Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

sarafortuna
6. apr 2010

som rada, že ma nechal doma, lebo je u nás brat s neterkou /2r./ a švagrina odchádza dnes domov, lebo zajtra ide s druhou dcérou do blavy na kramára na vyšetrenia... takže aspoň sa povenujem neteri...

katkaajurko
6. apr 2010

dobre ranko

sara fajn ze ta nechal este doma... no v robotach taketo kravy hold byvaju... asi vsade...

ja som klesla - uz len ocakavam mrsku...neviem kedy sa mam objednat do centra - papiere sme uz dostali - ze ci lepsie co najskor - keby mi hned chceli dat clostyl - alebo pockat po mrche a dobrati liekov tam dole - len potom mi clostyl nestihnu nasadit... neviem 😨

hiva
autor
6. apr 2010

katka...ja by som odporucila zavolat na objednanie co najskor, ale objednat sa urcite az po mrche.....neviem, do ktoreho centra ste sa rozhodli, ale my ked sme boli, tak robil aj UTZV a to uz urcite nemozes mat mrchu....asi budes musiet ozeliet este jeden cyklus bez clostylu ☹

katkaajurko
6. apr 2010

jasne,sak ja vlastne ani neviem-ci ma nebudu chciet supnut na tu laparku alebo nie...tak az po mrche ale to mam veru casuuu ked mne mrcha trva 7 dni plus spinenie..a este ani nezacala...ale mozno porozpravat by sme mohli ist skorej a potom prve sono po mrche? hmm?

hiva
autor
6. apr 2010

no teoreticky mozete....ja som tam tiez bola prvykrat pocas mrchy...a vtedy robil iba MM spermiogram a popozeral moje vysledky od gyndosa....a ja som potom musela ist este raz po mrche 😅 ...ale tak mozno by ti hned nasadili clostyl...skus tam zavolat...mozno tam stihnes ist este pred mrchou 😉 😅

inak ja som teraz trosku kukala na nete ohladom tej magnetickej rezonancie....a teda nikde nebolo prisne zakazane ist tam aj ako tehu....len sa treba poradit s lekarom....ono MR vraj vobec neskodi....nejde o nijake ziarenie vpustane do tela.....iba elektromagneticke vlnenie....a vraj sa MR robi dokonca aj v tehotenstve...MR maternice, plodu, atd.....a kedze ja tam pojdem na 20 DC, tak to budem bud zrovna ovulkovat, alebo budem tesne pred alebo po ovulke....tak to asi riskneme a budeme snazit 😉 ...ale popytam sa este dokyho...dnes sa idem objednat na kontrolu po druhej MS....uvidime, co povie 😅

katkaajurko
6. apr 2010

no prave hivus - ani spermiogram mu nemusia robit-lebo mu uz robili presne v tomto centre minuly mesiac..mam podrobne hormonalne profily - co tam nesiem...aj vysledky od lekarky aj od endokrin... takze si myslim,ze ani moc toho nepotrebuju... asi nas objednam co najskorej 😀 ja uz chcem vediet co sa so mnou bude diat... ja uz by som asi aj na ivf hned sla-keby to nebolo take drahe...

hiva
autor
6. apr 2010

na ivf to asi chvilku potrva.....zavisi asi, ktoru mas poistovnu....v niektorych poistovniach sa tusim caka na schvalenie aj par mesiacov....ale neviem presne v ktorej kolko 😅 ....tak skus tam rovno zavolat nech idete cim skor 😉

a do ktoreho centra idete? (asi si to uz pisala, ale neda sa mi vsetko si pamatat) 😅 😀

katkaajurko
6. apr 2010

gin - fiv..

na ivf ale nechceme ist - pri poslednem spg nam tam napisali odporucenie vyskusat IUI - takze asi skusime to - ale mudrejsia budem po navsteve tam...

hiva ja si ciste teoreticky osobne myslim ze tak skoro ta rezonancia nevadi - lebo aj pri vaznych nehodach alebo tak urobia toto aj tehotnej...je to ako s liekmi (vsetky su totalne zakazane ale ked ides konkretne k lekarom vela sa moze - lenze nemozu to dovolit automaticky aby zeny nehltali tabletky ako lentilky..moj sukr.nazor...) aj teraz som sa pytala gyndy ze ci ten macmiroro neublizi ak nahodou by motyka vystrelila a vysvetlila mi ze vobec nie ze to sa tam ad jedna nedostane a ad dva aj keby - prvych neviem kolko tyzdnov je to vyzivovane samo zo svojho zltkoveho vaku tak tam ani nic neprejde a casto je bakteria alebo choroba neskor viac nebezpecna ako lieky..... ale keby som si precitala tu diskusie tak ma urcite kopec zien ukamenuje za taky nazor...

hiva
autor
6. apr 2010

katka...plne suhlasim....vidim, ze v tomto mame rovnaky nazor 😉 ... ja si myslim, ze pokial sa podari otehu aj napriek MR, alebo v tvojom pripade tomu macmirorovi, tak to urcite nevadi....na druhej strane pokial sa nieco ma stat, tak sa to stane ci chceme alebo nie.... v dobrom aj v zlom.....mozno je na nasu skodu, ze sa vo vsetkom tolko vrtame...ci, kedy, ako snazit a podobne.....treba to proste nechat tak a cakat, ako to dopadne....neriesit kazde co keby a co ak... 🙂 ...tymto samozrejme ale nechcem povedat, ze treba vypnut a nechat to tak.....to nie....treba vediet, co sa deje najma v nasom pripade, ale riesit vopred vsetky mozne rizika je na mna osobne uz trosku moc....ak sa nam nahodou zadari tak to urcite prezije aj jedno vysetrenie na MR (ktore vobec nie je skodlive)...a tak isto aj u teba ....bakterie sa zbavis coby dup a babatko to vobec neovplyvni 😉

co sa ma stat, sa proste stane....

katka, a Vam robili ten test, ze ci MM spermijky prejdu cez tvoj hlien?....neviem ako sa to presne vola, ale tiez to zvyknu robit ako zakladne vysetrenie v tychto pripadoch 😉 ... to IUI by mohlo pomoct....sanca je 50 % 😉 ....ja osobne som sa rozhodla tak, ze ak sa nam nezadari do septembra znovu, skusime rovno IVF...ja by som taaaak strasne chcela dvojicka 😅 😀 😵

katkaajurko
6. apr 2010

hej suhlasim, ak MR uskodi vajko - ani sa poriadne nezahniezdi a zanikne si myslim...

ten test nam nerobili.... inak ako som spominala ze mam tu bakteriu - co je normalne v hrdle - tak ako ma uz mesiac stipalo za nosnou mandlou kazde rano a cez den nic ale chora niesom , tak som vydedukovala ze asi tuto bakteriu mam v nose prave a asi od tial sa mi nejako dole dostala...a tak som sa jej rozhodla zbavit - spravila som si taky octovu zriedenu vodu (sak ocot zabija vsetky bakterie.... no nie?) a normalne injekciu preplachla nosne dierky - vystriekala 😀 a cuduj sa svete dnes rano ma po mesiaci nestipalo!? klop klop klop tak to este par krat zopakujem a snad sa nevrati 😅

ale mam podozrenie ze manzel je nosic a pri bozkavani mi to vzdy prenesie - lebo pred chorobou ma to takto stipalo - potom som brala anitbiotika 3tyzdne bol pokoj a po bozkavani mi to zas zacalo... a vzdy sa to po bozkavani zhorsilo - mohla som stopangin striekat dokola... ale on tomu nechce verit - ze jeho nic neboli -tak nepojde na vyteri len tak... 🙄 a ja som si ista ze on ju ma 🙄 ...

katkaajurko
6. apr 2010

kokso si po sebe citam a pisem jak madar - len sa snazim rychlo - lebo kolegyna tu beha a vypinam kona ked treba... 😅

hiva
autor
6. apr 2010

to poznam...aj vacsina mojich prispevkov je ako od madara 😀 😀 😀 ...ale zas ja mam aspon vyhovorku.....byvam v Novych Zamkoch 😀 😀 😀 (ale po madarsky neviem ani slovo) 😉

tak takato samoliecba octom je super....halvne ze pomaha 😉....ked sa MM nechce liecit, tak mas len 2 moznosti....bud sa nebozkavat ☹ ...alebo mu vzdy predtym vystriekat usta octom 😀 😀 😀

ale pozor s tym octom....neodporucam pouzit ho aj tam dole 😉 😀 😀 😀

katkaajurko
6. apr 2010

hiva praveze ja mam stary recept proti bakteriam a mykozam - do 38stupnovej vody do 10l idu tri alebo styri lyzice octu - posadit sa na desat minut raz za tyzden - to ma kedysi zbavilo e-coli aj s probiotikami ... tak podla toho som teraz usudila ze by mi to mohlo pomoct aj hore... nasla som na nete aj recept na kloktanie octom ....tak som si proste aj nos vystriekala a pomohlo 😵

sak ja som mu povedala,ze sa nebudem s nim bozkavat... ale on mi neveri ze to vydrzim 😀

katkaajurko
6. apr 2010

samozrjeme nie silnym koncentratom... vcera som si do deci a pol dala jednu lyzicku a aj to riadne stipalo 🙂 aaale ma to aj ucinok - juuj len nech to vydrzi 🙂

ta klebsiella je totiz bakteria ktora vela ludom nerobi nic - rozmnozi sa len u ludi s trochu horsou imunitou - a ja mam prave zhorsenu imunitu sliznic 😒

hiva
autor
6. apr 2010

jaj....tak ty uz teda vysedavas v octe 😅 ....tak nic....ja som to nikdy neskusala a zatial (klop klop) som este ani ziadne mikozy a bakterie nemala tak sa v tom moc nevyznam 😅 ..... no asi som aspon v tomto jedna z tych stastnejsich (klop klop na drevo) 😵

hlavne je, ze ti to pomaha 😉....a manzu tiez nejako pories....potajomky mu lievaj ocot do drinkov 😉 😀 😀 😀 ...alebo si pred bozkavanim daj ty ocot do ust a bud sa nebude chciet bozkavat vobec, alebo ak tak ho aspon preliecis octom 😉 😀

katkaajurko
6. apr 2010

no ja ho nejako sterorizujem argumentami - ze bud pojde na vyteri alebo si bude aj on preventivne kloktat octom lebo ho dorazim 😅

eninka27
6. apr 2010

dakujem hiva, papam aj Valoviča 🙂 teda, kvapky od Valoviča 😀

katkaajurko
7. apr 2010

dobre ranko...

tak a som opat na zaciatku...

http://www.fertilityfriend.com/home/278331

hiva
autor
7. apr 2010

😠 ☹ 😠

volala si do toho centra?.....bude sa diat nieco uz tento cyklus alebo mate este jednu sancu na vystrelenu motyku? 😉

katkaajurko
7. apr 2010

hivus este som nevolala... zavolam asi dnes (musim ked su kolegyne na obede) a vcera som zabudla..ale tak necham tu navstevu az po kramoch... lebo to mam dobrat este ten macmiror takze tento cyklus sa asi toho vela diat nebude...

vcera som urobila chybu zacitala som sa do diskusie kde im ani tri ivf nevysli a dostala z toho nenormalnu depku 😔 a v robote sa to kasle tiez... ☹ ... mam obavu ako sa tu budu vobec pozerat na moje caste navstevy u lekara...co centrum prirodzene so sebou prinasa 😅 😒

hiva
autor
7. apr 2010

jaaaj...katka.....netreba citat a hlavne velmi si pripustat vsetky diskusie.....tvoj pripad to nebude 😉 ...treba mysliet pozitivne 😉

a neboj, do centra sa da snad objednat aj v poobednajsich hodinach, takze mozno nebudes musiet z roboty odchadzat pocas pracovnej doby.....pripadne si nieco vymysli, ze chodis na nejaky kurz alebo nieco take 😉

mna tiez sem tam chytaju rozne depky...a navyse teraz....lebo mam dedka v nemocnici a vobec to nevyzera dobre 😢 ....ale kvoli abbatku treba mysliet pozitivne a otimisticky.....raz sa to urcite musi podarit 😵

katkaajurko
7. apr 2010

no ja viem-ved aj vravim-ze som urobila chybu s tym citanim..uz nebudem...

a problem vyrieseny-termin mam az na 26.4...prvy volny... 😒

to s dedkom ma mrzi :( zivot je niekedy k...a tazky ☹

hiva
autor
7. apr 2010

fiiha.....tak to mate teda este cely cyklus k dobru 😉 .... no super.....nadej zije a drzim fakt palce....zazraky sa deju, treba len verit 😉

no pre nas tento rok zatial vyzera otrasne....horsi rok som asi este nezazila 😖 ....dedko ma sice uz krasnych 89 rokov....co by mnohi za to dali aby mohli zit tak dlho.....ale predsa je hrozne smutne ked sa vsetko tak nahle skomplikuje....stale este verime, ze sa to este prekona a zvladne ....uz mu bolo lepsie a v tom chytil zapal pluc v nemocnici....a to teda v takom veku nie je ziadna sranda....a najhorsie je, ked ho vidis ako zo dna na den chradne 😖 ....verime, ze to vsetko eset dobre dopadne, ale moc velka sanca tam nie je ☹

katkaajurko
7. apr 2010

hiva tak som v tom s tebou...my mame tiez extremne zly rok...v praci - obaja... ja aj v rodine....plus snazenie... fakt hrozny... 😔

ja neviem asi fakt je to vo hviezdach alebo co... prave mi mm oznamil ze ten termin asi nemoze - takze mozno to bude este neskor 🙄

hiva
autor
7. apr 2010

hold, ked sa dari, tak sa dari.....alebo ako sa hovori, na po.raneho aj hajzel spadne 😠

tak ale snad je vsetko zle aj na nieco dobre.....nesmieme to vzdavat a dockame sa 😉

inak tusim prave ta tvoja depka skocila aj na mna ☹ 😀 😀...idem sa asi radsej naobedovat 😉 ...dobru chut 😵

katkaajurko
7. apr 2010

aaale to som nechcela... nebojkaj-teraz si krasne otehotnela - otehotnies znova!

ja som taka aj preto-ze som plna ocakavania a strachu co bude v tom centre..bojim sa laparky,narkozy..a tak sak vies - bojko strachopud som....

dobru chut 🙂

hiva
autor
7. apr 2010

dik kati....ale keby slo len o otehotnenie, tak toho sa uz velmi nebojim...podarilo sa raz, podari sa znovu.....skor ide o to, aby sa nam nezopakovalo to, ze o prcka zase prideme 😒 ....velmi sa toho bojim, ale som optimista....pockam, co povedie vysledky krvi...normalne by som bola radsej keby sa nieco naslo...aspon viem, co treba riesit a coho sa vyvarovat...skor sa bojim, ze sa nic nepotvrdi...spoliehat sa na to, ze to bola iba nahoda je hrozne 😒 ....ale verim, ze to uz tentokrat vyjde 😵

a verim, ze sa to aj Vam podari.....a mozno ani nakoniec nebudete musiet ist do toho centra....pripadne ti rovno v centre potvrdia tehu 😉 😵 ....viem, ze je to slaba utecha, ale treba tomu verit....drzim palce 😉 😵

katkaajurko
7. apr 2010

hiva a chcem sa spytat...ked sa ide na kyretaz - tiez sa dava narkoza a musi sa byt den vopred v nemocnici?

hiva
autor
7. apr 2010

na kyret sa dava narkoza...ale nemusis ist den vopred....ja som prisla a o dve hodky som bola hotova 😉 ...

den vopred musis ist kvoli laparke, aby si mala prazdne creva, lebo tam sa ti hrabu v bruchu.....pri kyrete idu iba do maternice cez krcok....niekde dokonca robia kyret aj bez narkozy, ale to si teda neviem vobec predstavit....ved to musi hrozne boliet ked ti zavadzaju tu kyretaznu lyzicu cez krcok maternice 😖

katkaajurko
7. apr 2010

aha tak to preto...