Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

mireag
17. mar 2010

bea, pockam do nedele, kedy ma dorazit mrcha a nasadim. Musim este testnut, ci ciarka vobec zosilnie...
A neviem, co s metforminom...

sara, poznam, poznam... Pravdupovediac moc sa na tie chutky netesim, lebo ma to tiez vcelku nicilo... 😀 Staci, ked ma budu boliet prsia... 😀

tatranka111
17. mar 2010

jeeeej mireag silnoooooooooo držím palčeky aby čiarka silnela 😀 😀 😀 😀 teším sa, zatial tak potichúčky 😀 😀

ja mám dnes zase výbornú náladu mrcha dorazila od dnes idem papat metformin, od zajtra clostil a pridám k tomu aj nejaký ten čajík (clostil si mienim tento krát nasadit na 6 dní) no a po tomto sa už musí určite podarit aj mne 😀 😀 😀 😀

posielam vela smajlíkov 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
a prajem všetkým pekný den!!!

bambi9__2
17. mar 2010

tatranka, na 6dni? 😕 a to preco 😨 ja by som sa bala zvysit davku len tak 😒

shaarka
17. mar 2010

hehe, tatranka to ma v rukach 😀 ja by som tiez nenatahovala na 6 dni, ale zas ja som si pridala z jednej denne na dve denne 😀 😀 😝

tatranka111
17. mar 2010

baby ja ked som brala clostil prvý krát tak som ho užívala 6 dní. Si pamatám, že dr. mi vtedy kázal od 4 do 9 dc..........vtedy sa aspon jedna ovulka dostavila tak to chcem tento cyklus vyskúšat 😵 😵

sarafortuna
17. mar 2010

tatranka, držím palce... vidím, že si asi aj psychicky dobre nastavená, tak nech ta motyka vystrelííííííí 😉

tatranka111
17. mar 2010

sara dakujem mohla by 😀

shaarka
17. mar 2010

ved ja uz som tu svoju ponukala, ze posuniem dalej... tatranka, chces? 😀

tatranka111
17. mar 2010

shaarka jasné, že chcem 😀 😀 😀 😀

shaarka
17. mar 2010

tak je tvoja 😉

mireag
17. mar 2010

Coooo, rozdavaju sa strielajuce motyky..? 😀

tatranka, tak dufam, ze to zaberie, aj ked som o 6-tich dnoch este nepocula. Ale podla mna ten jeden den nemoze uskodit. 😉 Hlavne nech je ovu. 😎

tatranka111
17. mar 2010

shaarka tak dakujem dúfam, že čoskoro vystrelí 😵 😵

mire kiež by si mala pravdu s tou ovulkou, raz si mi ju už predpovedala pamatáš? 🙂

mireag
17. mar 2010

Jaaaaj hej, pamatam. Tak tfuj tfuj tfuj, nech bude aj teraz. 😉 Ked das k tomu este ten metfor. uspech zaruceny. 😉 To by som sa na to pozrela, aby ovu neprisla. 😎

shaarka
17. mar 2010

mire, ty nezahovaraj a testuj a pis. 😀

tatranka111
17. mar 2010

mire naozaj ja som tiež zvedavá na tvoje testy tak sup sup 🙂

katkamarek
17. mar 2010

tak zienky bola som na folikulometrii, no moj pravy vajecnik ma nejake foliky, ale najvacsi mal iba 9,86 mm, ci tak nejako, a aj to sa vraj skladal z dvoch, a lavy total malinke a vela, cize PCO nevylucene. Maternica len 5 mm, cize na 13 DC to nie je nic slavne. V piatok idem znova, uvidime co sa zmeni. Ale nezavrhol vobec moznost, ze ovu nebude.

No a este jedna vec, konecne mi vysvetlil, preco sa nasadzuje Duphaston. Takze PCO je charakteristicke anovulaciou, no a aj ked zena ma menstruaciu, je predpoklad, ze ide o tzv. disfunkcnu menstruaciu, lebo nevznika z hormonalneho spadu. Preto sa musi navodit v tele normalny cyklus, a k tomu je prave ten duphaston. Cize ono to nie je az takze nezmyselne, samozrejme, ze on samotny nestaci, ale toto je dovod, preco ho predpisuju tak hufne, aj ked nevedia ci je ovu. Ked ste to uz vedeli, tak som to len zopakovala, ked som nieco poplietla, tak ma opravte, a kto to nevedel, tak ma zase o informaciu naviac 😉

mireag
17. mar 2010

Uz mi bol MM kupit cez obed dalsi, resp. dalsie. 2x 2v1, ze ma vraj uz pozna... 😀 Takze tak...

katka, este je skoro na nejake zavery. Ja som mala teraz DF 18dc a mal 1,1cm. Podla toho, co pises, mi u teba ovu vychadza 18-20dc. Neviem, pri akej velkosti ti praska. 😉 A sliznica dorastie takisto. To ze on tu moznost nezavrhol ani neber do uvahy... Tu sme vacsie odbornicky. 😎

jancos
17. mar 2010

mire, super, drzim palce, nebolo by zle tehulkovat spolu, nie? ale ani u mna to nie je este 1000percentne a ked je u teba duch, podla mna bude silniet, len proste, vzdy sa moze a nemusi nieco pokazit, musime byt na to pripravene....

katka, takto som to od dr pocula prvykrat a je v tom ista logika, uz to, ze je niekto ochotny to vysvetlit ma u mna velke plus. ty teda ako das duph? az po ovulke? prist jasne, ze moze, ale aj nemusi, no je to blbe. ja som absolvovala pocas viac nez roka milion folikulometrii a vysledok furt - pco syndrom. az sa to nakoniec prelomilo🙂 drzim palce.
este toto asi to sedi s tym, co ti vravel dr
Some physicians recommend supplementation of normal physiologic doses of progesterone to treat PCOS. If progesterone levels rise each month during the luteal phase of the cycle, as they are supposed to do, the normal menstrual pattern is maintained each month, and PCOS is less likely to occur. Natural progesterone is a logical component of polycystic ovarian syndrome treatment, along with stress reduction, exercise, nutrition, and supplementation

jancos
17. mar 2010

mire, vies, ze ja som met vysadila, aj nasi lekari tovradia, hoci v zahranici to doporucuju niektori nechat, cize je to tazke rozhodovanie.... fakt nemozem radit.

katkamarek
17. mar 2010

mire, ved praveze to nezavrhol, ved on mi povedal, ze to neznamena, ze ked je folik teraz este nedominantny, ze ovu este nemoze byt 😉 Aj ja si myslim, ze tak mi ovu pride, minule dva cykly podla merani, ovu testov a priznakov som mala 17 a 20 DC ovu, aj ked si nie som ista ci naozaj bola, ale bolest som citila a brala som vtedy aj femi kvapky, tak si myslim, ze oni mi pomohli. Teraz nemam, lebo som ich rozbila, ale ked teraz nebude ovu, tak ich skusim zase na dalsi mesiac.

jancos teraz mi povedal, ze duphaston nasadim, az ked on povie. Budeme teraz sledovat rast folikov, az kym mi nepotvrdi ovu, teda ked nejaka dojde, potom mi zisiti progesteron, povedal, ze je velmi tazke predikovat ovu, co my jasne vieme, a ze je mozne ju potvrdit az ked prebehne.

Jancos, to mam chapat tak, ze progesteron prirodzene stupne, aj ked ovu neprebehla? Ci ako?

mireag
17. mar 2010

jancos, pripravena som, ale nie sme z kamena, ze...? Ani to tak neprezivam, ako prvykrat. Nebudem si robit zbytocne zle, no nie? Co sa ma stat, sa stane. 😉

Do nedele ho budem brat urcite a potom sa uvidi. Nechcem ho vysadit a potom si nan znova
privykat.

jancos
17. mar 2010

no prirodzene nie, len ked das progesteron do tela inak /preto ti doktori davaju duph/. no vidis, celkom mudre, nie? na to, ze je to len lekar🙂

katkamarek
17. mar 2010

jancos, ja som sa uz zlakla, ze nejakym zazarakom moze progesteron stupat aj bez ovulky, lebo to by potom moje dve predchadzajuce ovu boli uz uplne spochybnene 😅

jancos
17. mar 2010

🙂

mireag
17. mar 2010

katka, prepac, zle som tu vetu pochopila... 😀 Ja si myslim, ze ked uz dve boli, bude aj teraz. 😉 My uz sa s mojim dr. o duph. ani nebavime. Dva cyk. ho uz vobec neberiem.
Nasadim ho, az testy budu vyzerat normalne... 😅

zuzu1111
17. mar 2010

Mireag - to je fakt super...no tá blížiaca jar fakt robí zázraky 😀 ...držím pršteky, nech čiarka silnie...teraz sú na rade baby z KE - tak dúfam, že sa čoskoro dočkám aj ja 😉

Kati nič nie je stratené - mne doktor tiež nikdy nevidel poriadny dominantný folikul, resp. ak aj videl okolo 16DC, tak potom pri najbližšom UTZ usúdil, že sa vstrebal. Podľa grafu som však stále ovulku mala. A tento cyklus som robila aj ovu testíky, ktoré mi to celkom potvrdili....
Čiže ja som teraz v čakacej fáze.
Mireag, ktorý deň cyklu si začala testovať?

bambi9__2
17. mar 2010

zuzu, graf ti vyznacil ovulku aj ked v skutocnosti nebola??? 😨

zuzu1111
17. mar 2010

Ved to prave neviem...stale mi od isteho dna cyklu stupla BT, takze FF vyznacil ovulku. Ale na UTZ to doktor nepotvrdil.
Baby ma presvedcili, ze doktori sa casto mozu mylit 😉 a nemusia vidiet vsetko tak, ako to naozaj bolo....Alebo potom je brutalny psychoefekt, ze uz moja psychika je tak nastavena, ze v druhej faze cyklu musi ist BT hore.
A Duphaston neviem ci zvysuje BT????? Ale napr. minuly cyklus som ho nebrala....

zuzu1111
17. mar 2010

Este som sa baby zabudla opytat - ze uz druhy den pocitujem take slabe pichanie v podbrusku...co to moze byt?

jancos
17. mar 2010

vselico zuzu🙂 niekto to citi pri ovu, ale neviem, ci az dva dni, ja to posledne dni tiez casto citim, ale niekto tvrdi, ze to moze byt napr zapal alebo cysta. no ja neviem...