Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

zuzu1111
30. mar 2010

ahojte baby. Tak ja mám dnes za sebou odber na HCG (výsledky budú zajtra) a tiež kontrolu na endokrinológii - ostáva Euthyrox 25 a o 5 týždňov kontrola. Pýtala som sa jej na Femibion, kvôli jódu, tak mi vravela, že nemám brať, len nejakú čistú kyselinu listovú si mám kúpiť, že ja už "svoju" dávku jódu mám v tom Euthyroxe. No a ešte mi odporučila vyhýbať sa veľkým kolektívom a radšej sa dať vypísať na PN, aspoň na 1.trimester....tak neviem....vy baby sa nechystáte na PN? Viem, že Shaarka je celé tehu...
A ešte u gynekologičky som sa pýtala, na to moje posledné HCG, na 15DPO - tak vtedy som sestričku zle rozumela v telefóne - nie 174 ale 574 😲 ...nie je to veľa?

Katkajurko - s tými bacilmi to je hrôza - ja som tiež od novembra s niečím bojovala, vystriedala som viacero krémov...ešte aj krátko pred tým, než bola posledná ovu som sem-tam niečo pociťovala...tak sa aj trocha bojím, či to nemôže spôsobiť nejaké problémy

miki.mikulasova
30. mar 2010

dievcata, za co sa plati v ISCARE? viete mi niekto povedat?

zuzu1111
30. mar 2010

ahoj shaari, ako sa mas? davno si tu v nasej teme nebola 😉

jancos
30. mar 2010

zuzu, to je super, ze si mala take pekne cislo. uvidime zajtra, ako stupa. drzim palce

govinda
30. mar 2010

čaute baby 🙂
Dnes som akosi koníka nestíhala 😒
Len som tak trochu zaregistrovala diskusiu o fotkácha pridala sa k podpísaniu petície, ale všetko to bolo aj tak zbytočné.
Asi by trebalo založiť odbory, nech vyjednávajú s vedením 😀 😀 😀
Všetko je to postavené na hlavu, pretože sami admini píšu, že keď chceme preberať intímnosti, máme to preberať v súkromných témach, kde sa nikto nepovolaný nedostane. No ale to si potom môžme písať maily a koníka zrušiť, keď to má celé fungovať na súkromných témach. Veď to celé potom stráca zmysel, keď si nebudeme mať kde radiť.
Stále používajú argument mickey mousa alebo bodky na svahu. S takými fotkami som sa nestretla. Nechápem, že roky to takto fungovalo a všetko bolo v poriadku - nikomu to nevadilo a zrazu sa menia pravidlá. To už len môžeme čakať, že o mesiac prídu s tým, že nicky musíme premeniť na vlastné mená??? 😠 😠 😠 Diktatúra sa tomu hovorí a celé ma to nejako znechutilo, tak radšej idem spať 😠 😠 😠

soldi
30. mar 2010

govinda suhlasim s Tebou. ale admini vlastne len kontroluju pravidla, ktore boli dane. sice trosku moc horlivo na moj vkus, ale co narobim 😀
skor by mi bolo luto, ze majitelia stranok su si vedomi tychto hromadnych protestov a nic s tym nerobia 😒

katkaajurko
30. mar 2010

caute ja som zahajila bboj s bakteriami prave sa kupem v octovom kupeli 😀 ...kurnik taka intimnost a maj tu fotku potom 😀 ani naaahodou

zuzu pekne hcg 😵 neboj,krcisko mas zavrety uz sa tam nedostane

ja len mam tusenie ze som si tam zaniesla bakteriu tym mojim sledovanim krcka... aj ked som si vzdy umyla ale bacile su svicy... asi je to moja chyba 🙄 lebo predtym som bola "cista" uz dlhsie..sem tam max mykoza...

zuzu1111
30. mar 2010

ahoj kati....to je fakt...pri takých intímnostiach čo tu píšeme, by som sem ani náhodou fotku nedala...Ja som ani nemala, ale už som uvažovala, že si niečo dám, ale len také niečo z diaľky, alebo len taký kúsok niečoho ako mala sara, ale teraz vidím, že sa to neoplatí, takže ostávam kreslená

verím, že bude všetko OK....ale vydýchnem si, až po tom UTZ...a zajtra som zvedavá aké bude HCG...

Ináč, ja som tiež zvažovala, či som si tie bacily nezaviedla teplomerom....Lebo merať som začala niekedy v oktróbri a od novembra som začala mať intenzívne nejaké problémy...Dovtedy som od puberty bola s takým problémom u gyndošky len asi dvakrát...

katkaajurko
30. mar 2010

a aku potvorku si mala - nepamaatas?

zuzu1111
30. mar 2010

neviem 😅 ...nejakého "koka" - toto predtým si nepamätám....som to čítala v karte keď som čakala u sestričky, ale fakt som si to nezapamätala...

katkaajurko
31. mar 2010

dobre ranko

ja som zase poskocila ale je divny ten graf... vyzera tak trochu ako poovulacny anovulak 😀 😀 😀

hiva
autor
31. mar 2010

katka...hod graf 😉

inak sila ako tu diskusiu o fotkach vcera zamkli....normalne by vzali vsetku chut chodit na konika 😠

katkaajurko
31. mar 2010

http://www.fertilityfriend.com/home/278331

hiva aj mne..som premyslala ci sa niekam nepresunut...

govinda
31. mar 2010

hiva, aj mňa to naštvalo 😠
mám pocit, že u nás v práci viac vybojujem. 😠 😀

ja klasika, ovulka nikde 😠 :
http://www.fertilityfriend.com/home/1839d4

hiva
autor
31. mar 2010

katka...ten tvoj graf akoby presne kopiroval moj predosly 😀 😀 😀 ....ale apson bola ovulka 😵

govi ☹ ...ale neboj, este nie je nic stratene....nadej ze k tebe ovulka zavita este stale zije 😉 ... a ako si sa citila vcera?...nemohla byt ovulka vcera a teploty ti iba pomalicky stupa ? 😅

moj graf : http://www.fertilityfriend.com/home/226b42 ....uz len pockat na mrchu a hura do snazenia 😵

inak tiez ma to v celku serie ten konik....pri takomto pristupe sa citim ako debil, ze sem este vobec chodim......ako keby si vobec nevazili, ze sem chodime....si neuvedomuju, ze bez nas uzivatelov by neboli nic....aspon nejake minimum ustretovosti by bolo fajn, a nie taketo direktivne diktovanie prikazov.....a najhorsie, ze ani logicke argumenty vobec nezavazia 😒

katkaajurko
31. mar 2010

hivus fakt - ten tvoj graf je ako moj 🙂 ako to ryyychlo ubehlo..uz aj mozete snazit cochvilka 😵

govi... tak ja ked zratam minuly plus tento cyklus tak by to bola ovula tusim na 33den? asi tak...clovek nikdy nevie....

a viete aku odpoved som dostala vcera od adminky na otazku - ze ked nechcem aby moja tvar bola vidno-napriklad ked sa v teme o teratozoospermiii bavim o vysledkoch mojho manzela - CO JE DOVOD preco nechcem aby mi riadne bolo vidno do tvare

tak jej odpoved bola "tak ked sa chces bavit o takych intimnostiach - tak si fotku nedaj" akoze co je toto za odpoved???nech sa na mna nikto nehneva ale taketo odpovede by mi dali asi 10rocne deti a nie dospely ludia schopny argumentov...lebo potom naco je KON? na vykecavanie o kravinach alebo apriori na rady o vaznych veciach??? fakt ma to tu s.....e

hiva
autor
31. mar 2010

katka....presne ako si povedala....argumenty nula bodov...a jednoduche odpovede ako keby ich decko pisalo 😒 ...skoda...smutne.....konika som mala rada ale vdaka istym okolnostiam stracam chut sem chodit 😠 ...nastastie ste tu vy, zlate baby a spolubojovnicky, kvoli ktorym sa sem oplati stale vracat 😉 ...aj ked Vas nevidim na fotke 😀 😀 😀

no nam to az tak rychlo neubieha....oficialne by sme mali cakat este jeden cyklus...ale kedze sa mi tak nejak natiahli, tak to asi zacneme skor.....ratam, ze do tyzdna dostanem mrchu a potom ked skonci mam ist na kontrolu k doktorovi...dovtedy by som mala mat uz aj vysledky z hematologie.,...tak sa budem snazit presvedcit doktora, ze nie je dovod cakat dalej 🙂 ...on sice nema do toho co hovorit, ale radsej by som snazilkovala s jeho suhlasom pre lepsi pocit 🙂 😵 😀

govinda
31. mar 2010

hiva, nejako mi neprišlo, že by som mala ovulku včera 😠

už mám foto 😀

hiva
autor
31. mar 2010

govi...super foto 😉 ....no co uz...snad sa tej tvojej ovulke coskoro uraci 😉 ...a inak ako to byva s tebou....ked nepride ovulka, mavas mrchu alebo musis potom ist na vyvolavacku? 😕

ja totiz aj ked som nemala ovu, mrcha mi vzdy prisla sama 😠

govinda
31. mar 2010

hiva, no ak nemám ovulku, tak na mrchu čakám a čakám a okolo 60DC to vzdám a idem na vyvolávačku 😒 . Takže neviem. Potom uvidím graf kočky, ktorá mala ovulku 70DC a otehu a ja si vyčítam, že som ešte nepočkala 😒 .
Takže snáď dôjde mrcha aj bez vyvolávačky. Nech je akokoľvek, teraz na vyvolávačku nemôžem ísť, lebo so sadrou sa mi nechce liezť na kozu 😀 . Tak uvidíme 🙂

hiva
autor
31. mar 2010

govi...tak snad nebudes musiet cakat tak dlho 😉 ...ja som bola na vyvolavacke len raz na 44 DC..a kym som prisla od doktora domov, uz sa mrcha rozbehla 😅

pocula som, ze mrcha moze chodit aj bez ovulky, ale vtedy sa vlastne nejedna o mrchu ale estrogenove krvacanie, alebo nieco take...a to je vraj ovela slabsie ako mrcha.....takze ja normalne rozmyslam, ci som skutocne nemavala ovulku.....co ak som ju mala, ale iba BT na mna nejak nefunguje?

ved aj ked som zostala tehu, tak moje BT teploty boli velmi zvlastne ☹ ...uz som normalne aj rozmyslala, ze co ak PCO vobec nemam....sice mi vraveli, ze mam vyssi TST, ale ked som pozerala vysledky, tak vsetky boli v norme...TST sice na hornej hranici, ale stale v norme 😅 ...ale zas potom ked mi doktor robil laparku a drilling, tak jednoznacne videl polycisticke vajecniky....tak fakt potom nechapem, ako to ze mi mrcha chodi stale a vcelku pravidelne 😅 ....nieze by som sa stazovala, to nie...som rada ze ju mam....len to nejak nechapem 😅 😨

govinda
31. mar 2010

hiva, ja tiež už nechápem. Ani mrche, ani ovulkám, ani BT 😠 .
No neostáva mi nič, len čakať teraz 😉

katkaajurko
31. mar 2010

aj ja niekedy som premyslala ci za 5rokov nezistime (aj medicina) ze vsetko je zase trochu inak ako sme si mysleli... ze aj BT sa moze sem tam zmylit-lebo na nu bude mat vplyv aj nieco o com netusime... alebo ze vajecniky mozu vyzera ako PCO ale bude to ina diagnoza... vsetko moze byt inak

a ked si zoberiem,ze LH testy mozu byt nespolahlive, folikulometria tiez, a hormony tiez-tak iste nie je nic

hiva
autor
31. mar 2010

no ved prave tho sa aj ja bojim.....ale tym padom to vyzera tak, ze nam nezostava nic ine len snazit vzdy ked sa da a byt trpezlive....cakat a cakat....na ovulku, na mrchu, na babo, na bakterie, na dobre spermijky....proste na vsetko 😠

soldi
31. mar 2010

baby, presne toto sme prednedavnom rozoberali aj v grafoch. ovu testy- nespolahlive. bt- nepredvitatelne ovplyvnitelna, krcok, hlienik- vykazuju znaky plodnosti aj ked folik nepraskne, utz- doktori sa casto mylia.
najlepsie je sa asi skutocne snazit kazdy druhy den 🙂
ja som zivym prikladom ake je to vsetko nespolahlive- minulu nedelu som mala priznaky ovu- hlien a krcok sedeli, pokles BT, mierne spinenie den po, na utz potvrdena ovu.
teraz v pondelok- ovu bolesti, pozitivny ovu test.
tak sa v tom vyznaj 😀

hiva
autor
31. mar 2010

soldi...super foto 😀 ...dufam, ze ti ho nechaju 😉

snazili sme sa precurat prirodu a ta nam to takto vracia...inak to nevidim 😀 😀 😀

soldi
31. mar 2010

hiva, dik 🙂 kedze pisem na vsetky linky, kde sa stazuju na fotky a este som nebola zmazana asi pochopili, ze ta fotka splna vsetky pravidla 😀 je moja, som na nej sama, je mi vídno do tvare a je aktualna 🙂

ak chcete, podporte nas: https://www.modrykonik.sk/fotoblog/asmira/clano......

https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/otazky-na-asmira-team-2/

hiva, svoj osud nezmenime 🙂

katkaajurko
31. mar 2010

pocujte teraz sme neni v nedobrovolenej bezdetnosti ale v neplodnosti - no ESTE LEPSIE:.. no nic idem domov... 😒

soldi
31. mar 2010

katka jurko, im uz vazne sisi. preco nedali aspon znizenu plodnost?
mam pocit, ze niekto z majitelov umyselne sabotuje oblubenost tohto fora.