehltnem... 😀

www.fertilityfriend.com/home/29b1ac

tuzimpobabatku, my tu skusame prirodzene. 😉 Zatial... 😅

hiva
autor
9. mar 2010

ahojte...sara, bea drzte sa... nie som sice zrovna vzorny priklad pre Vas, ale spinenie na zaciatku som mala aj ja....a ako viete, ja som mala dokonca aj MS ked uz som bola tehu.....vy ste teraz akurat tusim v case predpokladanej MS, takze to spinenie je podla mna normalne.... sliznica je velmi prekrvena a tak co to este prenikne aj von....kym nie je na krcku maternice ta hlienova zatka, obcasne spinenie moze byt 😉 ...a sara, na srdiecko je este skoro....neboj....vsetko bude tak ako ma byt 😉

lia23 ....ja som dosiahla ovulku bez liekov vdaka znizenie Testosteronu pomocou HAK a naslednej laparoskopii .... a teraz si uz ovulkujem jedna radost a bez akychkolvek liekov 😉 ...ale v prvom rade je potrebne zistit, co je u teba hlavna pricina toho, ze nemas ovulku.....ci testosteron, alebo nizke FSH .... proste konkretnejsiu pricinu a na tu sa zamerat 😉

jancos, mire....drzim palce 😉

shaarka
9. mar 2010

mire, krasna ovula! nemeraj, len testuj 😉

tatranka111
9. mar 2010

ahojte u mna to bude asi anovulak.........už som sa vykašlala na čakanie a dala si duphaston, počkám na mrchu a idem na druhé kolo s clostilom

http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

hiva
autor
9. mar 2010

skoda tatranka....ale zas aspon mas pred sebou dalsi zaciatok 😉 ...aj ked clovek nikdy nevie...ovulka este moze prist....ale moc tomu neverim ked uz si nasadila duphik....neboj...dalsi zaciatok znamena dalsiu nadej na ovulku 😉

bambi9__2
9. mar 2010

hiva, a ty ako? kedy sa mozete snazit 😉

sarafortuna
9. mar 2010

ahojte, tak už som na PN... a ak v pondelok nájdeme aj malého červíka na monitore, tak už budem mať dúfam aj duphaston a hádam budem dalej odpočívať /vypísala ma obvodna lekárka/. Podbruško pobolieva, tak mám nádej že sa tam dalej pracuje - špinenie ustálo, no je stále tam... tak budeme čakať a veriť...

majte sa...

tatranka111
9. mar 2010

hiva ved ja stale čakam na další začiatok a ovu stale nikde ☹

bambi9__2
9. mar 2010

tatranka, tak preco ti nedal dr. clostil hned? 😕

hiva
autor
9. mar 2010

tatranka....nezufaj 😉 ... nieco predsa zabrat musi a aj ty sa dockas ovulky 😉 ... este nemas termin na tu laparku?...alebo si to nakoniec nechala tak?

bambi....my mame este zatial pauzu....vo stvrtok idem na hematologiu na odbery, tak uvidime, kedy budu potom vysledky....ale do toho sa nam to komplikuje este trochu viac....vraj mam vyskocenu platnicku 😖 ...tak na 22.4. som objednana na magneticku rezonanciu....a to ako tehu nemotem, takze dovtedy budeme musiet asi vydrzat....uvidime....kazdopadne zatial cakame co povedia na hematologii a co povie moj gyndos na kontrole po druhej MS 😉 ...takze zatial iba cakame a trenujeme naslepo 😀 😀 😀