Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

sarafortuna
25. mar 2010

mire, ty sa chystáš na PN-ku?
Ja som sa včera cítila super-normálne po dlhom čase som mala energiu - tak som posiala redkvičku 😀 /s mojim ockom, ktorý tiež maródi/ a spravila som obed... a poobede machuľa na gatiach - našťastie iba špinenie nie krv...
Tak ja už neviem, či fakt ležať..alebo je to náhoda a budem stále občas špiniť... ☹ ☹ ☹ ☹ no vychádza mi to tak, že ak sa "prepnem" a nezaľahnem keď cítim že treba /tlak v podbrušku, únava/ tak vtedy špiním.... 😖 😖

govinda
25. mar 2010

sara, dávaj na seba pozor a také veci, ako sadenie redkvičky nechaj na niekoho iného. Musíš byť v kľude a neprepínať sa, jasné? Zaslúžila by si si výprask 😠

sarafortuna
25. mar 2010

ved to som len tak jemnučko hladkala hriadku hrabličkami... 🙂 🙂
a včera som dosť lietala - mužík prišiel nažhavený že porobí niečo na aute - prines toto, prines hento... už ked ma tretíkrát poslal do domu tak som mu povedala, nech si ide sám..... a večer ked som mu vravela o škvrnke, tak mi nakázal, že mam ležať... 😠 😠 😠
U nás doma to všetci berú tak, že tehotenstvo nie je choroba... svokra vraj povedala MM, že aj ona krvácala ked ho čakala, a chodila do roboty... TAKŽE mám pocit že všetci si myslia, že preháňam... Možno by sa nič nestalo...., ale JA NECHCEM RISKOVAŤ. Ma deptá to nepochopenie... 😔 😔 😔

katkaajurko
25. mar 2010

Sara radsej odpocivaj...kasli na to co si myslia... jednoducho povedz ze ti nie je dobre alebo nieco... ano su zeny co spinia a je to ok a su take co spinia a stane sa zle -tak snad nechcu aby si patrila do druhej kategorie-potom bude neskoro plakat nad rozliatym mliekom

sarafortuna
25. mar 2010

veď hej.... a dúfam,že aj MM to po včerajšku pochopil...
tak dnes leňoším... kniha, TV a trošku sa vyhrejem na lavičke na slniečku - lebo už sa má počasie pokaziť... 😉

mireag
25. mar 2010

sara, uvidim, ked sa vratim z dovolenky. Ked mi bude zle, dam sa vypisat. Ale nerada by som zakvasila doma.
Tehu choroba nie je, ale ked sa mas raz setrit, tak sa mas setrit a oddychovat. Nenechaj sa zdeptat a rob tak, aby si bola ty a fazulka v poriadku. Ked si unavena, tak lez a mozes vsetkych okaslat. 😉

govi, je to nad bakchusom. Vola sa to cafe pizza Napoli a je to cisto ciste nefajciar. 😉 Odporucam spenatovu pizzu. 😉 Vlastne, vsetky su dobre. 😉 Dufam, ze budete spokojni. 🙂

hiva
autor
25. mar 2010

sara....len lenos a nic nerob....ja som si to tiez tak brala, ze tehotenstvo nie je choroba a robila som vsetko viacmenej normalne....a tiez som niekolkokrat spinila....no a nakoniec to nedopadlo dobre 😔 ....i ked nemyslim si, ze u mna bola pricina to, ze som nelezela alebo ze som robila nieco zle, ale clovek si stale potom aj tak vycita, ze co by bolo keby....atd....ja osobne si nic nevycitam a verim, ze som to nijak ovplyvnit nemohla, ale napriek tomu som pevne rozhodnuta, ze ak sa nam zadari opat, v momente koncim s robotou a budem len doma oddychovat a relaxovat.....clovek predsa nikdy neviem a radsej netreba nic podcenovat 😉 ....minimalne pre svoj dobry pocit na dusi 😉

sarafortuna
25. mar 2010

no veď práve, ja som taký typ, že ak by sa niečo stalo, tak by som si to vyčítala, že som mohla spraviť viac... Mna do práce neťahá - nezarobím toľko aby to bola veľká strata, ani kolektív ma neláka... Len mi to príde dlho 😖 😖 , no potom si spomeniem na to snažilkovanie... a je mi to jedno, hoc do konca tehu budem doma.....
Uvidíme, čo povie dr. v pondelok...

govinda
25. mar 2010

sara, áno, tehu nie je choroba, to je jasné, ale šetriť sa musíš. A hlavne, keď špiníš, tak o to viac. Presne ako písala hiva, keby sa niečo stalo, mohla by si si to vyčítať. Radšej sa fakt šetri, vytrep sa na slniečko ako korytnačka a vyhrievaj sa 🙂 . Kniha, telka, comp, proste relax.
Ja takto kvôli sadre fungujem už mesiac, tiež mi hrabe, ale to hlavne preto, že bez barlí sa neponhem nikam a vlastne vôbec nič nemôžem robiť, lebo stáť pri všetkom na jednej nohe je o držku 😒
mire, ďakujem za tip. Možno cez víkend, keď budem lenivá variť, sa vyberiem presne tam 😀

jancos
25. mar 2010

caute baby, sara tak len odpocivaj, nic nerob, kedy mas ist za dr?
ja som trochu mimo, lebo mi volala dr vysledky a ze vraj hcg je 18 000, co je nad moje ocakavania, hlavne ked sa citim, ze nie som tehu. no zaujimave, ale testosteron ma trochu mata, lebo ze je 2 a neviem, aku maju normu, ale v inom labaku to bolo urcite menej. dnes budem mat vysledky na papieri, tak uvidim, aj progesteron je pekny 54, tak ten duph zatial neberiem.

mireag
25. mar 2010

Mne vcera sestricka povedala, ze ma prist vraj chripkova epidemia, co mu sa moc verit nechce. O takomto case nezvykne byvat, nie? Povedala mi, ze sa mam chranit, nechodid do kolektivu... To u mna nie je mozne, kedze robim v teame a na celom poschodi je nas cca 200 + plus velke vytahy plne ludi... Co dodat. Chripky sa bojim, lebo v nov popri MA som mala po rokoch chripku a brutalne horucky a to som bola PN...!!!! Este dva tyzdne potom som bola vysilena... 😖

mireag
25. mar 2010

Jancos, kraaaasne cislo. Tesim sa s tebou. 😵 😵 😵 Co ja viem, testosteron je teraz bezpredmetny, ci nie? 😅

govinda
25. mar 2010

janocs, 18 000???? 😲 Dvojičky ? 😉

mire, už žiadnu chrípku nechceme 😒

mireag
25. mar 2010

Baby, ja sa dnes teda tehu citim. Mam kamen v bruchu a najradsej by som sa vygr....la.... 😖 A zacala ma trapit zapcha.... 😖
Dufam, ze sa to napinanie nebude stupnovat, lebo rucat na WC v robote asi nie je bohvieco... 😀

jancos
25. mar 2010

vdaka🙂 ten testosteron som si preto dala, ze som mala pocit, ze ho mam zvyseny /ja to citim podla toho, ze mam strasne chute, chut na sex a plat na prd/ no a docitala som sa, ze jedna z moznych pricin potratov u zien s pco je zvyseny testosteron. preto sa odporuca dat si do poriadku hormony a potom otehu.

jancos
25. mar 2010

a nikde neviem najst hodnoty testosteronu v tehu.
mire, super, to je dobra znamka, ked ti je na gr.. 🙂 tesim sa s tebou🙂

mireag
25. mar 2010

jancos, no tom som nevedela... Myslela som, ze sarapatu robi len pri ovu a on dokaze este aj toto. 🙄

jancos
25. mar 2010

no, betar je to...

katkaajurko
25. mar 2010

testosteron zavisi aj od labakov u nas je norma tusim cez tri a to je aj tak nejaky celkovy-ten nie je smerodatny-dolezity je tzv. volny testosteron

katkaajurko
25. mar 2010

prave mi kamos gyndos povedal,ze foliky do 30mm by vobec neriesil..ako problematicke 🙂 😉 ze su uplne ok

hiva
autor
25. mar 2010

jancos....to vyzera fakt na dvojicky 😉 😀

katkajurko, super....vidis, netreba stresovat 😉....poobede si este skoc do labaku na progesteron, nech mas pokoj na dusi 😉

mireag...s tou chripkovou epidemiou je to celkom mozne....mne to tiez spominal lekar....takze vsetky tehulky: davat velky pozor aby ste nieco niekde nechytili....a pozor aj na rodinnych prislusnikov...v tehu je imunita trosku oslabena 😉

sarafortuna
25. mar 2010

mne hneď doktor vravel, že hlavne sa musím vyhýbať kolektívnom...že najviac potratov v 1.trimestri vraj spôsobuju práve vírusy a bacily... a viete ako to chodí v práci? kým to človeka neskole do postele, tak každý si kľudne chodí so sopĺami a hlienmi do roboty... takže ja som sa aj kvôli tomu neváhala vypísať... hoci mám pocit, že cez naše oddelenie už chrípka prešla...

sarafortuna
25. mar 2010

jancos, ta to by bola dobra pecka keby twins 😉 😉

hiva
autor
25. mar 2010

ved presne tak sara.....ja som si dokonca domov nakupila uz aj rusky na usta....ale som ich nakoniec ani nestihla vyuzit 😉 ...a presne z toho dovodu ako si pisala ja chcem ostat doma... sama viem, ze pokial neumieram asom schopna vnimat a chodit, idem do roboty ....nezodpovedne je to voci mne samej ale aj voci mojim kolegom...ale ja mam v kolektive nastastie iba samych chlapov, takze sa nemusim bat ze nejaku tehulku nakazim 😅

beatab369
25. mar 2010

sara napisala som ti do IP, davaj si na seba pozor

jancos to je super, tak vidis....musis mysliet optimisticky, alebo aspon sa snazit nemysliet zle 😉 tesim sa s tebou 😀

mire aj tebe blahozelam, hlavne je, ze nie je mimomaternicove....ze je tam kde ma byt.... a neboj ono porastie 😀

jancos
25. mar 2010

inak, to by bol fakt gol, keby boli dvojicky, ale neverim, skor som zacala hladat, co negativne moze znamenat vysoke hcg🙂 viac verim tomu, ze to moze byt nieco blbe ako tomu, ze by to boli dvojicky🙂 som asi debil... co narobim, ved uvidime.
moc sa v tom nevyznam, ale nie je to tak, ze dvojicky su vtedy, ak ma zena 2 dominantne foliky? to som isto nemala. mozno to moze byt aj inak, ale fakt je to veeeelmi nepravdepodobne.

mireag
25. mar 2010

Baby, mam kolegynu, ktora tu kasla a soplila a vedla nej sedi tehula, ktora uz je druhy tyzden PN, lebo to od nej chytila. 🙄
Myslela som, ze ju prerazim. 🙄 🙄 🙄 Sme ju normalne vsetci posielali domov a ona nato, sak co, uz je mi lepsie a doma by som sa len nudila. Ale tehula bola vcera na sone v 12tt a nastastie vsetko ok. 😉 Uvidim, ked sa vratim po velkej noci, ci pojdem do roboty, alebo ostanem doma...

bea, dakujem. Tak ma dnes boli brutalne brucho, ze asi fakt rastie. 😀

hiva
autor
25. mar 2010

jancos...su 2 typy dvojiciek...jednovajecne a dvojvajecne.....pri jednovajecnych staci jeden folik 😉 ...ale tak mozno si mala iba zle odhadnutu ovulku....mozno bola skor a preto mas to HCG vyssie 😉 ...ale ved v podstate je to jedno...hlavne ze je tam kde ma a ide vsetko podla planu 😉 😵

jancos
25. mar 2010

🙂 vsak hej, uvidime, co sa z toho vykluje.
mire, to je ale koza ta kolegyna, uplny sebec....

govinda
25. mar 2010

mire, tak to byť radšej doma taký čas 🙂
jancos, ale dvojičky by potešili, nie? 😀