Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

govinda
2. apr 2010

katka, koho máš doktora?

janocos, kam n a sviatky? 🙂

sofia2008
2. apr 2010

ahojte, niekedy davno som tu chodila do vasej temy..chcem vas len povzbudit, ze po dvoch rokoch sa mi podarilo
prirodzene otehotniet..a to som bola aj na IVF..ovulka mi prisla asi na 55 den cyklu..teraz som akurat v 11+3 tt..inac
ja som tomu nikdy neverila ze sa to podari..ak mozem poradit, mne najviac pomohli FEMI kvapky..po pol rocnom brani som otehotnela..drziim vam palce 🙂

miki.mikulasova
2. apr 2010

ahoj sofi 🙂
FEMI kvapky? a ty si tiez mala PCO??? to mozu pomoct kvapky? to co tie cysty rozpustia?....asi sa hlupo pytam, prepac, ja le, ....naozaj?

govinda
2. apr 2010

sofi,ďakujeme za povzbudzujúce slová 😵
Ja som pred dvoma týždňami začala s FEMI kvapkami, tak dúfam 🙂 . A brala si ich 3x denne alebo len 2x? A robila si si medzi nimi nejakú prestávku?

miki.mikulasova
2. apr 2010

Sofi,
A prosim este, su to sice len bylinne lieky, ale mozu sa brat aj popri vsetkych tych hormonalnych hovadinach, co do seba pchame, snad ano...tak to si to idem zohnat, este som o tom nepocula...ale, ako ked tie PCO , stale mi to nejde do hlavy, ale zrjme niekedy aj motyka vysterli.... Inak, fakt blahozelam !!!

hiva
autor
3. apr 2010

Ahojte....pridavam sa aj ja a zelam Vam krasne sviatky.....vcera som zacala spinit a od dnes uz veselo mrchujem.....takze vsetko ide ako ma....uz sa tesim na snazenie 😵

trosuk ma mrcha prekvapila tak skoro, lebo to mi LF vychadza iba 9 dni....ale tak mozn obola ovulka nakoniec skor ako ten 23 DC 😅 ...ale je to jedno...hlavne ze ovulka bola a prisla aj mrcha....teraz uz len pockat, co povie doky a snad sa vrhneme na snazenie 😵

http://www.fertilityfriend.com/home/226b42

este raz vsetkym veselu velku noc, malo vody a vela sibania, aby sme boli zdrave 😉 😀

danielkabn
3. apr 2010

ahoj Hiva a ostatne babulky,no aj ja zelam Vam vsetkych krasne Velkonocne sviatky bez ujmy na zdraví 🙂 🙂
ked som dnes zapla pc,tak som do googlu napisala modry kon... 😀 😀
ja sa tento cyklus nejako nesledujem,lebo furt beriem tie antibiotika a ani nekeksujeme,takze na den preventivky u gyndosa by som tiez mala dostat mrchu.. ☹ ale co uz.
Dakujem za vsetky rady ohladom mojich mrsin,co sa vo mne buria uz 4 mesiac.. ]- ( sv ..e jedny..

sarafortuna
3. apr 2010

hiva, a ako si dopadla na hematológii? neviem to tu nájsť, či si už písala...
a brala si niečo po kyrete? alchemilku, vitamíny..? či nič...?
super, že ovulka chodí aj naďalej... dúfam, že moja ovulka sa tiež vráti... ☹
Predstavte si že MM má nejaký zápal žíl na nohe a vyfasoval krabičku heparínu - paradox života, som sa na tie injekcie tešila ja /mali byť od 20tt/ a nakoniec ich pichám manželovi... bojím sa či aj on nemá nejakú trombofíliu - tiež bude asi lietať po lekároch... KeĎ SA DARI, TAK SA DARí... 😔 😔 😔 musím sa dostať z depky... 😔 😔 😔

pekné sviatky

katkaajurko
3. apr 2010

ahojte babulky aj ja vam prajem krasne sviatky plne lasky,pohody a maskrrrrt 😀 my sme sice na vylete -takze domace masrkty nie su ale maskrtime i tak 😀

sofi dakujeme za povzbudive slova-je to super pocut-ze motyka hadam vystreli...co sa ale femi kvapiek tyka-ja som ich brala ... teraz som sa na vsetko vykaslala..aj na listovku... lebo sak nic nezaberalo...mozno sa k femi vratim

hivus ten cyklus...ono to moze byt jak moja dokina povedala-ze u nas PCOckarok ten vzostup a krivka naozaj nemusi byt uplne tak vidno-koli ostatnym hormonom co mame trochu v inych hladinach..takze mohla byt ovulda ozaj skorej..ono asi ozaj nezostava nic ine len keksovat kazdy druhy,treti den cely cyklus 😀 😒

sara ☹ bude lepsie.... my tiez teraz obaja veselo papame lieky... a som 10 den po oovulke..zajtra testnem pre istotu koli duphastonu-ale citim ze NIC... ked som bola tehu citila som tlaky..teraz voooobec nic...takze sance tam asi niesu..no co...

govinda
3. apr 2010

kočky, aj ja vím prajem všetkým krásne sviatky 🙂

sarafortuna
3. apr 2010

sofia, blahoželám a držím palce... 🙂 🙂

sofia2008
3. apr 2010

dakujem 🙂
ja som FEMI kvapakam velmi neverila, ale brala som ich pol roka vkuse, 2x denne po 12 kavpiek, k tomu este pol roka Agnucaston a Femibion. Tiez som brala Clostil aj Duphaston, ale to mi nepomohlo. Inac ja som mala problem aj s vyskou endometria, ktore som mala stale iba 5mm, s kvapkami som ho mala 12mm! A manzel ma inac katastrofalny spermiogram, preto sme sli aj na umele a predsa sa to nejak podarilo.

sarafortuna
3. apr 2010

sofia, ja tiež verím FEMI kvapkám... a tiež sa asi opýtam doktora na agnucaston, možno ho znova nahodím..
Držím palce, nech to krásne dotiahnete až do konca... 🙂 🙂 🙂 🙂

govinda
3. apr 2010

sara, čo je to ten agnucaston?

miki.mikulasova
3. apr 2010

Sofi, prosim, asi blaba otazka, ale mne doki zatial len duphaston predpisal a potom ma hned chce poslat do ISCARE... takze sa opytam, Agnucaston a Femibion su volne dostupne alebo ti ich doki predpisal? dakujem za odpoved 🙂

sofia2008
3. apr 2010

Agnucaston je na predpis, ale kedze je to homeopaticky liek, mne ho niekde predali aj bez receptu, lebo si ho aj tak platis cely, ci mas recept alebo nie..Femibion 800 su vitaminy, ktore sa beru pred otehotnenim a v prvom trimestri..inac ja som bola s centrom maximalne spokojna kvoli tomu, ze ti urobia komplet vysetrenia, nam s manzelom zistili, ze mame ureaplazmu, cize sme vkuse mesiac brali antibiotika a mali chraneny sex, a hlavne to, ze prave v centre mi zistili PCO! moja lekarka trvdila, ze som uplne zdrava a to, ze mam take dlhe cykly, ze je normalne, ze to nevadi 😠 v centre mi dr. vysvetlil, co vlastne PCO je, vobec nas netlacil do ivf, ale dal mi pol roka na otehotnenie s tym, ze mi predpisal metformin, clostil a duphaston..odhalili aj to, ze mm spermiogram je katastrofalny, ale nikdy nam nebrali sancu na normalne otehotnenie..ja som bola v Gyncare v KE, nielen podla mna, ale aj podla znamych gynek-primarov je Dr. Herman najlepsi odbornik na SVK.. 🙂

miki.mikulasova
3. apr 2010

sofi: tie kvapky si jednoznacne kupim, clovek urobi hocico, co mu da aspon nejaku nadej... a tie dvoje "vitaminyô si brala sucasne, myslim, v tom istom obdobi? aj moja lekarka mi vyse rok tvrdila, ze to nic, to dame na to antikonepciu, to sa upravi, alebo pol roka len aglutin vyvolavacky...a tak...a po roku a pol ma konecne poslala na sono a tam mi zitili PCO ...tak som v tom momente vzala od nej kartu a odisla...teraz som v tom MEDICARE vBA-.... netusim, ako by mi ten duphaston mohol pomoct, mrcha sice uz po prvom raze prisla na den presne, ale to je len mrcha bez ovulacie....uvidme....Tak to ti teda srdecne blahozelam, ze sa vam to podarilo, inak moj priatel ma zase varikokelu, takze od spermiogramu prijemne prekvapenie necakam... ☹ ach jaj, keby aspon on bol 100 zdravy...

hiva
autor
4. apr 2010

sara...este stale cakam na vysledky z hemato....bola som tam 11.3. na odberoch a vysledky aj s odporucanim na dalsie krokky mi maju prist domov postou ...vraj to bude trvat nieco okolo mesiaca....tak snad sa ich coskoro dockam 😅 ....ale asi aj tento cyklus ozelieme snazenie.....koncom aprila (22 ale 24-ho) mam ist na magneticku rezonanciu... povodne mi to vychadzalo tak, ze to bude akurat pred ovulkou a preto sme chceli snazit uz teraz....ale kedze mrcha prisla necakane takto skor, ak ovulka bude chodit ako doteraz, na tu MR pojdem zrovna tesne po ovulke, takze neviem, ci by bolo rozumne sa snazit....neviem, ci to ziarenie nejak nemoze poskodit plod.... i ked v tom case este asi nebude uhniezdene, ale clovek nikdy nevie 😒 ....asi sa poradim s gyndosom a uvidime 😅

hiva
autor
4. apr 2010

a zatial beriem iba Femibion...doky odporucal zacat brat listovku...tak som si vybrala Femibion....v podstate mi ho schvalil aj doky....ine lieky a vitaminy zatial nechcem brat...uvidime, co prinesu vysledky hemato 😕

eninka27
5. apr 2010

ahojte babulky, ja som si objednala z netu kvapky od Valoviča, akurat mi vo stvrtok dorazili, tak uvidime, ako zaberu 😉
hiva a ten Femibion normalka dostanes v lekarni, ano?

katkaajurko
5. apr 2010

ahojte baby

a gynex nemate nikto odskusany?

bambi9
5. apr 2010

katka, ja ano, dve flasky a nic z toho 🙄

miki.mikulasova
5. apr 2010

FEMIkvapky a FEMIBION...neviete mi prosim niekto poradit? ci to mozem uzivat ked beriem duphaston, nikde na nete nepisu, ci sa to moze brat s hormonalnymi liekmi, nerada by som znizila ich ucinnost, ak sa nahodou vzajomne ovplyvnuje....
dakujem za odpoved... 😨

cukor
5. apr 2010

kludne to ber.......berieme to tu asi vsetky........femibion su vlastne bečka a femi kvapky su bylinky.

miki.mikulasova
5. apr 2010

dakujem krasne, len som sa chcela uistit a dokimu to asi ani nemusim na nos vesat...preco oni take nieco neporadia...? ☹

miki.mikulasova
5. apr 2010

hiva, ja som na MR bola stokrat a vzdy tam musis podpisat, ze na 100percent nie si tehu...

govinda
5. apr 2010

hiva, na MR nesmieš byť tehu ... tiež som to absolvovala 😒

hiva
autor
6. apr 2010

babule, viem, ze nesmiem byt tehu....ale ked tam zrovna pojdem v takom blbom obdobi.....par dni po ovulke ...pocitam ze tak 2-5 dni po ovulke...to este nebudem vediet, ci som tehu alebo nie 😕 ...alebo si radsej mame davat pozor a radsej sa vobec ani nesnazit? 😒

eninka....femibion dostanes normalne v lekarni....Femibion 800 pre snazilky a tehulky do 12 tt....a Femibion 400 je pre uz pokrocile tehulky 😉

sarafortuna
6. apr 2010

Ahojte, doktor ma ešte nechal na PN, vraj že ešte sú sviatky, tak nech oddychujem, ale myslím, že si spomenul na to ako som sa tam predtýždňom rozrevala, keď vypisovali papier do nemocnice... tak sa asi uľútostil.. 😅 😅
Inač, u nás tie kravy na personálnom pustili kačicu že som asi tehotná, lebo som po manželovi poslala lístok o pokračovaní PN - ten preklenovací ... Ja som vedela, že ženy vo veku v priemere 48 rokov sú riadne kravy sprosté, no som veľmi sklamaná s prístupu PERSONALNEJ REFERENTKY /ja som pers. manažment vyštudovala, takže nechápem, čo za charakter tam robí.../
Radosť ísť v pondelok do práce... ja robim v takej postkomunistickej firme... sú tam iba slabé prvky "západného manažmentu" a to je des a hrôza... No je to relatívne kľudná robota + máme spoločnú cestu s manželom...

Doktor ma prekvapil, vraj o 6 týždňov môžem otehotnieť... že len musí byť telo fit a musím mať dostatok vitamínov a minerálov...Dosť ma to potešilo... Aspoň nebudeme musieť používať primáky - bez nich je keksík chutnejší 😀 😀 a MM ich nenávidí... Aj tak sa nám určite hneď nezadarí a aj keď budem vedieť že je ovulka, tak si dáme ešte do júla pauzu... Len sa nebudem musieť strachovať, že čo ak sa zadarí hneď... Len aby mi cyklus nabehol aj s ovulkou aspň do toho júla... 😉 😉

Tak sa majte, ja sa budem snažiť dať si pauzu od koníka... no neviem, či vydržím.. 😉

Hiva, tento cyklus snaženie radšej vynechajte... vieš že náhoda je riadny blbec, ako sa hovorí... držím palce...!!!

hiva
autor
6. apr 2010

sara....super...aspon si doma trosku este oddychnes 😉 ...a kasli na kravy v robote... takymto reciam sa malokde vyhnes 😠 ...treba sa cez to preniest ...viem, ze sa to lahko hovori, ale hold, nic s tym nenarobime....a mozno za 2 mesiace to bude aj tak pravda, takze sa netreba velmi vzrusovat....co tam po nich 😉 😵